Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi idő alatt készül el a lisztérzékenység vizsgálat lelete? fórum

Mennyi idő alatt készül el a lisztérzékenység vizsgálat lelete? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. marlenka70 (válaszként erre: 35. - Cstamara)
2014. máj. 6. 14:58
Jártunk már gasztro dokinál is. Ezt a betegséget tükrözéssel állapítják meg,mert azt nem engedi? Köszönöm a válaszod!
35. cstamara (válaszként erre: 30. - Marlenka70)
2014. máj. 4. 19:43

Szia olvasva a jegyzetedet azt gondolom,hogy vastagbél probléma van, lehet, hogy colitis vagy egyéb hasonló. Ezzel sürgősen szakorvoshoz kell fordulni, gasztros orvoshoz.A lisztérzékenység divatos manapság de a tünetek alapján lehet más is.

Nem érdemes otthon kísérletezni,mert súlyossá válhat, de addig is amíg nem kerültök szakorvoshoz nézz utána a colitis diétának és alkalmazni kell. Tej mentesség,nyers zöldség- gyümölcs kerülés, zsíros ,rostos ételek elhagyása stb.A hasmenésre jó a rizs, krumpli, tök ...

34. bibity (válaszként erre: 33. - Marlenka70)
2014. máj. 1. 12:00
Akkor a teszt megintcsak jól működött. Csak sajnálom, hogy Anyukád ezzel nincs kisegítve:(
2014. ápr. 30. 17:30
Elkészült a kórházi LÉ. vérvétel eredménye, az is negatív lett.
32. biológus (válaszként erre: 26. - Marel2)
2014. ápr. 27. 06:59
Emlékeim szerint igazad van, ez az undorító vizsgálat tényleg nem mutat ki ilyen részletes dolgokat, csak azt, hogy a vékonybél melyik szakaszán tapad a kontrasztanyag és melyiken nem. Így megállapítható, hogy sérül e a tápanyagfelszívódás. Azért írom, mert a kontrasztanyagnak olyan íze volt, mint a mentás tej.... brrrr.
31. bibity (válaszként erre: 29. - Marel2)
2014. ápr. 26. 21:43
Én is azt írtam, hogy fals pozitív nem lehet, tehát pozitív teszt esetén lenne már támpontjuk.
2014. ápr. 26. 21:43
Nagyon köszönöm a sok hozzászólást. Voltunk kórházi vérvételen is februárban de nics még eredmény ezért csináltam meg a gyors tesztet. Széklet tenyésztés negatív. Sajnos inni 1dl-nél többet nem bír egyszerre a ct-hez 1.5 liter kontrasztanyagot kell inni 2óra alatt(megérdeklődtem). Anyukám 70éves a tükrözést nem vállalja,rengeteg egyéb betegsége van amivel állandóan "kínozzák". Gyógyszert a panaszaira:Lopediumot és Reasecet szed ipari mennyiségben.A teszten a kontroll csík erősen látszódott.Kipróbáljuk az ajánlott hasmenés elleni gyógyszereket. Sajnos a legnagyobb probléma,hoy nem tudok vele eljutni a kórházig ahová hétfőn is vinnem kell. Teljes váltó ruhatárral kell elindulni.
29. marel2
2014. ápr. 26. 21:26
Fals pozitív nem lehet csak fals negatív ha a tesztre gondolsz.
28. bibity (válaszként erre: 25. - Marel2)
2014. ápr. 26. 21:20
Ezzel nem értek egyet, mivel ha pozitív lett volna, akkor közelebb kerültek volna a megoldáshoz. Így nagy valószínűséggel negatív, persze vannak speciális esetek is, de mivel volt vérvétel is, idővel ki fog derülni. Viszont fals pozitív elég nehezen lehet, így ha az lett volna, azonnal lépni tudtak volna!
27. bibity (válaszként erre: 19. - Marlenka70)
2014. ápr. 26. 21:13

Sajnálom, gondolom jobb lenne tudni, mivel álltok szemben! A kontroll csík az kijött?

Van másra gyanú? Fáj is valahol? Annyi minden lehet... Széklettenyésztés volt neki? Vírus, baktérium, egysejtű parazita és toxinok vizsgálata...

A kisfiamnak többféle gasztrós problémája van-volt már, és valami még mindig nem kerek nála sem... Elég sok vizsgálatunk volt már eddig nekünk is.

Meg azok a dolgok is lehetnek Anyukádnak, amiket a CT, vagy a tükrözés tudna kimutatni... Ezekben nem vagyok járatos...

Esetleg tüneti kezelésre kaptatok valamit? Nekünk a hasmenést jól szokta enyhíteni a Lactiv probiotikium, és a Smecta por. Kiváltó októl függetlenül...

26. marel2
2014. ápr. 26. 21:12

A CT nem mutatja ki a vékonybél egy szakaszában lévő bélboholy pusztulást. A CT más betegségeket viszont kizárhat.

A lisztérzékenységet a vékonybél egy szakaszából vett bélboholy szövettani vizsgálatával állapítják meg. Ha nagyon lepusztult a bélboholy akkor nagy valószínűséggel LÉ.! Ehhez kell még a vérvétel ami a vérben lévő ellenanyagot mutatja ki a gluténra.

25. marel2
2014. ápr. 26. 21:09

Sziasztok!

A Biocard teszt megbizható, DE az első vizsgálatra NEM való!!!! Ha valaki IGA hiányos, akkor hibásan negatív eredményt ad!!! Ezért javasolt az első vizsgálatra mindenképpen olyan helyre menni ahol értenek is az eredmények leolvasásához!De viszont remekül használható a diéta betartásának helyességére.

Lehet egyébként édesanyád akár glutén allergiás is vagy nem specifikusan gluténérzékeny. Mivel azonban tünetei vannak és az eredmény nincs meg mindenképpen induljatok más irányba is hogy ne vesztegessetek sok időt! Ha végképp nem bírod a várakozást akkor a Heim Pált keressétek fel. Ott sem egyik napról a másikra készül el az eredmény, de talán tudnak valami használhatót tanácsolni.

Egyébként a vérvétel mindig a tükrözéssel együtt ad megbizható eredményt. Ez a protokoll is! Nem tudom, hogy mennyi idős az édesanyád, de ha csak ez a protokoll megvan akkor kaphat adókedvezményt. Diétázni addig semmiképpen ne diétázzon mig nincs felállítva az eredmény, mert lehet, hogy újabb vérvétel kell majd. Egyébként nemcsak lisztérzékeny lehet, de szóba jöhet az egyéb betegségek közül a Chron is! Szóval mindenképpen előbb a pontos diagnózis csak aztán a kezelés.Ne várakozzatok, mindenképpen induljatok több irányba!!! Jobbulást!

24. globus (válaszként erre: 23. - Marlenka70)
2014. ápr. 26. 21:06
Azt mondják, hogy a gyorsteszt nem szokott tévedni, de nem ismerem. A kontraszanyagos ct-hez emlékeim szerint kb. 3/4 liternyi mentolos lötyit kell meginni, nem olyan rossz.
2014. ápr. 26. 20:54
Nem az kizárt,most igértek beutalót ct-re de az is kizárt mert nem tudja meginni előtte azt a folyadékot. Két nap alatt iszik meg annyit amit a vizsgálat előtt kellene. Most megvárom a kórházi tesztet hátha ez a gyors teszt mégis tévedett.
22. globus (válaszként erre: 21. - Marlenka70)
2014. ápr. 26. 20:47
Ha jól emlékszem, tükrözésre nem akar menni :(
21. marlenka70 (válaszként erre: 20. - Globus)
2014. ápr. 26. 20:46
Szia! Nem azt is nézték a kórházban és azonnal megkaptuk a negatív leletet.
20. globus (válaszként erre: 19. - Marlenka70)
2014. ápr. 26. 20:34
Laktóz nem játszhat?
2014. ápr. 26. 19:08
Elvégeztük a tesztet,most vagyok cak elkeseredve nagyon mert negatív lett. Ezt a betegséget diétával tünetmentessé lehet tenni,de ki tudja most mi lehet a baja. Minde a lisztérzékenységre jellemző tünete megvan.
2014. ápr. 26. 15:07
Köszönöm! Csak azért voltam bizonytalan,mert a kórházba még vizet sem engedtek inni a vérvételek között.
17. bibity (válaszként erre: 16. - Marlenka70)
2014. ápr. 26. 15:04
Itt is írom, mi nem éhgyomorra végeztük! Tudósíts majd az eredményről! Remélem megoldódik a problémátok!
2014. ápr. 26. 11:21
Egy kis segítségre lenne szükségem!! Aki már elvégezte a Biocard tesztet: éhgyomorra kell megcsinálni,vagy napközben bármikor? Nem írja hogy korlátozva lenne,de mikor a kórházban csinálták még vizet sem ihatott. Lehet ez szőke nős kérdés,de számomra fontos aki tud segítsen.Köszönöm.
2014. ápr. 25. 10:59
Megrendeltem a javasolt tesztet szombaton meg is érkezik,majd megírom milyen eredményt mutat. Mondhatná a szakorvos a betegnek igazán,hogy ne várjon esetleg fél éveket egy vérvizsgálatra ha megengedheti magának vegyen egy gyors tesztet és kész. Megjegyzem havonta a háromszorosát költjük Lopediumra és a társaira.
14. bibity (válaszként erre: 13. - Marlenka70)
2014. ápr. 23. 20:12
Majd írj, ha lesz valami fejlemény. Remélem, Anyukádéknál mihamarabb jobban lesz!!!
2014. ápr. 22. 16:25
Köszönöm minden válaszadónak a hozzászólást. Globus nektek nagy mákotok volt az tuti. Veszek egy gyorstesztet és meglátjuk. Ma is érdeklődtem a kórházba,de nincs eredmény,ambuláns műtétre kellene mennünk,de nem merek elindulni vele.
12. bibity (válaszként erre: 9. - Marlenka70)
2014. ápr. 22. 10:05
Úgy tudom, a Biocard nagyon megbízható! Pontosan a leírásnak megfelelően kell elvégezni. Úgy látom, már ketten vagyunk, akiknek jó eredményt adott:) hozzáteszem, a teszt akkor működik, ha előtte nem kezdte még el a diétát, és ez a labortesztre is igaz.
2014. ápr. 22. 08:54

Szia marlenka!

Nálunk 4 ével ezelőtt ugyanez volt a helyzet. Sose jött meg az eredmény!

Kb egy hónapja csináltam meg a Biocard tesztet, és nekem pozitív lett. Úgy tudom, nem nagyon adhat fals pozitív eredményt. Úgyhogy most full gluténmentesen vagyok és kb 6-szor jobban, mint eddig. Anyukádnak is érdemes lenne ezt megcsinálni szerintem. Írj nyugodtan privibe is ha kérdésed van! Üdv: biológus

10. globus (válaszként erre: 7. - Marlenka70)
2014. ápr. 22. 07:59
Közben végiggondoltam, hogyan is volt. Az egyiket fizetősen csináltattuk kórházi laboron keresztül, a másik családi szűrés miatt történt MÁV rendelőben, mindkettőt Bp-re küldték. Konkrétan hová, azt nem tudom, de ugyanolyan hamar meglett.
9. marlenka70 (válaszként erre: 8. - Bibity)
2014. ápr. 22. 07:18
Köszönöm a válaszod. Tejcukorra nem érzékey azt rögtön megmondták a vizsgálat után. Háziorvos szerint a gyors tesztek megbízhatatlanok,de talán ez lesz a megoldás.
2014. ápr. 21. 22:54

Heim Pálba több, mint 2 hónap. Ha nagyon aggódsz, vegyél otthoni gyorstesztet, neve: Biocard. Keress rá, több helyen árulják. Nekünk ez is jól mutatta, hogy negatív.

Laktóz érzékenységre nézték? Ha nem, próbáljátok pár napra elhagyni a tejterméket. Gyorsan jobban kell, hogy legyen, ha ez a gond, és elég gyakori. Vehetsz neki laktáz tablettát, vagy kapszulát, és tejtermék előtt beadod, ha ez a gond, el kell múlni a tüneteknek.

7. marlenka70 (válaszként erre: 6. - Globus)
2014. ápr. 21. 22:28
Persze tudom Nektek tuti protekciótok volt :-))))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook