Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Frontérzékenységre és fejfájásra mi a leghatásosabb megoldás? fórum

Frontérzékenységre és fejfájásra mi a leghatásosabb megoldás? (tudásbázis kérdés)


18. tomka1
2014. ápr. 16. 20:04
Nagyon köszönöm a segítségeteket. Közben beszéltem egy egészséges életmóddal foglalkozó szakemberrel is az ügyben és ajánlott pár dolgot. Bemásolom miket írt hátha Nektek is segít:A sok folyadék nagyon jó ötlet volt, hiszen ez az első lépés. Azonban ezt mindig, minden nap meg kell tenni. A B6-vitamin magnéziummal kombinálva, kúraszerűen alkalmazva, nem csak akkor, amikor jön a roham, a második lépés. A harmadik az egyszerű zöld kávé tabletta, aminek kellemes mellékhatása, hogy csillapítja a fejfájást, sőt, ha gyógyszert kényszerülünk bevenni, akkor annak eredményességét is fokozza, így a gyógyszeradagolást le lehet csökkenteni. Azonnali segítségként pedig vessük be a bio nyírfanedvet. Ezt a vizet a nyírfák termelik, évente egyszer megcsapolják őket, mert olyan térszerkezetük van, mint az emberi vérplazmának. Nagyon sok gyógyhatása van, de ami a legfontosabb itt, az az, hogy kolloidális ásványai gyorsan oldják a fejfájásokat. Érdemes élelmiszer allergia tesztet is kérni
17. pzm3 (válaszként erre: 16. - D2d5bb5db4)
2014. ápr. 16. 12:55
Nagyon megértelek.Én is minden reggel úgy ébredek,hogy vajon ma milyen fejfájásom lesz?A látászavaros,vagy csak a majd szétrobbanós amikor a szemem is úgy fáj már,hogy úgy érzem kiesik a helyéről.Vagy a kettő kombinálva.Az a látászavaros migrén (aurás),meg a legrosszabb helyzetekben jön rám mindig.Nagyon utálom már ezt.
16. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 12. - Pzm3)
2014. ápr. 16. 11:47

A fejfájásommal tavaly nyáron ideggyógyásznál jártam. 1 hétig naplót vezettetett, 1-10 , mennyire fáj a fejem. Koponya ct, negatív. Utána gerincem miatt kezeléseken voltam. A telet viszonylag jól bírtam, napi 1-2 gyógyszerrel. Most megint nagyon erősen fáj, zsibbadásig. Látászavarok ugyanúgy. És a fényre is nagyon érzékeny.

Hova a francba lehetne menni? Tegnap is a falat kapartam, már reggel utálom, mikor felébredek, hogy; na- kezdődik mindjárt.

15. M0ncsa (válaszként erre: 14. - Tomka1)
2014. ápr. 15. 18:24

En is azt hittem, hogy dietazni draga mulatsag, de a heti nagybevasarlaskor kiderult, hogy epp ellenkezoleg. A sargarepa, cukkini, kaposzta fillesres zoldsegek, es aligha artanak. Ha "muszaj" pekarut venni, vehet puffasztott rizs- vagy kukoricalapkat, az sem kerul sokba. Adalekanyagokkal teli felvagott meg virsli helyett vehet sokkal olcsobban nyers hust, csirket, marhat, akarmit; siman megfozi sos vizben, es szeletelve eszi felvagott helyett.

Glutenmentes meregdraga liszteket, pekarut, meg tonkolybuzat stb. nyugodtan felejtse el, felesleges.

Ez csak nehany otlet igy hirtelen. Minden megoldhato, csak akarni kell ;)

14. tomka1 (válaszként erre: 13. - M0ncsa)
2014. ápr. 15. 17:52

Nagyon köstzönöm a tanácsot, ezt javasolni fogom neki akkor. Arról hallottam, hogy a fehér liszt fehér cukor elhagyása sok problémát megold. Csak valahogy rá kell venni, hogy ezeket be is tartsa :) Igaz szegény elég rendszertelenül étkezik,és akkor sem valami egészséges ételeket. Szóval megy a fehér lisztes pékárú meg mindenféle felvágottak, virslik. Ritkán főtt kaja.

Csak az a baj, hogy pénz szűkében nem is nagyon engedheti meg magának, hogy egészségesebb ételeket vegyen, mert ugye a gluténmentes, vagy tönkölyös meg egyéb dolgok már nem 8-10 ft-nál kezdődnek mint a semmire sem jó fehér zsömle vagy kenyér amit általában enni szokott.

13. M0ncsa (válaszként erre: 11. - Tomka1)
2014. ápr. 15. 17:35

Kedves tomka1, meghato a torodesed :)

Nos, akkor hadd pontositsak, mert az elobb pongyolan fogalmaztam.

Eloszor is, nem etelallergia (ha az allergiatesztek pozitivak, akkor mar nagyon nagy baj van), hanem etelerzekenyseg. Gyakran semmifele teszt nem mutatja ki, csak elhagyva egy-egy etelfajtat megszunnek a tunetek - adott esetben a fejfajas. Pelda: a fiam allitolag semmilyen etelre nem allergias, liszterzekenysegre negativ, megis, amiota nem kap glutentartalmu etelt, ejszaka orditas helyett alszik. Innentol mondhatnak az orvosok, amit akarnak, a tenyek magukert beszelnek.


Tovabba, sajat pelda, fronterzekenyseg temajaban. A fronterzekenyseg nem maga az ok, az mar kovetkezmeny. Nalam senki sem tudja jobban, hidegfront elott 3 napig kusztam-masztam, olyan migrenem volt, marekszamra ettem a fejfajascsillapitokat (hol segitett, hol nem). Amiota dietazom, lam, megszunt az erzekenysegem az idovaltozasra.


Persze vannak olyan esetek is, amikor tesztekkel kimutathato az erzekenyseg (fogorvosom), de az eredmeny ugyanaz: gluten, tejtermekek, van, akinel a tojas, akar nehany glutenmentes gabonafajta is palettara kerulhet, esetleg bizonyos husok, egyenenkent valtozo.


Kibulizhat az ismerosod tesztet, de nem biztos, hogy eredmenye is lesz. Szerintem sokkal jobban jar, ha "minimaldietaba" kezd, majd mondjuk egy het utan es fokozatosan kezdi enni nehanynaponkent a "gyanus" eteleket (tudod, mint a babaknal a hozzataplalas, hasonlo modon mukodik ez is). A szervezet nem hulye, azonnal reagalni fog a "nemszeretem" kajakra. Konkretan mergezeses tuneteket produkal, mint azt a masodik hozzaszolo olyan jol leirta. No, azokat az elelmiszereket kell elhagyni. Igy meguszhatjak a (felesleges) orvoshoz jarast, szurkalast, meg kulonbozo kotyvalekok hatasos vagy hatastalan fogyasztasat, ami nem egy utolso szempont, foleg, ha kisgyerek is erintett a dologban.


Nagyon drukkolok, hogy megoldodjon a problemajuk, en rengeteget szenvedtem, a fejfajas cudar dolog, senkinek nem kivanom. Majd ird meg az eredmenyt!

12. pzm3
2014. ápr. 15. 17:34
Én is rengeteget szenvedek fejfájástól,migréntől.Ha migrénem van ezt általában látászavar előzi meg,annyit már tudok,hogy ezt aurás migrénnek hívják.Ma például 3szor is volt ez a látászavaros dolog nálam.A fejfájás pedig szinte minden napos.Én is gondoltam már arra,hogy ki kellene ezt vizsgáltatnom,mert ez már beárnyékolja az egész életem.
11. tomka1 (válaszként erre: 10. - M0ncsa)
2014. ápr. 15. 16:37
Igen erről is hallottam már, hogy az is lehet az ok. Csak azért gondoltunk a frontérzékenységre, mert általában azok előtt jelentkeznek ezek a problémák. Ilyen ételallergia kiderítésére hova kéne elmennie? Csak ugye őneki nincs körzetije pesten, nem tudom hogy oldható ez meg így.
10. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2014. ápr. 15. 16:35

A kevesebb neha tobb. Eddig az osszes migrenes ismerosomnel (es rolam is) kiderult, hogy etelallergia all a hatterben. Amikor elhagytak egy csomo elelmiszerfajtat (jobbara a tejtermekek es a gluten volt a ludas), a fejfajas - es meg egy csomo mas panasz - csodalatosmod megszunt.

En ezen a vonalon indulnek el a helyeben.

2014. ápr. 15. 16:27

A kivizsgálás sosem árt, mert valóban sok minden állhat egy visszatérő fejfájás mögött.

Én nekem gyógyszerész ajánlotta, hogy fejfájásra először próbáljam meg a Bére. Ca tablettát, állítólag segít (nem vagyok fejfájós, úgyhogy még nem próbáltam). Meg sok vizet kell inni, az minden fájdalom, gyulladás esetén hasznos.

2014. ápr. 15. 16:27
Köszi a tippeket. Olvastam, hogy talán a masszázs is jó erre, de az sem mindenkinek. Van olyan, hogy valaki csak hidegfrontra vagy csak melegfrontra érzékeny vagy mindkettő is lehet? De érdekes, hogy nem minden front előtt vannak ezek a tünetek. A ginseng tea jó lehet, melyik fajta?
2014. ápr. 15. 16:12
Ez egyszerű migrén.Nekem a 800mg.-os is csak elviselhetővé teszi.Lehet hogy neki is erősebbet kellene bevenni mint a 400mg-os algoflex.
2014. ápr. 15. 16:02
Migrén! Gyógymód nincs rá, sok mindennel lehet csillapítani a tüneteket, de ez mindenkinek más!
2014. ápr. 15. 16:01
Sziasztok. Engem a melegfront visel meg eléggé. Egy ismerősöm ajánlotta a ginseng teát. Már egy hónapja iszom, nem mondom, hogy teljesen megszüntette, de nem reagálok annyira erősen. Mérséklődött a fejfájás. Néha napközben is iszok egy bögrével ha érzem, hogy szükséges. (egyébként szerintem rémes íze van, nagyon nem szeretem!)
2014. ápr. 15. 15:49

Az én uram is frontérzékeny, fejfájós, sajnos. Bár ő nem hány mellé. A nagyapjától örökölte, aki 40 körül "nőtte ki"; az uram még csak 33 éves. Igaz, nincs teljesen kivizsgáltatva, de korábban volt már dokinál, aki szerint a migrénnek nincs gyógymódja. Mást nem talált.


A tuti tippeket én is várom! Köszönöm! Ja, és nagyon-nagyon remélem, hogy a most 3 hós kislányunk nem örökölte ezt az apjától!!!

2014. ápr. 15. 15:42
Nekem pont tegnap panaszkodott a barátnőm, hogy a frontra mindig előjön a migrénje, bogyót nem szed, mert allergiás rá.Javasoltam neki, hogy igyon egy kupica pálinkát.:) Skype-n beszéltünk, megitta, és fél óra múlva már semmi baja nem volt...3. napja szenvedett már vele.Én nem vagyok piás, de gyomorfájásra és fejfájásra belém erőltették, és elmúlt a fájdalom.A CT jó ötlet, legalább megnyugszik, szerintem nincs semmi baj a fejével, ha a papájának és gyerekének is előjön, lehet migrénesek.
2. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Tomka1)
2014. ápr. 15. 15:38
Én elmúlt ám 40,nekem is pont ilyen rosszullèteim vannak,most is,de èn hiàba voltam mindenféle kivizsgàlàson,semmit nem talâltak,màr a vāltozó korra is rà akartâk fogni,de a hormonvizsgālat kimutatta,hogy nem azèrt van.Most el szeretnèk menni vèrvèteles allergiavizsgàlatra,anyós ám hasonló tünetekkel ètelallergiàja volt,ami mèrgezèst okozott.
2014. ápr. 15. 15:25

Egy fiú barátom (38 éves) elég sokat panaszkodik fejfájásra és olyankor hányingere is van rossz a közérzete. Általában időjárás változáskor fordul elő, de igazán nem tudom követni de elég gyakran van ez. Azt mondta, hogy az apukájától örökölte és a gyerekének is szokott lenni ilyen. Mi a legjobb erre ami azonnal segíthet? Nem igazán szeret gyógyszert szedni de algoflex-et bevesz ha már nagyon rosszul érzi magát. Csak ilyenkor étvágya sincs és a gyógyszert nem akarja éhgyomorra.

Azt is mondtam neki, hogy ilyenkor is igyon sok folyadékot. B6-ot is szokott szedni de nem mindig segítenek ezek sajnos. Régebben volt már emiatt kivizsgáláson, hasi uh-n is de nem találtak semmit. Szerintem egy CT sem ártana, remélem nem valami agyi daganat mert az is jár sok fejfájással. Bár ez inkább időjárás változáskor van vagy nem is tudom. Csak az a baj, hogy orvoshoz nem tud menni, mert nem ide van bejelentve és elég bonyolult az egész.

Mit javasolnátok ami azonnal enyhítené a rosszullétét? Szerintetek milyen kivizsgálásra menjen el, hogy kiderüljön mitől lehet, hogy tényleg a frontoktól van-e vagy valami más?


Köszi:Zsu

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook