Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi lehet a baj az orchideámmal? fórum

Mi lehet a baj az orchideámmal? (tudásbázis kérdés)


2014. máj. 5. 10:49
Nekem túlöntözésnek tűnik... Szerencsém van, keleti ablakban szinte folyamatosan virágzik jópár orchideám(kb. 15 db van, ebből min. 10 egyszerre virágzik), a legigénytelenebb virágaim, viszont én nagyon ritkán öntözöm, és akkor is csak minimálisan. Ha eszembe jut kap tápoldatot is, de azt még az öntözésnél is ritkábban. :)
15. era06 (válaszként erre: 13. - Noarashi)
2014. máj. 3. 17:28

Orchideának van egy olyan szokása, hogy hónapokig virágzik. :)

A multiflor változat szinte egész évben. Van olyan amelyik egy év után virágzott újra. Azt is elfelejtettem , hogy milyen színű volt.

14. era06 (válaszként erre: 12. - Mamma2)
2014. máj. 3. 17:24
Úgy tudom, hogy nem steril a virágföld.
2014. máj. 3. 12:50
No nekem 2 orchideám van, egyik egyszer virágzott hetekig, aztán azóta mindegyik meg van kukulva, már ami a virágzást illeti. Kezdem feladni..
12. mamma2 (válaszként erre: 11. - Era06)
2014. máj. 3. 10:56
Nics huzatban, 3 éve van meg, ugyan azon a helyen, és csak az idén kezte eldobálni a bimbókat. Anyósnyelvek vannak hozzá a legközelebb, amik nem régen lettek átültetve....ezeknek a földjén látok némi szürke, penész szerű képződményt,- lehet,hogy ez árthat neki?....általános virágföldbe lettek áttéve, mi okozhatja ezek penészedését...most már teljesen tanácstalan:( vagyok!
11. era06 (válaszként erre: 10. - Mamma2)
2014. máj. 3. 09:29

nincs huzatban?

Ilyennel csak az új virágoknál találkoztam.

Hazafele vagy megfázott,( gondolom)

10. mamma2
2014. máj. 3. 09:09
Átlátszó műanyag "cserép"-ben van, minden gyökere látszik, valóban nem látok földet benne, egy másik átlátszó műanyag edényben van aminek nem ér le az aljáig. Csak abba öntök kevés vizet. Gombaölőszer??? -nah, kísérletezgetek...hmmm
9. ba3baaabe6 (válaszként erre: 8. - Mmacus)
2014. máj. 2. 14:55

Én ilyen ált. virágföldbe ültettem át, tényleg 7 éve nem panaszkodik a DNY-i ablakban.

Volt 1 ami, kényeskedett nekem, murvába rakva, azt is ált. virágföldbe tettem, az meg Déli ablakban éldegél 5 éve.

8. mmacus (válaszként erre: 7. - Ba3baaabe6)
2014. máj. 2. 14:46

Éppen azért, mert fán növő élősködő, földdel nem találkozik az élőhelyén, nem igényli cserépben sem.:)

Amit árulnak, az sem földben van.

7. ba3baaabe6 (válaszként erre: 5. - Mamma2)
2014. máj. 2. 14:18
igénytelen, igazi környezetében fán növő élősködő a legtöbb. Az enyim 7 éve megvan az ált. virágföldben, sosem panaszkodott :-)
6. mmacus (válaszként erre: 5. - Mamma2)
2014. máj. 2. 14:16
Nem földbe kell ültetni, hanem speciális orchidea közegbe. Az enyém akkor potyogtatta le a bimbókat, amikor még nem tápoldatoztam. Most két hetente adok az öntözővízhez orchidea tápoldatot, azóta nincs bimbóhullás.
5. mamma2 (válaszként erre: 4. - Ba3baaabe6)
2014. máj. 2. 14:11
Azonnal átültetem, csak általános virágföld van itthon az is jó?
2014. máj. 2. 09:49
Az orchidea nagyon igénytelen növény. A sárgulás gombás fertőzésre utalhat. Cseréld ki a földjét.
3. Vikyci (válaszként erre: 2. - Mamma2)
2014. máj. 2. 09:46
Az enyém is mindig ezt csinálja :-(
2014. máj. 2. 09:33
3 éves, fehér pillangó virágzatú, /nem nagyon értek hozzá:D/ 2 ágas...tavaly agusztusban még gyönyörűen virágzott, majd lassan eldobálta az összes virágait.Februárban ismét mindkét ágon sok bimbót hozott, nőttek-nőttek, majd egyszer csak sorba elsárgultak és mind lepotyogott. A szárak meg csak nyúlnak, nőnek. Most a szárakon ismét sorba jönnek a bimbók, egyik másik már egész nagy a kinyílás előtt van....de ismét sárgulnak és potyogni kezdtek a bimbók. Világos DK-i fekvésű ablakban van, átlátszó műanyag cserépben, hetente 1-szer öntözöm. Kérem segítsetek megfejteni a gondomat. Sok-sok más virágom van, de orchideával eddig sosem foglalkoztam, és így nem tudom a megoldást....köszönöm.
2014. máj. 2. 09:17
Mi lehet a baj az orchideámmal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook