Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyek a napallergia tünetei? fórum

Melyek a napallergia tünetei? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. Echmea
2008. aug. 22. 17:10
Ma jártam, hasonló cipőben orvosnál. Szerinte nem napallergia, mert akkor az első meleg napos időszaktól végig allergiások lennénk, a tünetek napról napra jelentkeznének. Valami egyéb allergia fényérzékennyé teszi a bőrt és napozás, strandolás esetén előbújnak a tünetek.Tehát lehet kutatni, mit ettünk, ittunk, milyen gyógyszert szedtünk stb.
37. Inken
2008. aug. 5. 13:17

Nekem a combomon és a lábfejemen jelentek meg narancssárgás, enyhén pirosas pöttyöcskék. Nagyon picik, nem viszketnek és nagyon sokan vannak :))

Most mit csináljak, ez allergia?

Avonos napvédővel kentem be magam, 6-os faktorúval. (béta karotinos) Sokáig voltam kint a napon. A karomat nem tudom vele lekenni, mert ekcémás, de a lábamon eddig nem mutatott semmi tünetet...

(2 és fél napja vannak rajtam a pontocskák.)

36. Lear
2008. júl. 18. 09:40

Jelentem, jól vizsgázott a készítmény!

A 15-ös faktorú eucerinnel egész napot a napon tudtuk tölteni, persze ésszel, a déli órákban az árnyékba húzódva. Semmi pirosság, semmi viszkető hólyagocska, tuti, barna bőr :)

35. saabee
2008. júl. 1. 19:50

Sziasztok!

Segítsetek légyszi! Kb. 3 órát napoztam, alaposan bekentem magam 15-ös faktorú naptejjel. Napozás után kb. 20 percre piros foltok jöttek ki rajtam, de ami a legszörnyűbb hatalmas vörös folt jött ki mind a két kezem. Olyan mintha leforráztam volna magam. Mi lehet ez?

34. Lear
2008. jún. 30. 14:23

Tényleg szuper az a napkrém, én is csak ajánlani tudom. A férjem és én is napimádók vagyunk, de tavaly jelentkezett a férjemnél a lent említett tünetek. Egyik napról a másikra, egy nyaralás közepén apró piros pöttyök lepték el a vállát, hátát, majd a lábait is. Eddis semmi ilyen gond nem volt, simán napoztunk az egyenlítő közeli területeken is év per év többször. Először azt hittük, hogy az egyiptomi higiénia az okozója és nem is foglalkoztunk vele, de amikor másodszor is jelentkezett, itthon megmutattuk egy bőrgyógyásznak. Azt mondta, ez bármikor kialakulhat, különösebb előzmények nélkül. Egyszer besokall a bőröd és így próbál védekezni.

Mostanra már annyira durván előjön, hogy ha csak a kertben mászkál póló nélkül fél órát, akkor is jönnek a kis hólyagok a vállain. Eucerinből vettem neki a 15-ös faktorú krémet, evvel simán elvan a napon egész nap. Egy hete "teszteljük" itthon, eddig szuper, jövő héten majd meglátjuk a Görög napsütést hogy birja. Az eddigiek alapján én is csak ajánlani tudom. Ami még nagyon tetszik benne, hogy hihetetlen könnyű, zselé szerű anyag, nagyon jól lehet felkenni és azonnal beszívódik.

33. a74de3d08a (válaszként erre: 32. - Netty85)
2008. jún. 26. 13:14

Eucerin SUN NAPALLERGIA ELLENI KRÉM-GÉL FF25

[link]

2008. jún. 26. 13:12
Nos nem a bőrradír használat hiányával van baj,mert azt minden nap használok! (mert zsíros a bőröm) hzsofi! Meegmondanád mi a krém neve ami neked használt? Nem használtam naptejet a napozáshoz,mert nemrég rendeltem és még nem érkezett meg,szóval az sem lehet a bűnös! Meg amugy csak fél-1 órát napoztam mindkét nap,mert nem birom a meleget!
2008. jún. 26. 12:22

Mielőtt napra mész, illetve szerintem egész nyáron a meleg miatt: sűrűbben használj bőrradírt.

a fényvédő krémektől eltömődnek a pórusok, az izzadság pedig nem tud a szokott útján a felszínre kerülni. Az apró hólyagok ettől keletkeznek. A napsugárzás eleve olyan hatással van a bőrre, hogy az megvastagszik.

Tehát először: bőrradír, ahányszor csak lehet.

A fényvédő krémek sajnos a napallergiára nem mindig jók. Én is hosszú fehér cuccokban dekkoltam tavaly a tengerparton, mert az ötvenes faktor is kevés volt.

Kalcium, és aloe vera zselé (minél tisztább) ami segíthet, ha már megtörtént a baj. Ez van: nem mindenki olyan bőrt kapott, ami bírja az extrém körülményeket.

2008. jún. 26. 11:44
ja, azt nem írtam, hogy "csak" az arcomon lesz gyulladás, a többi testrészemen csak viszket és hólyagocskák képződnek.
29. a74de3d08a (válaszként erre: 27. - Netty85)
2008. jún. 26. 11:43
én is fényallergiás vagyok pár éve. nekem legelőször az arcomon jelennek meg csúnya pattanások a naptól, de már a tél vége felé, ahogy erősebb a sugárzás. aztán a kézfejemen, alkaron, ahogy kevesebb ruhát veszek fel. mikor pedig már szoknyát, bermudát húzok, a lábszáramon is. én 50 faktoros naptejjel + kalap, napszemcsi védekeztem eddig, nem sok hatással, de nemrég találtam egy terméket ami kifejezetten napallergiásoknak van (ez nem reklám :-)), Eucerin termék és nagyon jó. azóta szép az arcbőröm, nem gyullad be. persze állandóan kenegetnem kell minden testrészemet, amin nincsen ruha.
28. d606bc0fd7 (válaszként erre: 27. - Netty85)
2008. jún. 26. 10:27
Nem biztos, hogy ez napallergia. Lehetséges, hogy valamilyen krémre (pl. naptej) vagy allergiás, amit a napfény csak fokoz.
2008. jún. 26. 09:55
Sziasztok! Én 2 napos napozás után,ma arra ébredtem hogy piros pöttyök vannak az egész arcomon és nyakamon! Elkezdtem a neten böngészni hogy mi lehet. De ti mindnyájan csak azt irtátok hogy a kezeteken és lábatokon,esetleg nyakatokon jött ki. Az érdekelne hogy valakinek volt-e már az arcán? És akkor ez is napallergia? És mit csináljak? Viszket,és a szám körül kegyetlenül ég is. Kérlek segitsetek,mert kétségbe vagyok esve.
2008. jún. 25. 15:22
Nekem is napalergiám van, de csak a nyakamon. Nekem egy nagyobb piros folt jelenik meg a melkasomon, ami előbb elkezd viszketni, aztán meg annyira éget, mintha vasalót nyomtak volna a mellkasomra. Kezeléssel kb 1 hét a gyógyulás. 50 faktoros naptejjel elkerülhető, de akkor sem szabad a napon tartózkodni sokáig.
25. csuki
2008. jún. 25. 15:18
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni tőletek hogy az napallergia e hogy kinnt voltam a napon és kis piros pöttyök jelentek meg de csak a jobb kezemen meg a két lábamon néhány! de viszketni nem viszket! Kérlek segítsetek hogy mi lehet ez!! Előre is köszönöm! unimogvezeto@hotmail.com
2008. jún. 23. 18:09
Sziasztok! Nekem idán nyáron kezdődött. Totál kétségbeestem,először azt gondoltam rühes vagyok,hogy viszket,meg piros foltos. Még vettem is ellene krémet,kenegettem magam,közben nem értettem,hogy én aki naponta 2szer fürdik,meg ápolja magát,hogy lehetek rühes...Aztán már annyira kiborultam,hogy elmentem bőrdokihoz,aki megállapította napallergiám van... De ne tudjátok meg..az a pár nap amíg a röhesség tudatában éltem szörnyű volt...Sajnos ahogy tapasztalom csak a kalcium jó rá valamennyire....:(:(:(
23. Bobaj
2008. jún. 23. 12:43
Sziasztok! Nálam néhány éve jelentkeztek a napallergia tünetei, azóta pedig szinte minden nyáron előjön. Először csak a karomon voltak piros, viszkető pöttyök, viszont tavaly már bőrgyógyászhoz kellett fordulnom... Elég kellemetlen.
2008. ápr. 6. 19:40
Nekem kb. 15éve volt napallergiám. Viszkető, kiütéses, piros bőr ahol a nap éri. Doki írt föl rá kencét amit a gyógyszertár kevert ki. Literes zöld üvegben kaptam meg, iszonyatosan büdös volt és semmit nem használt! Kb 3 nyáron jött ki aztán ahogy jött úgy el is múlt magától.
2008. febr. 12. 09:27
Sziasztok! Én tengerparti nyaraláson égtem le még 5 éve, azóta nem bírom a napot, de még a meleget sem. Ha meleg van, vagy kimegyek a napra akár csak 2 percre, piros pöttyök jelennek meg leginkább a karomon, és az egész testemen barna homokszemnagyságyni pontocskák...
2007. aug. 29. 07:46

Rajtam egyszer voltak piros foltok, amire azt mondták hogy napallergia. Szerencsére nem jött ki rajtam többször.

Egyik barátnőmnek viszont olyan napallergiája van, hogy épphogy kimegy a napra, máris tiszta vörös az egész nyaka és a mellkasa. Elég gáz.

2007. aug. 29. 05:54
Szerintem egyszer ha már kijöttek a pöttyök, ezentúl mindíg elő fognak jönni nagyobb napozás alkalmával. Tapasztalatból mondom.
18. livkey
2007. júl. 26. 19:23

Sziasztok. Látom nem vagyok egyedűl, sajnos.

Nekem először van ilyen, csakámultam , balcsin voltunk egymás után 3nap.

A harmadik nap után jöttek a fura piros kis hólygok a kezeimen ....

Legalább tudom , nem bőrrák! :)

2007. jún. 16. 21:59
Sziasztok! 3. alkalommal jöttek ki a kiütések, most a balatonon! Viszket, idegesít, és iszonyú kellemetlen! Azt mondják a béta karotin segít! Tapasztalt napallergiásokat kérdeznék a fürdésről, krémekről, gyógyszerekről!? Ez tiszta gáz, adjatok tanácsot légyszi, hogy lehet hamar elmulasztani ezeket a sz...okat!Köszi előre is!
16. Juddyt (válaszként erre: 15. - DORINA21)
2007. jún. 14. 15:10

Én arra tippelek!

Nekem gyógyszertári fényvádőkrémet, és magas faktorszámú napozókrémet javasolt az orvos!

2007. jún. 10. 20:21

SZIASZTOK!

TEGNAP STRANDOLNI VOLTAM. MA REGGEL ARRA ÉBREDTEM, HOGY KÉT KÉZZEL VAKAROM A BŐRÖMET,ÚGY VISZKETETT ÉS AMIKOR MEGNÉZTEM A KAROM, APRÓ HÓLYAGOCSKÁKAT VETTEM ÉSZRE RAJTA , AMELYEKNEK PIROS UDVARA VOLT.

VISZKET ÉS FÁJ.

MÁR MÁSODIK ALKALOMMAL JÁRTAM ÍGY, AKKOR IS STRANDOLÁS UTÁN TAPASZTALTAM MEG EZEKET A TÜNETEKET.

SZERINTETEK EZ LEHET NAPALLERGIA?

KÖSZÖNÖM ELŐRE IS VÁLASZOTOKAT.

14. jeryka
2006. nov. 17. 11:03

kiütés, súlyosabb esetben egybefüggő szederjes a testrész.Nekem a combomon és a karomon jön ki.

Calciumot kell inni,(Vagy injekció) bemenni a szobába vagy valami zárt helyre pár óra alatt elmúlik.

Nem kellemes allergia, nekem 15 éve megvan.

Képzeljetek el görögországba, mindenki bikinibe én hosszú nadrág, hosszú ujjú gézingben a 4 naptól.

A lányaim eleinte nem értették miért vagyok csak pár órát a standon. igaz nem is szeretnek velem járni, inkább az apjukkal mennek.Maradhatnak nem kell haza menniük.

2006. júl. 5. 13:10
Ha jol tudom apro piros pöttyök és nagyon viszked az egész testeden.
12. 0f7f8f506d (válaszként erre: 11. - Ai)
2006. júl. 3. 15:13
Nem semmi, szerencsére nekem nem ilyen súlyos, csak néha-néha szokott előjönni, és akkor is általában a karomon, meg a nyakamon.Majd csak előbb-utóbb elmúlik allergia, vagy legalább is nem lesz olyan súlyos:))).
11. Ai
2006. júl. 3. 15:02
Nekem sokkal súlyosabb a napallergiám. Évekkel ezelőtt egyik este telefonáltam a barátnőmnek, már sötét volt, leoltott lámpánál dumáltunk. Egyszer csak véletlenül a fejemre tettem a kezem, és szinte nem éreztem az orrom, a szemem. olyan voltam mint egy felfújt lufi. Kimentem a tükör elé, de a család hamarabb meglátott. Olyan fehérek lettek, hogy el sem tudom mondani. Hatalmasra dagadt a fejem.(szó szerint)Azonnal az ügyeletre, ahonnan átküldtek a kórházba. Annyi szurit böktek belém, hogy másnapra nem is éreztem a popókámat. Azóta nyárom kalcium tablettát kell innom. Sajnos ezzel együtt a viszketés is megvan. Pöttyös leszek én is. Igaz csak pár napig...
2006. júl. 3. 08:51
Volt amikor a szobámban takarítás közben lett allergiám, mert annyira erősen sütött a nap, és tűzött be az ablakon keresztül (ekkor még nagyon nagy ablakom volt, és mindig olyan meleg volt a szobám, hogy nem is tudtam ott aludni nyáron, szerencsére azóta már lecseréltük az ablakokat), tiszta piros kiütéses lett a karom.Tehát általánosságban mondtam:).
9. 0f7f8f506d (válaszként erre: 8. - Bea533)
2006. júl. 3. 08:44
Igen, így van, de általában én nem szoktam nagyon a napon lenni huzamosabb ideig, csak ha strandon vagyok. De amúgy nemcsak akkor kaptam, csak egy példát mondtam, hogy miért nem lehet klóros vizes allergia.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook