Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babácska... fórum

Babácska... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
197. andi6020 (válaszként erre: 195. - Andi6020)
2014. máj. 9. 12:42
Nem azt, ezt. De mindegy, mert van több is.
196. loch ness (válaszként erre: 194. - Szerénke83)
2014. máj. 9. 12:39

Nem írtam, hogy érzéketlen vagy. Magamról írtam, hogy nem tudnék részvétlen lenni. De szerintem ne ragozzuk, fölösleges.

Én nem csak az elhalt terhesség miatt sajnálom, hanem az egész miatt. Azért is, hogy ilyen helyzetbe került, és azért is, mert nem volt bátorsága tűzön-vízen át kiállni a gyermeke életéért. És a babát naná, hogy én is sajnálom, na ő tényleg az, aki semmiről nem tehet.

2014. máj. 9. 12:34
Bulimiásoknak ajánlom azt a fórumot. Nem kell lenyúlni, csak itt olvasgatni. :P
194. Szerénke83 (válaszként erre: 193. - Loch ness)
2014. máj. 9. 12:10

Én fekete-fehéren látom a dolgokat sok esetben és kemény is vagyok.

Nem veszem támadásnak, megdöbbent, hogy érzéketlen vagyok olyan nő irányába, aki önként elvetette volna a gyerekét, de sajnáljuk, mert elhalt a terhessége?

Érzéketlen vagyok? Nem hiszem, de iránta nem lrzek sajnálatot, csak a pici baba iránt.

2014. máj. 9. 11:26

Én teljesen abortuszellenes vagyok, semmilyen indokból nem tartom elfogadhatónak. Mégis, igenis sajnálom. Mert aki úgy dönt, akár saját maga, akár más ráhatásból, hogy engedi megölni a gyermekét, az ellentmond a saját anyai ösztöneinek, és azt előbb-utóbb piszkosul megszenvedi. És mivel ember vagyok, nem ítélhetem meg a konkrét embert, viszont sajnálhatom és együttérezhetek vele, még akkor is, ha elfogadhatatlan számomra a döntése. Szerintem nem olyan bonyolult ez. Képtelen lennék részvétlen lenni, amikor a másik szenved. És ha ő is hibás benne - mikor vagyunk teljesen vétlenek egy-egy szenvedésünkben? Szerintem elenyészően ritkán.


Szerénke, különben nem támadni akartalak, csak egyszerűen megdöbbentett, amit leírtál, és ennek adtam hangot. Szintén ítélkezés nélkül...

192. 72497ec515 (válaszként erre: 188. - BlueJasmine)
2014. máj. 9. 11:04
Nem mindegy ? Elhalt a terhesség ,megoldódott a "problémája"..
2014. máj. 9. 11:02

Ja és én úgy gondolom, egy nőt ilyen háttérrel nem lehet abortuszra kényszeríteni.

Döntött.

De végülis lényegtelen már.

2014. máj. 9. 11:02
Mikor nézette meg? Gondolom azelőtt, hogy eldöntötték a műtétet.
189. Szerénke83 (válaszként erre: 188. - BlueJasmine)
2014. máj. 9. 11:01

Ezt sem írtam, hogy örül neki.

M

188. BlueJasmine (válaszként erre: 186. - Szerénke83)
2014. máj. 9. 10:51
Nem,nem maradt ki, hogy eldöntöttÉK! Előtte Ő nem így döntött! És még utána sem vetette el, mert mégis megnézette stb...! Honnan veszed, hogy nem gondolta meg magát?? Nekem nem úgy tűnt, hogy örül, hogy így alakult!
187. Szerénke83 (válaszként erre: 185. - Loch ness)
2014. máj. 9. 10:44

34 éves, felnőtt nő, aki nem védekezett, de a párja sem.

ettől számomra nem sajnálatra méltó, hanem felelőtlen

Milyen kínlódás?

Lehet, nehéz volt döntenie, de döntött az abortusz mellett. Buta okok miatt a paist választotta a vére, gyereke helyett.

Nem tudok részvétet érezni, bocs.

Az, hogy sajnos elhalt a terhesség még nem mentesíti, hogy amúgy is elvetette volna.

Én elhiszem, hogy megszakadt a szíve, de akkor is önként feküdt volna a műtőasztalra

186. Szerénke83 (válaszként erre: 184. - BlueJasmine)
2014. máj. 9. 10:39
Neked kimaradt az a hsz, hogy eldöntötték, megy abortuszra?
2014. máj. 9. 10:26
Én is úgy látom, hogy igenis akarta a babát. Nagyon nehéz helyzetben lehetett, mert nekünk könnyebb látni a helyzetet, hogy nem igazán szereti az a párját, aki abortuszra veszi rá, pedig tudja, hogy az szeretné a babát, de ő most fülig szerelmes, nehéz kilátnia ebből. És lehet, hogy gyenge volt, de kik vagyunk mi, hogy megítéljük? Én nagyon sajnálom, a helyzet miatt eleve, amibe került, és azért is, mert meghalt a kisbabája. Így legalább nem lesz akkora lelkifurdalása, annyiból "jó" így. De az megdöbbent, hogy egy nő azt tudja leírni, hogy nem sajnálja a másikat, miután az ennyit kínlódott. És az most majdnem mindegy, hogy a saját hibájából vagy nem.
184. BlueJasmine (válaszként erre: 183. - Szerénke83)
2014. máj. 9. 09:55
Ha Te így látod,akkor így. :) Én nem... Ha nem akarja nem indít fórumot,hanem megy,és elveteti! Ennyi. Nem tette, sőt vizsgálatra is elment,szintén nem abortuszra...
183. Szerénke83 (válaszként erre: 181. - BlueJasmine)
2014. máj. 9. 06:46

Ha a pàrja (erősen megkérdőjelezve) nyomàsàra döntött ìgy,miközben a csalàd mellette àllt és ő igazàból akarta ezt a babát,akkor szerintem nemcsak gyenge,hanem buta is.Igen,ő döntött az abortusz mellett,senki nem tartott pisztolyt a fejéhez.

Az én értékrendszerem szerint nem attól lesz vki jò anya,ha mondvacsinàlt okok miatt abortuszra megy, pedig kétségei vannak.Akarja a babàt,de közben mégsem.Ugyanmàr ne magasztaljuk, csak mert elhalt a terhessége,miközben önként el akarta vetetni

2014. máj. 8. 22:26
Sőt... A 100-adik hozzászólásig,örül,reménykedik,aztán pedig lebeszéli a párja... Sajnálom, hogy elment a baba! Pedig szerintem jó Anyuka lettél volna!
181. BlueJasmine (válaszként erre: 180. - Szerénke83)
2014. máj. 8. 22:20
Neked miből jött az át hogy így DÖNTÖTT?! Igen,írta,hogy úgy döntöttek (ami nekem inkább tűnt úgy, hogy a párja döntött így), de ki mit lát benne... Eleve nem babácskának nevezi el a fórumot, hanem nem kívánt terhességnek vagy stb.,ha Ő annyira nem szeretné... És arról is írt, hogy nem akarja elragadtatni magát (tehát kezdte)! Na mindegy, már fölösleges ezen vitatkozni, mert valóban elintézte a természet... Viszont azon elgondolkoznék, hogy kell-e mellém ilyen ember. Aki rábeszél, hogy vetessem el a babámat!
180. Szerénke83 (válaszként erre: 175. - M0ncsa)
2014. máj. 8. 21:34

Jò,akkor így döntött,ha ez a megfogalmazás jobban tetszik...ùgy döntött,hogy elveteti a gyereket,nyomos indok nélkül,ez volt az akarata

Innentől nem tudom sajnàlni,a természet elrendezte helyette

179. BlueJasmine (válaszként erre: 175. - M0ncsa)
2014. máj. 8. 18:37
Szerintem is igazad van! Sőt... A hsz-eiből úgy tűnt, hogy Ő nagyon is akarja, csak a kedves úriembert jobban (aki a babát nem)... Szerintem ezt mindenkinek szörnyű lehet átélni (szerencsére nem tudom milyen),de nem is akarom megtudni soha!
178. Hópihe_ (válaszként erre: 173. - Bibity)
2014. máj. 8. 16:27
bibity! Ott a pont, +1!
177. M0ncsa (válaszként erre: 163. - Skopsko)
2014. máj. 8. 16:03

:)

Szoktam ;)

176. M0ncsa (válaszként erre: 161. - Shneidera)
2014. máj. 8. 16:03

Koszonom :) Tudod, egy jo sminkes csodakra kepes :D

Gyerek meg... az kettos erdem. Igazi rosszcsont amugy. Meg kulonbenis, minden anyanak a sajatja a legszebb, nem igaz? ;)

175. M0ncsa (válaszként erre: 168. - Szerénke83)
2014. máj. 8. 16:00

Ezt akarta?! Ez nem igaz. Ha nem lettek volna mar elejetol fogva ketsegei, nem indit forumot, hanem szepen bejelentkezik abortuszra, oszt' csokolom.


Egyetertek bibityvel, en inkabb ugy fogalmaznek, hogy Abigel megkimeltetett a dontes kenyszeretol. Valoszinuleg okkal. Es kapott egy ujabb eselyt.


Kitartast es sok erot a foruminditonak!

2014. máj. 8. 15:26
Sajnálom ,DE remélhetőleg felelősségteljesebbek lesztek és érettebben fogtok dönteni egy élet felett.
173. bibity (válaszként erre: 164. - Abigél07)
2014. máj. 8. 14:57

A felsőbb erők meg akarták kímélni a lelkedet, most nehéz, de hidd el, jobb így a későbbiekre nézve! Így, a nagy ijedség után megkaptad a második esélyt, hogy tiszta lappal indulj, és legközelebb felelősen ess teherbe, és okosan dönts!

Minden jót kívánok, az égiek meghozták a legjobb megoldást, ezek szerint jó ember vagy, és érdemelsz második esélyt! Használd majd ki:)

172. 6b006fc769 (válaszként erre: 164. - Abigél07)
2014. máj. 8. 14:49
Gyógyulást kívánok!
171. Szerénke83 (válaszként erre: 169. - Eszterkee)
2014. máj. 8. 14:49
Nem azt írtam, hogy egyszerű, hanem azt, hogy én nem tudom őt sajnálni.
170. 6b006fc769 (válaszként erre: 159. - Shneidera)
2014. máj. 8. 14:48
Ha mondjuk végigolvastad volna figyelmesen a hozzászólást, abból is kiderül, hogy férfi, hiszen korábbi gyereknevelésre alkalmatlan női partnereiről írt. Jó, tudom, hogy vannak azonos neműek is párkapcsolatban, de azért még a heteroszexuális kapcsolat van a köztudatban, mint átlagos párkapcsolat.
169. Eszterkee (válaszként erre: 168. - Szerénke83)
2014. máj. 8. 14:36

attól még neki sem lehet egyszerű ezt átvészelni.

nekem is volt nem tervezett terhességem, de nem mentem abortuszra vele, kezdtem megszokni a gondolatot, hogy anya leszek, de a 10. héten már nem volt szívhang... és attól, hogy még nem szerettem volna gyereket, sokat sírtam a műtét előtt és után.

2014. máj. 8. 13:23

Most biztos megköveztek, de igazából ezt akarta.

Mindezt úgy írom, hogy nekem is volt egy elhalt terhességem, de én azt a babát szívvel-lélekkel akartam és eszembe sem lett volna elvetetni, kedves fórumindítóval ellentétben.

Egyszerűen nem tudok sajnálatot érezni, de legalább nem lesz lelkiismeret-furdalása, hiszen a természet megoldotta helyette.

1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook