Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tegyek munkahellyel kapcsolatban? fórum

Mit tegyek munkahellyel kapcsolatban? (beszélgetős fórum)

25. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 24. - 891542758c)
2014. máj. 9. 10:08
:))
24. 891542758c (válaszként erre: 23. - D2d5bb5db4)
2014. máj. 8. 22:29
dehogy. Minden hónap 10 és 15-e között. Mindenhogy igy megy, tök mindegy hányadikán kezdtél
23. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - 891542758c)
2014. máj. 8. 16:14
Szerintem junius elején kaphatsz pénzt, mert 1 hónapot fizetnek, nem? :))
22. 891542758c (válaszként erre: 21. - Mmacus)
2014. máj. 8. 16:01
10 és 15-e között, még csak 8-a van
21. mmacus (válaszként erre: 20. - 891542758c)
2014. máj. 7. 20:29
Ha áprilisban kezdtél, most már kellene fizetést kapnod.
20. 891542758c (válaszként erre: 19. - Panonimo)
2014. máj. 7. 20:24
mindenképp meg akartam várni, de 15-ig kell csak, mert ugye áprilisban kezdtem
2014. máj. 7. 16:02
várd meg a hónap végét hogy kifizetnek e , napi egy órát kibirsz....
2014. máj. 7. 11:16
Képzeljétek megint mi történt. Hétfőn felhivtak h megjött-e a munkaszerződés, mondtam nekik h feladtam kb kedden, és ott azt mondták h hétfőn érkezik meg hozzájuk. Ezért hivott fel mert nem érkezett meg, lehet azóta megérkezett, mert nem hivtak azóta. Na akkor mondtam h hétvégén nem tudok menni, mert ugye akkor azt mondták h szóljak 5 nappal előtte ha nem tudok menni és akkor elkezdi h jaj ez nem igy megy, nem lehet elmenni, csak nyáron h ezt nem nézik jó szemmel. Közben meg az elején azt mondták h megoldható csak szóljak. Összevissza hazudoznak. Persze kissé felemeltem a hangom, mert azért nem igaz h igy át akarnak baszni. Utána apám elkezdi h ha kilépek akkor tuti nem fizetnek ki, mert nem tudnak rögtön embert találni és az nekik pénze kerül. Most normális? Pedig a munkaszerződésben az van h próbaidő alatt bármelyik fél felmondhat indokolatlanul és nincs felmondási idő. Hogy mondhat ilyen baromságot. Meg h az előttem lévő embereket is azért nem fizették ki mert csak úgy felmondtak, közben meg őket kirúgták, tehát ennyit erről. Nagyon védeni akarja őket. Undoritó amit csinálnak. Nektek mi a véleményetek?
2014. ápr. 28. 11:48
Ma reggel megérkezett a szerződés, viszont ma meg akartam nézni a jelenlétit és nem engedte, terelt összevissza. Nem értem miért nem lehet ránézni? Ez nekem akkor is fura, és a fizetés is kevesebb mint amit telefonon mondott. Ráadásul bruttóban van feltüntetve.
16. 891542758c (válaszként erre: 15. - Barát1)
2014. ápr. 27. 22:46
mivel hétvége volt, nem tudtam intézkedni, de holnap meg kell tennem. Viszont elég korai lenne megsürgetni még mert postán adta fel ELVILEG csütörtökön, bár kétlem nagyon.
15. Barát1 (válaszként erre: 14. - 891542758c)
2014. ápr. 27. 21:19

Én kérném a szerződést 'MOST' olyan nincs, hogy dolgozol és nincs szerződés, nem írsz alá jelenlétit! Illetve van, de az esély, hogy kifizetnek nagyon kicsi.

Én nem dolgoznék 1 percet se.

2014. ápr. 27. 21:12
Ti mit csináltátok?
13. 891542758c (válaszként erre: 12. - 7e137d638c)
2014. ápr. 27. 17:59

hát igen ez gáz, de azt mondták postán küldik, annak is idő kell, majd aláírva vissza kell küldeni.

Bár eléggé kamu szaga van sztem

12. 7e137d638c (válaszként erre: 11. - 891542758c)
2014. ápr. 27. 14:34

Ebből a szempontból lényegtelen, ki a munkáltató. A gond ott kezdődik, amikor egy dolgozó nem tud felmutatni az ellenőröknek egy munkaszerződést.

Attól kezdve már beindul a gépezet.

2014. ápr. 27. 11:35
Nem a Lidl itt a munkáltató hanem a zalai hulladékkezelési Kft, csak a Lidl-ben kell csinálni.
10. 891542758c (válaszként erre: 7. - 408020f45e)
2014. ápr. 27. 11:32

Ez nem a Lidl, hanem egy másik cég a Lidl-től független amúgy, csak ott kell csinálni de azt nem a Lidl fizeti. Ő meg úgy volt h nyitás előtt még csinálta a parkolót és 7-től a Lidl-ben. Tehát remélem érthető. Ám meg miért ne legyek megijedve ha már egyszer hasonlóan jártam?

Aztán a jelenlétibe is egybe írnak be és nem külön lapra, rajta sincs a nevem, ebben a hónapban volt vagy ott öt ember, ha nem több, és mindenki ugyanarra volt írva. Az is érdekes, hogy az üzletvezető meg se akarta mutatni a jelenlétit, de ma egy csávó volt ott, tehát megláttam a jelenlétit. Na mindegy. Azért mégiscsak jó lett vna szemügyre venni h beír-e vagy sem, ha már nem kell aláírni.

2014. ápr. 27. 08:18

Szóval:

- pont a lidl, üzletlánc, általában a helyi részleg vezetőre van bízva, hogy kiválassza a munkaktársakat, és ezeket munkaszerződés nyomtatvánnyal is el látják

- nagyon jól tudják, hogy munkaszerződés nélküli foglalkoztatás esetén dolgozónként kap a munkáltató 200 ezer Ft bírságot, ha valakit feketén foglalkoztat

- márpedig ha egy dolgozó az ellenőrzéskor nem tudja felmutatni az aláírt munkaszerződést, az a személy az ellenőrök szemében feketén foglalkoztatott, ez esetben nemcsak a munkáltatót (lidl) hanem a dolgozót is megbírságolják 50 ezer Ft-ra

- érdekes egy parkoló, hogy elég naponta 1x, 1 órában feltakarítani a parkolót, pedig az ilyen parkolókban (ha megnézzük) általában 2-3 óránként már illene ismét takarítani

- és valóban, ha egy most, jelenleg más munkakörben ott dolgozó kollégát ugyanebben a munkakörben korábban nem fizették ki, hanem kirúgrák, akkor most hogy-hogy mégiscsak ott dolgozik?


Én megértem, hogy akinek nincs munkája, az elvállal mindent, ami adódik, de azért meglehet, hogy ez esetben több az ellenérv, mint ami mellette szól

8. forrest2010 (válaszként erre: 4. - 891542758c)
2014. ápr. 27. 06:18
Te szegény ! nem elég a car lehetőség , vagy inkább lehetetlenség ! kicsit lehetne apád együttérzőbb , nem igaz , h nem látja , mit kínlódnak a fiatalok , meg egyáltalán , akiknek dolgozni kellene , de alig van hol !!!
7. 408020f45e (válaszként erre: 1. - 891542758c)
2014. ápr. 27. 00:18

Előre ne idegeskedj. Ha belegondolsz, ez nem egy kicsi magáncég. Valóban a központ távol lehet és idő kell az intézkedésnek. Az meg egy kicsit furcsa, hogy "az egyik ott dolgozó nő mesélte, hogy előtte ő is csinálta ezt, de pár hét múlva kirúgták és nem fizették őt ki" Ha olyan megbízhatatlan cég, ahogy téged ijesztget vele, akkor mégis miért ment vissza oda dolgozni, hiszen most is ott van?!

Ne ülj fel mindennek amit mondanak. Tedd a dolgod rendesen és meglátod minden rendben lesz!:)

6. 891542758c (válaszként erre: 5. - Emi1206)
2014. ápr. 26. 22:57
Köszönöm, de akkor is rossz érzésem van, úgysem fogja megérteni én meg nem tudom mit tegyek. Általában jók a megérzéseim, de akkor meg fel kell vállalnom egy otthoni vitát.
5. emi1206 (válaszként erre: 4. - 891542758c)
2014. ápr. 26. 22:47

Nehéz helyzet egy ilyen fafejű (bocsánat a jelzőért) apukával. Ha nem érti meg, akkor dolgozz itt tovább, majd megérti, amikor nem kapsz fizetést. Aztán tényleg ne legyen igazam, legyen inkább apukádnak.

Gondolom keresgélsz azért más állást is, tudom, hogy nehéz, de egyszer csak összejön valami normális is és akkor te is meg apukád is elégedettek lehettek. :)

Kívánom, hogy minél előbb legyen így!

4. 891542758c (válaszként erre: 3. - Emi1206)
2014. ápr. 26. 22:41
szüleimmel lakom még és mondtam is nekik és apám mindent lehülyeségez ami mondok, meg elkezdi h ezek megbízhatóak mert ismerősének az ismerőse, de nem hiszek neki. Hiába mondok bármit, csak a veszekedés lesz belőle. Ha meg otthagyom akkor meg jön a dumával h nem akarok dolgozni....annyira idegesítő, állandóan veszekedni kell, úgysem tudom meggyőzni, mindent kimagyaráz de tök hülyén -.-
3. emi1206 (válaszként erre: 1. - 891542758c)
2014. ápr. 26. 22:33

Olyan nincs, hogy munkaszerződés aláírása nélkül elkezdhess dolgozni. Jön egy ellenőrzés, akkor mit csinálnak? Azt mondják, hogy bolond vagy és magánszorgalomból sepregeted a parkolót?

Szerintem átverés, én otthagynám őket, mielőtt még tényleg kapnak egy ellenőrzést és téged is megbüntetnek, mert feketén dolgozol.

2014. ápr. 26. 22:16
Hát szerintem is csak munkaszerződéssel lehet dolgozni. Kell még balesetvédelmi oktatás is, mondjuk ez legtöbb helyen csak aláírós. Egyébként nem vagyok ebben kompetens, hátha jönnek válaszok. Neten is biztos lehet kérdezni jogásztól, kérdés-felelet rovatban.
2014. ápr. 26. 21:34

Szeretnék tanácsot kérni, a munkahellyel kapcsolatos. Az lenne, hogy csütörtökön, április 24-én kezdtem el dolgozni, de ez csak ilyen napi egy órás munka a lidl-nél, a parkolót kell kitakarítani minden reggel. Ma az egyik ott dolgozó nő mesélte, hogy előtte ő is csinálta ezt, de pár hét múlva kirúgták és nem fizették őt ki. Az első nap egy öreg bácsi mondta, hogy itt jönnek-mennek az emberek, tehát az is megfordult a fejemben, hogy becsapják az embereket, felveszik őket pár hétre, aztán kirúgják őket és nem fizetik őket ki.

Azért gyanakszom ennyire, mert már volt ilyenben részem még szeptemberben, akkor eladóként dolgoztam egy ruhaüzletben, a Colosseumban, ami októberben bezárt, azonban ezt senki nem tudatta velünk. Ott egy hónapot voltam, és eléggé rossz érzésem volt, éreztem, hogy fel kell mondanom, de nem tettem. Főleg a forgalmat látva ami nagyon szar volt. Végül felmondtam, de pár napra rá bezárt végleg, azóta se kaptuk meg a pénzt.

És most a parkolónál is ez volt az érzésem, nem tom kicsit rossz érzésem volt, most meg ez rátett egy lapáttal. Mit csináljak? Még egyszer nem akarom ezt megélni. Szerintetek fenn áll ennek a veszélye?

Ja és a munkaszerződésről, mikor kezdtem a Colosseumban, ez volt az első olyan munkahelyem ami nem diákmunka, mert tavaly végeztem el a sulit. Akkor az volt, hogy mondta a főnök, hogy majd hozza h aláírjam, de nem tette, így rákérdeztem. Akkor is mondta h hozza, de nem tette. Viszont a másik lánynak megvolt már, mert ő régebb óta dolgozott ott. Én meg hiába sürgettem, nem hozta és utána mondtam fel több okból is amit nem részletezek.

Most meg az van, hogy postán küldik a szerződést és vissza kell küldeni aláírva.

Közös viszont az bennük, hogy mindkét cég egy távoli, megyén kívüli város volt, ezért küldi postán. Már ha küldi.

Még korai, viszont nem tudom meg fog-e egyáltalán érkezni, van egy olyan érzésem h nem. De lehet h az előítélet miatt van. Valaki tudna tanácsot adni, valami tapasztaltabb ember? Előre is megköszönném.

Viszont úgy tudom h csak akkor lehet munkába állni ha már alá vannak írva a papírok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook