Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől köhögök több hónapja? fórum

Mitől köhögök több hónapja? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 8. 14:15
vagy csak egyszerüen a stressz, az hogy baromira ráérek magammal foglalkozni, mert több hónapja keresek munkát, eredménytelenül, és ez kikészit már!
21. cullinan (válaszként erre: 20. - Youlcsi)
2014. máj. 8. 14:14

holnap beiktatom azt is:)

Épp most olvastam a refluxról, és bizony sok hasonló érzetem van, ami esetleg erre utalhat

20. youlcsi (válaszként erre: 18. - Cullinan)
2014. máj. 8. 14:06

gégésznél? egy gégetükörrel ő is sokat láthat ám...


és reflux-gyanú esetén tud beutalót adni.

2014. máj. 8. 14:05

na, azért nem csak este van, de már ugy megszoktam, hogy észre sem veszem, most is köhécselek, de csak olyan száraz inger köhögés

nekem sosem jött fel semmi váladék

2014. máj. 8. 14:05
reflux vizsgálaton nem voltam még
2014. máj. 8. 14:03
szinte mindegyik volt orvosnál, de semmi konkrétot nem mondtak. ez hosszu folyamat, majd elmulik..
16. youlcsi (válaszként erre: 15. - Youlcsi)
2014. máj. 8. 14:03
vagy reflux... azt vizsgálták már?
15. youlcsi (válaszként erre: 12. - Cullinan)
2014. máj. 8. 14:02
a reggeli köhögés szerintem a tipikus bagós köhögés... az éjjeli vízszintesben szépen lerakódott kátrány átmozgatása a tüdőben...
14. youlcsi (válaszként erre: 13. - Youlcsi)
2014. máj. 8. 14:01
és bár a tüneteket nem lehet enyhíteni, a fertőzőképességet megállítja a gyógyszer.
13. youlcsi (válaszként erre: 12. - Cullinan)
2014. máj. 8. 14:00
akkor a sok ismerősöd is menjen orvoshoz, mert a szamárköhögés nagyon fertőző betegség, és ha beigazolódik, akkor a hatóság felé jelenteni kell.
12. cullinan (válaszként erre: 11. - Youlcsi)
2014. máj. 8. 13:58

igen, sok ismerősömtől hallottam ezeket a tüneteket is.

Nekem egész nap semmi, csak reggel pár köhögés,de az akkor olyan fulladás szerü.

A szomszédasszonyom is fél éve hasonló tünetekkel él.

Unom, és idegesit, ujból végig járom a dokikat

11. youlcsi (válaszként erre: 10. - Cullinan)
2014. máj. 8. 13:36

katasztrófa.

rohamokban érkező inger-köhögés, este rosszabb... és akár hányásig is képes vagyok köhögni.


a doki meg nem tud vele mit kezdeni, ez már "majd elmúlik"

10. cullinan (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2014. máj. 8. 13:18
szamárköhögés?? az milyen?
9. cullinan (válaszként erre: 5. - Forrest2010)
2014. máj. 8. 13:17

Ó januárban kezdődött, a mütét elött egy héttel.

akkor minden lehetséges dolgot kipróbáltam, amit köhögésre javasolnak.

Féltem, hogy ez maitt elmarad a mütét-.

De érdekes módon a kórházban két napig meg sem mukkantam, tehát nem köhögtem.

Itthon folytattam

ma már csak reggel van pár köhintés, néha ilyen fulladásos, és ha nevetek:)

Az is lehet hogy stressz okozza, de ráparázok.

A doki azt mondta, ha januárban voltam mellkasröntgenen, akkor felesleges megint elmenni.

2014. máj. 8. 13:14

Csak tipplet a doki és felirta a gyógyszert. de semmi olyan tünetem nincs , ami az allergiásoknak általában, ezért nem akartam beszedni.

Nem altattak, hanem gerincben érzéstelenités volt.

De elmegyek gégészetre és ismét tüdőszüröre is.

2014. máj. 8. 12:57
Én se szedném be allergiavizsgálat nélkül a gyógyszert!
6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Cullinan)
2014. máj. 8. 12:48

Nem vagyok orvos, de ha én lennék Te, akkor megnézetném magam gégészeten is, hátha a tubus megsértett valamit, miközben ledugták altatás közben.

Ha allergiás vagy, és nem szeded a gyógyszert, hogy fogod megtudni, jó, vagy sem? Allergia vizsgálaton voltál egyébként, vagy csak úgy hátha az vagy alapon írta fel az orvos?

5. forrest2010 (válaszként erre: 1. - Cullinan)
2014. máj. 8. 12:29
Próbálj reggel gyógyteát inni : lándzsás utifű + kakukkfű keverékéből , hátha .... ártani biztos , h nem fog . A kakukkfű oldja a hörgők görcsét , ha már nagyon az agyamra megyek , akkor reggel kávé helyett is ezt iszom .
2014. máj. 8. 12:20
Ha nem szeded be a gyógyszert, akkor mit vársz? Itt majd neten keresztül meggyógyítunk? Köhögés lehet refluxtól is. Ajánlom, keresd fel az orvosodat újból.
3. youlcsi (válaszként erre: 1. - Cullinan)
2014. máj. 8. 12:16

ja, igen, lehet allergia is, de ha nem szeded be a gyógyszert sosem derül ki... viszont akkor minek mentél orvoshoz, ha nem fogadod el a javasolt terápiát?


reflux is lehet.

2014. máj. 8. 12:15

szokj le a cigiről, menj el gégészetre, vagy kérj beutalót infektológiára.


lehet újra rtg-t is csináltatni, nekem decemberben és márciusban volt mellkasrtg, utóbbi előtt pár nappal arcüreg rtg is.


én is hónapok óta köhögök... és még eltart egy darabig, ugyanis kiderült, hogy szamárköhögésem van :/

2014. máj. 8. 12:08

Januárban voltam mellkasröntgenen, egy mütét miatt kellett, ahol minden rendben volt.

Szinte utána elkezdtem köhögni, ami azóta is tart.

Nem durva, száraz köhögés, eleinte intenzivebb volt, ma már csak reggel .

Már nagyon idegesit, lehet hogy rá is stresszelek, január óta munkanélküli vagyok, ez miatt is idegeskedem, legszivesebben elmennék megint tüdőszürésre, de nem tudom lehet e ennyi idő mulva.

Dohányzom, nem erősen, de pár szálat naponta.

voltam dokinál is ő azt mondta, hogy lehet allergia, adott gyógyszert, de én nem akartam azt beszedni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook