Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Igazság az olajos hajpakolásokról fórum

Igazság az olajos hajpakolásokról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Igazság az olajos hajpakolásokról

1 2
febr. 14. 11:54

Most jutottam ide,nem jött meg a kedvem az olajos kencéhez most egész türhető a hajam és hosszú is .

Nekem inkább a belső táplálás a vitaminok ásványi anyagok a megoldá.s

2015. máj. 21. 17:03
Az egyik barátnőm a Fulfixre esküszik, azt mondja nagyon szép lesz tőle a haja.
49. Patri
2014. júl. 16. 20:47

Nekem a kókuszolaj a "kedvencem", szinte mindenre használom, a konyhában is jó, hajra, bőrre kenve is - az ekcémámmal szinte csodát művelt.

Minden hajmosásnál használok pakolást, bár nem csak olajat, teszek hozzá mézet, valamilyen balzsamot, néha tojássárgáját is keverek bele. A hajam hosszára kenem fel, 2-3 órát rajta hagyom, és nagyon puha lesz tőle.

Nagyon gondolkodom azon is, hogy megkísérlem a ricinusolajat, mint hajnövesztő szert. Nem drága kis kiszerelésben, és bár sokan szidják, reménykedek benne, hogy én azoknak a táborát erősíteném, akiknek bevált :)

2014. máj. 20. 21:52
nekem hullik töle kicsit a hajam :( miert lehet ez? akkor nem jo az olivaolaj a hajamnak?
47. ~Fluttershy (válaszként erre: 44. - Divinatoire)
2014. máj. 2. 23:36

Szia! :)

Én nem szoktam, szerintem így szárazon, dunsztolva elég jól beszívja a haj. :)

46. ~Fluttershy (válaszként erre: 43. - Alya)
2014. máj. 2. 23:35
Igen, viszont az is tény, hogy az elvékonyodott, eltört hajszálon már csak az olló segít. Régebben nekem is nehezemre esett ezt beismerni, de tényleg így van!
45. d1e807c461 (válaszként erre: 41. - 0a13a7d41c)
2014. máj. 2. 16:27
általában nem szar hajjal születünk, hanem tönkretesszük. s helyre is lehet hozni. :)
2014. máj. 2. 15:21
Nagyon koszonom, jo cikk volt! Be kell nedvesiteni a hajat mielott rakened az olajat? Van extra szuz olivam es kokusz zsirom is, szivesen kiprobalnam. Elore is koszi a valaszt.
43. Alya (válaszként erre: 41. - 0a13a7d41c)
2014. máj. 1. 16:57
Az hogy valakinek "szar a haja" az sok mindentől függ és a genetika ennek csak kis hányada. Az ember életmódja, az egészségi állapota, az ahogyan bánik a hajával nagyban befolyásolja. A pakolások hatnak, csak idő kell nekik, persze lehet, hogy többet ki kell próbálni, mire megtalálod az igazit.
42. ~Fluttershy (válaszként erre: 41. - 0a13a7d41c)
2014. máj. 1. 00:53
Ne haragudj, de mit értesz pontosan azalatt, hogy valakinek "szar a haja"?
2014. ápr. 30. 16:53
Az igazság mindenféle hajpakolásról, hogy akinek szar a haja annak úgy is marad, pakolhat rá akármit! :)
40. cleo-26 (válaszként erre: 39. - Alya)
2014. ápr. 30. 16:15
köszi utánanézek és ki is próbáljuk :)
39. Alya (válaszként erre: 34. - Cleo-26)
2014. ápr. 30. 10:33
A rendszeres fejbőr masszázs is sokat segít, serkenti a véráramlást és az alvó hajhagymákat. Heti 3-4 alkalom, 10-15 percig. Magának is csinálhatja, de csak óvatosan. Youtube-on sok ilyen videót lehet találni. A hajszálakat erősíti, vastagítja ez a pakolás, protein kúrának is hívják: tojássárgája+joghurt+olaj. 60-30 percig legyen a fején, hatékonyabb zuhany sapkával. Heti egyszer, 3-4 héten keresztül, aztán 1-2 hét szünet! A látványos változáshoz hajtól függően 2-3 kúra szükséges. Sok sikert!
38. ~Fluttershy (válaszként erre: 36. - Rosie77)
2014. ápr. 29. 22:59
Valóban, a ricinus olaj tényleg nagy megosztó az emberek közt :D Vagy szereted, vagy utálod, és látni sem akarod többé egy pár használat után :D
37. Vivvv (válaszként erre: 32. - ~Fluttershy)
2014. ápr. 29. 14:00
Ezek szerint mindenkinél más hatást vált ki. :) Jó tudni, most ennyivel okosabbak lettünk. :)
36. rosie77 (válaszként erre: 35. - D1e807c461)
2014. ápr. 29. 13:57

Én ősszel és télen használtam. Az én hajam nem hullt tőle jobban, mint egyébként. Sőt ősszel a fodrászom rám csodált, hogy

1. Milyen nagyot nőtt a hajam.

2. Én voltam az első vendége aznap, akinek nem hullott a haja.

Szóval lehet, hogy van akinek hullik tőle a haja, de ez nem általános, nekem nagyon jót tett! Épp most tervezek egy újabb kúrát. :)

Ja és én egész éjjel fent szoktam hagyni lefóliázva!

2014. ápr. 29. 13:24
a ricinusolajtól hullik a haj? :S ne ijesszetek, mostanában akartam kipróbálni.
2014. ápr. 29. 13:21

sziasztok.

Nagyon jó ez a fórum.Nálunk a 10éves lányomnak kellene valamit kitalálni.Neki az a gond,hogy kevés és vékonyszálú haja van (Tudom persze ez alkati ..apjától örökölte..)és úgy sajnálom szegénykém.Olajos pakolást régebben mi is csináltunk neki,de újra elkezdjük.Növeszteni is szeretné...de ugye a kevés haj hosszún is kevés.Ötleteket is várok.Levágni nem engedi rövidre.

33. ~Fluttershy (válaszként erre: 25. - Morticia0)
2014. ápr. 29. 11:33
Köszi szépen! Nahát, ez nagyon meglepő! :))) Nem gondoltam volna, hogy híres a naplóm. :) Nagyon nagyon örülök ennek, hogy ezt leírtad, tök jól esnek az ilyenek :)))))
32. ~Fluttershy (válaszként erre: 16. - Vivvv)
2014. ápr. 29. 11:30
Köszönöm. :) Én a 3 év alatt többször is belefogtam már, de mindig feladtam 2 hét, vagy max 1 hónap után, mert kihullott a fél hajam. Pedig mindig máshogy próbáltam felvinni, hogy a hajhagymáknak legkevésbé legyen megterhelő, de mind hiába.
31. ~Fluttershy (válaszként erre: 12. - Alya)
2014. ápr. 29. 11:27
Köszönöm! :) Igen, teljesen igazad van. Ez az "olajozási rutin" picit változhat hajtípustól függően. Továbbá még az sem mindegy, hogy a hajad éppen mennyire zsíros, mikor az olajos pakolást felteszed. Magától a zsíros hajtól is kialakulhat káros hajhullás, mert a hajhagymák szintén nem levegőznek a zsíros fejbőr alatt.
30. ~Fluttershy (válaszként erre: 3. - C4851bb5de)
2014. ápr. 29. 11:24
Szia! (nem reklámozásképp) van egy naplóm amit vezetek a hajnövesztésről, kukkants be. a hajápolási rutinom folyamatosan változik.
29. juditka23 (válaszként erre: 28. - Alya)
2014. ápr. 28. 21:25
rendben, köszönöm a segitseget <3
28. Alya (válaszként erre: 24. - Juditka23)
2014. ápr. 28. 20:05

Igen, de én alapból ritkán szoktam zacskózni, főleg, ha sokáig rajta akarom hagyni. :)Aludhatsz a zacskóval, de azért nem jó minden alkalommal, mert egyrészt elnehezíti a hajat a sok nedvesség, másrészt a végén tényleg megfulladnak a hajhagymák. (max heti 1x) A zacskózásban az a jó, hogy rövidebb ideig kell a fejeden lennie az olajnak, rövidebb idő alatt megvagy vele, viszont nekem az agyamra megy a csörgés, főleg éjszaka. ^^

Van olyan hatása, szinte az összes olajat felszívja másnapra. Elég egy éjszaka is, nem kell egy teljes nap. Mindig rengeteg babahajam van és gyorsan nő az egész. Most fél év alatt 11 centit nőtt, pedig közben tél volt. :)A törölköző fontos, be is takarhatod vele lazán a fejed, hogy ne fázzon.

27. globus
2014. ápr. 28. 19:02
Igazság az, hogy ha majd festetni kell a hajat, mert mondjuk őszül - előfordul a legjobb családban is-, akkor annak kell örömködni, hogy minél lassabban nő. Így csak havonta 1x kell kifizetni mondjuk pár ezer ft-ot, nem 2x.
26. Nissi (válaszként erre: 1. - ~Fluttershy)
2014. ápr. 28. 18:53
Ha csak a hajadra kened az olajat az a hajnövesztésben nem fog segiteni. Természetesen a hajadat ápolja, de igy ne csodálkozz hogy a ricinus olaj nem hatot. Én a fejbörömre is kenem. A ricinus olajat egyébként is keverni kell más olajjal mert sürü nehéz. Oliva olajjal, kokusz olajjal stb Én estére szoktam felkenni és igy alszom de nem kötöm be a fejem. Én hajhullás ellen kezdtem használni, nem növesztés miatt, de sokat segitet, mostmár szinte egyáltalán nem hullik. nekem zsiros is a hajam 2-3 naponta mosom de nem lett zsirosabb a hajam az olajtól.
2014. ápr. 28. 18:01

Először is boldog naplószülinapot!

Nem hiszed el mi történt ma velem! 2 fiatal lány ült előttem a buszon, az egyik lánynak eléggé tördezett, elvékonyodott volt a haja a másiknak pedig csodaszép. A hajakról beszélgettek és a szép hajú lány a te hoxa naplódat ajánlatta a másik a lánynak h mennyi sok jó tipp van itt a hajápolással kapcsolatban :) Mosolyogtam nagyon, úgy látszik igen híres a naplód :))))

24. juditka23 (válaszként erre: 20. - Alya)
2014. ápr. 28. 17:26
Koszonom a valaszt! Miert is nem jo zacskoval a fejemen aludni? :D egyebkent Te irtad, hogy volt ugy, hogy csak beolajoztad a hajad majd ugy hagytad egy napig, ennek is olyan hatasa lehet mint a 4-5 oras zacskos torolkozos megoldasnak? Oszinten szolva egyszerubbnek tunik a Te megoldasod pl egyik reggeltol a masik reggelig es akkor mosnam le :) persze a parnara tennek valami torolkozot :)
2014. ápr. 28. 17:17

Orulok, hogy emlitette a cikkiro az olivaolajat is, sokkal konnyebb kimosni, mint a ricinusolajat, es nekem pl sokkal inkabb keznel van, extraszuz olivaolajat hasznalok havonta egyszer. Viszont nem dunsztolom vele egyaltalan. Van egy libiai baratnom, dus, seggig ero hajkoronaja van (jo, persze, az araboknal ez normalis, nem az olajtol lett neki ilyen, de segit megorizni:D), es o azt tanacsolta, hogy nyugodtan bele lehet masszirozni a fejborbe is, sot, korpasodas, fejboron levo dermatitisz ellen is kituno, es megelozesukre is. Elotte csak a hajvegekre hasznaltam. Es o mondta azt is, hogy nem kell foliazni meg minden, csak felkoti es par orat igy hagyja hatni. Picit fel kell melegiteni.


Mivel az arabok is szinte mindenhez hasznaljak az olivaolajat es testapolasra is, valahogy osztonosen is jobban hallgattam ra, a ricinusolajat abszolut nem hasznalom azota. Meg probaltam illatositott mandulaolajat is, ez meg az olivaolajnal is konnyebb texturaju, es beszivja hamar a fejbor is es a haj is, alig marad kimosni valo:)

22. Vivvv (válaszként erre: 21. - Alya)
2014. ápr. 28. 17:13
Igen, a hullás miatt. Köszönöm a tippet, utána fogok nézni! :) Mandulára még nem gondoltam... :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook