Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Telefon digitalizálás mire jó? Van-e ilyen egyáltalán? fórum

Telefon digitalizálás mire jó? Van-e ilyen egyáltalán? (tudásbázis kérdés)


2014. ápr. 19. 12:37
Nem csináltak semmit, mert azt mondtam a telefonba, hogy nem kérem mégsem.
13. Regin_a (válaszként erre: 12. - Rochlitz Szilveszterné)
2014. ápr. 18. 18:56
Végül is mit csináltak?
2014. ápr. 17. 12:38
köszi a választ, de ha elavult, akkor hogyan tudok telefonálni, internetezni, TV-t nézni?
11. emagdi (válaszként erre: 10. - Rochlitz Szilveszterné)
2014. ápr. 16. 17:07
a technológia elavult, nem konkrétan a zsinór a házban (bár szerintem az is:) :)
10. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 9. - Emagdi)
2014. ápr. 16. 16:04
miért lenne elavult az analóg vonalam? 5 éve költöztünk ide, akkor szerelte be a UPC, aztán átmentünk a T-Home-hoz.
9. emagdi (válaszként erre: 8. - Linksys)
2014. ápr. 15. 13:12

szerintem egész egyszerűen a korábbi elavult analóg vonalat ki akarták nála cserélni digitálisra :)

ennyi:)

nem hiszem h bármit el akartak volna adni

8. linksys (válaszként erre: 7. - Rochlitz Szilveszterné)
2014. ápr. 15. 12:59
Akkor lényegében meg sem tudtad, hogy mit is akartak nálad átállítani, vagyis ahogy te mondtad digitalizálni.
2014. ápr. 15. 12:53

Köszönöm a válaszokat.

A keresztfiam tanácsára lemondtam a digitalizálást!

Így be sem jöttek, s nem lesz plusz költségem sem.

Mondtam nekik, mikor kérdezték mobilon, h. otthon vagyok-e, h. nem kérem ezt, nekem jó minden úgy, ahogy van.

Mivel az XP - t sem tudták átállítani nálam, mert régi a gépem, így majd idővel új gépet kell vennem. Gondolom, hogy az új gép gyorsabb is lesz, ment ez a régi.Habár nekem ez a gyorsaság is megfelel...

2014. ápr. 13. 21:34
ha csak a vonalad cserélik ki semmit nem fogsz észrevenni. jobb minőségű lesz (elvileg) a vonal, illetve (elvileg) többféle szolgáltatást tudnál igénybe venni.
5. linksys (válaszként erre: 3. - Rochlitz Szilveszterné)
2014. ápr. 13. 21:11

Lehetséges hogy IP telefont kapsz,és másik net csomagot adnak majd, ami gyorsabb, és hűségnyilatkozat is lesz.


Azért nem ártana, ha gyereked, vagy unokád vagy valaki jó ismerős is ott lenne akkor, felnőtt, aki jobban jártas ebben a dolgokban, nehogy valami olyant aláírassanak veled, ami + külön költséges.

2014. ápr. 13. 20:05

Számlát nem befolyásolja

Interneted gyorsabb? Hacsak nem ISDN telefonvonalad van, de az már "nem divat", vagy megnövelik a sávszélességet. Sokat nem érzékelsz belőle.


Az otthoni "mobiltelefon" is digitalizálva veszi a hangod, az adást a készülékhez.


Csengetnek, igazolványt elkérni, megnézni, szerződés apróbetüs részét is elolvasni, főleg a végösszeget, ha egyáltalán lesz

Nem szokás átvágni ilyen cégnél az embert, de ha már aláírsz valamit vagy féreértettél, annyi.

Nyugi, jó lesz.


Én is csak konyítok hozzá :)

3. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 2. - Regin_a)
2014. ápr. 13. 17:57

Köszönöm a kedvességedet. Mindjárt megnézem a neten, amiket ajánlottál.

Hogy az én telefonom milyen, azt nem tudom, csak annyit, hogy vettem nemrég egy ú.n. sétálós telefont, mert azt szeretem.

Én nem kértem a szolgáltatótól (T-Home) a digitalizálást, ők ajánlották fel és INGYEN csinálják. Azt mondták, hogy az internetem ezáltal gyorsabb lesz.

Én ezekhez nem értek, 71. évemben vagyok.

Attól félek, hogy becsapnak, majd mégis kapok egy nagy számlát. A másik: hogy nem szeretek idegeneket beengedni a lakásba. Azt mondták, hogy holnap jönnek délben.

Látszik, hogy Te hozzáértő vagy.

2014. ápr. 13. 16:28

Egyszerű kérdés, bonyolúlt válasz

Nézd át ezeket.

[link]


[link]


[link]


Egyszerű példa is legyen

A számitógépnek egy kép semmit nem mond

Ha szekenerrel bevisszük a képet, a szkener ponro ponta feldolgozza és az azonos "tulajdonságú" pontokhoz rendel egy számjegyet ami 2-es számrendszerben egy digit vagy bit tehát 0 vagy 1

Ezzel minden leirható egy számitógépnek, múholdnak, telefonnak stb.

A mai telefonok kevés kivételtöl digitális jelfeldolgozás alapján működnek, kivétel lehet a házi telefonod, ha az hagyományos tehát analóg


Régebben pl. az áramot oylan műszerrel mérték ahol egy mágnestekercs mozgatott egy vasdarabot és azon volt a mutató

Ma sigitális kijelzőt láthatsz ezeken a műszereken, nem mutató hanem számjegyek mutatják az értéket.

A régi tv-ben egy elektronsugár szaladgált balról jobbra a képernyőben, ma a képernyő eyges pontjait gyujták ki olyan szinnel és intenzitással ahogy a kép megkívánja


De ez csak egy minimális infó és talán nem is egész pontos.

2014. ápr. 13. 13:14
Telefon digitalizálás mire jó? Van-e ilyen egyáltalán?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook