Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Húsvét 2014 fórum

Húsvét 2014 (beszélgetős fórum)


2014. ápr. 15. 19:26
az oldalomon lathatjatok a kepet errol az ugynevezett "drob"-rol
2014. ápr. 15. 19:21
Sziasztok,itt nallam Bukarestben,az a szokas,hogy husvetra csinalnak majbol (sertes,csirke,barany),szivbol,keves husbol,zoldhagyma,zold fokhagyma,so,bors,es zold kapor.A husfeleket megfozom,aztan amikort kihul ledaralom,hozza adom a zold holmikat,es 3-4 tojast.A husfele nem haladja meg az 1 kg.-ot mindenestol.Aztan egy masszat csinalok belolle,es egy kalacs formaban teszem,amiben teszek elobb egy-egy lapi zold salatat,vagyis kibelelem.A sutoben teszem kb.1 orara,miutan kihult szeletelve talalom.Na de elfelejtettem mondani,a masszaban lehet tenni fott tojast 2-3 attol fugg menyire hosszu a forma.Isteni finom.Itt erre fel azt mondajak neki "Drob"
2014. ápr. 15. 19:13
Húha, vannak itt finomságok. A tormás sonkatercs! tényleg ez eszembe sem jutott, pedig nagyon finom! És a tojáskrém is nagyon jó ötlet !
10. Sly7105 (válaszként erre: 6. - Globus)
2014. ápr. 15. 19:11
Persze, igen. Az a neve, hogy "Szilvia" és olyan lapokat kell készíteni hozzá, mint a mézes krémeshez, viszont csokoládés és vaníliás krém váltakozik benne és a tetején meg van egy csokoládé bevonata az egésznek és ez olyan másnap szeletelhető, addig puhulnak a lapok a krémmel. Egyszerűen isteni, nálunk ez a legnagyobb kedvenc. Ha szükség van a receptre, szívesen elküldöm privátban.
9. alidamolnar (válaszként erre: 8. - Alidamolnar)
2014. ápr. 15. 18:37
Ja, és a tojáskrém elmaradhatatlan nálunk (főtt tojás aprítógépben, hozzá majonéz, mustár, kis tejföl, só, bors, petrezselyemzöld).
2014. ápr. 15. 18:35

Idén meghívtuk anyut húsvétra, így négyesben leszünk, a férjem, a lányom, anyu és én.

A hagyományos főtt sonka, tojás mellé készítek még őzgerincben dermesztett franciasalátát, sajttekercset, és tormás sonkatekercset, ez lesz szombaton. Süti a mirindás lesz, az a sárga színével jól megy a húsvéghoz, ezen kívül sajtos rudakat sütünk még. Vasárnap valami hagyományos vasárnapi ebéd lesz. (Sütit még sokfélét készítenék, de a gyerek cukorbeteg, így visszafogjuk magunkat mi is.)

2014. ápr. 15. 18:28
Semmi extra,fonott kalács,sonka és van egy jó könyvem.
6. globus (válaszként erre: 5. - Sly7105)
2014. ápr. 15. 18:25
Milyen krémes süti ez, elárulod? :)
2014. ápr. 15. 18:16
Én nagyon szeretem a húsvétot. Szerintem sokkal jobb, nyugisabb ünnep, mint például a Karácsony. Ráadásul nincs az emberen akkora "nyomás", nincsenek nagy ajándékozási problémák, sokkal könyedebb ünnep szerintem. Igaz a sonka nem olcsó és fogy belőle bőven, de ilyenkor a gyerekeink is szerényebb nyuszi-ajándékot kapnak. Édességet, amit szeretnek, no meg egy kis zsebpénzt, tekintve, hogy már nem kisgyerekek, 14 és 21 évesek. Családi körben töltöm a húsvéti napokat, a férjemmel és két gyermekemmel, de egyik nap a szüleimet is vendégül látom. Semmi extra nem fog készülni, azon kívül, hogy természetesen a sonkáé lesz a főszerep, a tojást hagymahéjban fogom megfőzni, nagyon szép barna, fényes lesz, kalács, zöldhagyma, paradicsom, retek és torma ezek mind elmaradhatatlanok. Sütök azért édességet is, méteres kalácsot és még egy nagyon finom krémes süteményt is, amit a férjem nagymamájától tanultam. Ezen kívül húsleves és rántott husi lesz, nehogy csak sonkát együnk :)
2014. ápr. 15. 13:55

Csak a testvéreim,illetve gyermekeik jönnek,és csak süteményeket,üditőt kapnak. :)

(meg csokitojást és jelkép összeget)



/én utálom a húsvétot/

2014. ápr. 15. 13:17
Mi hagyományosan nagymamámnál töltjük a húsvét vasárnapot, teljesen hagyományos ételekkel. Sonka, kolbász, főtt tojás, sárga túró, kemencében sült kalács....stb. Természetesen nagyi egy kosárkával elvisz a templomba szenteltetni, ebből mindenkinek kötelező enni pár falatot.
2014. ápr. 15. 13:16

Szia.

Mi minden évben szombaton megfestjük a tojásokat, bár már én már külön háztartásban élek a férjemmel, de mégis ez otthon van anyuéknál, úgyhogy szombaton ott is leszünk és közösen lesz este a sonkás, tojásos, tormás, kalácsos vacsora. Mivel fehérlisztes dolgokat nem igazán ehetek, ezért én durumlisztből sütök szombatra kalácsot is!

Vasárnap meg anyóséknál ebédelünk párom testvéréékkel együtt.

Hétfőn meg anyukámék és öcsémék jönnek hozzánk. Na akkor fogok én főzni.

A menü eddig húsleves, juhtúróval töltött csirkemell sajtszósszal, velővel töltött rántott husi lesz, kukorica és uborkasalival. A sütin még gondolkodom, de eddig a dinnye süti biztosnak látszik!

2014. ápr. 15. 13:11
Az érdekelne, hogy ki hogy készül a Húsvétra. Kinél mi a " hagyomány"? Mi lesz az ünnepi étel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook