Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Németjuhász imádók ide! fórum

Németjuhász imádók ide! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2019. dec. 16. 21:11

Jó estét mindenkinek!

Aki szerető és megbízható társra vágyik annak ajánlom két imádni való kis németjuhászokat akik a szeptemberi álomból valóak.

2 oltással és többször féregtelenítve. Nagyon okosak és szépek. Ha valakinek az érdeklődését felkelltette írjon és küldök képet.

1258. Rozália (válaszként erre: 1256. - Szabó B)
2015. márc. 9. 07:53
Miért annyi időset szeretnél? Az már hozzászokott valaki máshoz. Egyrészt törés neki az elválás, másrészt nem biztos, hogy a ti szokásaitokat simán átveszi. Egy év alatti (persze, nem egészen kicsi) lenne a legmegfelelőbb. Szerintem.
1257. 25c0525233 (válaszként erre: 1255. - B151a58db6)
2015. febr. 9. 16:30
Adj neki napi 2-3 főtt tojást.
1256. Szabó B
2014. nov. 8. 06:24
Hol lehet fiatal (max. 2 éves) Német juáhszt venni?
2014. nov. 3. 19:21

Sziasztok!


Van egy 11 hónapos németjuhász kutyusom és még nem áll a füle. 3-4 hónaposan állt neki, fog váltáskor természetesen lekonyult, de azóta nem áll neki. Néha felcsapja a jobosat, néha a balosa csak úgy csálén de nagy részt olyan vízszintesen van neki. Érdeklődnék szerintetek milyen lesz a füle?

Másik kérdésem, ha elviszem sétálni, akkor még nagyon húz. Ezt úgy értem,hogy szaglászik, megáll neki indul új szagot keresni, akkor húz.Kertes házban lakunk.

Nevelgetem. Ül, fekszik, hozzám jön apportíroz, a kapunál leül úgy megyünk ki az útra.De húz. És néha, nem mindig a kocsik után akar szaladni.NA ezt jól el mondtam. Ha valaki tud tanácsot tapasztalatot adni, megköszönöm.

2014. márc. 31. 15:00

Sziasztok


Az én németjuhász kutyusom 5 éves. Hogy el rohant az idő... imádni való. Már kicsit őszül a kis álkapcsa. Rengeteget rohangál, kertes házban lakunk. Csak ha jön valaki akkor van bezárva a ketrecbe. Mindíg köztünk van, akkor érzi igazán jól magát. Mindene a játék még most is, labdázik, hozza hogy dobjuk el:)


A kenelbe nem kell tuszkolni, kinyitom a kenel ajtót, "helyedre" és már bent is van, akár mit csinál épp.


Mikor hazamegyünk munkából vár minket a kapu előtt. Addig nem enged be minket míg át nem nyúlunk a kerítésen megsímogatni:)

+ mikor belépünk a kapun akkor is, fogja és beül az ember elé (most is csak kacagok ahogy előttem van haláli:D ) addig nem enged el míg a neki járó kis simogatást meg nem kapja:D Utána meg mint egy kis tini majd ki csattan:) Nagyon szeretni való.


Kapu hiába nyitva nem szalad ki, vagy hasonló.. kis szótfogadó. Nagyon megérzi hogy milyen állapotban vagyok pl, ha mérges vagyok és "káronkodok" valamiért, rögtön lapít azt hiszi rá vagyok mérges, aztán mikor mondom neki: "nem rád haragszom", újra a régi:) Néha értelmesebbek mint az emberek.

1253. Élili
2014. márc. 31. 14:44
Szeretnék németjuhász kutyakölyköt kennelből megbízható helyről venni. Tudnátok ajánlani?
1252. csikosl
2013. júl. 25. 21:15
Kèrlek segitsetek,van egy hàrom èves nèmet juhàszom. Imàdom de az utóbbi fèl évben gondjaim vannak vele. Borzasztoan fél a hangos zajoktól és ilyenkor kaparja az ajtot,kinyitja és jön be a házba. Alig birom kivonszolni. Nem tudom,hogyan tudnám erröl leszoktatni. Amugy nagyon aranyos kutya,nagyon szereti a kislányomat,mèg a kiscicával is eljátszik de ha elmegy egy traktor az utcán,már rohan befelé,pedig tudja,hogy nem szabad neki bejönni. Van valakinek ötlete?
2013. jún. 30. 06:26
Sziasztok! Van egy 3-rom éves németjuhászom 1 éves kora óta van nálam. És csak egyszer tűzelt csak. Mért van ez,mi baja lehet?
1250. Rozália
2013. ápr. 30. 06:04
Örüljél neki:)) Biztos, hogy normális:) Az enyémek annyit ugatnak, hogy néha azt gondolom, az nem normális:)
1249. moonlit
2013. ápr. 29. 11:16
Sziasztok! Van egy 7,5 hónapos szuka németjuhász kutyusunk. Egy hete hoztuk haza, látszólag már felfedezte a kertünket, feltalálja magát. Egyetlen dolog aggaszt csupán, hogy még egyszer sem hallottuk ugatni - se emberekre, se más kutyákra, gyakorlatilag semmire. Szerintetek ez normális?
1248. elza223 (válaszként erre: 1247. - Katka..)
2012. nov. 9. 12:12
Aham, akkor lehet hogy beigazolódik a gyanúm és valóban a korral van összefüggésben. Azért nem vagyok nyugodt, mert pont nyári időszakban lett ilyen, amikor egyébként fogyni szokott. Tartok tőle hogy megterheli az amúgy sem fiatal szívét, és az izületeit (izületi kopása amúgy is volt már). Köszi a választ, kikérem majd a doki véleményét is.
1247. Katka.. (válaszként erre: 1246. - Elza223)
2012. nov. 9. 11:42
Szia! Anyuéknak 12 éves a németjuhász kan kutyájuk. Ő is kb 2-2,5 éve túlsulyos, apu is már kipróbált mindent, kaja mennyisége, mozgás, de semmi változás, talán néha ugy tűnik egy kicsit fogyott, de semmi komoly. Már én is gondolkodtam mit lehetne tenni, hogy jobban tudjon mozogni. Állatorvos is látta,mondjuk nem ez okból, de nem szólt semmit, hogy le kell fogyasztani vagy hogyan lehetne.Segiteni nem tudtam, de ha nem vagy egyedül ezzel a problémával, akkor talán tényleg a pajzsmirigy lehet a hibás.
1246. elza223
2012. nov. 9. 09:29
Sziasztok! Az a problémám, hogy a9 és fél éves németjuhász szuka kutyusom kb. június óta túlsúlyos. Megváltoztattuk az étrendjét, mozog is (nagy udvar,kutyatársaság, séták), de nem fogyott semmit, alig lehet érezni a csontjait. Sosem volt ilyen "alkatú". Mit gondoltok van még esély arra, hogy gyógyszeres beavatkozás nélkül helyre álljon a rend, vagy jogosan aggódok a pajzsmirigy problémák miatt? Idős németjuhásznál hogyan lehet ezt kezelni, van valami ötletetek?
1245. Katka.. (válaszként erre: 1241. - Andy0207)
2012. nov. 7. 19:12

Ilyet még én sem hallottam,hogy nem jutott elég kalcium.Bár lehet benne valami igazság, de mondjuk a miénk is gyorsan nő, most fél éves, pont fogváltás után, de szerencsére nekünk nincs ilyen problémánk. Szerintem lehet megkellene keresni egy másik állatorvost, hátha tud valami megoldást találni rá,hogy legalább ne fájjon neki.Végülis egy próbát megér, nincs mit veszíteni.

Jobbulást a kutyusnak!

1244. fa17c395cc (válaszként erre: 1241. - Andy0207)
2012. nov. 7. 16:49

Valószínűleg kicsi korába megsérült a porc a fülébe,az én kutyámnak is,és az egyik de nem hogy nem áll még ferde is és össze borúlnak a fülei :D :D

Az én kutyusom is 4 éves és rendőr kutya volt az apja.Ilyet még nem hallottam hogy nem jutott kálcium a fülébe,és az elképzelhető hogy nincs erre semmi gyógymód sajnos.Elég szomorú ha fáj neki és én is sajnálom.

1243. Rozália (válaszként erre: 1242. - Rozália)
2012. nov. 2. 06:00

Még annyit, hogy 32 kg, 73 cm-es marmagassággal...

A Tiédnek pedig mielőbbi gyógyulást kívánok!!

1242. Rozália (válaszként erre: 1241. - Andy0207)
2012. nov. 2. 05:58
Nah, hallod, ebben lehet valami! Az enyém is túl gyorsan nőtt, 8 hónapos és nem is áll a füle:( Igaz, már beletörődtem, csak más baja ne legyen, az a lényeg!:)
1241. andy0207
2012. nov. 1. 16:13

Sziasztok!

A már 4 éves Német juhász kutyánknak nem áll a füle. Mi lehet a baj?


A szülei ahonnét hoztuk,rendőr kutyák. Mind a kettőnek gyönyörűen állt a füle.

Ez már 4 éve és a mi kutyánknak nem állt fel :(

Állítólag azért nem,mert kiskorában túl gyorsan megnőtt és nem jutott elég kalcium a füleibe.

Természetesen nagyon szeretjük,egy szava sem lehet,de közben meg sajnáljuk,mert fáj neki. Ki szoktuk tisztítani neki,de ez nem segít. Sokszor gennyes. Az állatorvosunk nem tud mit tenni,egyszerűen nem létezik rá gyógymód. Keressünk fel egy másik állatorvost? Mit lehet tenni? Műtét? Nem lényeges,hogy felálljon neki,csak ne szenvedjem miatta. Nem hiszem el,hogy semmit sem lehet tenni. :(


Köszi a segítséget!

1240. Ordas03 (válaszként erre: 1239. - Marmis2011)
2012. szept. 7. 17:54
ha tíz honapos koráig nem áll a füle akkor nem is fog nagyon!!nekem 4 honapos a németjuhász szukám a fogak kiestek és a fül áll amugy a legjobb kálcium forrás a csont.Csöves csirkivel ovatosan mert beálhat a belébe de amugy mehet és figyeld hogy ne akadjon fel a szájpadlására!!
2012. aug. 31. 20:42

Sziasztok!


Igaz még új vagyok a fórumon, de egy kis segítséget (tanácsot) szeretnék kérni.

Van egy 8 és fél hónapos németjuhász kanom, fogváltás előtt szépen állt mindkét füle. Most az egyik igaz áll (hegyes), de vhogy inkább rá van simulva a fejére. Kap vitaminokat, kálcium tablettát. Tehát, ha esetleg vkinek van vmi ötlete szívesen várom. Előre is köszönöm!

1238. Rozália (válaszként erre: 1237. - Ordas03)
2012. aug. 22. 06:17

Nahát, ez nagyon figyelmes tőled!:)

Igen, jobban van:)) De azért ügyelni kell továbbra is, hogy plusz kalcium-pótlást kapjon. Holnapután lesz fél éves, egy hete kb. 25 kg volt. A marmagasságát a legutóbbi óta nem sikerült megmérni:)) Egy kis kajla kölök:)) De imádni való!:)

Nah, hallod, a Tiéd se lesz anyámasszony katonája:))

1237. Ordas03
2012. aug. 21. 13:29
Azért köszi!amugy már elhoztuk a kutyát vasárnap de nem tudom összeengedni a 2 nagyal mert a kicsi verekedös,kötekedös és már az is baj neki hogyha ránézek a többire akor olyan féltékeny lesz hogy a ketrecben nekiugrik a kankutyának is és félek h baja lesz:-( Rozália amugy jobban van a kutyád??
1236. Katka.. (válaszként erre: 1234. - Ordas03)
2012. aug. 19. 11:41
Sajnos ezt én sem tudom.
1235. Rozália (válaszként erre: 1234. - Ordas03)
2012. aug. 19. 09:23
Nem tudok segíteni. Én is tenyésztőtől vettem a kutyámat, de törzskönyv nélkül. Nekem nincs rá szükségem...
1234. Ordas03
2012. aug. 17. 13:55

Sziasztok!

Én sem találkoztam ezzel a szem könnyezésel és a fülnek 9 honapos korig álni kell!

Én most készülök vasárnap kutyát venni tenyésztötöl csak az a baj hogy a kis oordasnak szerb a törzskönyve és honositani kell de azt nemtudjátok megmondani hogy mikor kapja meg a kutya a pedigré igazolását?3 honapos korban?? ha tudtok segitsetek mert a tulaj annyit beszél minden hülyeségröl h már összezavart!köszi

1233. Katka.. (válaszként erre: 1232. - Rozália)
2012. aug. 17. 13:52

Már beszéltem egyikkel, a kamillát mondta hogy próbáljam meg.

Köszönjük,Nektek is kellemes hétvégét! :))

1232. Rozália (válaszként erre: 1231. - Katka..)
2012. aug. 17. 13:46

Én nem találkoztam még ezzel a szemkönnyezős dologgal. Akár telefonon is megkérdezhetnél egy állatorvost. Legalább elmondja, mitől lehet. Mégis, mit csináljál.

Legyen kellemes hétvégétek, Nérókádnak jobbulást!!:))

1231. Katka.. (válaszként erre: 1230. - Rozália)
2012. aug. 16. 18:11
Köszönöm :)Hallottam igen erről a betegségről.Remélem minket ez elkerül.Most ezzel a fránya szemkönnyezéssel szenvedünk,igaz csak én,a Nérót nem igazán zavarja semmiben.De engem nyugtalanít mitől lehet.Szerinted mi lehet az oka?....A tégla cipelés ismerős anyuék kutyusa csinálta ezt folyamatosan. Megnéztem a Betyárt, nagyon édes :))
1230. Rozália (válaszként erre: 1229. - Katka..)
2012. aug. 16. 16:57

:))

Megnyugtattál... Mert sajnos, az én Néróm már kiskutyának is sok problémával küszködött. Tudod, az a tipikus német juhász betegség, a diszplázia... Aztán már kezdett nehezen mozogni, mint egy reumás öreg:) Igaz, mióta itt van Betyár, sokkal jobban van:) És nem csak a Betyár tanul tőle, ő is a Betyártól olyan dolgokat, hogy a hajam az égnek áll:)) Pl, hogy féltéglákat cipelgessünk... Ilyen sosem jutott az elmúlt 10 évben eszébe:)) Ja, és Nérónak nem "lankadt" le a füle fogváltáskor sem. Lehet, a Tiédnek sem fog. De nagyon cuki:)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook