Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 3-1-2 Meridiántorna fórum

3-1-2 Meridiántorna (beszélgetős fórum)


27. 55Judit (válaszként erre: 26. - Mezei Virág)
2019. nov. 23. 11:45
Oda jutottam, hogy már rendszeresen végzem a meridián tornát. Naponta többnyire kétszer. Szerencsére megtaláltam a DVD videóját is a Youtube-on, amit már le is vettek. :) Egész jó a torna, remélem egyszer az alvásomat is rendezi. Sokan írják hogy a hasi légzés hatására jól alszanak, ez nálam még várat magára.
26. Mezei Virág (válaszként erre: 17. - 55Judit)
2019. aug. 28. 14:29

8x8-as ütem a gyakorlatok száma. Talán a videókon is látszik.

Guggolás 32.

Hosszú leírni a gyakorlatokat.

Van face oldaluk is. Ha nem vagy fent, akkor is meg tudod nézni.

itt is

[link]



Csak akkor ugrik fel a topik, ha valakinek névre címzed. Ha csak ideírsz, azt sokan nem is vesszük észre.

Én is csak azért láttam, mert BorosTyánka nekem címezte a hsz-ét.

25. BorosTyánka (válaszként erre: 24. - Mezei Virág)
2019. aug. 27. 21:12

Nyáron nekem is szünet volt. Két hét múlva kezdek.

Otthon is csinálgattam,de a társasági az igazi:)

Mindig olyan jó érzésem van utána,hasznos:))

24. Mezei Virág (válaszként erre: 19. - BorosTyánka)
2019. aug. 27. 17:40

:))

Nyári melegben nem csinálom...

De nagyon jó!

23. BorosTyánka (válaszként erre: 22. - 55Judit)
2019. aug. 26. 13:10
:))
22. 55Judit (válaszként erre: 21. - BorosTyánka)
2019. aug. 26. 10:31
Nem. Te értettél félre, és mindent félre magyarázol. Nekem nincs panaszom, csak egy egyszerű kérésem volt ami süket fülekre talált.
21. BorosTyánka (válaszként erre: 20. - 55Judit)
2019. aug. 26. 09:42

Juditka! Kissé félreértettél,mert egy szerethető Ember

vagy. Hidd el mindenkinek megvan a maga keresztje.

Tudom mindegyikünknek az a célja,hogy egészségesek

maradjunk,ne legyünk kiszolgáltatva senkinek.Igyekszünk

megtenni mindent.Én is természetes "szerekhez"nyúlok,

ami nem költséges és évtizedeken keresztül beváltak.

A panaszodat írd ki(de a klubba),egy kis terápia.

20. 55Judit (válaszként erre: 18. - BorosTyánka)
2019. aug. 26. 08:00

Köszönöm a segítséget, éppen ilyen válaszra számítottam. :)

Nem mondtam hogy nincs igaza virágnak. És akkor sem hazudtam mikor azt mondtam, nem tudom a DVD-t megvenni. A DVD 1.200 ft, a szállítási költség 2.060 ft. Nem pénzt kértem, és nem is a DVD-t. Amit kértem ingyen adható, és néhány percbe telik.

Sajnos alig tudok kijönni a nyugdíjamból. Persze át lehetne csoportosítani mondjuk a kosztpénzt olyan formán hogy 1 hónapban nem eszek csirkét és halat. Csak ezt szoktam, és ez kb. pont ennyi.

Ne vegyétek panasznak, csak leírtam egy morzsányit az életemből. Jól megvagyok, és egyre jobban leszek. Kívánok nektek is minden szépet és jót! :)

Sziasztok. :)

19. BorosTyánka (válaszként erre: 6. - Mezei Virág)
2019. aug. 25. 21:53
Igazad van! Hajrá 3-1-2 Meridiántorna:)
18. BorosTyánka (válaszként erre: 17. - 55Judit)
2019. aug. 25. 21:51

Szerencsére nem vagyunk egyformák. A kínai orvoslás

5000 évre nyúlik vissza. A torna természetes tevékenység

az utcán is Kínában (A vejem is tapasztalta).

Nem kell mindenkinek tetszeni ...

Különben ingyenes és a kipróbálás után többet tudsz.

Mezei Virágnak igaza van!!

DVD-t lehet rendelni.(Kb 1000 ft)

A kor nem számít,óvodástól a 100 évesig hasznos "torna"

2019. aug. 25. 14:23

Látom, 4-en kedveljük ezt a témát.

Esetleg megtenné közületek valaki hogy leírná elejétől a gyakorlatok sorrendjét pontokba szedve? Úgy ahogy a DVD-n van. Sajnos a kis videókon amiket találtam, mindegyiken rendre máshogy látom.

A másik ami zavar, hogy van ahol azt mondják minden gyakorlatot 64-szer kell ismételni, Eőri Ajándok pedig egy riportban azt mondja, a guggolást 32-szer kell elvégezni. Kérem, a DVD alapján pontosítsatok nekem hogy én is pontosan tornázhassak. Köszönöm.

2019. aug. 24. 21:27
Egy rakás videót megnéztem. Egyet sem találtam ahol megmutatnák a meridián tornát elejétől a végéig ahogy kell. Ráadásul a kis videóból 2 olyat sem találtam, melyek egyformán mutatnák a gyakorlatot. Ennyire mindegy lenne? Nem hinném. Tényleg jó lenne látni az eredeti DVD-t.
2019. aug. 24. 13:56
Sajnos a DVD-t nem tudom megvenni, pedig biztos jó lehet. Elég az is ha a kis videókat nézegetem?
14. 55Judit (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2019. aug. 24. 11:10
hoppá: [link]
2019. aug. 24. 11:09

Ez a videó "szájbarágósan" megmutatja hogy kell pontosan csinálni. Végig is tornáztam vele, nagyon tetszett. :)

Délután s megcsinálom.

12. 55Judit (válaszként erre: 11. - BorosTyánka)
2019. aug. 24. 06:59

Eszembe sem jutott. Inkább attól tartok ha nem a pontokat stimulálom, nem lesz hatásos. Most még inkább tartok ettől, mert próbálgatom, és nem csak ott fáj nyomásra ahol először a pontokat véltem megtalálni, hanem máshol is.


Mezei Virágnak a 3 linkje közül a középsőhöz engedélyt kell kérni. Kértem tegnap és ma is, de nem kapom meg. Nem lehetne ezt egyszerűbben? Még csinálom egy ideig bizonytalanságban, de így el fog szállni a lelkesedésem.

11. BorosTyánka (válaszként erre: 9. - 55Judit)
2019. aug. 23. 21:38
Nem ártasz magadnak, írtam a másikba.
2019. aug. 23. 15:25

[link]

Innen megtanultam a pontok helyét, meg is találom, csak még azt nem tudom mire jó az ütögetés-billegés jobbra-balra. Valahogy majd csak elkezdem. :)

9. 55Judit (válaszként erre: 8. - BorosTyánka)
2019. aug. 22. 11:23

Szia! Örülök neked! Valamikor elkezdtem én már youtube-os segítséggel a meridián tornát, de aztán arra gondoltam, nem is biztos hogy pontosan azon a ponton ütögetek ahol kell. Aztán abbahagytam.Pedig lenne hozzá kedvem, de egyedül nem hiszem hogy jól csinálom.


Majd írok amoda a fogyózással kapcsolatba is a bejegyzésedre, csak most rohangálós napom van. Délután jövök. :))

8. BorosTyánka (válaszként erre: 7. - 55Judit)
2019. aug. 21. 21:02
Igaza van Mezei virágnak.Évek óta tornázok .Eltűnt a csontritkulás is.Google barátunk segít.
7. 55Judit (válaszként erre: 5. - Ed04de8868)
2019. aug. 17. 16:58
Azóta mi újság? Meridián tornázol?
6. Mezei Virág (válaszként erre: 5. - Ed04de8868)
2014. máj. 1. 17:29

Szerintem nem fogsz benne csalódni!

Kezdd el bátran!

5. ed04de8868 (válaszként erre: 4. - Mezei Virág)
2014. máj. 1. 17:27
Köszönöm a válaszod. Holnap éppen szabadnapos vagyok, akkor rászánom az időt, hogy alaposabban utánanézzek, és valószínűleg el fogom kezdeni. Szinte gyerekkorom óta energia problémám van. Mindig is úgy éreztem, hogy valami nem működik megfelelően bennem ilyen téren, annak ellenére, hogy sokat foglalkoztam egészséges étrenddel, életmóddal, és sok mindent kipróbáltam.
4. Mezei Virág (válaszként erre: 3. - Ed04de8868)
2014. máj. 1. 17:17

Már régóta gyakorolom.

Az állóképességet megnöveli, energiát ad.

Minden testrészt megmozgat, szerintem nagyon hasznos!

Kezdd csak el meglátod, nagyon érdemes!

Mozgásszervi betegségeknél is nagyon jó.

3. ed04de8868 (válaszként erre: 2. - Mezei Virág)
2014. máj. 1. 17:01
Köszönöm a linkeket, van, amit már korábban megtaláltam én is, és mivel jónak tűnik, ezért indítottam a fórumot. Valós gyakorlati tapasztalatok érdekelnének, mert ha tényleg annyira hasznos, akkor én is szívesen elkezdeném. Te gyakorolod, van már valamilyen tapasztalatod?
2014. máj. 1. 16:52

[link]

[link]

[link]

Valóban nagyon hasznos. Gyakorolni kell.

Kapható dvd is.

2014. máj. 1. 16:26
Sok jó dolgot olvastam a meridiántornáról, de nem találtam róla fórumot. Érdekelne, hogy mik a gyakorlati tapasztalatok, valóban olyan hatásos-e, mint írják róla az ajánló oldalakon. Kérlek, ha valaki ezt ismeri és gyakorolja, vagy kipróbálta, írjatok róla!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook