Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fogamzásgátló és Omicral (gombaölő) mellett fogant baba egészséges lehet? fórum

Fogamzásgátló és Omicral (gombaölő) mellett fogant baba egészséges lehet? (tudásbázis kérdés)


2020. máj. 14. 08:54

Szamomra aktualis ez a kerdes,orulnek,ha hasznalhato valaszt kapnek...

Van valaki,aki Omicral mellett lett terhes?hogy dontott?megtartotta a babat?egeszseges lett?

5. Piatnik (válaszként erre: 3. - Tolllborz)
2014. ápr. 28. 12:09
Fogamzásgátlóból aznap este vettem be a 7. szemet. Omicralt pedig már 6 napja szedtem akkor (2*2 szemet, lökésterápia szerint tehát 1 hétig szedem 3 hét szünet és ezt így még kétszer kell ismételni, most vagyok az első hét végén ma vettem be az utolsó Omicralt).
4. Piatnik (válaszként erre: 2. - NomNom)
2014. ápr. 28. 12:08
Igen, ezt olvastam én is :( Pont emiatt aggódom...
2014. ápr. 28. 09:54
Hányadik napon történt a baleset?
2014. ápr. 28. 09:46

Remélhetőleg nem lett baj, nem nagyon ajánlják a szedése melletti teherbe esést:

2. TUDNIVALÓK AZ OMICRAL SZEDÉSE ELŐTT

Ne szedje az Omicralt:

- ha allergiás (túlérzékeny) a hatóanyagra, vagy az Omicral egyéb összetevőjére.

- amennyiben valaha szívkamra működési zavarban (pangásos szívelégtelenségben) szenvedett vagy szenved, kivéve ha a kezelés életmentő, vagy egyéb súlyos fertőzésre alkalmazzák.

- ha terhes (kivéve, amikor orvosa az Ön terhességének ismeretében rendeli az Omicralt).

- ha Ön fogamzóképes korú nő, megfelelő fogamzásgátló módszert kell alkalmaznia annak érdekében, hogy a gyógyszer szedése alatt biztosan ne essen teherbe. Mivel a készítmény szedésének abbahagyása után a gyógyszer még bizonyos ideig megtalálható a szervezetben, a fogamzásgátlást a gyógyszer leállítását követő menstruációs ciklus végéig kell folytatnia.

2014. ápr. 28. 09:35

Sziasztok!


Fogamzásgátlót és Omicral-t szedek, mellette kiegészítésképpen gumival védekezünk.

Azonban történt egy kis baleset, a gumi lecsúszott.

A fog.gátlót rendesen szedem, nem hagytam ki egyet sem, csökkentheti a hatását az Omicral, és lehet ebből baj?

Gumit nyilván a biztonság kedvéért használtunk, a baleset pedig baleset! A baleset a fog-gátló 7. napján történt ekkor már 6 napja szedtem az Omicralt.

Az Omicral tájékoztatójában egyértelmű leírás nincs erre.


Aki gyógyszer mellett lett terhes, egészséges babája lett?Meg merte tartani?

Kicsit aggódom emiatt... viszont 72 órásat nem íratnék fel mert már így is 2 féle gyógyszert szedek...


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook