Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szőrtelenítéses praktikák fórum

Szőrtelenítéses praktikák (beszélgetős fórum)


2014. máj. 9. 23:15
Valaki egyik fórumon azt írta, hogy valami barnítós testápolóval ki tudja küszöbölni a szőrbenövést. Márkát nem tudok, tapasztalatom sincs. Aki gondolja, egy próbát tehet.
23. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Simple)
2014. ápr. 30. 13:57
:D
22. simple (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2014. ápr. 30. 13:06
Én sem mindenhol, csakis otthon szoktam! :D
21. nefaria (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2014. ápr. 30. 13:00
:D
20. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Da54621ded)
2014. ápr. 30. 10:03
Nem. A hajamat nem, és ahol nincs szőr, ott sem:)))))
2014. ápr. 30. 09:39
Mindenhol szőrtelenítetek?
18. gribedli*** (válaszként erre: 16. - 5674644b5d)
2014. ápr. 30. 09:33

:D


En nagyszemu tengeri sot hasznalok, olivaolajjal. A barnacukor kisebb szemcses, jobb arcra. A masik, ami meg nagyon jo arcra, a mandulakorpa. Persze, ezt is lehet boltban kapni, de nalam, ha mandulatejet csinalok, ahhoz meghamozom a mandulat (leforrazni, par percig hagyni, egyben lejon a hej, hagyni kiszaradni es kavedaraloban picit atforgatni), igy adja magat, hogy nem veszek boltit. Ez is jo szemcses, de aki nem szeret kutyulni, az inkabb vegyen:)


Ami nem jott be: kulonbozo nagysagu szemcsek... Vagy kicsi, vagy nagy, de csak 1 fajta radirozo komponens legyen benne. Az olajokbol lehet tobbfele is, de a cukor, so, mandulakorpa, kavezacc, kokusz, csak az egyik.

2014. ápr. 29. 22:05

Meg a tengeri só is jó állítólag radízozásra.

Köszi csajok a tippet, ha most kinő picit, akkor epillálok.

2014. ápr. 29. 20:16
Én is sokáig azt hittem, hogy nekem nem válik be a testradír, mert hiába használtam rendszeresen benőttek a szőrök (nekem még gyantázás után is) egészen addig amíg rá nem jöttem, hogy nem volt elég erős a radír amit használtam. Hülyén hangzik, de minél jobban 'fáj' a radírozás annál jobb. Tehát durva szemcséjű radírt kell használni heti 1-2 alkalommal. Nekem a müller saját márkás cseresznyés radírja jött be eddig a legjobban, ha valaki természetesebb szeretne akkor az olívaolaj + kristálycukor párosítás is működik. Csak én lusta vagyok és egyszerűbb kinyomni a dobozból :))))
15. simple (válaszként erre: 12. - Zebra25)
2014. ápr. 29. 15:17
Minél hosszabb, annál jobban fáj. Nem szabad vele túl sokat várni, csak ezzel meg az a baj, hogy folyamatosan csinálni kell, mert ugye nem egyszerre szeded le az egészet. De állítólag a túl rövidnek meg azért nem jó nekiállni, mert azt meg elszakíthatja, tehát ha nem fogja meg rendesen nem tőből tépi ki, de végülis ez nem olyan nagy baj, úgyis legalább hetente meg kell csinálni. Legalábbis nekem.
14. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Cuczu)
2014. ápr. 29. 15:03

Tini korom óta epiláltam, gondoltam, hogy ez a legjobb, aztán áttértem a gyantára. Sokkal jobb. Most már erről is áttértem a lézeresre ahol lehet, és még megy a gyanta, ahol a lézer nem olyan hatásos, mert ott el sem kezdem, nem akarok feleslegesen költeni rá (pl. lábon, karon, bajuszon a végtelenségig lézereztethetsz, soha nem fog eltűnni, hónalj, bikini már megéri).


Bőrradírozok mind a gyantázás előtti napon, mind a gyantázás után 2-3 nappal, mert ekkor keletkezik a hámréteg, ami a benövést okozza. Ezenkívül még hetente egyszer bőrradír, mindig, egész évben. Nagyon ritkán nő be, és ha mégis találok egy makacsabbat, akkor tűvel megpiszkálva kijön. Lényeg, hogy ne vakarászd, borotva 2 gyanta között még elmegy, de ha gyakran használsz testradírt, nem lesz már szükség rá.


Plusz kövesd a gyantázáskor is a hold járását és lassabban nő vissza, ezt már több mint 10 éve így csinálom, most már a hajmosásban is a hold járását követem, próba szerencse:)

2014. ápr. 29. 14:52

Akkor érdemes szerintem epilálni, amikor már "tüsi", de még nem hosszú, minél hosszabb, annál fájdalmasabb szerintem. Én hónalj+bikinivonal+láb epilálok, mióta eszemet tudom, tizenéve. Csak hát mindig elk*rvulok, és néha borotválni kell, pedig ha rendszeresen epilálok, akkor ritkul+gyengül.


Benövések bikinivonalnál voltak régebben, ott puhább a bőr, általában ott nő be. Nekem elmúlt ez a benövögetés magától, biztos hozzászokott a bőröm, vagy nemtom. Bőrradír jó ötlet!

12. Zebra25 (válaszként erre: 11. - Simple)
2014. ápr. 29. 14:10

Mondta valaki, hogy az is lehet a baj, ha túl hosszú a szőr, igaz ez?

Tehát nem 5 centisre gondolok, de azt meg szoktam várni, hogy fél centis legyen. Bár most nyáron nem fogom ezt tudni kivitelezni.

11. simple (válaszként erre: 10. - Zebra25)
2014. ápr. 29. 14:06
Szerintem igen. Nekem tök lazán már megy már. :)
10. Zebra25 (válaszként erre: 8. - Simple)
2014. ápr. 29. 13:52
Az nem semmi. Akkor csak próbálkozzak, meg fogom szokni?
9. Zebra25 (válaszként erre: 7. - Cuczu)
2014. ápr. 29. 13:51

Himalaya bőrradírt használok, csak kicsit drága ehhez. Most készíteni fogok kókuszreszelékből testradírt és azzal átdörzsölöm magam. Igazából ugyan úgy kellene radíroznunk magunkat mindenhol, ahogy az arcunkat is szoktuk.

Beáztatok egy kis kókuszreszeléket, azzal radírozok. Muszáj beáztatni, mert felsérti a bőrt:S

8. simple (válaszként erre: 6. - Zebra25)
2014. ápr. 29. 13:46

Én nem, bevallom. :D

De mára már a hónaljamat is azzal szedem, és semmi gondom vele. :)

2014. ápr. 29. 13:44
:D és milyen bőrradírt használsz ha meg szabad kérdezni?:)
6. Zebra25 (válaszként erre: 4. - Simple)
2014. ápr. 29. 13:15
Én is bőgtem, csak szégyellem bevallani:D
2014. ápr. 29. 11:15
Izzadás, szauna is jó arra, hogy a szőrtüszőket tisztán tartsa
4. simple (válaszként erre: 3. - Zebra25)
2014. ápr. 29. 11:11
Idővel megszokod, csak az elején borzalmas! Én első használatkor bőgtem, és földhöz vágtam a gépet! :D
2014. ápr. 29. 11:07
Én most azt próbáltam ki, hogy borotválás vagy epillálás után bőrradírozok a lábamon. Nagyon bejött. Epillátorral még küzdök, mert azt hittem minden fájdalmat kibírok, de a szemem is könnybe lábad ha epillálok:(
2. simple (válaszként erre: 1. - Cuczu)
2014. ápr. 29. 10:50
Nekem is sokszor benő, én epilátorral szedem. Állítólag ha gyantázod akkor nem nő be, én ezt nem tudom mert csak a karomat gyantáztam, mostmár azt is epilátorral szedem, de ott sosem nő be, mindenhol máshol viszont igen. Azt mondják gyakran kell radírozni, de nekem az sem használ, ugyanúgy benő.
2014. ápr. 29. 10:48
Sajnos ha epilálok, vagy gyantázok, benő a bőröm alá a szőr, van valakinek erre jó praktikája vagy ötlete? A Borotva nem túl előnyös, gyakran kell sajnos:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook