Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás - elválasztás fórum

Szoptatás - elválasztás (beszélgetős fórum)


13. Cucicsillag (válaszként erre: 12. - Fr.andi)
2014. ápr. 21. 21:19

:)

Aranyos :))

Hat, igen ,soxor mi kotodunk jobban. En egyelore nemtom elkepzelni ezt, de allitolag ilyenkor szokott lenni, hgy egyik naprol a masikra.

Monnyuk a csaladban ( mindket agrol) mindenki nagy cicista volt :)

2014. ápr. 21. 18:30

Nálunk a véletlen hozta meg a megoldást,utólag az a tanulság, hogy nem is volt már szükség a szoptatásra, csak én gondoltam így...


Egy hónappal a kislányom második születésnapja előtt el kellett utaznom úgy, hogy nem tudtam megoldani az utazást egy napon belül, így nem aludtam otthon. A férjem fürdette, fektette le a kislányunkat. Kicsit sírt, érdeklődött, hol van anya és hol van a cici. A férjem pedig elmagyarázta, hogy Budapesten van anya is és a cici is. Elég is volt ennyi. Nem sírt és másnap sem kérte, amikor már otthon aludtam.(azóta szállóige nálunk: a cici Budapestre ment)

Magam sem gondoltam, hogy ilyen egyszerű lesz.

11. Kryso1979 (válaszként erre: 9. - Shneidera)
2014. ápr. 21. 12:45
Na igen... Nem tudom mitől de most van a törpének egy hullám völgye és van hogy napközben is elég sokat kéri, de van amikor egyáltalán nem kell neki. Volt olyan hogy a játszótéren kezdett vetkőztetni... :))) Elég nehéz éjszaka is van hogy sokszor felkel cicizni de viszont van olyan, hogy egyáltalán nem kell fel. Nem is ezzel van a bajom hanem azzal, hogy csak ciciztetéssel alszik el és nem találok olyan dolgot amivel pótolni tudnám ezt a cselekvést valahogy így mondta az egyik ismerősöm... :)
10. rinike (válaszként erre: 8. - Kryso1979)
2014. ápr. 21. 09:15
Az én kislányom 17 hónapos. 14 hónaposan még az esti alváshoz és éjszaka szopizott. Éjszaka már félóránkéntra sűrűsödött, mert én vele alszom. Azt csináltuk, hogy este elaludt a cicin, és éjjelre 10 napig a férjem aludt vele, tőle nem kért cicit. :D Azóta megint én alszom vele, és már csak este szopik. Mikor kezd kevés lenni a tejem, olyankor fáj, ha szopizik, és pár napja már elviselhetetlen a fájdalom, így az elválasztás mellett döntöttem. A terv az, hogy még pár napot szenvedek, mert a férjem több napig nem lesz itthon egy hét múlva, így azt követően lesz, hogy egy hétig ő fogja elaltatni este. Egyébként érdekes, hogy ha nem vagyok otthon, és ezért a férjem altatja, tőle nem kér cicit, hanem elalszik. Ha otthon vagyok, akkor üvölt a ciciért. Azon a héten amíg a férjem altatja, addig én elmegyek valahova, így sírásmentes elválasztást remélek, hogy mikorra újra én altatom majd, már egyáltalán nem fog cicit kérni.
9. shneidera (válaszként erre: 8. - Kryso1979)
2014. ápr. 21. 07:57
A védőnők könnyen mondanak ilyen okosságokat, de szerintem az éjszakai ciciről még nehezebb leszoktatni őket mint a napközbeniről.
8. Kryso1979 (válaszként erre: 6. - Shneidera)
2014. ápr. 21. 06:33

Hát megelégednék vele ha csak este az alváshoz kérné

már csak a cicit és a bölcsiben nélküle aludna (persze ott muszály lesz neki :)) Nem is tudok olyat kitalálni amivel potolhatnám, másképpen altatnám mert sehogy máshogy nem hajlandó elaludni.. A védőnőm azt mondja szoktassam le arról, hogy éjszaka is adok neki cicit és akkor már egy idő után az alváshoz sem kéri majd.. Hát nem tudom... :)))

2014. ápr. 20. 18:38

Én majd 1 éves kora körül szeretném elválasztani-addig is,igyekszem több módszerrel elaltatni. Labdán, ringatva stb.

Két éves korban már csak nyugtatónak használják a kicsik a cicit, érdemes olyasmit találni,ami szintén megnyugtatja őket, plüss, lazuló foglalkozás stb.

Én ezen a vonalon indulnék el.

6. shneidera (válaszként erre: 4. - Kryso1979)
2014. ápr. 20. 18:23
Bölcsiben gond nélkül elalszik a Kisfiam cici nélkül, de otthon igényli. Hiába mondok nemet, sír érte. Nem hisztizik, sír!
2014. ápr. 20. 11:55
En kisfiam hamarosan a masfelet tolti, de nalunk is meg megy a cicizes. Par napja jutottunk el oda, hgy a nappali alvasanal nem kell, csodalkoztam is, hgy milyen jol vette. Esti elalvasnal viszont igenyli, egyelore en semtom, hgyan fogjuk ezt kivitelezni.
2014. ápr. 20. 10:06
Igaz nekem még csak 13 hós a kisfiam, de szeptemberben mennék vissza dolgozni és ő is csak cicin hajlandó elaludni.. Nekem a védőnő azt mondta hogy ha majd már megy bölcsibe ott hamar le fog róla szokni..
2014. ápr. 20. 09:31

Az én lányom is 2 éves és nem akar leszokni róla./A testvéreivel nem volt ilyen./

Pedig már voltunk beíratkozni az oviban,sokat beszélgetünk róla hogy Ő már nem baba,hanem kislány stb...mégsem akarja.Konkrétan volt olyan hogy egy órán át üvöltött a férjemnek reggel,mert nekem el kellett mennem és nem volt cici.

Volt egy barátnőm,neki a 2.gyermeke volt ilyen.Ő már elutazott 3 napos továbbképzésre és mikor hazaért a kislány első szava "cici" volt.

Szóval nem tudom mit lehet tenni ilyenkor,mert én is tanácstalan vagyok,pedig nem vagyok kezdő anya.

2014. ápr. 20. 09:27
Egyik nap még szopizott, másik nap már nem kapta.2 évesen már elég nagyok,hogy megértsék a nemet.
2014. ápr. 20. 08:15
Sziasztok! Kisfiam két éves, még esténként és nyugtalan éjszakákon szopik. Szeretném megkezdeni az elválasztást. Ti hogyan csináltátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook