Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4,5 hónapos babának Beba Sinlac vagy Milumil Sinemil adható? fórum

4,5 hónapos babának Beba Sinlac vagy Milumil Sinemil adható? (tudásbázis kérdés)


2015. jan. 9. 16:13
ja és sztem fjhat tle apocija is mert miota adom neki fel keleget este..elötte átaludta z ékszakát
2015. jan. 9. 16:11
szisztok! nekem tápis a fiam 3 hetes korátol!! 4 hosan elkezdtem neki a hozzá táplálást...zöldség,gyümikkel.plussz akartam neki pépet igy ki irattam a milumil ha vanilliás rizspépet edte is ,de gondoltam kiprobálom a sinemillt mondogatták nekem h mindennel szinte lehet keverni meg estére tépiba is lehet keverni stb.....ki irattam és rá kérdeztem a dokitol h tényleg lehet e keverrni és ki röhögött hogy miért kéne kevergetni egy kész pépet???? meg de szokás lett mindent össze kutyulni.pff mondom na mindeggy is én a sinemilt adom neki simán .de nagyon székrekedése van és oltári büdi a kakija azóta is :(
2014. aug. 9. 10:25
nekem 4 hónapos korban javasolta a doktornőm a sinlacot, azóta is azzal sűrítek mindent a 8 hós kislányomnak, plusz szopi. először a natúr péppel váltottunk ki egy étkezést, majd az életkorának megfelelő gyümi, zöldség. azóta napi 3x eszik kanalasat :)
16. Nikimiki01 (válaszként erre: 15. - Nikimiki01)
2014. aug. 5. 21:32
Sorry a helyesirasi hibakert, telon sz@r irkalni ;)
15. Nikimiki01 (válaszként erre: 4. - Cica86)
2014. aug. 5. 21:29

Szia,

Nalunk hasonló volt a helyzet, ugyan a lanyom anyatejes.

2 honapos koratol ataludta az ejszakat, aztan egyszercsak 4 hós kora környékén ujra ebredtvejjel mert ehes volt. Nem tudtam annyi anyatejet beletomni este hogy kibirja ejszaka, muszaj volt vmi tartalmasabbal potolni.

Sinlacot kapott, kanallal adtam neki este fél 8 körül, egy oraval az esti cici elott. Eleinte nem tudott sokat bekanalazni, elfogyott a turelme, sok mellement. Kb 80 mili vizbe kevertem a port, tejbegriz allagura, aztan ami abbol megmaradt, felhigitottam vizzel es 2es lyuku cumisuvegen adtam neki (nagyon hig tejbegriz allagura). Igy mukodott, akudt mint a bunda, egyre tobbet es ugyesebben evett kanallal, kb 2 het alatt elhagytuk a cumisuveget.

Nem minosul hozzataplalasnak, nem kell "bevezetni', amivel viszont vigyazz, hogy nalunk pl elegge megfogta a kakijat, kemeny lett, nehezen kakilt, es büdi is lett.

Ha zöldes a szine, es nem all be rendes sárgás szinre és allagra 1-2 het utan, valts sinemile-re, mert allitolag azt konnyebben feldolgozza a gyomruk, nem tudom pontosan mi a kulonbseg, de valahogy az bélbaratabb.


Ja és a huzast is jól beinditja, az en kislanyom elegge pici (még most is, fél eves elmult de csak 6,5 kg), amig viszott ette a sinlacot, csak ugy gurultak rá a dekák :)

Mi azóta lealltunk a sinlaccal, grízpepet eszik vacsira, de csak fél eves kora ota, elotte nem mertem.

14. manó2000 (válaszként erre: 12. - Raptorj)
2014. júl. 29. 13:53
Ha éjszaka felkel enni egyébként, akkor elképzelhető, hogy ha este ilyen töményebbet eszik, akkor jobban alszik.
2014. júl. 29. 13:52
Mindegyik.
2014. júl. 29. 13:29
Igaz,hogy ejszaka ettol jobban alszik a gyerek?
2014. máj. 7. 21:27
Szerintem már adható ekkora babának.
2014. máj. 7. 21:22

Én is úgy emlékszem, hogy mi is az ízeket kóstoltattuk először, de nem hiszem, hogy gond lenne ezt bevezetni.


Egyébként ugyanaz a kettő.

9. Fishyke (válaszként erre: 8. - Cica86)
2014. máj. 7. 14:26
Persze, tápinak is, csak hígabbra csináld:) Az meg rajtad áll, mivel kezded a kanalazást:)
8. Cica86 (válaszként erre: 6. - Fishyke)
2014. máj. 7. 13:14
Nekem a gyerekdoki azt mondta, hogy adhatom pépnek is és vátsak ki vele étkezést, de én meg úgy tudom,hogy előbb az ízeket kell a babával megkóstoltatni pl.alma, sárgarépa stb. De tápszerként is adhatom, ezt nem tudom hogyan kell. A gyerekdokim sajnos nem tudom elérni.
7. Cica86 (válaszként erre: 5. - Ekka)
2014. máj. 7. 13:12
Bár megtehetném:)
6. Fishyke (válaszként erre: 1. - Cica86)
2014. máj. 7. 13:06
Szerintem ez jó ötlet, inkább, mint hogy tejalapút adj. Én Sinlacot adtam neki akkoriban pépnek, most két éves, egy éve Sinemilt eszi tápi helyett üvegből (nálunk volt tejérzékenység gyanú).
5. Ekka
2014. máj. 7. 13:06
Válts védőnőt!;)
2014. máj. 7. 12:51
Nekem 1 hónapos koráig kapott csak anyatejet,azóta tápszeres a babám. Milumil HA-T evett eddig,most másfajtát kell kapjon.Csak mostanában éjszaka nagyon nyugtalan többször ébred,mert éhes.Ezért gondoltam,hogy adok neki valamelyikből, csak nem tudom lehet-e hirtelen mást adni?
2014. máj. 7. 12:48

Szerintem a kettő között nincs különbség. Kapott korábban tápit a babád? Mert ha Milumilt, akkor érdemes talán a Sinemilt, ha Bebát akkor Sinlac. Én csak hat hónapos kora után adtam neki, ez nem a hozzátáplálás még. Az uzsit csináltam meg belőle felesben gyümölccsel, sinemilt használtuk.

A hozzátáplálást 5 hó egy hetesen kezdtem el, akkor fogyott el a tejem, végig vegyesen tápláltam.

2014. máj. 7. 12:43
Aki tud ebben valamilyen tanácsot adni szívesen fogadom, első babás vagyok, és teljesen tanácstalan a hozzátáplálás ügyében!Védőnő semmiben nem segít sajnos:(
2014. máj. 7. 12:42
4, 5 hónapos babának Beba Sinlac, vagy Milumil Sinemil? Hogyan adtátok?Hozzátáplálást ezzel el lehet kezdeni?Vagy tápszerként adható?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook