Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje"- tapasztalatok, vélemények, sikerek fórum

"Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje"- tapasztalatok, vélemények, sikerek (beszélgetős fórum)


2015. jún. 10. 15:04
új tapasztalatok? Most kezdek ismerkedni az 'elvvel'...
13. wanita77 (válaszként erre: 12. - Jozsi.38)
2014. máj. 7. 08:43
Ez tetszik, köszi a tippet. :)
2014. máj. 7. 08:19
én ezektől már távolságot próbálok tartani, mert ezzel nekem is tele van a hócipőm. maximum vigasztalok, de nem szállok be senki mellé, vagyis próbálok pártatlan lenni, lassan odajutok, hogy nem érdekel a visítás addig, amíg nincs konkrét veszély. akkor olyan sírás van, ami összetéveszthetetlen. én ezzel próbálom védeni az idegeimet :P
2014. máj. 7. 08:09
És mit csináljak, ha elméletben tudom, hogy nyugodtnak és türelmesnek kell lenni, de mégsem megy? Amikor egész nap ordítanak, veszekednek, sikítanak, rosszalkodnak, nem hallgatnak rám, hogy tudom magamat lenyugtatni, hogy utána őket is tudjam?
2014. máj. 7. 05:38
Jah,tenyleg.a kisgyermekkor nagykerdeseire gondoltam,de az elv ugyanugy a megfelelo kommunikacio:-))
9. wanita77 (válaszként erre: 8. - Csorenehomororsi)
2014. máj. 6. 07:40

de ez nem joe frost könyv....

Sajnos a beszélgetés nem megy, már 6 éve próbálom, hiába. Most annyit megigért, hogy beleolvas a könyvbe, aztán meglátjuk.

2014. máj. 6. 05:44

Sziasztok.en is imadom joe frostot.ez a konyve meg nincs meg,de tervben van,ugyanis az ikreim ket evesek lesznek a nyaron.

Nekem a szuperdadakonyvek rengeteget segitettek mar a kezdetektol a napirendunk szuletesuktol szuperul mukodik,most vagyunk az elso dackorszakban es a kiemelest mi is alkalnazzuk,ha indulna a virtsaft:-))

Nekem szerencsem van a ferjemmel,nert ot nagyon erdekli a modszertana,mindenben partner,sot sokszor o szol ram,ha nem vagyok eleg kovetkezetes v kitarto:-))


Ha latatlanba elfogadsz egyjotanacsot.....uljetek le a ferjeddel beszelgetni,mert kozos nevezore kell hozni a nevelesi elveket,julonben szethuzas lesz a csaladban es agyerekeknek errekifinomult radarjaik vannak.

Kesobb nagyobb galiba lehet a nezetkulonbsegekbol,mikir majd a gyerek egymas ellen akar bemneteket felhasznalni.

Rengeteg ilyen pelda van a kornyszetemben.:-(

A gyerekeknek az az igazi korlat,ha eros egyseget ereznek,nincs kecmec,ha vki "a"-t mond,akkor a masik szulo is....

2014. máj. 5. 17:35

a megnyugtatása nem a te feladatod, az az ő dolga :)

szóval nyugodtan küldd a szobájába lehiggadni, az ilyen helyzet senkinek sem jó

2014. máj. 5. 09:04
És ha itthon csinálja ezt, akkor jó megoldás beküldeni a szobájába dühöngeni vagy próbáljam megnyugtatni?
5. wanita77 (válaszként erre: 4. - Jozsi.38)
2014. máj. 5. 09:03
Sajnos nincs kire hagyni, de legközelebb akkor hazamegyünk, ha nincs más választás. Csak ezt nem akartuk, mert jól éreztük magunkat.
2014. máj. 5. 08:35

remek könyv, én is gyakran forgatom. akkor éppen az apjának volt igaza,nem minden esetben működik az üljünk le és megbeszéljük, néha ott is a helyzetből kiemelést javasolják ilyen esetekben :)

legközelebbi ilyen látványos műbalhénál fel kell neki ajánlani, hogy oké, akkor ő nem megy veletek, ha van kire hagyni, illetve szó nélkül elmenni,vagyis elköszönni a családtól

3. wanita77 (válaszként erre: 2. - Fehérleander)
2014. máj. 4. 21:14
De jó, remélem nálunk is működni fog. Hátha tudsz egy konkrét dologban tanácsot adni. Fiam mostanában mindenért dühöng, mérgelődik, nemet mond, visszabeszél, ezt ma épp vendégségben tette. Mit lehet ilyenkor csinálni, ha nem akarom hazacipelni, másik szobába küldeni? Hiába ültem le mellé, hogy látom mérges vagy, szeretnék segíteni, ellökött, hogy anya menj innen. MOndtam, hogy vezesse le valahogy a dühét, mondjuk egy párnán, arra is nemet mondott és megint elzavart. Nagyon rossz volt, mert ott voltak nagyiék, dédi, unokatesók, ő meg csak mérgelődött, duzzogott, ellenséges volt. Apja persze rákiabált, hogy ha nem hagyja abba, hazaráncigálja és bezavarja a szobájába, ő nem ért egyet a könyv módszereivel (nem is olvasta el, de akkor is hülyeségnek tartja). Tudnál erre valami tippet adni?
2014. máj. 4. 21:01
A legjobb!!! Ajándékba kaptam a könyvet barátnőmtől kábé másfél-két éve, folyamatosan elől van és forgatom! Működik! :)
2014. máj. 4. 20:44

Sziasztok!


Érdekelne, hogy kinek mi a véleménye erről a könyvről, olvassa-e, alkalmazza-e valaki, sikeres volt-e, használt, bevált-e. Én most olvastam el és nagyon tetszik, már néhány dolgot sikeresen alkalmaztam is, de még nagyon az elején vagyok. Kicsit el vagyok veszve, mikor hogyan kéne bizonyos dolgokat a gyakorlatba átültetni. A fiam 5,5 éves és sokszor mond nekem nemet, szemtelen, dühöng, csúnyán beszél, erre keresnék megoldást.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook