Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kapom az árvaellátást, mikor már nem vagyok jogosult rá. Ilyenkor mi lesz? fórum

Kapom az árvaellátást, mikor már nem vagyok jogosult rá. Ilyenkor mi lesz? (tudásbázis kérdés)


2015. febr. 12. 20:07
Ja, és mi van, ha nem a megállapított részletet fizetem, hanem néha többet?
21. majtika0 (válaszként erre: 20. - Majtika0)
2015. febr. 12. 20:05
És mivan, ha elutasítanak?
2015. febr. 12. 20:04

Sziasztok! Ez egy éve volt, de nekem is hasonló gondjaim vannak. Vissza kellene fizetnem nem kis összeget (380000ft-ot), mert a nyufig nem kapta meg a levelemet, amit háromszor küldtem el nekik. Hülye fejemmel eszembe se jutott, hogy ajánlottan kellene. Közben egészségügyi gondjaim is lettek, és hát felvettem az összeget...


Személyesen mentél be? Mert én csak területileg illetékes helyre tudnék bemenni, Pestre nem. Úgy is el lehet intézni? Mert most kaptam egy papírt, amin ki kell tölteni az egy háztartásban élőkről a papírt. De én úgy gondolom, ez nem rájuk tartozik. Nem is tudják. Sajnos kínlódtunk az elmúlt hónapokban, most jöttünk helyre anyagilag, és nem akarom nekik ezt elmondani, mert tuti kiakadnának, pedig miattuk is fel kellett vennem... :/ Ajh...


Munkahelyem van, de nem tudnám egy összegben kifizetni. Már beadtam a kérelmet, de ezt a papírt kaptam, hogy egy háztartásban stb...


Nem lenne elég bemennem a helyi kirendeltségre?


Köszi!

19. 7e137d638c (válaszként erre: 18. - Honeywald)
2014. ápr. 30. 08:10

Oké!


Persze, hogy felvesznek! Kit, ha nem téged?

Nálad jobbat úgysem találnak! Te vagy a legjobb! És hidd el, ezt ők is tudják, tudni fogják!!!!


(Tessék erre gondolni, tessék ezt mondogatni, tessék ezt elhinni!!!)

18. honeywald (válaszként erre: 17. - 7e137d638c)
2014. ápr. 30. 08:08
kedves vagy :) ha felvesznek az új mnkahelyemre, akkor 2 vagy 3 részletben ki is tudom fizetni :)
17. 7e137d638c (válaszként erre: 16. - Honeywald)
2014. ápr. 28. 15:30
No akkor majd előbb-utóbb rendeződik ez is. Legalább most már fellélegezhetsz, nincs az a nyomasztó érzés, hogy az ember kétségek között van, mi is fog történni. Szerencsére azért vannak még itt-ott olyan ügyintézők, akikből az emberség nem veszett ki. Bízzunk benne, hogy a te ügyedet is végig egy ilyen ember fogja odabent lezongorázni.
16. honeywald (válaszként erre: 13. - 7e137d638c)
2014. ápr. 28. 15:15
elintéztem múlthéten már és pont így lesz. azt mondták h indokoljam meg miért akarok részletgfizetést és miért annyit havonta. ezenkívül semmi extra nem kell, nincs miért aggódni
15. bowie (válaszként erre: 11. - Honeywald)
2014. ápr. 16. 14:03

egy próbát szerintem megér..én sem középiskolában jártam így.

És, a középiskoláknak kötött dátumú a befejezése, míg fősulinak, egyetemnek nem, mert ott nem úgy van, hogy 2010 szeptembertől 2014 június..hanem érted..tehát könnyebben kapsz egy új igazolást.

14. honeywald (válaszként erre: 13. - 7e137d638c)
2014. ápr. 16. 13:56
köszi a választ :) kérek haladékot, amíg teljes állást találok, addig pedig valahogy próbálok gyűjteni :)
13. 7e137d638c (válaszként erre: 12. - Honeywald)
2014. ápr. 16. 11:57

Értem...

Hát a születésit megváltoztatni bizony-bizony nehéz! :)))

A részletfizetést szerintem megadják. Másrészt:

- ha most beadod a változás-jelentést, kb. 3 hét, 1 hónap, mire levelet kapsz, hogy fizesd vissza!

- kérsz fizetési halasztást, akkor az újabb 3-4 hét, mire választ kapsz rá, akár megengedő, akár tiltó határozattal = már az kb. 2 hónap. Tehát addig is tudsz (remélhetőleg tudsz) hozzá spórolni.

Szóval az biztos, most, a bejelentéssel egyidőben befizetni is nem fogsz tudni, mert ezeknek a hivatali packázásoknak sora van!

2014. ápr. 16. 11:42
mármint gondolom a középiskola az, ahol ezt legfeljebb megcsinálják. de én 25 vagyok, nálam már más a helyzet
11. honeywald (válaszként erre: 10. - 7e137d638c)
2014. ápr. 16. 11:41
egyetemről nem tudok hovamenni, pláne nem visszamenni... nem vagyok már régóta középiskolás
10. 7e137d638c (válaszként erre: 9. - Honeywald)
2014. ápr. 16. 11:15

Mi van, ha először a suliba mégy, talán adnak valami másik igazolást, és ha már akár csak 1 hónapot is megspórolsz vele? ....

Keresd meg az iskola-titkárt, mondd el neki, mi a gondod, és kérdezz rá, hogy egy másik keltezésű igazolással tud-e neked segíteni, vagy nincs rá mód? Semmit nem veszítel vele!!!!

2014. ápr. 16. 11:11
hát én alapból szeretnék részletfizetést kérni rá. kb 56 ezer forint, de annyi kiadásom van h nehéz ezt csak ugy fizetni
2014. ápr. 16. 10:02
Nekem anno rendes volt az üi. Vissza küldött a suliba,ahol adtak uj igazolast,uj datummal.
2014. ápr. 16. 09:27

Szerintem az úgy működik, hogy beviszed a bejelentőt. Majd idővel kapsz írásban egy határozatot, hogy feldolgozták a bejelentésedet, és az alapján megállapították (!!!!), hogy x összeg túlfizetés történt, melyet y időpontig légyszi visszafizetni! Ehhez mellékelni fognak csekket is. Ez kb. 3-4 hét mire lezongorázódik, addigra kellene összeszedned a rávalót. Ha akkor mégsem lesz meg az összes, (és üres csekket küldtek), akkor befizetel rajta annyit, amennyit tudsz. Majd jön az ismételt felszólítás egy újabb csekkel, (ez megint csak hetekkel később), és akkor majd a maradékot befizeted akkor.


Vagy már eleve kérsz (akár csak 2-3 havi részlet fizetési kedvezményt,) és ha lehetőség van rá, adni szoktak.

2014. ápr. 16. 09:15
a másik kérdésem, h a részletfizetés, azt tudja valaki hogy működik?
5. honeywald (válaszként erre: 4. - Marlenka70)
2014. ápr. 16. 09:15
holnap megyek is és viszem a pénz felét. szerencsére "csak" kettő hónap...
2014. ápr. 16. 09:09
Nem kellett volna átvenni,vagy vissza kell utalni amikor megérkezik. Mielőbb érdemes bejelenteni a változást,mert vissza kell fizetni a jogosulatlanul átvett összeget.
3. Mimy... (válaszként erre: 1. - Honeywald)
2014. ápr. 16. 09:08
Igen, vissza kell fizetni a jogtalanul felvett két hónapot. (Pár éve legalábbis biztosan vissza kellett, édesanyám járt hasonlóan. Valószínű most sincs másképp.)
2014. ápr. 16. 09:04
ja, mellesleg 15 napom volt bejelenteni, de még sem tettem meg, mint mondtam elfelejtettem h nem küldtem el a levelet....
2014. ápr. 16. 09:03

Sziasztok!


Két dolog van:

1, kapom az árvaellátást még mindig pedig két hónapja nem kellene

2, most vettem észre, hogy mégsem küldtem el a levelet, amiben azt igazolom, hogy már nem vagyok tanuló..pedig meggyőződésem volt, hogy már elküldtem.


Kérdésem:

Visszafizettetik velem azt a két hónapot amit küldtek? gondolom egyébként hogy igen...járt már valaki így? Sajnos ügyintézőt nem érek el, viszont remélem holnap már bejutok hozzá...

nem ügyintézőket keresek hanem olyanokat, akik már jártak esetleg így, vagy hasonlóan valamivel.

Kérem segítsenek akik tudnak valamit mondani!

Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook