Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy kell elmondani a gyereknek, ha mégsem jön a kistesó? fórum

Hogy kell elmondani a gyereknek, ha mégsem jön a kistesó? (tudásbázis kérdés)


2014. ápr. 24. 08:06

Sajnálatos az egész én nekem még nem volt gyermekem mikor az első baba el ment! Engem meg viselt nagyon nekem 1hét nem volt elég :( aztán műtét,táppénz vissza munkába és amikor fiammal terhes lettem is nehéz volt de bíztunk,hogy minden rendben lesz!

Hála égnek így is lett!!Aztán telt az idő szerettünk volna kistesót,és csodák csodájára egyetlen egy alkalmat adtunk neki hogy sikerüljön és teherbe estem!!!! Hiába volt már egy fiam akkor is féltem nehogy baj legyen megint.Igaz a fiam kisebb mint a tiéd de mi is el mondtuk neki ő is simizte puszilta a hasam oda bújt! Most már lassan 3 és 1évesek a gyermekeim.Csodálatosak és el sem tudom képzelni mit érezhetsz most.Biztos nehéz a fiad miatt de szerintem ne mondj neki semmi olyat amire nem kíváncsi! Pl.ha találkoztok ne mond hogy nincs már tesó vagy bármi hagyd hogy ő beszéljen.

Ha kérdi tényleg mond neki hogy tesó később jön,ha kegyes hazugságot akarsz és meg kérdi miért mond azt hogy tesó még szeretné hogy csak vele foglalkozz (mármint a fiaddal),és hamarosan érkezik majd hozzátok!

24. BoBi86
2014. ápr. 23. 18:38
Köszönöm mindenkinek aki segítő szándékkal és tapintatosan írta hozzászólását!
23. BoBi86 (válaszként erre: 22. - Fuoco)
2014. ápr. 23. 18:37

Köszönöm! :(

Hasonlóképp történt nálunk is. Nem meghallotta. Eszünk ágában nem volt elmondani mire ő közölte hogy szerinte tesó van a pocakpmban. Eleve a pocakom is nagyobb volt mint kellett volna szóval kb. mindenki egyből rákérdezett. Ő pedig büszkén válaszolt helyettem hogy igen...

Dramatizálni semmiképp nem fogom. Telefonon beszéltem vele és mondtam hogy csak holnap találkozunk de ne aggódjon holnap sietek.

Úgy örültünk, hogy ilyen boldogan várja de sajnos most emiatt lett minden nehezebb. :(

22. Fuoco
2014. ápr. 23. 17:36

Nagyon sajnálom ami Veletek történt! Szerintem kaptál már sok jó tanácsot, amit én is mondtam volna neked, de azért írok én is.


Előszöris, cseppet sem csodálkozom, hogy a kisfiad rájött a kistesóra. Az én kislányom már akkor tudta, hogy babát várok, amikor a teszt még negatív volt. Ő már lerajzolta a kistesót és a tesóval együtt a 4 tagú családunkat. Mivel szerettük volna, és tervezett baba volt, én is sejtettem, hogy jól érzi, de nem erősítettem meg, csak mosolyogtam rajta. (Ma 4 éves). Aztán a baba 5 hetesen elment. Semmit nem tudott. Se arról, hogy volt, se arról, hogy elment. És mégis, a vetéléstől kezdve, már nem emlegette, már nem mondta, hogy baba van a pocakomban. Mert látta, érezte, hogy nincs. Szerintem a kisfiad is nagyon érzékeny és jó lelkű gyermek. Próbálj meg vele beszélni arról, hogy a tesója most egy darabig még nem jön (úgysincs még olyan kifejlett időérzékük), de valóban, még akkor is, ha a szíved szakad meg, ne dramatizáld túl a dolgot, mert nehezebb lesz neki feldolgozni.

Halkan jegyzem meg, hogy ha ennyire érzékeny kisfiú, lehet, hogy semmi magyarázatra nincs szüksége, mert elég lesz rád néznie és beülnie az öledbe!


Őszintén sajnálom, hogy elveszetted a babádat, mielőbbi felépülést kívánok nektek!

2014. ápr. 23. 17:09

Nem akarok kegyetlen lenni, de ha törés érné a lelkét, akkor arról csak te tehetnél, hiszen nem úgy adtál neki információt, amilyen a korának megfelelő lenne.

Te csigáztad fel jobban a figyelmét a kelleténél.


Szerintem pont úgy old meg ezt is, ahogy a kistesó érkezésénél tetted.


Én sajnálom a vetélésed!

2014. ápr. 23. 17:09
Őszintén.
19. a772816d87 (válaszként erre: 18. - Ekka)
2014. ápr. 23. 16:55
Ott a pont,én is ezt mondom!!!
18. Ekka
2014. ápr. 23. 16:54

Nem akarok senkit megbántani, de túlbonyolítjátok az egészet!

Nem egy világra jött babáról van szó, a kisfiúnak nincsenek közös emlékei, stb.

Ne csináljatok ebből drámát, ő se fog, feltéve, ha nem pánikol körülötte mindenki.

A szülői fájdalmat ne ragasszátok át a kisfiatokra!

17. Mzsuka
2014. ápr. 23. 16:46

Sajnálom,hogy elment a babád.:(


Szerintem is mondd azt neki,hogy kicsit később fog csak jönni,és majd szólsz neki,ha visszaköltözött a pocakodba. Utána meg ha van rá lehetőségetek,csináljatok valami közös programot pl állatkert stb,hogy kicsit jobb kedve legyen.


Egy 5éves gyerek igenis érzékeny,bár néhány hozzászólást olvasva, lehet van akinél más a gyerek. Esetleg a szülő természetét örökölte. Ne törődj a rossz indulatú hozzászólásokkal!

2014. ápr. 23. 16:40

Nekem múlt héten ment el a babám 7 hetesen. Kisfiam 4,5 éves, Ő is tudta, hogy lesz kistesó.

Én leültetettem egy komolyabb pillanatában az ölembe és elmondtam neki, hogy sajnos a kistesó nem volt elég erős a pocakban, ezért még erősödnie kell picit, hogy hamar tudjon jönni hozzánk. Nem úsztam meg ennyivel, mert megkérdezte, hogy és most hol van. Azt mondtam neki-hirtelen nem tudtam mit kitalálni-hogy a szívemben él.

Sok erőt és kitartást!

15. BoBi86
2014. ápr. 23. 16:38

Köszönöm a jóindulatú válaszokat!

Megpróbálom gyorsan kiheverni és vele most halmozottan többet foglalkozni. Apuka közben a tudtom nélkül megkeresett egy gyerekpszichológust aki segíteni nem tudott telefonban de egy hónap múlva (!) tudná fogadni. Elképzelhető szerinte is hogy ráfér majd. :(

14. hajini (válaszként erre: 1. - BoBi86)
2014. ápr. 23. 16:37

Nagyon sajnálom :( nekem a 20.héten volt, hogy meghalt a baba.

csak az igazat mond. nehéz, de vannak akkorák, hogy megértsék. nálunk 2 hónap kellett, mire elfogadta, "feldolgozta" a veszteséget. most, hogy újra babát várok, csak a 13.hét után mondtuk meg neki.


mond neki, h fenntről figyel az angyalkáktól. me gfogja érteni <3

13. e74b8e1a7f (válaszként erre: 11. - E74b8e1a7f)
2014. ápr. 23. 16:28
Esetleg el lehetne terelné a figyelmét egy kis kedvenccel ha van rá lehetőségetek, egy tengeri malaccal vagy ilyesmi, amit gondozhatna...
2014. ápr. 23. 16:27

Sziasztok!

Gratulálok mindenkinek, aki egy ilyen nehéz és fájdalmas helyzetben is csak az észt tudja osztani!!


Éppen ennyi idősen kellett nekem is elmondanom anno a lányomnak a rossz hírt....ha jól emlékszem vmi olyasmit mondtam, hogy a kistesó vmiért nem érezte most jól magát a pocakomban és úgy döntött, később szeretne csak érkezni....


Így nem mondasz valótlant (mert arra nagyon érzékenyek), de a történteket elmondod Neki.


Sajnálom, hogy Veled is megtörtént!!!!!!!!

11. e74b8e1a7f (válaszként erre: 7. - BoBi86)
2014. ápr. 23. 16:22

Akkor mondd azt, hogy sajnos beteg volt és most el kellett mennie, hogy meggyógyuljon, de később jönni fog... A lényeg, hogy nem kell többet mondani neki, mint amit magától is kérdezne, nem kell ennél alaposabban megmagyarázni...


Sajnálom, hogy elment a baba és kívánom, hogy mielőbb egy egészséges kistesó szülessen...

10. c4851bb5de (válaszként erre: 1. - BoBi86)
2014. ápr. 23. 16:20

Nagyon sajnálom, és részvétem az elvesztett kisbabád miatt.

Én valami mesébe szőném bele és azon keresztül magyaráznám el, hogy mi történt a "kistesóval"

9. BoBi86 (válaszként erre: 6. - Gkreka)
2014. ápr. 23. 16:20

Vártam ezt a kérdést valami nagyokostól...

Azért mert nem mondtuk el neki hanem rájött!

8. Ekka
2014. ápr. 23. 16:19
Ehhez azért túlzás lenne egy pszihológus!
2014. ápr. 23. 16:18

A különbség csak annyi hogy miatta lett kistesó mert annyira szeretett volna már testvért. A probléma az, hogy simogatja és puszilja a hasam. Nem csak tisztába van azzal, hogy lesz és kész...

Így én félek hogy a törés is nagyobb lesz...

6. gkreka (válaszként erre: 1. - BoBi86)
2014. ápr. 23. 16:17
Egyáltalán miért kellett egy 5 éves gyereknek már ilyen korán elmondani, hogy testvére fog születni?
5. e74b8e1a7f (válaszként erre: 1. - BoBi86)
2014. ápr. 23. 16:17
Szerintem is mondd egyszerűen azt, hogy a kistesó kicsit később fog érkezni... Nem kell ezt jobban megmagyarázni egy 5 évesnek...
2014. ápr. 23. 16:15
A gyermekedet,te ismered...ezt neked kell tudnod!
3. Ekka
2014. ápr. 23. 16:14

Sajnálom!:(

A fiad még csak 5 éves, ami azt jelenti, hogy rugalmas!

Elmondod neki az ő nyelvén, többet nem tehetsz, de félned nem kell, ezt ők nem úgy fogják fel, mint a felnőttek.

2014. ápr. 23. 16:12

Szerintem mond, hogy majd később jön.

Nem értem mi ezzel a probléma.

2014. ápr. 23. 16:09
Sajnos a 13.héten missed ab miatt bent fekszem a kórházban. Holnap az 5 éves fiam elé kell állnom és el kell mondanom hogy mégsem jön a tesója. :( A lelkem így is meghalt egy kicsit de azt hiszem a holnapi lesz életem legnehezebb napja. Volt már valaki hasonló helyzetben? Pszichológus nincs véletlenül köztünk aki tudna tanácsot adni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook