Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítene valaki ebben a kérdésben? fórum

Segítene valaki ebben a kérdésben? (beszélgetős fórum)


2014. máj. 6. 15:33
Szerintem, ha tudsz dolgozni, akkor csak az ezévi szabijaidat vedd ki. A 21 nap szabi az 1 hónap. A táppénz meg 60 vagy 70 % csak. Ha bírod a melót és nem vágyódsz még nagyon haza, hogy készülődj, stb, akkor maradj. Ha viszont már otthon lennél, akkor vedd ki a tgyást hamarabb (nem muszáj a 4 hetet, lehet 2-t is) + a szabikat. Ezt neked kell érezned, hogy meddig bírod.
2014. máj. 6. 15:29
Én úgy tudom, hogy a szülési szabadság 24 hét, amiből 28 napot már kivehetsz a szülés kiírt időpontja előtt. Amikor a szülési szabadság, vagyis a tgyás lejár, onnantól kezdve jár a gyed a gyerkőc 2 éves koráig.
2014. máj. 6. 14:01

Nem buta kérdés! Én 2 gyerekkel sem tudom a választ,mellesleg sokminden változott az elmúlt időszakban.

A helyedben a cég könyvelőjét kérdezném, vagy aktív könyvelő ismerőst,mert nekik muszáj naprakésznek lenniük.

Tudom,nem segítettem sokat,de annó én is így csináltam!

Boldog babavárást!

2014. máj. 6. 12:19

A munkahelyemen egyre gyakrabban merül fel a kérdés, hogy ki fog a helyre jönni, ha elmegyek szülni, illetve meddig akarok dolgozni.

Szeptemberre várom az első babánkat. 21 nap szabim van még erre az évre, a végén egyszerre szeretném kivenni.

Viszont felmerült, hogyha a tervezettnél korábban otthon kell maradnom, akkor a szülési szabadságot lenne érdemes kivennem, vagy táppénzre menni?

Ha jól tudom, szülés előtt 4 hét szülési szabadság jár, de ha a munkáltató beleegyezik, akkor lehet több is.


Viszont szülés után a szülési szabadság maradékát veszem ki, vagy tgyást fogok kapni?


Bocsánat a buta kérdésért, de ezzel nem igazán vagyok tisztában.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook