Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Inzulinrezisztencia/paleo diéta/gyógyulás fórum

Inzulinrezisztencia/paleo diéta/gyógyulás (beszélgetős fórum)


2014. ápr. 15. 16:44

Az alap étkezési elvárást én is betartottam, Paleoval is 3 óránként eszem, kb. 6x. Különben folyton éhes vagyok. Reggel-délelőtt kevésbé, délután-este jobban. Nem tudom, van ilyen napszakos ingadozása az inzulinnak?

Kb. egy hete már elkezdtem a ch bevitelt növelni, hát valami szörnyű. Egyelőre glutén mentes rizst próbáltam enni és hajdinát, ami szintén GM. A probléma az, hogy nekem vagy 18 féle tünetem lett az IR egy időben, többek között haspuffadás. Ez annyira elviselhetetlen, mintha 3 -4 hónapos terhes lennék, pedig nem. Számos gastroenterológusnál jártam, tükröztek, semmi. Végül elsősorban a lowcarb-al és GM étkezéssel sikerült megszüntetni. Most, hogy emeltem 100gr/nap, ami kb 78gr ch bevitelt jelent, egyből elő jött ez a tünet.

Ma voltam a diabetológián, a dr-nő MM-ben is dolgozik, azt mondta próbáljam meg az Inofolic-ot, hátha segít. A ch pedig 140gr/nap legyen és GM. 3 hó kontroll.

Ami egyfelől jó az más tünetem kezelésében nem jó. Ez így nagyon nehéz.

20. ezustpike (válaszként erre: 13. - Narancs Virág)
2014. ápr. 15. 09:12
Sokan leírták előttem, csak megerősíteni tudom: ha IR-es vagy, a 80 gr ch is nagyon kevés. Ha ezen nem tudsz változtatni, a gyógyszert eleve felejtsd el! Én is nagyon nehezen boldogulok azzal a rengeteg ch-val, amit az IR-diéta előír, így tapasztalatból tudom, hogy a MET-alapú gyógyszerek kicsinálnak, ha nem eszel elég szénhidrátot. De ez olyan szinten tud durva lenni, hogy ha 10 ch-val maradsz alatta a déli 50 ch-s előírt adagnak, már attól egész napos hasmenéssel, hnyingerrel és egyéb bájos tünetekkel kell élned.
19. mkacca2 (válaszként erre: 17. - Narancs Virág)
2014. ápr. 15. 08:29

Van egy fórumozótársunk, Viki77_2, akinek hasonló problémája van, mondjuk neki PCOS-e van, de MET mellett se tud fogyni. Paleolit diétát nem próbálta. Az elmélete, hogy akinek magas az 0'-es inzulinja, az nem tud fogyni. Esetleg keress rá és írj neki privát üzit, hátha tud segíteni, milyen vizsgálatokat végeztess el.

Még egy dolog eszembe jutott: Ha elkezdtem volna a paleolitot, én úgy akartam csinálni kicsit, mint a ch diétát, hogy 2-3 óránként eszem, minimum egy nap 6x, mert az IR-ben fontos a folyamatos szénhidrátpótlás. Még este 9-10 között is eszem. Esteleg még ezt tudom javasolni.

2014. ápr. 14. 20:43

Értem.

Végülis a csak IR-esek és a PCOS-esek ua. diétát folytatnak.

2014. ápr. 14. 19:48
Még annyi, hogy én is gyanakodom valami másra, ezért egy hónap múlva megyek MR-re.
2014. ápr. 14. 19:45

A PCOS oldalra bejelentkeztem, még nem tudtam elkezdeni olvasni. Nekem nincs PCO-m „csak” IR és magas prolactin. Úgy tudom, nem feltétlenül jár együtt az IR és a PCOS. Úgy érzem, hogy nem eszem keveset, csak kevés ch-t, viszont kalóriában sokat viszek be. Eddig nem figyeltem arra, hogy kalória deficit sem árt a fogyáshoz.

A paleóra visszatérve, sajnos én sok olyat hallottam, akiknek rosszabb lett az eredményük alacsony ch bevitelre. Egy éves paleózás után és látva a labort, most azt tudom mondani, a paleó nagyon jó, főleg ami a gluten mentességet jelenti. Véleményem szerint a csökkentett ch bevitel csak olyanoknak hoz javulást, akiknek táplálkozási eredetű az IR. Ők vannak többen. De vannak akiknek, más okból kifolyólag (most azt nem tudjuk, hogy mi lelki, stressz stb) alakult ki az IR, nekik/nekünk nem hoz eredményt. Én is 49 kg voltam. Pajzsmirigyem ok. 20gr ch mellett, azért nem tudtam fogyni, mert az inzulin szintem nem ment le, márpedig amíg magas az inzulin, nincs fogyás.

15. mkacca2 (válaszként erre: 13. - Narancs Virág)
2014. ápr. 14. 14:05

Nagyon elkeserít, amit írtál, hogy nem használt a paleolit diéta. Én pont a másik végéből indultam. Egyből gyógyszert kaptam + diéta + sport és nem használt. Én vékony vagyok és 47 kg-ra lefogytam, úgy néztem ki, mintha már csak csont és bőr lennék. Először merckformin XR-t szedtem, majd Eucreast, de nem használtak. Én kipróbáltam a gyógyszer mellett az Inofolicot is. Igen főleg azoknak ajánlják, akik babát szeretnének, de szerintem kipróbálhatod, mert nekem az inzulinszint miatt javasolták.

Hozzáteszem, hogy másfél hónapja elkedett javulni a hormonszintem (nekem nemcsak IR-em van, hanem PCOS-em), ami lehet az új gyógyszertől (Competact) vagy a lombikkezelés során alkalmazott petesejtleszívástól (ugyanis hasonló a drilling műtéthez) vagy az inofolictól vagy ki tudja mitől. Már én is ott tartottam, hogy elkezdem a paleolit diétát és abbahagyom a gyógyszeres kezelést, amikor hirtelen jobb hormon eredményeim lettek és van spontán ciklusom.

Tényleg nem tudom mitől lett jobb.

Én sok pozitív dolgot olvastam eddig a paleolit diétáról és azt gondoltam, hogy segít annak, aki valóban pontosan csinálja. De ezek szerint nem, vagy nem mindenkinek.

Pajzsmirigyed rendben van egyébként? Számomra olyan hihetetlen, hogy 20 g ch mellett nem tudsz fogyni. Ezzel nem azt akarom, mindani, hogy nem hiszek neked, csak úgy gondolom, hogy lehet még valami más a háttérben, nemcsak az IR. Az inzulinrezisztenciában szenvedők nagy többsége tud fogyni a szénhidrát csökkentésével.

14. ninett079 (válaszként erre: 13. - Narancs Virág)
2014. ápr. 14. 09:56

Meforalt szedek, más-más válhat be. Inofolikot babát tervezőknek ajánlják leginkább.

160 g ch kell naponta! Őrült keveset eszel! Olvasgattál az oldalakon, amit írtam?

2014. ápr. 14. 06:43

Amíg paleo ketóztam, addig hús-zöldség. Valóban nehéz ch-t összeszedni, ezért tudtam tartani a 20gr/nap. A labor után ezt azonnal abbahagytam, és beépítettem pár kompromisszumos ételt, amiben több ch-t van. Most kb 80 gr-nál tartok. Elég nehéz emelni.

Ha más nem segít, akkor kénytelen vagyok gyógyszert is elfogadni. Mondanátok véleményt erről, kinek mi használt, XR vagy sima metformin vagy valami más. Iofonic az mi, kinek jó?

12. Zebra25 (válaszként erre: 9. - Narancs Virág)
2014. ápr. 13. 22:20
Mind az 5 étkezésre zöldséget eszel? Ráadásul annyi ch-t összeszedni zöldségekből elég nehéz.
2014. ápr. 13. 22:15

Igen a zöldségek lassan felszívódóak.

A chitosant nem ismerem.

Én is IR-es vagyok. Elég car szintről indultam. A pco-szindróma honlapról tájékozódj +amiket írtam. Én ezeket tartottam be.

2014. ápr. 13. 22:12
Tőlem kérdezed?
9. Narancs Virág (válaszként erre: 6. - Zebra25)
2014. ápr. 13. 22:06
Én úgy tudtam, hogy a zöldségek lassan felszívódó szénhidrátok, vagy nem?
2014. ápr. 13. 21:48

Megtudhatom ki az az endokrinológus, eddig borzalmasakkal találkoztam.

Egyébként a Szendi könyv ezt az ördögi kört részletesen elmagyarázza csak a megoldás nem stimmel. Mégis, hogyan lehetne kijutni, mert az tény, hogy a viscerális zsírok hormonokat termelnek, amelyek fenn tartják a problémát. Tehát egyértelmű, hogy ezt kéne csökkenteni, de amíg magas az inzulin nincs fogyás. Gondolod, hogy a Chitosan hosszú távon jó lenne? Kérdezném még, hogy az endokrinológus nem akart gyógyszerre rábeszélni?

2014. ápr. 13. 21:44

A fészbúkon van egy zárt csopot a PCOS Alapítvány-Minden ami PCOS. Kérd a tagfelvételedet olvasgass visszafelé és a fájlokban. Sokmindenre választ kapsz. ha beírod a google-ba: mensmentis babaprojekt, itt főleg a dietetikei blogokat olvasd el.

Amúgy a paleo nem jó az IR-re.

6. Zebra25 (válaszként erre: 5. - Narancs Virág)
2014. ápr. 13. 21:41
Fontos lenne a lassanfelszívódó ch.
2014. ápr. 13. 21:30
Nem eszem gyümölcsöt, paleo magliszteket sem. Szinte csak zöldség, hús. Ez már paleo hedonista. Nekem egyik napról a másikra alakult ki az IR és prolactin, 49 kg ról híztam 1 hónap alatt 10kg-ot és még számos tünetem lett. Táplálékkiegészítőt crómot szedtem, de nem jelentkezett kifejezett javulás. Inofolicot nem ismerem, homeopátiát nem próbáltam, azt sem tudom van e valami IR-re. Nem rég hallottam én is, hogy a paleo nem jó erre, gondolom az alacsony ch bevitel miatt, pedig nagyon logikusnak tűnt és a könyv is hoz példát javulásra. Hát nem tudom, elkeseredtem.
2014. ápr. 13. 21:21

Sziasztok!

Nálim is IR-t állapítottak meg, és én is gyógyszer ellenes vagyok, ezért letettem (meg azért, mert cart sem ért...).

viszont könyékig túrtam magam a témában, míg végül rátaláltam egy endokrinológusra, aki annyira elhivatott, hogy minden hormon betegséget alaposan elmagyaráz egy zárt blogjában.


Lényeg, a következő infókról engem senki nem tudott tájékoztatni, és gyanítom, hogy sokan nem tudják, akik ezzel küzdenek.

A testen lévő felesleges zsírréteg elősegíti az IR kialakulását.

Az IR úgy "működik", hogy elősegíti a zsírok beépülését a zsírszövetekbe és a fehérjék beépülését az izomszövetekbe, ugyanakkor gátolja azok leépítését.

Magyarán, egy ördögi körben csücsülünk.


Nyilván, mindenkinek magának kell megtalálnia, hogy mi segít neki, de elmondom, nekem mi segített.

Évek óta hiába sportoltam heti 5-7 órát, és csináltam végig kőkemény diétákat, egyszerűen nem fogytam.

Nekem most a Chitosan segít, így sikerült 1 hónap alatt kb 1,5 kg-ot leadnom. Nálam ez óriási eredmény!


Ami még fontos: a nagy inzulin kiugrásokat zöldségek fogyasztásával tudjuk elkerülni. Vagyis minden étkezéshez, pláne, ha gyorsan felszívódó CH-kat tartalmaz, érdemes lehetőleg nyersen némi zöldséget enni.


Jah, még valami! Az ember nem is hinné, de pillanatok alatt össze tud enni 2-3 napra elegendő zsíradékot.

Van egy oldal, kalóriabázis a neve.

Ide érdemes regisztrálni, és egy hónapon át nagyon szigorúan vezetni, hogy mikor mit ettél.

Elég jó adatbázisa van már az ételekből, italokból. Én egy kocka csokit is felvittem.

Na ez segített képbe kerülni, hogy kb mivel mennyi zsíradékot viszek be. Ez szerintem elengedhetetlen kelléke a Chitosan szedésének.


Remélem, tudtam segíteni.

3. Bcicus (válaszként erre: 1. - Narancs Virág)
2014. ápr. 13. 20:59
A paleo kimondottan ellenjavalt ir-esetén.
2014. ápr. 13. 20:49
Szia! Narancs Virág. Én is PCOS vagyok IR-rel, magas Prolactinnal. 3 éve kapok Merckformint. Én vékony PCOS vagyok. Részben Paleozok csak. Szerintem a lényeg, hogy a nagy inzulinkiugrásokat mi okozza, ki kell deríteni. Nálam ételintolencia van búzára, tejtermékre (laktózérzékenység), élesztőre, tojásra (Ezért részben csak Paleo az étrendem) 6 hónapja eszem-diétázom élesztő, búzamentesen,nem fogyasztok laktóz tartalmú tejterméket és csökkentettem a tojást. Ekkor kezdett javulni az inulinom. Fél év alatt lefeleződött, s Én szerencsére tudtam hízni 5 kg-ot, speciális testépítő/erősítő tornával. 20 g CH bevitelt el se tudom képzelni. Rengeteg zöldséget fogyassz, ha nem fogyasztasz gabonát, véleményem szerint. Táplálékkiegészítőt szedsz? (Inofolic, Cróm?) Homeopátiás gyógyszerkészítmény se jöhet szóba?
2014. ápr. 13. 20:42

Sziasztok.

Másfél éve tudom, hogy IR vagyok. Elkezdtem a Paleo diétát, viszont metformint nem szedek, mert nagyon gyógyszerellenes vagyok. Sajnos az eredményeim folyamatosan romlanak. Vc 4,3 9,95 9,22 Inzulin 5,6 93,60 95,0 A ch bevitel kb 60 gr/nap. A testsúlyom semmit sem csökkent, pedig lassan már egy éve paleózom. Már kipróbáltam a ketogen paleót is kb 20 gr ch/nap bevitel, de ez sem vezetett eredményre. Társul hozzá magas prolactin szint is 672mIU/l. Van valaki, aki paleo mellett meggyógyult? Vagy olyanok is érdekelnek, akik hasonlóan paleoval nem értek el eredményt. Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook