Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik támogatásból kizárva orvos miatt, van ötlet megoldásra? fórum

Lombik támogatásból kizárva orvos miatt, van ötlet megoldásra? (beszélgetős fórum)


1 2 3
82. vbrigi333 (válaszként erre: 1. - 0dac3d9e4e)
2014. ápr. 15. 17:08
Sajnálom,hogy hibáztak nálad és az elkötésen túl égették-vágták a vezetéket.Nem gondolom,hogy bizonyítani tudnád miben egyeztetek meg.Ha a lombik programnál döntessz,akkor igyekezz,mert 30 éves kortól rohamosan csökken az esély az embriók megtapadására.Ajánlanám Koncz János Főorvos urat a Szent János Kórház meddőségi központjából,ingyenesen fogad,több ezer gyereket ,,csinált"szivvel-lélekkel.Mi a szurikat kölcsönpénzből fedeztük,de megérte.Ha nem teszel meg mindent a gyerekért, még öregasszonykorodban is bánni fogod.Lombikkal akár újra duplázhatsz is.
81. bibity (válaszként erre: 75. - 0dac3d9e4e)
2014. ápr. 15. 15:18
Csak nem a méhecske.-Zümike volt ez.? Pffff!
2014. ápr. 15. 07:20
óóó, már törtöltette is magát...
79. youlcsi (válaszként erre: 73. - 0dac3d9e4e)
2014. ápr. 15. 07:20

jól vagy amúgy???

ha elolvastad volna rendesen amit írtam én segíteni próbálok... de mondjuk felőlem azt csinálsz, amit csak akarsz. elhiheted, hogy nekem aztán pláne mind1

78. fildus (válaszként erre: 75. - 0dac3d9e4e)
2014. ápr. 15. 06:15
Ez egy nyitott fórum, oda és azt írok, amit akarok....
77. bibity (válaszként erre: 75. - 0dac3d9e4e)
2014. ápr. 14. 20:47
Mi újság, sikerült beszélni a dokival? Írd meg, ha lesz valami hír! A kibiceknek nem muszáj am válaszolni;) Egy idõ után megunják és elmennek;)
76. moonlight13 (válaszként erre: 67. - Fildus)
2014. ápr. 14. 18:32

Sajnos van amikor az orvos a hibás!

Nem vagyunk egyformák, én pl. sokszor felülbíráltam az orvost anyai ösztönömre hagyatkozva... És igazam lett!

De azért mégiscsak az lenne a normális, ha az ember elhihetné annak, aki abból diplomázott, hogy az a megfelelő döntés, amit az orvos javasol!

75. 0dac3d9e4e (válaszként erre: 67. - Fildus)
2014. ápr. 14. 18:18

de


és , kérdeztelek ?

74. 0dac3d9e4e (válaszként erre: 60. - Manó2000)
2014. ápr. 14. 18:17

Ha Neked azt mondják a meddővététel nem végleges, és nem akadályoz meg a további gyeremek vállalásban, viszont megoldás a 150kg-oodra (ami azért szintén életveszéjes jelenség)


áhhhhhhhhhhhhhhh


nem magyarázkodom


szönyűek vagytok és kész

73. 0dac3d9e4e (válaszként erre: 59. - Youlcsi)
2014. ápr. 14. 18:15

fogalamad sincs a részletekről, mi jogon írsz ilyeneket, Te lehet hülye lettél volna, Én nem voltam,


és álljon meg az eszed nyugodtan, Nekem is megáll, hisz leírod, hogy zavaros a történet de ítélkezel,


nagyon szupper vagy, gratulálok


amugy nem volt se nyilatkozat, se türelmi idő,

de mind1

72. ZéGyé (válaszként erre: 70. - Mkacca2)
2014. ápr. 14. 17:23
Létezik olyan, hogy a doki csak rákérdez, és meg is csinálja. Nekem is így volt. A második császár közben megkérdezte, hogy megcsinálhatja-e. A zárójelentésemen csak annyi van, hogy orvosi javaslatra. Én sem voltam még 35 éves, és két gyerekem van. A különbség: én tényleg nem akartam több babát, 34 éves voltam, és orvosilag sem lett volna jó még egy terhesség, illetve később egy újabb műtét. Én örültem ennek a megoldásnak, mert ha becsúszna egy baba, nem tarthatnám meg, és így nem kell aggódnom. De a fórumindítót csúnyán félretájékoztatta az orvosa. :(
71. moonlight13 (válaszként erre: 68. - Youlcsi)
2014. ápr. 14. 16:06
Igazatok van, a betegjogi képviselő a legjobb megoldás, annak mindent kell tudni erről!
2014. ápr. 14. 15:41

Abszolút Youlcsival értek egyet.

Beszélni kellene egy betegjogi képviselővel.

Ez valahogy nem stimmel. Nekem is először az jutott az eszembe, amikor elolvastam az első hozzászólást, hogy biztos kell ehhez egy részletes beleegyező nyilatkozat, amiben leírják a kockázatokat. Nem elég annyi, hogy a záróba leírják, hogy a beteg beleegyeztett és aláírja.

Amúgy ezt a hormonproblémát se értem, hogyan lehet az elkötéssel rendezni, szerintem a doki ebben is félretájékoztatott. Márcsak azért is mert ahogy írtad, a probléma továbbra is fennáll.

Nekem nagyon PCOS-re hajaz a dolog, hogy 3 havonta jön meg, meg hogy híztál. Ez endokrinológiai probléma és lehet kezelni gyógyszerrel meg diétával. Úgy rendeződhet a ciklusod. Milyen jellegű a hormonproblémád? Nem az LH szinted magasabb az FSH-nál, meg esetleg magasabb a tesztoszteron szinted?

Pl. ha ez bebizonyosodna, hogy PCOS-re elkötést javasolt, már ezzel is szerintem lehetne perelni.

Hát ezután 10x is meggondolom, hogy hallgatok-e az orvosomra. Ez nagyon durva.

69. youlcsi (válaszként erre: 68. - Youlcsi)
2014. ápr. 14. 14:18
mondjuk ehhez azért jó lenne tudni, hogy akkor most ez hogy is történt...
68. youlcsi (válaszként erre: 66. - 3b1a5ec920)
2014. ápr. 14. 14:18
Ha az eljárás nem volt a szabályoknak megfelelő, akkot tk tök mindegy, hogy mennyire felelőtlen, meggondolatlan és hülye dolog volt maga az elkötés.
67. fildus (válaszként erre: 5. - 0dac3d9e4e)
2014. ápr. 14. 13:57

Gumiról nem hallottál még?

Szerintem sem az orvos a hibás...

2014. ápr. 14. 13:55

Valtoztak a jogszabalyok is kozben, no meg a muteti technika is.

Az pedig nem nagyon jarhato ut, hogy elkotjuk, ill. ma mar elegeti...majd aztan helyreallitjuk...

jozan paraszti esz szerint aki meg szeretne gyermeket, az nem keri a muvi meddovetetelt.

65. manó2000 (válaszként erre: 64. - Youlcsi)
2014. ápr. 14. 13:51
Erre hivatkozva járható útnak tűnik panaszt tenni. Teljesen igazad van, jó meglátás! :)
64. youlcsi (válaszként erre: 62. - Manó2000)
2014. ápr. 14. 13:39

értettem én :)

mondjuk sokmindent rá lehet fogni a hormonokra ;)


alapvető problémát abban látom, hogy (hangsúlyozom: A LEÍRÁS ALAPJÁN) az eljárás nem felelt meg a szakmai protokollnak. mert az, hogy egy privát beszélgetésen orvos és páciense között mi hangzik el, az sztem ebben az esetben irreleváns.

63. manó2000 (válaszként erre: 61. - Youlcsi)
2014. ápr. 14. 13:11
ez igaz
62. manó2000 (válaszként erre: 60. - Manó2000)
2014. ápr. 14. 13:10
Mármint aki akar gyereket nem akarja elköttetni magát, ezt akartam írni, bocs!
61. youlcsi (válaszként erre: 58. - Moonlight13)
2014. ápr. 14. 13:10
nem arra alapoznám, hogy mit mondtam, hanem arra, hogy egy művi meddővétételnek vannak kötelező adminisztrációi kötelező kivárási időkkel. nem egy beszélgetés eredményéről van szó, hanem több hónap gondolkodásról. legalábbis így kellene. nem lehet egy 25 évest úgy elkötni, hogy kétgyerekesként csak szimplán rákérdezek császár előtt, hogy mi lenne, ha... legalábbis a topikindító leírásából úgy tűnik, ez így történt.
60. manó2000 (válaszként erre: 59. - Youlcsi)
2014. ápr. 14. 13:09
Te magad mondtad ki, hogy nem jut eszébe senkinek ilyen, aki nem akar gyereket. (Én is így gondolom) Ki fogja ezek után komolyan venni? Akár betegjogi képviselő? Nem hiszem.
59. youlcsi (válaszként erre: 56. - Moonlight13)
2014. ápr. 14. 13:07

betegjogi képviselőt keresni... nem kell perre meni. sőt! jobb volna inkább a kórházzal/intézménnyel megegyezni peren kívül.

én ilyen helyzetben (ha már hülye voltam) tuti ebbe az irányba próbálkoznék... ha már annyira vágyom egy harmadikra, de a lombikra nem futja.

58. moonlight13 (válaszként erre: 55. - Youlcsi)
2014. ápr. 14. 12:49
És ne felejtsd el, nem tudja a gyermeket akaró pár bizonyítani, hogy nem azt mondták akkor, hogy nem akarnak több gyereket! Semmi bizonyíték nincs rá, akkor mire alapoznál egy ilyen pert?
57. moonlight13 (válaszként erre: 55. - Youlcsi)
2014. ápr. 14. 12:42
Szerintem a dokinak több pénze van jó ügyvédre. Mindenki elfelejti, hogy egy pernek vannak költségei, mégpedig nem is kevés!
56. moonlight13 (válaszként erre: 55. - Youlcsi)
2014. ápr. 14. 12:37

Egy esetleges per sokkal többe kerül, mint a lombik költsége! És a per végkimenetele kétesélyes!

Az utóbbival egyetértek, de most már nem lehet sajnos meg nem történtté tenni!

55. youlcsi (válaszként erre: 54. - Moonlight13)
2014. ápr. 14. 11:53

utóbbi. pl egy per a nyakába... megegyezéssel mondjuk annyi összegről, ami fedezi a lombik költségeit. hiszen ha így volt, akkor az orvos nem a protokoll/jogaszabály szerint járt el. nem lehet csak úgy elkötni valakit, hogy akarod? akarom. akkor gyerünk! ezt nem egy 20perces beszélgetés előzi meg, hanem szándéknyilatkozatok, több hónapos várakozási idők... műtéti beleegyező nyilatkozat a műtét következményeiről, kockázatairól...


mindemellett még mindig azt gondolom, hogy ha tudom, hogy szeretnék még gyereket, akkor szimplán hülyeség az elkötéssel még gondolati szinten is foglalkozni!

54. moonlight13 (válaszként erre: 53. - Youlcsi)
2014. ápr. 14. 11:34

hogy szorítasz sarokba egy orvost?

állítsa ő helyre? én nem mennék hozzá többet! vagy fizesse a költségeket? :(

53. youlcsi (válaszként erre: 52. - Youlcsi)
2014. ápr. 14. 11:05
mondjuk ha nem voltak meg a szándéknyilatkozatok közötti kötelező várakozási idők, akkor azzal simán sarokba lehet az orvost szorítani.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook