Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Visszamenőleg nem jár a családi adókedvezmény? fórum

Visszamenőleg nem jár a családi adókedvezmény? (tudásbázis kérdés)


10. Ficánka5 (válaszként erre: 6. - 419d3a90bd)
2014. ápr. 30. 20:56

Nehogy már küldözgessed össze-vissza! Ha priviben megírja az éves jövedelmét, itt mindig akad segítőkész aki megcsinálja. Ha összekapom magam, meg az agyam, talán még én is képes vagyok rá, hiába nem csinálom már 2 éve.

De ami a lényeg, ha itteni aranyos, segítőkésznek kijön egy összeg, a nagytudásúnak meg nem annyi, rá lehet borítani az asztalt. És olyan nincs, hogy nem lehet módosítani, mert lehet, még jövőre is lehet visszamenőleg, meg azután is, Úgyhogy kedvesem, ne hagyd magad!

2014. ápr. 30. 17:57
A bruttó fizetésed az minden hónapban fix, vagy esetleg ledolgozott napok után kapod a fizetésed, mert ha más összeget kapsz minden hónapban, akkor más a családi adókedvezmény összege is.
2014. ápr. 30. 17:54

Az 52500 ft-ból az adó 8400 ft, tehát annyi családi adókedvezmény vehető igénybe.

A családi adókedvezmény csak a levont adó erejéig jár. Visszamenőleg lehet kérni, ami azt jelenti, hogyha december hónapban már kaptál, akkor az október, november havi visszaigényelhető, de mivel október 9-től dolgozol abban a hónapban gondolom kevesebb volt a fizetésed, tehát a családi adókedvezmény összege is kevesebb.

7. Petra025 (válaszként erre: 2. - KissAlexa)
2014. ápr. 30. 15:00
Miért kapsz minden hónapban más összeget? A 6500 ft visszatérítés miből jött ki? Csak kapsz akkor valamit, nem? Megkérted a főnöktől mit jelent? Lenyilatkoztad?
6. 419d3a90bd (válaszként erre: 2. - KissAlexa)
2014. ápr. 30. 11:53

Visszamenőleg is lehet kérni,sőt úgy is ha már le van adva az adóbevallás,akkor önellenőrzéssel.

Amit én csinálnák:

Elvinném a könyvelő által készített adóbevallást a Navhoz,és az ügyintéző segít kijavítani,beveszi,és 30nap után kiutalják.

Ha már leadta az okostojás,akkor bemész és kérsz önellenőrzéshez nyomtatványt,és újra kitöltöd(egy normális könyvelővel) leadod

5. Ficánka5 (válaszként erre: 2. - KissAlexa)
2014. ápr. 29. 20:58

Nem értem, miért nem a főnököd könyvel?! Jobban tudja és sokkal korrektebb, mint a könyvelője. Adóbevalláskor kell visszakapnod, ha nem vagy önadózó, akkor a bérrel kell visszakapnod, ha önadózó vagy, akkor a NAV fogja a benyújtott bevallásodat követő 30 napon belül visszautalni.


Januárban kellett nyilatkoznod a cégnél, hogy önadózó leszel, vagy nem. Minden esetre ha nem vagy önadózó és ez a nagytudású könyvelő fogja csinálni, akár itt is kérhetsz segítséget, hogy számoljon valaki utána, mert az a spinkó csak lerázni tudja ügyet, de nem korrekt módon elintézni.

2014. ápr. 29. 20:07

Jár visszamenőleg. Sőt akár az egészet kérheted utólag egyben.

Viszont az lehetséges, hogy nincs miből igénybe venned, mert nem adóztál annyit.

3. f3000dc5ef (válaszként erre: 2. - KissAlexa)
2014. ápr. 29. 19:50

Jó az a könyvelő :D

Tudniillik jár visszamenőleg is.

Az adóbevallásnál kell kérni. Úgy ahogy a főnököd mondta.

2014. ápr. 29. 19:49
2013. Október 9-en keztem el dolgozni 4 órába 52.500 ft bruttot kapok havonta 2 kisgyermekem van. Megkertem a a fonoktol a családi adókedvezményt de csak decembertől kezdtem el kapni havi kb. 8000 ft-ot. Egyébként minden hónapba màs összeget kapok. És decemberbe azt mondta hogy majd az adóbevallàsnál vissza kérhetem azt a 2 hónapot. Na most megcsinálta a könyvelője az adóbevallásom és 6500 ft visszatérítés jár és mikor rákérdeztem hogy ez a 2 hónap a válaszuk az volt hogy visszamenőleg már nem kérhetem azt a pénzt. Ez hogy lehet?
2014. ápr. 29. 19:48
Visszamenőleg nem jár a családi adókedvezmény?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook