Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jutalmazás - büntetés fórum

Jutalmazás - büntetés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
194. michelle.r (válaszként erre: 191. - A0c1361e44)
2014. ápr. 23. 22:23
:o))))))
193. gribedli*** (válaszként erre: 190. - Michelle.r)
2014. ápr. 22. 09:06
Engem nem zavar, hogy sokaig marad fenn a gellakk, mert ralakkozhatok normalis lakkal a natur rozsaszinre es acetonmentes lemosoval lejon, kiprobaltam:) De nalam a normalis lakkok gondolom azert pattogzanak le gyorsan mert napi 60x mosok kezet kb, mindenert. Eddig egy dior lakk tartott a legtovabb, de az sem tartott ki egy hetig, a gellakk kenyelmes, hiaba sokan pont macerasnak tartjak, en kenyelmesnek tartom mert itthon csinalom, nem kell semmit lefoglalni, korrigalom barmikor es barmilyen hosszusagu kormokre jo, es vegre tartos, nem pattogzik, nem kell 2 nap utan ujralakkozni.
192. gribedli*** (válaszként erre: 189. - Michelle.r)
2014. ápr. 22. 08:56
Nem tudom, hogy megjelent-e magyarul is, de egyszer azt is leirtam reszletesebben, hogy konkretan milyen ruhakat teszunk melyik reszbe es milyen kiegeszitoket, a konyvbol musor is keszult kesobb es a gyakorlatban is megmutatta, egyszeruen zsenialis ez a no! A shopping night olasz verziojat is o vezeti es a hogyan oltozkodsz-t is. Majd kikeresem, hogy hol irtam, de nem ezzel a nickemmel, a regi gribessel ugyhogy nem lesz konnyu, csak meg mindig konnyebb, mint meg egyszer leirni:))))
191. a0c1361e44 (válaszként erre: 190. - Michelle.r)
2014. ápr. 22. 08:50

Ha már autizmus...

Nem rég a postás hozott valamit és alá kellett írni, illetve személyi igazolvány számot is kelett írni, így szólt, hogy hozzam a személyimet. Mondtam, hogy nem kell, mert tudom fejből az összes számot, ami az enyém, a férjemé és a gyereké és még ki tudja kiét, és közben a kezemmel mutattam, hogy beteg vagyok. Aláírtam, elinindult a postás és mondta, hogy jobbulást! Erre mondtam, hogy nem úgy vagyok beteg, hanem így és megismételtem a kézmozdulatot a fejem előtt. Erre vigyorgot és azt mondta: ja értem! Autista tetszik lenni:))))))

190. michelle.r (válaszként erre: 181. - Gribedli***)
2014. ápr. 21. 23:06

8. napja van rajtam egy bordó Flormar sand finisű lakk, Passion dots vagy mi a manó.


Géllakkot pont azért nem szeretnék, mert 3 hét már elég sok lenne. Ráadásul annyi idő alatt nő 2 millimétert és el nem viselem, ha nem tökéletes ;)


Egy barátom azt mondta, nem tudja eldönteni, autista vagyok-e vagy simán csak tökhülye :)

189. michelle.r (válaszként erre: 179. - Gribedli***)
2014. ápr. 21. 23:03

Ezt a könyvet már egyszer ajánlottad, most felírom és utána nézek.


Van,hogy eltervezek valamit, aztán reggel egészen máshoz van kedvem. Ezért jó, hogy szín szerint vannak csoportosítva, mert becsukott szemmel is fel tudok öltözni ;)

188. egypt (válaszként erre: 185. - A0c1361e44)
2014. ápr. 21. 22:29

Géllakkból ugyanúgy van minden szín, mint a többi lakkból, pl. franciát is lehet vele csinálni. Ha rendesen csinálják, ugyanannyit bír, mint a műköröm, nem jön le, csak lenő, illetve le lehet csiszolni a körömről vagy valami spéci cuccal leszedni. Ugyanúgy UV lámpa kell hozzá, mint a műkörömhöz, szóval otthon tényleg nem lehet megcsinálni.

A körmöt nem vastagítja, csak egy sima lakk.

187. Érdekes73 (válaszként erre: 145. - Anya4005)
2014. ápr. 21. 21:35
Ja kihagytam hogy a történet nem mostani kb 16 éve esett meg :)
186. Érdekes73 (válaszként erre: 147. - Mazsinka)
2014. ápr. 21. 21:34
Mire gondolsz konkrétan ?
185. a0c1361e44 (válaszként erre: 183. - Mazsinka)
2014. ápr. 21. 20:16
A géllakk elég macerás. Otthon nem nagyon lehet megcsinálni. Nekem sosem volt, de néhány ismerősömnek igen. Általában erős színek, vastagítja a körmöt, és szerintem nem annyira tartós, mint amit elkérnek összeget érte.
184. a0c1361e44 (válaszként erre: 181. - Gribedli***)
2014. ápr. 21. 20:14
Én egy tök egyszerű és olcsó lakkot használok. Moyra, halvány rózsaszín. Nem pattog le, kicsit kopik a fénye, de simán kibír 1 hetet. Én csak egyszer kenem ki, és ha esetleg nem tetszik, akkor szerdán átkenem, de erre még csak néhányszor volt szükség. Pedig mosogatok minden nap:)
183. Mazsinka (válaszként erre: 181. - Gribedli***)
2014. ápr. 21. 20:08
A gél lakk az olyan, mint a körömlakk, csak teljes körömre lehet tenni, amit hosszabbítanak, az már a műköröm? Még csak műkörmöm volt, de az olyan macera, lenő, letörik, újra csináltatni, nem szeretném, viszont most egy alkalomra kellenének szép körmök, ami rendezett, diszkrét, mégis szép. Nem csúnya, ha lenő, vagy hogy működik? Mondjuk egy francia. Off.
182. Mazsinka (válaszként erre: 179. - Gribedli***)
2014. ápr. 21. 20:05
Jaj, te aztán nem vagy semmi-pozitív értelemben. :D
181. gribedli*** (válaszként erre: 168. - A0c1361e44)
2014. ápr. 21. 20:04
Nekem a gellakkon kivul meg nem volt olyan lakk, ami kibirt volna 1 hetet (jo, a gellakk sokkal tobbet), szoval keptelen lennek csak vasarnap lakkozni es 2-3 nap mulva pattogzo lakkal jarni egesz vasarnapig...
180. gribedli*** (válaszként erre: 165. - Michelle.r)
2014. ápr. 21. 19:59

Ez igaz, ezert ha egy kulonosen "szines" hetnek nezek elebe, inkabb natur rozsaszint hasznalok. De csak ilyenkor, mert a legtobbszor piros a kormom, es illik a cuccaimhoz is, szeretem a piros szint ruhakban is es jol all (sot, a kocsim is az).


De en sem ajanlom lila melle!:D Mondjuk ismersz, max 3-4 szin van osszesen lakkbol nalam, abbol minden nail artot meg lehet csinalni...

179. gribedli*** (válaszként erre: 152. - Michelle.r)
2014. ápr. 21. 19:40

Nem azt dontom el, hogy 2 het mulva melyik bluzzal veszem fel azt a nacit, mert ezt mar kezdetben is eldontom, hogy sok parositas kozul nekem mi az az egyetlen, ami abszolut kedvenc. Persze, valtoztathatok ezen idonkent, de nem vagyok ilyen nehez eset, valami vagy tetszik vagy nem, mar vasarlaskor is tudom, hogy csak ezzel vagy csak azzal fogom hordani.


Nem olyan komplikalt, ha keves cuccod van, en szeretek keves, de jo ruhakbol osszeallitani. Van egy konyvem, Carla Gozzi oltozkodesi tanacsado irta, nagyon csipem az izlesvilagat, es az o konyve alapjan, egy bizonyos semat kovetve rendeztem el a szekrenyemet, tole tanultam, hogy nem ruhadarabokban, hanem komplett oltozekekben gondolkodunk, es 3 reszt kulonitunk el, nem kevergetjuk a 3 resz ruhadarabjait, meg a fehernemuiket sem (munka, szabadido, social). Nekem ez mukodik es azota igy csinalom, nem biztos, hogy mindenkinek mukodik, mondjuk en nem vagyok egy orok donteskeptelen a ruhakat illetoen ezert nekem mukodik, hogy ha egy hetre elore kikeszitem, akkor sem esik nehezemre "terv szerint" oltozni, nem pedig rogtonozve. Van, aki abszolut nem tudja betartani meg a sajat maga krealt szabalyait sem, na, az biztos befuccsol, es kapkod, ha szerdan nem akarja felvenni, amit vasarnap eltervezett szerdara:)))

178. a0c1361e44 (válaszként erre: 177. - D2d5bb5db4)
2014. ápr. 21. 18:38
Igen:) emlékszem!
177. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 175. - D2d5bb5db4)
2014. ápr. 21. 18:24

Már megint köze nincs a fórum címéhez.......

Emlékszel, vagy 2 hónapja is rendesen elkanyarodtunk.

Akkor az igénytelen ember igényessel valahogy így indult........:))

176. a0c1361e44 (válaszként erre: 175. - D2d5bb5db4)
2014. ápr. 21. 18:22

Persze, hogy nem baj:) Én sem sok húst eszek. Az én férjem is sokat főz, mert vannak a tipikus férfi kaják (brassói, lecsó, babételek), ezeket mindig ő főzi, én meg a többit. A legtöbb ételt elkészjtem, de legtöbbnek a szagát sem bírom. A férjem azon csodálkozik, hogy kóstolás nélkül finom lesz:))))


Ügyesebb vagyok? Mert?

175. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 174. - A0c1361e44)
2014. ápr. 21. 18:18

Akkor még ügyesebb vagy, mert kb. 6 éve a húst meg sem főzöm, kivétel a fasírt és a káposzta.

Ezt nem tudom, miért lett így...lehet, mert az én férjem imád főzni, és mióta itthonról dolgozik, teheti is. És a gyerek is örökölhette, mert már mondtam, hogy külön lakik- úgy veszem észre, hogy ő főz többet. Ugyanis sokszor hívja apát; ezt-azt hogy kell, mihez milyen húst vegyen.

De nincs ezzel gond. Csak én 1-2 éve egyre kevesebb húst eszem. Az se baj, ugye? :))

174. a0c1361e44 (válaszként erre: 173. - D2d5bb5db4)
2014. ápr. 21. 18:06

Azért mert én nem szeretek enni:)

Alig eszek meg valamit, nagyon válogatós vagyok, illetve ha nem vagyok éhes, akkor nem tudok ételre gondlni, és persze ritkán vagyok éhes, ha rajtam múlna akkor csak rántotthúst ennénk:)

A fiúknak (férj, gyerek) viszont kell más is, de én nem vagyok képes a fenti okok miatt kitalálni ételeket, így ez a férjem és a fiam dolga, és persze megvenni is, mert én nem cipelhetek.

Na, nem vagyok egy konyhatündér. Főzök, és jól, csak ne nekem kelljen kitalálnom a menüt.

173. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 172. - A0c1361e44)
2014. ápr. 21. 18:01
Az utóbbin. De tényleg nem értem, miért :))
172. a0c1361e44 (válaszként erre: 171. - D2d5bb5db4)
2014. ápr. 21. 17:54

Min csodálkozol?

Azon, hogy nem szeretek enni vagy azon, hogy a férjem találja ki, hogy mi legyen a kaja és ő is vásárol be hozzá?:)

171. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 169. - A0c1361e44)
2014. ápr. 21. 17:23

Hát, ezzel aztán jól megleptél!!

Én pontosan így vagyok vele, csak én variálnám pirítóssal, maximum hidegtálat vennék.

De rajtad csodálkozom, már 1/2 órája, csak nem tudom, miért. :))

170. a0c1361e44 (válaszként erre: 167. - Egypt)
2014. ápr. 21. 15:37

Valahol különbüzően kell nevelni a gyerekeket.

Nekem pl. lehetett lazábbra venni a dolgokat, mert amúgy is egy elég nyugodt gyerek voltam, tini koroban is csak annyit kellet monaniuk a szüleimnek, hogy 8-ra itthon kell lenned, ne állj szóba idegennel, ne fogadj el senkitől semmit, stb. és én betartottam. A bátyámnak ennyi sem kellett, mert 18 éves kora felett is már este 8-kor aludt a saját ágyában, a húgunk viszont nem volt egyszerű eset. Neki mindig 1 órával korábbi időt mondtak a szüleim, mert állandóan késett, őt sokkal szigorúbban kelett fogni minden téren. Neki volt bünti is, mert nem tanult eleget, de sokat "csavargott", így bizony volt 1 hétig nem mehetsz le a térre, nem nézheted meg a TV-ben a matinét, stb.

Nekem kedvesség kellett a nevelésben. Engem dicsérni kellett, biztosítani arról, hogy jó vagyok valamiben. A bátyámat jutalmazni. Kapsz egy rágót, ha kimondod az R betűt, a húgunkkal keménynek kellett lenni, határozottan kellett rászólni, elmondani az elvárásokat, ő aztán nem szeppent meg, ahogy mi a bátyámmal még ettől sem:)

169. a0c1361e44 (válaszként erre: 166. - Michelle.r)
2014. ápr. 21. 15:28

Én viszont erre vagyok képtelen:)

Ha nem vagyok éhes, akkor engem nem érdekel a kaja, ha meg éhes vagyok, akkor gyorsan eszek néhány falatot és már nem is érdekel a kaja:))))


A kajáról a férjem gondoskodik, nekem mindegy. Ha nem lenne férjem és gyerekem, akkor vajaskenyéren élnék:)

168. a0c1361e44 (válaszként erre: 165. - Michelle.r)
2014. ápr. 21. 15:26

Én a körömlakkomat nem variálom:)

Vasárnap manikűrözök és az van egész héten, és persze csak nagyon halvány rózsaszínnel festem a körmömet, ami mindenhez megy:)

167. egypt (válaszként erre: 163. - Mazsinka)
2014. ápr. 21. 14:52

Én nem is erről beszéltem. Szerintem egyébként a nagy szigor alapjában elhibázott dolog, a gyerek természetétől függetlenül.

Na meg nem is regulázásról, hanem nevelésről volt szó, az nem ugyanaz.

166. michelle.r (válaszként erre: 165. - Michelle.r)
2014. ápr. 21. 14:37
Amiben viszont tudok "szettekben" gondolkodni, az a főzés. Két hétre előre fejben tudom tartani, hogy miféle kajákat fogok csinálni és ahhoz mit kell vennem.
165. michelle.r (válaszként erre: 155. - A0c1361e44)
2014. ápr. 21. 14:30

Szerintem ez teljesen rendben van ;) Bár nálam ott megborulna, hogy a körömlakkom színe is számít, hiába határoznám pl. hogy lila blúzt veszek fel, vagy rózsaszínt, ha piros körömlakk van rajtam ;o))


Sokkal egyszerűbb volt, amikor kénytelen voltam kosztümben járni, mióta megengedett akár a farmer is, azóta kicsit bonyolódott a színvilágom :)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook