Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi alapján mérik fel a villámcsapás okozta károkat? fórum

Mi alapján mérik fel a villámcsapás okozta károkat? (tudásbázis kérdés)

2014. ápr. 22. 19:43
Köszike a segitséget!
5. syria (válaszként erre: 1. - Totek63)
2014. ápr. 22. 17:44

Amikor pár éve itt a környéken sokakat villámkár ért, mindenki megcsináltatta a tönkrement holmikat, a számlákat a biztosító kifizette. Szó nélkül. (Nekünk is volt közte egy TV.)

De lehet, hogy biztosítója válogatja.

4. 8c40921157 (válaszként erre: 1. - Totek63)
2014. ápr. 22. 15:55

Én online jelentettem a másodlagos villámkárt.

Mindent kitöltöttem, amit kellett. 1-2 nap múlva (már nem tudom pontosan), szóltak, hogy nézessem meg szerelőkkel a cuccokat.

Majd egyszer csak hívtak, hogy kijönnek, és mindent elvisznek. Akkor haza kellett hoznom a plasmát a szerelőtől. És mondták, hogy semmit nem fogok vissza kapni, ezért pl. a mikróból kivettem az üvegtálat, a mosogatógépből a rácsokat, laptophoz kispóroltam a kábeleket. De látták, és nem is szóltak.


Utána felhívtak a biztosítótól, hogy erre ennyit, amarra annyit fizetnének. Mérlegeltem, és az ajánlatot elfogadtam. Nem volt az rossz ajánlat. Már másnap a számlámon volt a pénz. 8 vagy 9 cuccom lett használhatatlan és az összegből laptopot és mosogatógépet tudtam venni.


Ja, a plasma TV nem lett egyértelmű, hogy villámkáros lett, így arra nem fizettek, bár bekrepált, de azt mondta a "szakértő", hogy időben összeillik a villámmal, de lehet, hogy úgyis elszállt volna. Ez részemről is vitatható, de ugye, azzal nem tudtam mit csinálni.


Tehát ez jó pár napba beletelt, de ez volt a leggyorsabb. Ez Generalis eset volt, lassan 2 éve.

3. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Totek63)
2014. ápr. 22. 15:46
Jobban jársz, ha megcsináltatod. Ha nem lehet javítani, a szerelő a szakvéleményben írja le, kb. mennyi az kárösszeg, és utána egyezkedj a biztosító emberével. :))
2014. ápr. 22. 15:44
Be kell kérni árajánlatokat szerelőktől, illetve a műszaki dolgok számláit be kell mutatni, vagy árakat bekérni azonos műszaki dolgokról. Azt az összeget pedig be kell nyújtani kárigényként, és vagy elfogadja a biztosító, vagy nem. Általában el szokta, ha nem túl földtő elrugaszkodott az összeg...
2014. ápr. 22. 15:41
Holnap kárszakértő jön hozzám.Villámcsapás miatt müszaki dolgok sérültek.Kérdésem ő ajálja fel az összeget amit kapok, vagy megkell csinálta

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook