Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szobalány melóval kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak? fórum

Szobalány melóval kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak? (beszélgetős fórum)


2014. ápr. 19. 21:20
nem fehér embernek való munka. Én elvégeztem egy szállodai szobaasszony OKJ-s képzést, de már a gyakorlaton eldöntöttem, hogy soha nem fogok ebben a szakmában dolgozni.
2014. ápr. 17. 08:19

Én arra lennék kíváncsi, hogy mire számítottál?

nem volt semmi elképzelésed a szobalány munkáról?

Persze nem volt veszteni valód, na de az ember még is csak úgy vállal egy melót, hogy tudja kb. mit várnak el. A betanítás csak annyiból fontos egy ilyen munkánál, hogy tud, hogy kell az ágyneműt hajtogatni a többi az takarítás. Igen, alaposan kell takarítani, igen, kell hozzá rutin.


Egy ismerősöm csinálta ezt néhány hónapig. Nem fizettek túl sokat, sőt! És nagyon nehéz volt. Őt sem tanították be. Egyszer megmutatták, hogy kell beágyazni és ennyi. Az összes szobát oda-vissza ki kellett takarítani (portörlés, porszívózás, felmosás, fürdő sikamika, stb.). Ez nehéz, csak gondolj arra, hogy mire csak a saját 1 szobádat kitakarítod, addigra, hogy elfáradsz! És ezt nem 13-15 kel szorozni, hanem többszörösével.

Nem, nem! A szobalánykodás nem arról szól, hogy befekszel minden második vendég ágyába és azért kapsz pénzt. Ezt csak legenda. Ez kkemény takarítónői munka, magas elvárásokkal.

2014. ápr. 16. 11:23
Kemény munka nagyon, és nem mindenki végzi egy jóképű manus karjaiban, mint Jennifer Lopez abban a filmben! :) De hotelban azért jó dolgozni, mert minden nap történik valami vicces, fura, amikből aztán tök jó sztorik lesznek. Nem egy uncsi munka, az tuti.
2014. ápr. 16. 10:50
Menj hajóra szobalánynak, azt legalább meg is fizetik. Bár dolgozni ott is nagyon kell...
2014. ápr. 16. 10:30
Olvasd el gyorsan: Kodos Szabolcs- Luxushotel Hungary c. könyvét!
2014. ápr. 16. 10:27

Anyagi okok miatt hagytam ott a tanulmányaimat,és elemntem munkát keresni, egy munkaközvetítő cég rögtön ajánlott szobalány állást.Egy barátnőm is elvállalta ezt a munkát,jó fizetést, könnyű munkát és jó társáságot ídégrt, és 3 napos betanulást.

El is mentünk a betanulásra, a szobalányok nagy része flegma és beképzelt volt, a lány, akinre rábízták a betanítást, szinte semmit sem tanított, mert kijelentette, hogy ő háromra haza akar érni.

Papíron az volt, hogy 13 szobát kell egy nap megcsinálni,de kaptunk 18 egy napra, egy szobára 15-25 perc volt,a főnök állandóan kötekedett velünk, ebészünet sem volt 3 nap után hagytuk ott őket

másnak milyen tapasztalata van a szobalány munkával?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook