Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen fajta kutyát vegyek 10 éves gyerek mellé? fórum

Milyen fajta kutyát vegyek 10 éves gyerek mellé? (tudásbázis kérdés)


1 2
51. Columbia05 (válaszként erre: 50. - Sly7105)
2014. máj. 6. 08:04
:D
50. Sly7105 (válaszként erre: 47. - Columbia05)
2014. máj. 5. 18:41
Na igen, én azt tudom, csak gondoltam ne éhezzen, szomjazzon az udvarló, de hiába kínáltam bármivel. A kislány viszont szigorúan el volt zárva.
2014. máj. 5. 17:23
skótjuhászt
48. Zebra25 (válaszként erre: 46. - Sly7105)
2014. máj. 5. 16:44
Az egyik kutyus a 2 közül itt ragadt az ajtó előtt. Nem evett, nem ivott, le is fogyott picit szegény.
47. Columbia05 (válaszként erre: 46. - Sly7105)
2014. máj. 5. 15:47
neki a kislány kellett volna nem a kaja-víz :D
46. Sly7105 (válaszként erre: 43. - Zebra25)
2014. máj. 5. 15:38
Az érdekes az, hogy nálunk mindkét szomszédban, jobbról, balról is kan kutyák vannak, nincsenek ivartalanítva. De ők bezzeg sosem támadtak ránk tüzelési időszak alatt. Igaz olyankor napközben, amíg dolgozni voltunk, a gyerekek meg suliban, addig Maja (ő a goldi) a garázsban várt minket bezárva. De ilyen hozzánk jövős kutya csak egy volt, egy nagyon édes-helyes tacsi féleség, aki napokig ült a kerítés előtt és bánatosan sírdogált. Annyira megsajnáltam, hogy vittem ki neki kaját, meg vizet, de egyiket sem igényelte :)
45. Sly7105 (válaszként erre: 44. - Columbia05)
2014. máj. 5. 15:36
Persze, igen. Vagyis a szökéseket megelőzően rendszeresen vittük őket sétálni. De most hogy szöktek, féltem attól is, hogy ha elmegyünk sétálni, utána megint eszükbe jut, hogy majd "megyünk egyedül is " :) úgyhogy most egy jó ideje nem voltunk már. De tudom, hogy udvaron élő kutyának is fontos a külvilág.
44. Columbia05 (válaszként erre: 42. - Sly7105)
2014. máj. 5. 15:34
Pedig azt hittem fiú kutyus mert ugye ők a szökősek. Akkor ők "csak" kirándulni akartak egyett :). Egyébként szoktatok sétálni velük? Igen az ivartalanítás az jó dolog, de a doki úgyis mondja, hogy mennyire bírja a kutyus szíve.
2014. máj. 5. 15:29

Mikor hozzánk került a kis labradorunk(akkor még kicsi volt), nem nagyon tudtuk, hogy mivel jár pontosan a tüzelés. Mert az egy dolog, hogy bezártuk egy olyan helyre, ahol kényelmes és biztonságos neki, de arra nem számítottunk, hogy a szomszédból átszabadul 2 kan, és szétrágják a fa ajtókeretet, annyira be akarnak menni. Ez volt az első és az utolsó tüzelése a kutyusunknak, mert megműtettük.

Ilyenekre is kell gondolni sajnos, főleg egy udvarban tartott kutyánál. Anyósék hiába ivartalanították a fiú kutyusukat, csavargott tovább.

42. Sly7105 (válaszként erre: 41. - Columbia05)
2014. máj. 5. 15:01
Lány kutyus. 4 éves. És a tüzelési időszakban kezdett el menni, de olyan szinten, hogy helyenként lebontotta a kerítést. Szerencsére nem került áldott állapotba ez időszak alatt és szerencsére mindig megtaláltuk. Volt azonban olyan eset, amikor egészen elmentek (ketten) a szomszéd faluig, földesutakon keresztül. És úgy telefonáltak ránk, hogy ott vannak a kutyák, mehetünk érte. Mindkettőnek biléta a nyakőrvén :) Na és azt követően, hogy elmúlt a tüzelés, azóta is elszökött kétszer, de akkor már csak egyedül. Amúgy a másik kutyi egy moszkvai őrkutya fiú, 8 hónapos, de ő ivartalanítvan van. Most úgy gondolom, hogy a Goldenemet is ivartalanítani fogom, csak hát nem olcsó dolog, tényleg, meg sajnálom is a kutyát, azért ez neki egy elég nagy műtét lenne, ráadásul a szíve sem az igazi...
41. Columbia05 (válaszként erre: 40. - Sly7105)
2014. máj. 5. 14:37
Fiú a kutyusotok, hogy szökős?
40. Sly7105 (válaszként erre: 39. - Columbia05)
2014. máj. 5. 13:42
Hát igen, sokan nem tudják mivel jár egy kutya és legfőképpen azt, hogy jó lenne ha hosszú távra terveznénk az állatokkal, mert az ide-oda adogatom, nem igazán jó egy állatnak. Nekem is vannak gondok a kutyáimmal, de muszáj megoldani. Sajnos a Goldenem elkezdett szökni, és vitte magával a másik kutyust is, úgyhogy most kénytelenek vagyunk kerítést cserélni, ami kutyabiztos. Ez már folyamatban van, és a goldikám nagyon sokat van bent a lakásban, amíg nem lesz kész teljesen a kerítés, addig úgymond őrizzük őt, az udvaron sem nagyon hagyjuk felügyelet nélkül, vagy sokáig magára, mert hajlamos kitalálni újabb és újabb helyeket, ahol meg tud lógni. De ettől függetlenül imádom.
39. Columbia05 (válaszként erre: 29. - Katinkaboszi)
2014. máj. 5. 12:56
igen ez tényleg jó ötlet, mert addig sem a menhelyen van a kutyus amíg eljön az álomgazdi :), és legalább az ember is megtanulja, hogy mivel jár. Nem az, hogy megveszi tenyésztőtől-vagy mindegy honnan- a kölyökkutyát, akkor még cuki, aranyos, gombóc, aztán mikor felnő jön a gond, hogy sétálni kell, enni kell neki, szőrös, ugat-igen ilyen is van.
2014. máj. 5. 12:42
Labrador
37. Sirga (válaszként erre: 35. - 3d787b167a)
2014. máj. 5. 12:38
Ez volt az első gondolatom :)
36. Sly7105 (válaszként erre: 32. - Gribedli***)
2014. máj. 5. 12:15
Nekem is volt pár éve, jó pár éve Basset-em. Irtó édes volt, meg minden, de rettentő rossz kutya volt :) Szétrágott mindent. De mindent :) Az utánfutó alá mászott és szétrágta a kábeleket, a kerticsapra csatlakoztatott műanyagcsövet, ha kint hagytuk a közelében a kutyatápos zsákot, kirágta és felfalta a felét, és még sorolhatnám. Elajándékoztam 9 hónapos korában, mert folyton a férjemmel miatta veszekedtünk. Nagyon jó helyre került, de ott meg tönkre tette a kertet :) :) De persze azért imádnivaló kutyák....
2014. máj. 5. 12:14
labrador
2014. máj. 5. 12:14
Ne vasarolj, fogadj orokbe...
33. gribedli*** (válaszként erre: 31. - Anna006)
2014. máj. 5. 12:04

Apropo macska. A bassett hound kitunoen megvan barmilyen mas allattal, nem fontos, hogy kutya legyen, csak barat. Pl. amig nekunk csak 1 volt, addig rendszeresen meghagyott egy kis kutyakajat a szomszedek koborlo macskajanak es igy probalta hozzank szoktatni, igy akart baratkozni:DDD Eloszor azt hittem, hogy nem szereti a macskakat mert ugatott is ra, amikor keritesen kivul latta, aztan egyszer lattam, hogy a macsek evett a tanyerkajabol es a mi kutyank ott aludt/doglott mellette 1 meterre, akkor megertettem, hogy szo sem volt elkergetesrol, inkabb csak azt akarta, hogy jojjon ide.


Egyik ismerosunknel pedig egy kakas volt a baratja a bassettjuknek mindig egyutt mentek aludni, napkozben is kereste, hogy hol van a kakaskaja:))))

32. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Anna006)
2014. máj. 5. 11:58

Nekünk bassett houndjaink vannak. A gyereked korabol itelve, ot mar nem loki fel. Igazabol nem egy szofogado kutya (cseppet sem), de mi szeretjuk, olyan kis hulyek, de azt kitartoan muvelik:))))


Meg ugye tok vicces kis kulsejuk van, nem az a tipikus szep kutya, de bassett es bassett kozott is van szebb. Kinti es benti kutya is lehet, szeret a lakasban dogleni. Ha nincs egyedul hagyva, tok elvan pici setaltatasokkal. A mieink mar csak aludni jarnak be, es nyaron kint alszanak, szoval ehhez is alkalmazkodnak, egyarant szeret kint lenni es bent. Ha ott van vele valaki, kepes egesz nap aludni. Ha egyedul marad bezarva, a bassett hound mindent megrag, szettep. Ebbol is latszik, hogy o csak mindossze szeret a szerettei kozeleben lenni es akkor "jo kutya":)


A gyerekeket is imadja, csak mint irtam, ha picik, azok melle nem ajanlom, mert sulyra egy nagytestu kutya es boho, jatekbol felloki a jatszotarsat. 10 evest mar nem. Letezik menhelyes is, a mi masodik kutyusunk is egy olyan, akit mar visszavittek a gazdijai a tenyesztohoz, mert egesz nap egyedul hagytak es unatkozott, zuzott...


Mindenki ugy van vele, hogy egy egesz embert igenylo kutyafajta, megis, az akaratossaga ellenere bazi nyugis is tud lenni, eddig akiket ismerunk mas bassett hound tulajok, mind azt irtak, hogy hiaba ilyen kis hulye, ha meg egyszer valaszthatnanak, csak ezt. De pl nem viheted magaddal etterembe, stb. Nem diszkutya es nem szofogado. Megis imadnivalo.

2014. máj. 5. 11:44

Volt folyamatosan kistestű kutyánk csak megöregedtek és meghaltak. Macskán és egy keverék tacskón kívül nincs más állatunk.

Aki gondoskodna róla az én lennék és én tanítanám.

30. Katinkaboszi (válaszként erre: 18. - Honeywald)
2014. máj. 5. 11:28

Minden kutya olyan, ahogy nevelve van.

A szomszédunknak dobbermanja volt, de olyan félénk,gyáva kutyát én még nem láttam. Még amikor meg akartam simogatni is hátraugrott, pedig nem jellemző a fajtájára.

29. Katinkaboszi (válaszként erre: 11. - Columbia05)
2014. máj. 5. 11:17
Ez jó, nálunk a férjem jött nyugdíjba és játszott a gondolattal, hogy mikor eljön végleg, akkor veszünk kutyát, mivel míg dolgoztunk, nem engedte, de most már lehet, mert itthon lennénk mind a ketten :D
28. Sly7105 (válaszként erre: 17. - Tündi66)
2014. máj. 5. 11:15
Ez így van! Másnapra valahogyan tiszta lesz :) de tényleg. A miénk is iszonyú türelmes, nyugodt. Pont tegnap volt nálunk az egész család 10 fő felett, szülinapoztunk és a kutya végig bent volt közöttünk, mindenki csak csodálkozott a nyugodtságán és a kedvességén.
27. Katinkaboszi (válaszként erre: 7. - 16b5d6ae34)
2014. máj. 5. 11:15

Viszont a lakásba, ha netán oda kellene, nem való, az kérem szabadon tartható kutya, mert ahogy mondod, az PULI, teljesen nagy betűkkel :D


A férjem nagyszüleinek volt, csodás kutya, ez biztos. Azért szerettek meg, mert nem ugatott meg, beengedett, és leült elém, várta, hogy simogassam, azt mondták, ez nem jellemző rá :D

26. Sly7105 (válaszként erre: 4. - Anna006)
2014. máj. 5. 11:14
A kizárólag azt jelenti, hogy soha nem mehet be a házba? Mert a Golden szeret bent lenni, szereti a gazdik közelében lenni. Szerintem akármilyen "kinti" kutyát vásárol az ember, az első 6 hónapban nagyon fontos, hogy sokat legyen a kutya közvetlenül a család közelében, és ehhez bizony nem árt, sőt, be kell engedni a lakásba a kutyát. Nálunk a Golden nagyon sokat bent van. Van egy takarója azon fekszik, képes fél napokat bent tölteni. Hiszen sokszor a házi munka vagy az időjárás miatt nem tudnánk vele eleget foglalkozni odakint.
25. Sly7105 (válaszként erre: 1. - Anna006)
2014. máj. 5. 11:12
A Labrador nagyon jó, vagy a Golden Retriever. Nekünk Goldenünk van, végtelenül türelmes és nagyon nyugodt kutya. Ugyanakkor rendkívül okos, intelligens.
2014. máj. 5. 11:11
Pumi, de csak ha kert is van.
23. 25800e2d09 (válaszként erre: 22. - Valakivagyok1984)
2014. máj. 5. 10:52
ja és 5 évesen feldobja a papucsot mert sokat kergeti a gyerek :S
2014. máj. 5. 10:39
Francia bulldog..nagyon jó természet és gyerek mellé kifejezetten ajánlom..és olyan szép:-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook