Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan zajlott a bárányhimlő azoknál, akik egy oltást kaptak ellene, de ismétlőt nem? fórum

Hogyan zajlott a bárányhimlő azoknál, akik egy oltást kaptak ellene, de ismétlőt nem? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 8. 12:06

Az én lányom 1 évesen kapott 1 db oltást (akkor ennyi kellett, és mivel azt mondta a doki, hogy ez is elég a tünetek enyhítésére, nem is kapott többet akkor sem, mikor kitalálták, hogy kellene).

7 évesen, tavaly nyáron kapta el a bárányhimlőt. Volt rajta kb 30 pötty, hőemelkedése más egyéb baja nem volt. A pöttyök picit viszkettek néha, de nem vakarta, semmit nem szedett (fenistil cseppet akartam adni, de nem kérte), nem is kentünk rá. 2 héttel később már az összes pötty is teljesen eltűnt. Ő leginkább attól szenvedett, hogy 3 napig nem találkozhatott a barátnőivel, eztután már csak otthonról nem engedtem el, hozzá jöhettek a barátnők. :)

Én mai napig emlékszem, hogy ovis koromban hogy szenvedtem a bárányhimlőtől, szerettem volna ha a gyerekeim ezt megússzák. A férjem sem nézett ki túl jól 30 évesen tele pöttyel 39-40 fokos lázzal.

A fiam is megkapta az oltást, a bárányhimlőt eddig nem kapta el.

2014. máj. 2. 21:05

Az én 14,8,5 éves gyerekeim 1 oltást kaptak 1 éves koruk után.


Egyik sem volt még bárányhimlős,akkor sem ha éppen az oviban járvány volt.


Én is úgy tudom,ha elkapják enyhébbek a tünetek

11. 4c1a787e8f (válaszként erre: 5. - Ba3baaabe6)
2014. máj. 2. 17:53
Ez igaz. Ezért örültem, hogy azért végül átment rajtuk, pláne a lányom miatt.
10. 4c1a787e8f (válaszként erre: 2. - Bdioda)
2014. máj. 2. 17:52

A lányom még egyet kapott, mert akkor még annyit adtak. Aztán vele azt csinálták, hogy egy év múlva, amikor már kettő járt, akkor adtak egy másikat. A fiam megkapta a kettőt úgy ahogy kell.


Ők is elkapták, 3-4 pötty kijött rajtuk.


Viszont én még így is hálás vagyok, mert nekem nem mindegy, hogy két tök lázas, nagyon beteg gyerekkel vagyok-e egyedül, amikor ráadásul izgulok a mellékhatások miatt is, vagy csak volt három pötty, ami elmúlt pár nap alatt.


Viszont a rájuk vonatkozó előírásokat akkor is be kellett tartani, nem mehettünk előbb! És ez szerintem így helyes. Azért nem játék ez, vannak felnőttek, kismamák, pici tesók, stb.. akiknek az érdekeit ilyenkor illik figyelembe venni.


A doki meg biztos mondta, mikor menjetek, azért ilyen esetben nem szoktak biankó igazolásokat adni. Akkor menjetek.


Sajnos bedurvultak a vírusok, már nem csak az van, mint a "mi időnkben" volt. Mi sajna már szívtuk meg ezt párszor. Nekem nem hiányzik a nagy betegség semmiből, bőven elég az, amit nem lehet kikerülni.

2014. máj. 2. 16:38

Nem volt nálunk oltás. Megmondom őszintén én ezt feleslegesnek éreztem.

De volt 5-6 aki beadatta, hasonló eredménnyel-vagy inkább anélkül...

8. bdioda (válaszként erre: 7. - Ba3baaabe6)
2014. máj. 2. 16:34

nálatok volt oltás? azért nem volt a gyereknek tünet, csak pár pötty?

a mihez képest nálunk az ovistársak állapota volt :) szegények, volt aki napokig lázas volt, feje búbig pöttyel. az én fiam ehhez képest a 15 pöttyével (amiből mostanra vagy 5 db látszik még) olcsón megússza...

2014. máj. 2. 16:22

Mihez képest?


Nem akarok kötözködni, csak elmondom, nálunk mi volt. Teljes látensen, pár pöttyel lezajlott a gyermeken.Szérumból igazolva, tehát már nem kapja el.

Én majd belehaltam, 12 évesen ment át rajtam.

2014. máj. 2. 16:15
Sziasztok! 2-3 éve kapta kb. az oltást, most 5 és fél éves. Anno felváltva voltak betegek a kistesóval és mindig csúszott az ismétlő. Azt mondta a doki, ez is számít, könnyebb lefolyású lesz. Most úgy tűnik, igaza volt.
5. ba3baaabe6 (válaszként erre: 3. - Honeywald)
2014. máj. 2. 11:37
Nem nyújt élethosszig tartó védettséget, sajnos, mint ha természetesen kiállja az ember.
2014. máj. 2. 11:05

Szia!


Mennyi ideje kapta az oltást?

2014. máj. 2. 10:04
szia! én nem értek egyet az oltással, hülyseég. én egyser elkaptam, túléltem, aóta nem jön ki semmi, pedig gyerekekkel dolgozom
2014. máj. 2. 09:56

Sziasztok! A kisfiam bárányhimlős, egy oltást kapott ellene, de az ismétlő kimaradt. Hétfőn este jött ki rajta kb. 15 pötty. Nem volt láz, sem más tünet ezen kívül. Szerdára eltűntek a pöttyökről a hólyagok, most van olyan pötty, ami tűszúrásnyira zsugorodott, egy-kettő maradt látványosabb, azoknak pici var van a közepén.

Mire számíthatunk még? Mikor vigyem vissza a dokihoz? Úgy volt, hogy vagy két hetet itthon kell maradnia, csökkenhet ez az idő, ha már ilyen szépen gyógyul? Köszi, ha írtok!

2014. máj. 2. 09:48
Hogyan zajlott a bárányhimlő azoknál, akik egy oltást kaptak ellene, de ismétlőt nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook