Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Meddig megy el a fantáziád? - Addig vagy képes bármire is. fórum

Meddig megy el a fantáziád? - Addig vagy képes bármire is. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
81530. Hollyberry (válaszként erre: 81527. - Százas Evelin)
2018. jún. 24. 18:44
Nekem a Pierce Brosnan tetszett nagyon, még mikor ő volt a James Bond.
81529. Százas Evelin (válaszként erre: 81528. - Ab61752c45)
2018. jún. 24. 12:01
Nem. Vannak más óriások is. :-) Rám ezek valahogy olyan megnyugtatólag hatnak. Beállsz az árnyékába, nem ázol.
81528. ab61752c45 (válaszként erre: 81527. - Százas Evelin)
2018. jún. 24. 10:51
juj ne,le akarod a kezemről csapni a morgant?
81527. Százas Evelin (válaszként erre: 81526. - Ab61752c45)
2018. jún. 24. 10:40

George Clooney? Az szabályosan jóképű. Harrison Ford kicsit bumszli arcú, nade sebaj. Én nagyhirtelen nem tudnám eldönteni, kit tudnék olyannyira szeretni, hogy rogyadozzanak a térdeim.

Nem volt régebben sem olyan, de most sincs. Bár titokban nagyon tetszenek a nagytestű, jó kigyúrt feketék.

81526. ab61752c45 (válaszként erre: 81525. - Százas Evelin)
2018. jún. 24. 10:36
nem volt semmi.de nekem akkor is a ross doki az első.mint a legelső szerelmem,mikor meghallottam a hangját,a torkom a gyomromba szált.
81525. Százas Evelin (válaszként erre: 81524. - Hollyberry)
2018. jún. 24. 07:15
Jóképű volt ő még hatvanason is. A hét nap, hat éjszaka, egy szigeten Anne Hesh-sel. Ott is repült, beindította a röpcsijét. :-) De nem az űrben.
81524. Hollyberry (válaszként erre: 81523. - VendrinerPiroska)
2018. jún. 23. 14:57

"Ezzel a ronccsal jöttek idáig? Maga bátrabb, mint gondoltam."


Han Solo és a Millennium Falcon... Harrison Ford... hát, jóképű volt a srác '77-ben...

(akkor én még meg se születtem)

81523. VendrinerPiroska (válaszként erre: 81518. - Hollyberry)
2018. jún. 22. 22:36
Oh, yes! Buzz Lightyear, bár ha már űr akkor inkább, Han Solo - mármint a régi!
81522. Hollyberry (válaszként erre: 81521. - Dodi44)
2018. jún. 22. 21:36

A laposföld-hívők...


Csak az űr és a hülyeség végtelen.

81521. Dodi44 (válaszként erre: 81518. - Hollyberry)
2018. jún. 22. 21:01

Talan meg egeszen a foldunk negy sarkaig is!


Hiszitek vagy nem, meg mindig vannak olyan egyesuletek, akik abban hisznek, es nem a gombolyu globusunkban!


[az en infiai elefantom azokhoz "kismiska"! :-) ]

81520. Dodi44
2018. jún. 22. 20:57

Egyerdekes, de nagyon tanulsagos meglatas (szerintem):

Amint ismeretes, az allamokban, a mas orszagokbol orvosi vegzettsegrol hozott Diplomakat nem fogadjak el, erre kulonbozo theoriak leteznek. az egyik az iskolak pez vesztesege, a masik pedig a nyelvek kozotti elvalaszto szakadek ad okot.

Az iskolak hatalmas anyagi aldozatokat kernek, hogy megengedjek, hogy aba aziskolaba tanulhassonak a tanulok. Mig hazankban, meg a kulfoldrol jott diakoknak is tehetosen kissebb anyagiakat kernek az egyetemek az orviso diploma megszerzeseert. A gyerekeim Magyar cserkesz tarsaikozul tobbet ismerek, hogy hazamentek tanulni, majd ugy feluk nem is jott vissza, otthon maradtak, megszerettek az otthoni eletet, mig a masik feluk kik vissza mentek az allamokba, a kulonbozeti vizsgara tanulni es letenni, meg ugy is horribilis osszeget sporoltak meg, smrllryy, hogy Hazankban elhettek, uj eletkorulmenyekkel, tapasztalatokkal gazdagodtak meg.

Ha egy pl. O-Hanakban vegzett orvosok az allamokba atjonnek, ahhoz hogy az allamokban elfogagjak vegzettseguket, egy kulonbozeti vizsgat kell tenniuk, ugyan csak az egeszsegugyi sok fokozatanak minden agazatara vonatkozo foglalkozasokban.

Egy erdekes szemnyito pelda: amikor a magyar orvosok atmentek az allamokba, tapasztalat cserekre, az egyik beszelgetesukben a kiejtes okozott nagy csodalkozast! Az allamokbeli orvosok utaltak a vitaminok szuksegessegeirol az emberi test mukodesehez. Mig a talan a hazankbol jott orvosok az angol nyelvet a konyvbol tanult orvos nem birtokolta a kiejtesek fontossagat.

Az angol nyelvet ketszer kell megtanulni, az az az angol nem fonatikus nyelv (nem ugy irjuk, ahogy kiejtjuk, Egyes humoristak szerint az angol szotart ket reszeg ember krealta! Az egyik kimondta a szot, a masodik meg leirta, ahogy o a delirium traimenszeben hallotta ugy irta le.) a betuknek mas a kiejtese, es a leirasa. Pl: ha a H betut azt "écs" nek ejtjuk ki, ha a betut kulon kiejtjuk, de a szavakban, a szavaktol fuggoen mas hanggal parositjuk.

Pl. a Vitamin szot angolban "vájtamin"-nak ejtik, mert az "I" betut az "áj"nak ejtik... De ha az elozo szot ujra kiejted, ott az I-t nem "áj"nak ejtik! A mi magyar logikankat nem igen fogjuk megtalalni az angol nyelvben, ezert a konnyusegehez, hozzatartozik, hogy elkell fogadnunk, es megtanulni a magyar gondolatmenet mas mint mas orszagokehez hasonlotas, De ha kisse meg beljebb kukkantunk, az Angol nyelv a German nyelvcsaladba tartozik, ugyancsak a francia. Ezert ha a harom nyelvet leirva egymas melletesszuk, akkor nagyon sok hasonlo szavakat fedezhetunk fol bennuk...

Eleg az hozza, hogy a nyelvek kozotti kulonbsegek a kiejtes is sokszor fontos szerepet jatszik az eletunkben...

81519. Dodi44 (válaszként erre: 81517. - VendrinerPiroska)
2018. jún. 22. 20:27

Ami egy erdekes teny a globusunkon..

Amannyi kulonbozo terulet, annyifele gondolkodasi mod, kialakult es elfogadott, a megszokott mondatszerkesztes, es a fogalmak meghatarozasi modja es ertemei a lokalizalt teruleteknek a fuggoi.

Mig ha en hazankban azt mondom, hogy "tegnap megrontgeneztek", Hazankban senki sem fogja azt nem megerteni, hogy mirol beszelek.

Mig mashol, fogalmuk sincs mi is az a Rontgen? Mert mas meghatarozast hasznalnak ra X-Ray-nek hivjak.

Ha azt mondom hogy egy biciklin a fekkarrol a bowden kabel viszi tovabb az erot a fekhez, azt minden biciklista megerti. De mas helyeken, mint hazank, mar fogalma sincs arrol, hogy mi az a Bowden kabel...

Ha mostanaban vasaroltal mar valami kinaban keszitett kutyut, es hasznalati utasitas jott vele, hat jol kosd fel a "gatyadat" ha azt szeretned megerteni, ahogy a gep forditotta az o nyelvuket magyarra...

Es Erdekes, ha egy kinai olvasna, neki az teljesen logikusnak hangzana a leforditasa elotti nyelven...

Es ezzek csak agy tormelekei a nagyon sok peldakbol...

Mas nyelvekben maskent fogalmazzak meg ugyan azokat a gondolataikat.

81518. Hollyberry (válaszként erre: 81517. - VendrinerPiroska)
2018. jún. 22. 20:06

Meddig megy el a fantázia?☺


To infinity and beyond...

81517. VendrinerPiroska (válaszként erre: 81515. - Hollyberry)
2018. jún. 22. 20:00
Tisztára elmegyünk itt egy természetrajz könyv irányába. :DDD Hol marad itt a fantázia? Vagy meddig megy el földrajzi értelemben értendő?
81516. Dodi44 (válaszként erre: 81515. - Hollyberry)
2018. jún. 22. 19:52

Teljesen igazat adok neked ebben!

De van egy gyongesegem, amit hibamnak is lehet mondani.

Nem szeretem a valtozasokat.

Annak idejen, jol vagy rosszul hallottam eloszor, az nekem indiai elefant maradt.

Az elso indiarol a misztikus vilagarol visszamaradt elkepzelesem hatasa, nem szeretnem es nem akarom azt az en kis mentsvaramat a gyerekkori gondtalan eveimet feladni, elveszteni. Ne a valosagot lassam, ahol az emberek hiedelmeben, a tehen az egy szent allatta van nyilvanitva, ahol amit a globusunkon mindenki etkezik, es ahol bevetel van, ott kiadas is van, amit indiaban nyiltan folytatnak az utcakon... A mashol elo emberek ezt az elethez hozzatartozo folyamatot nem nyiltan vegzik. Ahol kasztrandszer van, a foglalkozasoknak is oroszlan resze van benne, es ehhez hasonlo, nekunk nem megszokott, vagy elfogadhato jelensegek folott ha mashol nem is de magamban, megtartom az en salyat gyerekkori kepzeletembol, fuggetlenul a nem tenyekbol kialakult vilagomat.

Igy nekem az Azsiai elefant megmaradt az emberek baratjanak az indiai elefantnak.

Ha a torteneszek, a mindenkori hatalom szajaize, erdekei szerint irhatjak at a valodi tortenelem helyett, akkor engedtessek meg nekem, hogy tartsam meg az en indiai elefantomat, a tenyek es a logikus valaszok mellett...

81515. Hollyberry (válaszként erre: 81496. - Dodi44)
2018. jún. 22. 16:26
Az indiai elefántot valóban helyesebb ázsiainak nevezni, lévén Dél-Kínától Malajziáig sokfelé honos, nem csak Indiában.
81514. ab61752c45 (válaszként erre: 81513. - VendrinerPiroska)
2018. jún. 22. 12:45
szegény jegesmedvék.nem győzik a jégkockát nyalni.
81513. VendrinerPiroska (válaszként erre: 81512. - Dodi44)
2018. jún. 22. 12:00

... és az őshonos afrikai tigrisekével.


Bár állítólag telepítettek be belőlük néhányat Afrikába is. Meg ugye állatkert is létezik, még Afrikában is. :)

81512. Dodi44 (válaszként erre: 81508. - VendrinerPiroska)
2018. jún. 22. 08:54
Az eszaki sarki pinvinek szama, korulbelul megegyezik a deli sarkon levo jegesmedve csaladokeval...
81511. ab61752c45 (válaszként erre: 81510. - Dodi44)
2018. jún. 22. 08:21
hát erre nem is gondoltam.
81510. Dodi44 (válaszként erre: 81507. - Hollyberry)
2018. jún. 22. 06:09

"afrikai tigrisekről harsogott..."


---biztos van ott is, ha visznek oda...

81509. ab61752c45 (válaszként erre: 81507. - Hollyberry)
2018. jún. 21. 21:30
nagyon régen mi is voltunk egy sátrasban.de úgy untuk,hogy otthagytuk az egészet.nem földrajztanárok mennek cirkuszosnak.
81508. VendrinerPiroska (válaszként erre: 81507. - Hollyberry)
2018. jún. 21. 21:13

Esetleg néhány pingvin az Északi Sarkról?


Irigyellek. Mostanában egy kissé eltunyultam, bár azért el szoktam menni esténként járni egy pár km-t. Ma túl meleg van.

81507. Hollyberry (válaszként erre: 81506. - VendrinerPiroska)
2018. jún. 21. 21:10

Én minden nap tornázom minimum egy negyedórát, de a híd, az nekem sem lenne egyszerű...


Fehérváron úgy havonta egyszer átvonul egy vándorcirkusz... nagy élvezet hallgatni az ordibátoros kocsijaikat...😛

Emlékszem, az egyiké pl. afrikai tigrisekről harsogott...

81506. VendrinerPiroska (válaszként erre: 81505. - Hollyberry)
2018. jún. 21. 18:33
A falu végén sátrat verőket én sem szeretem. Az akrobaták hajlékonyságát azért irigylem, már pld a kínaiakét. Mostanság kicsit gondban lennék, ha le kellene mennem hídba.
81505. Hollyberry (válaszként erre: 81492. - VendrinerPiroska)
2018. jún. 21. 17:31
Az már teljesen más ágazata a cirkusznak. Elismerem, tisztelem azt a teljesítményt, amit nyújtanak.
81504. VendrinerPiroska (válaszként erre: 81503. - Ab61752c45)
2018. jún. 21. 17:28
Valami rémlik a film történetével kapcsolatban. Minden esetre szerintem a feka magyarul az kb. a ni... angolul. Bár ettől függetlenül, használják/juk, de nem polkorrekt.:D
81503. ab61752c45 (válaszként erre: 81502. - VendrinerPiroska)
2018. jún. 21. 17:16
talán abban a filmben,amiben megvádolta a néger a fehér rendőrt,hogy megverte,miközben egy darázs csípte meg.a címe nem jut eszembe.
81502. VendrinerPiroska (válaszként erre: 81499. - Ab61752c45)
2018. jún. 21. 17:11
Hát megnézném, hogy hol fordították őket fekának. Feketének talán, de abban nincs semmi, mert ők is így hívják magukat hivatalosan. A fekát csak egymás közt használják a magyarok odakint.
81501. VendrinerPiroska (válaszként erre: 81497. - Dodi44)
2018. jún. 21. 17:08

Igen, ez tagadhatatlanul kétarcú dolog, de szerintem ez olyan Cyrano-s:


Mert magamat kigúnyolom, ha kell,

De hogy más mondja, azt nem tűröm el!


Én persze elhiszem, hogy az általad említett n-nel kezdődő szó, úgymond a gyarmati időkre emlékeztet embereket és rossz szájízt hagy, még ha esetleg az adott ember ősei nem is voltak rabszolgák soha.Minden esetre, egy kicsit túlzott érzékenység övezi a témát és könnyen bajba kerülhet valaki, ha nem a megfelelő kifejezést használja a környezetükben.


Viszont, ha megnézed a wikit, akkor ott van egészen elfogadható magyarázat, hogy miért nevez minket sok nép az onogur-ból latinba átkeveredet Hungarus alapján különböző neveken.


Szerintem a digó egy újkori csúfneve az olaszoknak, régebben a taljánt használták, ami hallhatóan Italiano-ból származik, ahogy de használták az olasz megnevezést is már a középkorban is, pld helységnevekben is Olaszliszka, Bodrogolaszi. De hogy az, hogyan alakult ki, passz.

Szerintem a rácot már csak azért sem érdemes a mostani népességre használni, mert az egy gyűjtő fogalom volt a hazánkban megtelepedett délszlávokra, bár én nem érzem benne a derogatív mivoltát.


Szerintem ez jórészt csak azon múlik mi az elfogadott és hagyományos. Mi pédául Angliának hívjuk England-et, a latinban használt neve alapján. Holott már a latin név sem volt teljesen korrekt, mivel ez az ország keleti részén található tájegység (Anglia) neve volt.

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook