Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A füldugulás meddig tarthat? fórum

A füldugulás meddig tarthat? (tudásbázis kérdés)


24. manó2000 (válaszként erre: 22. - Gyöngyi)
2014. máj. 17. 19:40
Azért nem semmi, hogy milyen sokáig tart. Azt hittem max. 2 hét alatt túl leszek rajta, de nem. Hol jobb, hol rosszabb.
23. manó2000 (válaszként erre: 21. - Vikyci)
2014. máj. 17. 19:38
Köszi!
2014. máj. 17. 18:31
Nekem februárban kezdődött és most már majdnem rendbe jött, reggel felkelés után még nlha érzem. Szóval több hónap volt!
21. Vikyci (válaszként erre: 11. - Manó2000)
2014. máj. 17. 09:22
Már pontosan nem emlékszem meddig tartott, talán 2 hét után jött rendbe.
20. manó2000 (válaszként erre: 19. - Ca43169457)
2014. máj. 14. 15:37

Jogos. De többször voltam fülészeten vele.

Ma voltam kontrollon, egy szteroidos orrprayt kaptam. Ami jobban lelohasztja a nyálkahártyát. Valószínű valami vírus, ami nehezen jön helyre. :(

2014. máj. 14. 12:07
Szerintem addig, amíg rendbe nem teszi egy fülorvos. Lehet, hogy csak tünet, de lehet, hogy a füldugulás mögött komoly gyulladás lappanghat.
18. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Manó2000)
2014. máj. 12. 13:59
naponta csináld akár többször is, ne öntsd ki a sós vizet, felhasznlhatod többször nyugodtan
17. manó2000 (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2014. máj. 12. 13:39

Ezt a sós gőzölést még nem hallottam. Kamillával szoktunk hasonlót. De most kipróbálom.

Köszönök minden ötletet!

16. zebracsikó (válaszként erre: 15. - Manó2000)
2014. máj. 12. 13:35

infralámpázd és türelem


ez hosszadalmas is lehet


sós gőzölés is jó lehet, két nagy marék sima só (a legolcsóbb) kb. 3 liter vízbe, felforralod, 5-6 percre föléhajolsz és az orrodon belélegzel, szádon ki

nem kell törülkző se a fejedre, a lényeg, hogy egyenesen az orrlyukadba szálljon be a gőz, egyenesen ülj fölötte, ne az arcod melegítsd

15. manó2000 (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2014. máj. 12. 13:25
Igen, ez így van. De használok fül és orrcseppet, szedtem antibiotikumot és melegítettem is a fülemet, de nem sokat javult. Nem tudom meddig tarthat ez?
14. zebracsikó (válaszként erre: 13. - Manó2000)
2014. máj. 12. 12:43

a fülmosás a hallójártot pucolja ki, Neked meg valószínűleg a középfülben (tehát a dobhártya mögött) van felgyűlve valami és a fülkürtöd nem szellőzik


erre csak az orrspray vagy csepp a megoldás, az tudja a fülkürt nyálkahártyáját megnyugtatni és akkor tud majd szellőzni a középfüled.

Amíg a fülkürt nem szellőzik, addig be lesz dugulva a füled, mert be van húzódva a dobhártyád

13. manó2000 (válaszként erre: 12. - Grizus)
2014. máj. 12. 12:36

A fülmosáson már túl vagyok. Sajnos nem volt segítség a füldugulásomra. :( Antibiotikumot is kaptam, meg fülcseppet.

A héten megyek kontrollra. Kíváncsi leszek mit mondanak. :/

12. grizus
2014. máj. 12. 03:36
Végső esetben jön a fülmosás, kicsit fura de teljesen kibírható és utána újjászületik a fül!
11. manó2000 (válaszként erre: 10. - Vikyci)
2014. máj. 11. 11:43

Ok, köszi!

Kipróbálom. Valamicskét alakult már, de még mindig elég süket vagyok és nagyon kellemetlen.

Nem tudom meddig szokott tartani, ahogy olvasom Tőletek, elhúzódó dolog.


Neked meddig tartott?

10. Vikyci
2014. máj. 11. 11:04

Valószínű, hogy az orrot a füllel összekötő fülkürt van eldugulva.

Orrcseppet használj, majd amikor bent van, fogd be az orrod, és csinálj úgy, mintha ki akarnád fújni a levegőt. Így a fülkürtbe is jut az orrcseppből.

Az jó jel, ha reccsen, szakadozik a váladék.


Nekem is fülkürt hurutom volt pár éve, fülészeten ezt a fenti módszert ajánlották, és bevált.

9. manó2000 (válaszként erre: 8. - Gracielita)
2014. máj. 9. 09:10
Ok. Köszönöm! :)
2014. máj. 8. 23:06
a hagymát lereszeled és gézbe teszed, majd a reszeléket megnyomod a füled fölött... pár csepp a füledbe, de a dobhártyádig follyon! utána vatta bele és egyt pár óránta, naponta legalább kétszer! Irtózatos büdös, de nekem volt hogy 3szor szúrták fel a fülem, mégse javult meg aztán végül a hagyma hozta helyre. :)
7. manó2000 (válaszként erre: 6. - Cippora)
2014. máj. 8. 22:30
Köszi, hogy ezt leírtad! Tényleg nagyon zavaró, mert kifejezetten rosszul hallok azzal a fülemmel. Jó olvasni, hogy még fogok rendesen hallani. :)
6. Cippora (válaszként erre: 5. - Manó2000)
2014. máj. 8. 22:15
Ha már recseg,akkor helyre fog jönni,de időbe kerül.Én is majd meg voltam őrülve,hogy mikor fogok megint normálisan hallani,szinte tájékozódni sem tudtam,emberek közé sem jártam szívesen akkoriban,mert alig hallottam...
5. manó2000 (válaszként erre: 4. - Cippora)
2014. máj. 8. 21:57
Akkor ezek szerint ez hosszabb folyamat lesz. Orrfújásnál reccsen egyébként, de nem dugult ki. De olyan süketnek érzem magam és zúg is sokszor.
4. Cippora (válaszként erre: 1. - Manó2000)
2014. máj. 8. 21:50

Szia!

Én decemberben jártam így,nekem majdnem egy hónapig volt bedugulva,majd egy-egy orrfújásnál reccsent egyet,akkor valamennyivel jobb lett,majd végül teljesen kidugult.Összességében kellett 1,5 hónap mire kidugult,meg teljesen rendbe jött.Türelem :) esetleg valamilyen fülcseppet felírathatnál,hátha gyorsítaná a folyamatot.

3. manó2000 (válaszként erre: 2. - Gracielita)
2014. máj. 8. 21:40

Köszönöm, hogy válaszoltál. Kipróbálom ezt az oldalra fordítós orrcseppentést.

A hagyma levével mit kell csinálni?

2014. máj. 8. 21:34
Szia! Nekem azthiszem két éve volt, hogy nagyon megfáztam, és egyszer egy köhögés után olyan szinten bedugult mind a két fülem, hogy alig hallottam valamit, a suliban sem értettem mit mondanak. Elmentem az orvoshoz egy pár adag antibiotikum után. Fel akarták szúrni. Én közöltem, hogy az felejtős, mert azzal csak rontanak a hlyzeten, mire felírt valami gyógyszertárban kotyvasztott orrcseppet, amit naponta azthiszem háromszor kellett használni. Becseppentés után mindig oldalra feküdtem, így érte a fülemet is. Az orcsepp használatától kezdve kb. egy vagy másfél hát múlva teljesen kidugult, de csak fokozatosan. Ajánlom még a hagyma levét. az fülgyulladásra mindennél hatásosabb, bár büdös, de el kell viselni mert tényleg csodákat művel. :D
2014. máj. 8. 21:30
Több, mint egy hete betaknyosodtam. Ráhúzódott az egyik fülemre. Eleinte fájt, bedugult, rossz volt a közérzetem... Már nincs taknyosodás, de a fülem be van dugulva, jobban mint eddig, visszhangszerűen hallom a hangokat. Voltam már kétszer fülészeten, szedtem antibiotikumot, már nem fáj a fülem, de alig hallok vele, úgy be van dugulva és a visszhang még megvan néha. Volt már valakinek hasonló? Ha igen, meddig tartott?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook