Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Bejelenthet-e a vállalkozó a tudtom, azaz az aláírásom nélkül? fórum

Bejelenthet-e a vállalkozó a tudtom, azaz az aláírásom nélkül? (tudásbázis kérdés)

20. syria (válaszként erre: 19. - 7e137d638c)
2014. ápr. 16. 21:35

Kár, hogy amit leírtál, azt kevesen tudják. :(

Úgy látom a helyzetet, hogy mindenki, aki a kilátástalan helyzetében munkát kap eszetlenül elvállal mindent az alapvető okmányok nélkül, aztán jön a sírás rívás.

2014. ápr. 16. 09:13

Jogszabály szerint "munkábaállás megelőző 24 órában" !!! a munkáltató köteles a dolgozó felvételét elektronikus úton bejelenteni. Ehhez viszont az összes !!! személyi adatára szükség van. Nemcsak a nevét, születési nevét, édesjóanyukájanevét, de még az adószámát, a taj-számát, és még kitudjamimindent kell hozzá tudni. Vagyis a munkáltató ezt csak úgy tudta megtenni, hogy megkérdezte!!!


Ez a "munkábaállást megelőző 24 órán belül" azt is jelenti, hogy akár a munkába állás napján reggel elküldik a bejelentőt, és a délutáni műszakban már dolgozik is, vagy akár egy-két óra múlva, ahogy a nav-tól elektronikus úton megérkezik a bejelentés vissza-igazolása!!!


Ha a munkáltató ezt nem tette volna meg időben, akkor minimum dolgozónként 200 ezer Ft bírság neki, és 50 ezer Ft bírság a dolgozónak!!!!


Szóval a kérdező így utólag nem nagyon lehet felháborodva, nem a munkáltató a "hunyó", hanem ő maga, ill. az ismerőse, aki két helyről is felvette a pénzt, de a felelősséget más nyakába akarja hárítani!

2014. ápr. 16. 06:30
Örülj,hogy bejelentettek...én másfél után szembesültem azzal,hogy nem voltam bejelentve...pedig minden adatot elkért,és mikor terhes lettem az első gyermekemmel nem voltam gyed-re jogosult....nem voltam ideges.....
2014. ápr. 16. 05:37

Kapott egyáltalán munkaszerződést?


Mert amint látom, nem.

Ergo sántít az egész.

2014. ápr. 15. 22:42

igen,ha kitudódik,hogy mind 2 helyről felvette a pénzt ,akkor az egyiket,vissza kell fizetnie a barátnődnek!



sőt! sőt!

15. syria (válaszként erre: 10. - Macskanita)
2014. ápr. 15. 21:25

Gyanítom, hogy a barátnőd komolyan aggódhat azon, hogy nem jelentették be.

És még ő húzhatja a rövidebbet, mert nem jelentette a munkaviszonyát, hanem mellette felvette a segélyt. :(

2014. ápr. 15. 20:51
A bejelentéshez nem kell a dolgozó aláírása. az, hogy a munkaszerződést utólag íratja alá..hát nem szabályos, de ha a munkavégzés az előre megbeszéltek szerint történt,és időben bejelentett, akkor nem olyan nagy baj, hiszen az van leírva, ami szóban is elhangzott.
13. emagdi
2014. ápr. 15. 20:45
csak azért a nav-nál vigyázzon hogy adja elő a történetet :)))
12. emagdi (válaszként erre: 10. - Macskanita)
2014. ápr. 15. 20:44

jah... hát értem..

de tudod a segélyt nem a bejelentés miatt kellett volna visszamondania, hanem mert elkezdett dolgozni :)) kissé gondatlanul járt el, amikor nem ragaszkodott a "papírmunkához" már a belépés előtti napon (ugyanis akkor kell bejelentenie is a munkáltatónak).


ha van ügyfélkapus hozzáférése, ott meg tudja nézni hova van bejelentve. ha nincs, akkor nav-hoz be, és adószám alapján megmondják neki.

11. tündérmanócska (válaszként erre: 10. - Macskanita)
2014. ápr. 15. 20:12
A hozzá legközelebbi NAV-hoz bemegy az adókártyájával és megnézik, hogy hova volt bejelentve. Elmondják, aláíratnak vele egy papírt, hogy bekukkantottak a gépbe. Ennyi a procedúra, 5 perc.
10. Macskanita (válaszként erre: 8. - Emagdi)
2014. ápr. 15. 20:02
kapta a szoc segélyt 2 hónapja a barátnőm, és elment ide dolgozni, nos nem az lett a vége, amit beígértek, viszont nem tudja, hogy most bejelentették-.e le kell e mondani a támogatást, ugyanis amikor elvállalta a munkát, azt mondták, bejelentik, utána hogy mégsem, utána pedig amikor eljött onnan,állítólag be volt jelentve, de majd csak MAJD kell aláírnia a papírokat...nem tudja, most mit tegyen, lemondja e a szoc, segélyt, vagy sem...vagy mit kellene tennie, honnan tudhatja meg, hogy valóban be volt-e jelentve?
9. Guruljka (válaszként erre: 5. - Macskanita)
2014. ápr. 15. 19:53

Szerintem is az a normális, ha be vagyok jelentve.


Manapság sok fiatal kínlódik bejelentetlen munkán, aztán ha megbetegszik vagy munkanélkülivé válik, nem kap egy petákot se, a nyugdíjkort meg ha eléri, nem lesz semmije.

Sokukat átverik azzal, hogy bejelentik őket, és valójában nem teszik. A barátnőd még örülhet, ha utólag megteszi a munkáltató!

8. emagdi (válaszként erre: 5. - Macskanita)
2014. ápr. 15. 19:48

te figyi, nem értem miért aggódik ezen a barátnőd, az neki csk jó ha be volt jelentve. az lenne a gáz, ha nem lett volna.


a munkaszerződés: hát igen, azt szerencsésebb lett volna kikövetelnie még a legelején az egész sztorinak, de ez is kicsit furcsa, hogy utólag be akarja pótoltatni a munkáltató, és ez pont az alkalmazottnak nem tetszik?? :O

2014. ápr. 15. 19:46
a bejelentés elektronikus úton megy, azt nem kell aláírnia az alkalmazottnak.
2014. ápr. 15. 19:46

kötelező bejelentenie.

mondjuk azért furcsa, barátnődnek meg kellett adnia mindenféle adatát ahhoz, hogy ezt megtegye.


mondjuk a barátnőd ennek csak örülhet, legalább a járulékokat megfizették utána.

meg hát munkaszerződés ide v oda, így mégis van valami alapja arra, hogy a bérét is követelje.

5. Macskanita (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2014. ápr. 15. 19:43
igen, ez rendben is van, de ha ő nem írta alá a papírt, semmit...akkor is bejelenthet? és ha már bejelentett, normális az, hogy a kilépés után 2-3 héttel hozza oda a papírokat, hogy ne te barom, írd alá, mert én bejelentettelek téged anno...
2014. ápr. 15. 19:41
alkalmazottját...bocsi
2014. ápr. 15. 19:41

Neki bejelentési kötelezettsége van, akár egyetértesz vele, akár nem.

Mármint ha az OEP-re gondolsz.

2014. ápr. 15. 19:41

Sziasztok!

Bejelentheti -e az alaklmazottját a vállakozó anélkül, hogy munkaszerződése volna...bnem írt alá semmi papírt, se munkaszeződés, se munkavédelmi oktatást, sem semmit, dolgozott 4 hetet, még ki sem fizették neki, állítólag majd...két hét múlva, és akkor szeretné majd aláíratni vele a bizonyos vállalkozó a "papírokat" , kilépő papír, munkaszerződés, ilynek..nos, ha ezt az illető megtagadja, mármint nem írja alá, az jogszerű?vagy ilyen esetben mi a törvényes eljárás? Köszönöm!

2014. ápr. 15. 19:37
Bejelenthet e a vállalkozó a tudtom, azaz az aláírásom nélkül?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook