Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hormonproblémák kezelése után végleg elmúlhatnak a tünetek? fórum

Hormonproblémák kezelése után végleg elmúlhatnak a tünetek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. máj. 28. 17:06
Kiderült, hogy csak az LH/FSH szintem magas egy kicsit, a többi rendben volt. A tesztoszteron szintem is jó, 1,4 volt, 1,6-ig normális.
2014. máj. 25. 20:30
Értem. Én más betegség kapcsán jártam hasonlóképp, évekig jártam orvosról orvosra, mire kiderült a problémám. Most ezzel kezdhetem újra az egész tortúrát. Főleg hogy a bőröm állapotát sem fogadom el, a fogamzásgátlót sem fogom újra szedni és a bőrgyógyász sem ér semmit...
34. Zebra25 (válaszként erre: 30. - Adry1992)
2014. máj. 25. 19:30
Azzal etettek, hogy nincs semmi bajom. Közben meg a tsh-m is magas volt, az anti-tpo-m is. Az éhgyomori inzulinom is és így tovább:(
2014. máj. 25. 08:42
Azért azt tegyük hozzá, hogy a menstruációm általában rendben van, csak néha késik pár napot, de amennyit mostanában stresszelek, nem csodálom. Túlsúlyom sincs, sőt elég vékony vagyok. Amennyit eszek, arra még kalóriaszegény étrendet sem írhatnának fel, mivel kb egy kismacska többet eszik mint én.
2014. máj. 25. 08:38
Sajnos nem sok mindent találtam erről. Bár nem igazán értem, hogy lehet egy-két tünet alapján rámondani valakire egy ilyen komoly betegséget. Javulnak a tünetei az életmódváltástól?
2014. máj. 24. 19:15

A lányomnak sincsenek cisztái.A hormonjai sem voltak csillagozva,hanem azok egymáshoz való arányából következtettek erre és a külső jegyekből.

Keress rá a rotterdami kritériumokra,azok alapján történik a PCOS vizsgálata.

2014. máj. 23. 17:40
Nem, még nem kértem el személyesen az eredményt, jövő héten kerül sor erre talán. Egyébként mivel etettek, milyen betegséggel?
29. Zebra25 (válaszként erre: 28. - Adry1992)
2014. máj. 23. 12:54

Te tudod az eredményed? ide beírhatnád, mert engem évekig etettek ezzel, közben meg autoimmun pajzsmirigy beteg voltam már akkor is.

Pco meg lehet ciszták nélkül is állítólag.

2014. máj. 23. 10:58
De sem cisztákat nem találtak, sem a hormonok nem olyan szintűek, hogy erre kellene gondolni az orvos szerint. Csak egy hormon volt, ami kicsit átlépte a határértéket, a többi nem volt csillagozott, ezt még korábban az asszisztens mondta.
2014. máj. 22. 22:20
Szerintem menj el endokrinológushoz.A pattanások és a szőrösödés is a PCOS tünetei.
2014. máj. 22. 15:24
Ma hívtam fel az orvost az eredményekért. Azt mondta, kisebb hormoneltolódásokat mutat az eredmény. Két dolgot javasolt: bőrgyógyászati kezelés, ami eddig sem vált be, vagy fogamzásgátló, amit soha az életben nem akarok többet szedni. Kiborultam, szerintem soha nem fogok megszabadulni ettől a zsíros, ronda, pattanásos bőrtől és az erős szőrtől a karomon vagy a hasamon. Nem tudom, hogyan tovább...
25. Honigbee (válaszként erre: 24. - Adry1992)
2014. máj. 21. 19:39
Adry,kiderült valami?
2014. máj. 17. 21:00
Nőgyógyásznál, mivel a megyében nem találtam endokrinológust. 1-2 rendel a megyeszékhelyi kórházban, de őket is eléggé szidják... Hétfőn hívom az orvost az eredményekért.
23. Honigbee (válaszként erre: 22. - Adry1992)
2014. máj. 17. 20:14
Milyen orvosnál voltál?Endokrinológus,nőgyógyász?
2014. máj. 14. 11:25
Voltam, vérvételen is néhány napja (kicsit megkésve), hamarosan kiderül az eredmény. Már alig várom. :/
2014. máj. 13. 18:05
Mi újság adry1992,voltál orvosnál?
20. Honigbee (válaszként erre: 19. - Zebra25)
2014. ápr. 28. 20:26
Köszönöm,meg fogom nézni.
19. Zebra25 (válaszként erre: 18. - Zebra25)
2014. ápr. 28. 20:18

[link]



ez az a fórum

nagyon sokat segítenek a lányok

18. Zebra25 (válaszként erre: 16. - Honigbee)
2014. ápr. 28. 20:16

Ajánlom figyelmedbe a hoxás inzulinrezisztenciás fórumot. Ott a csajok rengeteget tudnak segíteni.

Kalóriaszegény diéta nem éppen megfelelő. Napi 5x étkezés, meghatározott mennyiségű szénhidrátbevitel. Figyelni kell a lassanfelszívódó szénhidrátra. Ezeket kell fogyasztani. Zabpehely(kását készíteni belőle mondjuk), tk lisztek és cuccok. Fehér liszt, fehér kenyér teljes kiiktatása. Keményítős, gyorsanfelszívódós kaják kiiktatása. No cukor. Helyette xilit, eritrit. gyümölcsöt is csak délelőtt tízóraira, de azok közül is van pár tiltólistás, mint pl a banán.

Érdemes most odafigyelni, mert ez sajnos később meddőséget okoz, de a cukorbetegség garantált. Mármint felnőtt korában, nem most azonnal.

17. adry1992 (válaszként erre: 16. - Honigbee)
2014. ápr. 28. 20:09
Sajnálom, tudom, milyen ilyen fiatalon ezeken átesni, én 15, illetve 17 évesen tudtam meg, hogy liszt- és laktózérzékeny vagyok, borzasztó volt. Állandóan különcködnöm kellett az iskolában, az osztálykirándulásokon, családi ünnepekkor, éttermekben... mára már nem érzem ezt akkora tehernek, mint gyerekként, akkoriban nagyon megviselt. Azért remélem, nekem nem írnak elő még ennél is kalóriaszegényebb diétát, mert sztem naponta még az 1500 kalóriát sem éri el, amit eszek. :/
2014. ápr. 28. 19:52
Egyenlőre még csak próbálkozunk,friss még a dolog.Még szeretném elvinni magánúton is egy endokrinológushoz,mert nem vagyok elégedett az ott kapott információkkal.Szigorú,kalóriaszegény diéta,sport ennyi volt a papírján,de ő túlsúlyos.Nála nincs kimondva inzulinrezisztencia,nem is kap gyógyszert.Olvasgatok a neten,tájékozódom.Lényegesen kevesebbet eszik,de eddig még nincs változás.
15. adry1992 (válaszként erre: 14. - Honigbee)
2014. ápr. 28. 19:43
És az életmódváltás mit jelentett nála? A diétán és a sporton kívül mire kell még figyelnie?
2014. ápr. 28. 19:28
A lányom cukra rendben volt,az éhgyomri és a terhelt is,viszont az inzulinja magas volt terhelésnél is és éhgyomri is.
2014. ápr. 28. 18:55
Amúgy nem tudom, min változtathatnék még az étkezésemen, kerülöm a lisztet, a tejet (bár van laktáztablettám, de akkor sem bírom a sok tejeset, hányingerem lesz tőle), viszont próbálok sok vizet inni, gyümölcsleveket iszom pl. gyümölcshúsos narancslét, amiben sok a rost, kerülöm az olajos ételeket (bár édesanyám meglehetősen olajosan főz, de még abból is igyekszem keveset enni). Chipset, csokit elvétve ha eszek, a cukros dolgok kb. kimerülnek a gyümölcslében, néha teában. Még felvágottakat sem eszem, mert azok sem egészségesek. Nem tudom, min változtassak még...
2014. ápr. 28. 18:45

Olvastam az inzulinrezisztenciáról, nos liszt- és laktózérzékenyként bár nem áll távol tőlem a komoly diéta tartása, de remélem, nem kell még a cukorra is odafigyelnem. Igaz, a bőröm már 1-2 éve olyan állapotban van, hogy lassan már bárminek örülnék, csak derüljön ki, mi a bajom és legyen már végre szép a bőröm.

Azt még hadd kérdezzem meg, a lányodnak a vércukra sem volt normális? Mert nekem gyakran vesznek vért, fél évente legalább, de sosem volt baj a vércukorszintemmel. Igaz, tudom, ez sem biztosíték.

Túlsúlyom pedig nincs, épp ellenkezőleg, mindig is csontsovány voltam, a diéta megkezdése óta sikerült 7-8 kg-t felszednem, most ezt a súlyomat tartom (53-4 kg és 170 cm).

2014. ápr. 28. 18:38

Lányom 14 éves PCO-ja van és hiperinzulinémiája viszont nincsenek cisztái.Tünetei hasonlóak,mint neked.Neki egyenlőre életmódváltás,diéta,sport.Ha nem javul,akkor gyógyszer.Endokrinológusnál voltunk,ő állapítorra meg a hormonok alapján a PCO-t.Pattanásos bőr,gyorsan zsírosodó haj,minimális szőrösödés,gyors hízás,rendszertelen menstruáció voltak a tünetei.

A fogamzásgátló csak elnyomja a tüneteket szerintem.

10. zebracsikó (válaszként erre: 8. - Adry1992)
2014. ápr. 28. 17:52
ne a hormonkezeléstől várj sikert, hanem az étkezésed átalakításától!
2014. ápr. 28. 17:50

Túlsúlyod van?

Egyébként ha inzulinrezisztencia, azt nem hormonnal fogják kezelni.

2014. ápr. 28. 17:42

Bevallom, alig bírom kivárni, annyira utálom már a bőrömet, főleg a mitesszerek, pattanások miatt. Rengeteget dobna az önbizalmamon, ha vágre szebb lenne a bőröm.

De szívesen várok még tapasztalatokat a hormonkezelésekkel és azok eredményeivel kapcsolatban. :)

7. Zebra25 (válaszként erre: 5. - Adry1992)
2014. ápr. 28. 17:16
De inzulinrezisztencia lehet. A kettő általában együtt jár, de persze nem mindig. Ennek a tünetei szőrösödés, hasi hízás, pattanásos bőr. Majd a hormonvizsgálaton kiderül, hogy mi a hiba.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook