Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szabálytalan ciklusra van valami megoldás, ha a fogamzásgátló sem segít? fórum

Szabálytalan ciklusra van valami megoldás, ha a fogamzásgátló sem segít? (tudásbázis kérdés)


19. Lace_wing (válaszként erre: 17. - Ba7da9cfc0)
2014. máj. 1. 13:50
Értem, ezt nem tudtam, köszi :) Utána nézek.
18. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 8. - Biofeleség)
2014. máj. 1. 13:47
A cickàval vigyázz!!! Ha cisztáid vannak, akkor a cicka csak ront a helyzeten!!!
17. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 6. - Lace_wing)
2014. máj. 1. 13:45

A cukor szint nem mérvadó!!! Nekem.is tök jó a cukrom 4 körül van mindig. A diéta se mindegy milyen, ch diéta kell. Meg van mikor mennyi szénhidrátot kell enni, 3 óránként kell enni. A joghurtot, kefirt, tejet, burgonyát, fehér rizst és fehér kenyeret el kell felejteni, na meg a cukrot.

3 és 21 napi vv se ártana ahol a hormonokat nézik. Nekem pl alacsony a progeszteronom, így amikor terhes lettem.a 12 hétig utrot kellet használnom.

Keress fel egy jó endokrinologust, ő tud segìteni, a nődoki nem feltétlen.

2014. máj. 1. 03:16

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat:) Feljegyeztem mindegyik tippet, és utána fogok járni részletesebben is.

XXX

2014. ápr. 30. 20:27
Arwen torna, makrobiotikus étrend
2014. ápr. 30. 19:25
Barátcserjét én is hallottam már, bár én főleg a meddőség kezelésére (de persze a ciklus beállítására is). Lehet érdemes azt is kipróbálni :)
13. life14 (válaszként erre: 12. - Life14)
2014. ápr. 30. 16:37

Ja, és a barátcserje kapszulát is egyutt szokták ajánlani a Women´s cream-mel(jam gyokér kivonat).


És a vitaminszedés is segíthet, foleg D-vitamin.

[link]

12. life14 (válaszként erre: 1. - Lace_wing)
2014. ápr. 30. 16:33

Paleolit étrend.


Arwen torna.


Akupunktúra-de nem mindegy kihez mész, hozzáérto tapasztalt orvos kell.


Valakinek bevállt a Women´s cream progeszteron krém, de van, aki nem ajánlja, mert ez sem természetes hormon, nem ugyanaz, mint, amit a szervezeted termel, csak jobban hasonlít rá, mint, ami a szintetikus fogamzásgátlókban van.

2014. ápr. 30. 16:08
Tudom neked ajánlani a lady ciklus teát,dm-ben és herbáriákban lehet kapni 7-800 Ft között. Nekem a doki mindenképpen fog.gátlót akart írni de én nem vagyok hajlandó még 1x szedni,eleget ártott már így is. Ez a tea nagyon sokat segített nekem,a ciklus 15.napjától kell inni egy héten át,sajnos egy doboz csak 1 hónapra elég,de 800 Ft-ét megér,mint minden hónapban a fogigátló :)
10. Biofeleség (válaszként erre: 9. - Lace_wing)
2014. ápr. 30. 15:48

eredetileg a ciklus fájdalmát, de kúraszerűen alkalmazva (10-15 napon át minden nap felragasztva) segít a ciklus beállításában is. Most hogy nekem ettől sikerült vagy a hármas kombinációtól, azt passzolom.

Egyébként írja még a tapaszt:

- szülés utáni regenerációra

- abortusz utáni fájdalom csökkentésére

- felfázás tüneteinek csökkentésére

- alhasi s derékfájdalmakra

9. Lace_wing (válaszként erre: 8. - Biofeleség)
2014. ápr. 30. 15:39

Köszi a választ:) Nem próbáltam még ilyen készítményeket, de tudom, hogy van akinél hatásosak. (Egyik ismerősöm dohányzás-leszokáshoz használt teákat, neki is beváltak.)

A Mensrtual Pain (csak a neve alapján gondolom) a ciklussal járó fájdalmat enyhítii, vagy szintén a rendszeresség kialakításához járul hozzá?

2014. ápr. 30. 15:28

Szia!

Nekem a minden reggel egy cickafark tea, este egy palástfű tea elfogyasztása, plusz a Biointimonak van egy Menstrual Pain sticker tapasza, annak a kúraszerű használata rakta rendbe. A fogamzásgátló abbahagyása után (hüvelygyűrű) ezekkel sikerült helyreraknom négy hónap alatt. Ez nem jelenti azt, hogy másnak is segít, de én így tudtam varázsolni magamnak rendszerességet újra.

7. Lace_wing (válaszként erre: 5. - Cucicsillag)
2014. ápr. 30. 15:20

Ennél a legutóbbi labornál a pajzsmirigy-működést is megnézték, egyéb hormonvizsgálat még nem történt...

Eddig csak sztk-s orvosoknál voltam...Távol álljon tőlem, hogy degradáljam őket, de őszintén szólva nem épp a türelmesség szobra egyikük sem, tapasztalatom szerint.

Azt is hallottam másoktól, hogyha magánorvoshoz mennék, tuti jobban járnék. De nekem nem könnyű kiadnom rá, és nem tudom, tényleg megéri-e magánorvoshoz járni.

6. Lace_wing (válaszként erre: 3. - Ba7da9cfc0)
2014. ápr. 30. 15:13

Ó, értem...ha megengeded, gratulákok Nektek a babához!:) (Nagyon szeretem a gyerekeket, ezt nem tudtam kihagyni.:$)

Igazság szerint, több ízben is végeztek rajtam nőgyógyászati ultrahangot, a cysták kiszűrése érdekében. Illetve, nem régiben, kb egy hete csináltattam egy teljes labort, ahol többek közt a vércukor-szintet is vizsgálták. Az eredmények jók lettek.

5-6 éve tartok egy diétát, és rendszeresen edzek. Gyerekkoromban sikerült megszabadulnom a túlsúlyomtól és azóta is igyekszem elkerülni, hogy visszajöjjön.

Ezeket csak azért írtam le, hogy egy kis "háttér infót" adjak a dologhoz.:)Már arra is gondoltam, hogy talán pont a diéta az, ami gondot jelenthet...saját magam állítottam össze, tehát nem biztos, hogy mindent jól választottam meg.

5. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Lace_wing)
2014. ápr. 30. 15:03
Hormonszint vizsgalatot nem javasoltak a dokik? Nekem egymas utan irogattak a fog,gatlokat, egyik rosszabb volt,mint a masik, szval vmi alapos orvost keress fel!
4. Lace_wing (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2014. ápr. 30. 15:01

Sajnos, nem. Voltam már jó párnál, mindegyikük azt mondta, ha nem vagyok terhes (évek óta bizonygatom, hogy nem, nem vagyok), akkor nincs mit tenni ezzel. Ilyen alkat vagyok és kész.

Egy orvos írt fel nekem fogamzásgátlót erre, még évekkel ezelőtt, az nem vált be. A továbbiakban pedig mindegyikük lebeszélt a gyógyszer szedésről.

Azt mondták, hogy ha épp nincs párkapcsolatom, nem javasolják, hogy rendszeresen szedjek ilyesmit. Viszont ez egy elég kellemetlen helyzet, van, hogy egy hónapban többször is megjön, van, hogy hónapokig kimarad (ilyenkor, mivel jelenleg viszont van párom, szaladgálhatok nyakra-főre tesztekért meg az orvoshoz, hogy mi van, ha ne adj' isten, mégis "becsúszott" a terhesség), és olyan is, hogy egy ciklus 2-3 hétig tart.

Tudom, hogy vannak olyan nők, akiknek ez szintén problémát jelent, de érdekelne, hogy van-e olyan aki meg tudta ezt oldani, és neki mi vált be.

2014. ápr. 30. 14:57
Nézess 3 pontos terheléssel inzulin szintet. A legtöbb esetben PCO és inzulinrezisztencia áll a háttérben! A petefészek tele van kis cisztákkal és ez okozza. Dita, mozgás és esetleg gyógyszer(metformin) és helyre áll minden. Mi 2 évig próbálkoztunk babával, meddőségibe is jártunk, de semmi. Aztán ez kiderült és lásss csodát, normális ciklus és 2 hónap után spontán baba. Most 7 hetes már :)
2014. ápr. 30. 14:53
A nőgyógyász nem javasolt semmit az ügyben?
2014. ápr. 30. 14:50
Szabálytalan ciklusra van valami megoldás, ha a fogamzásgátló sem segít?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook