Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik fogadott orvos nélkül szültek Székesfehérváron fórum

Akik fogadott orvos nélkül szültek Székesfehérváron (beszélgetős fórum)


19. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Riapa)
2014. ápr. 16. 20:54

Ezt nem akartam én írni, mert én már régen szültem, de nekem nem volt fogadott orvosom és az összes orvos velem foglalkozott még annyak az anyukának a dokija is, aki szinte egyszere szült velem. A doki állandóan rászólt, hogy maradjon már nyugton, ne kiabáljon! Nekem meg fogta a kezemet:)

Persze ez nekem jó volt, de annak akinek a fogadott dokija volt nem hiszem.

18. azure_ (válaszként erre: 15. - Riapa)
2014. ápr. 16. 13:03

Blaskó nem mondott neveket... Első döbbenetemben nem is kértem aztán meg rá, hogy konkrétan mondjon bárkit is.

Kutatómunkám eredménye most a Szakács doktornő. :)

17. azure_ (válaszként erre: 16. - Riapa)
2014. ápr. 16. 13:01

Engem konkrétan nem a vajúdás érdekel, első gyerkőccel is itthon vajúdtam. Most is így lesz szerintem. Számomra az a kérdőjel, hogy ha például egy időben több kismama szül ügyeletesnél, vajon mennyi időt tud egy kismamával szülőszobán tölteni az orvos? Magyarul szétoszlik a figyelme és a legfontosabb helyzetben nincs mellettem.

Egyébként a Szakács doktornő elvállalt, így nem ügyeletesnél fogok elvileg szülni.

Habár ki tudja mit produkál az élet. :)

16. Riapa
2014. ápr. 15. 09:08
És volt olyan ismerősöm is,aki fogadott orvos mellett több mint egy napig vajúdott. Tehát erre nem tudsz alapozni. Neked ad egy támaszt ha tudod,h ott az orvosod.
15. Riapa (válaszként erre: 1. - Azure_)
2014. ápr. 15. 08:58

Szia, én tavaly szültem feherváron,nem volt fogadott orvosom,mert végig kívülálló dokihoz jartam,aki nem dolgozott a kórházban,az ö kismamáikért ráadásul nem is rajongnak a kórházban. Szóval én bementem ebéd után,volt ott egy nagyon kedves ügyeletes orvos,fél 6ra meg is szültünk. Nekem nem volt problémám amitt hogy nincs patronált orvosom.

De Blaskó szokott ajánlani maga helyett szülészorvost. Nem mondta kit keress meg?

14. azure_ (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2014. ápr. 14. 09:34

Persze. Alapvetően mindenki másként éli meg. Tehát nem szabad a személyes véleményekből sem 100% következtetést levonni.

Én a héten eldöntöm mi legyen. Szeretnék fogadott orvost. Most azon dolgozom. :)

13. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - Azure_)
2014. ápr. 13. 08:39
Az is lehet, hogy ez nem azért volt, mert nem volt fogadott orvos. Lehet ez sosem derül ki...
12. azure_ (válaszként erre: 11. - A0c1361e44)
2014. ápr. 12. 23:12

Van még időm, csak tájékozódom, hogy a megváltozott helyzetemben a legjobb döntést tudjam hozni.

Nagyon köszönöm az információkat. Alapvetően már ez is nagyon sokat segített amit írtál.

11. a0c1361e44 (válaszként erre: 10. - A0c1361e44)
2014. ápr. 12. 09:56
Néztem, hogy elvileg van még időd, így ha visszajön kolléganőm, akkor kifaggatom valamennyire és megírom.
10. a0c1361e44 (válaszként erre: 7. - Azure_)
2014. ápr. 12. 08:29

Nem tudom mikorra kell, de húsvét utáni héten jön már dolgozni és kifaggatom, ha addig tudsz várni, csak írj rám. Azt tudom, hogy a kolléganőm még panaszt is akart tenni.

Az sem tetszik neki, hogy a császáros anyukáknak is ott van a babájuk éjjel és nappal is és nem segítenek az anyukának. Nekik kell friss műtéttel ellátni a picit, de arra persze nincs mód, hogy bent legyen még valaki....

9. azure_ (válaszként erre: 8. - 31c7cb1532)
2014. ápr. 12. 07:49

Elmegy Kistarcsára.

Nekem az túl messze van, hogy követni tudjam. :(

8. 31c7cb1532 (válaszként erre: 3. - Azure_)
2014. ápr. 12. 07:42
Mi történt Blaskóval(ha nem vagyok indiszkrét)? Anno a barátnőm is nála szült és meg volt elégedve.
7. azure_ (válaszként erre: 6. - A0c1361e44)
2014. ápr. 12. 05:36
Egyébként pont az érdekel amiről Te is írsz, hogy mennyire foglalkoznak azokkal akiknek nincs orvosuk. Főleg a dokik, mert a szülésznők valóban aranyosak.
2014. ápr. 11. 20:43

Sajnos nem tudok kérdezni kolléganőmtől, akinek a lénya épp a napokban szült ott és nem volt fogadott orvosa, mert már otthon lesznek a picivel és 2 hétig nem jön dolgozni:)

Tehát a lánynak nem volt orvosa, ami fura volt számomra, hogy sokáig hagyták vajúdni. Kedd reggel 7-kor ment be a kórházba, és másnap délután császározták meg. Nem értjük miért hagyták eddig. A baba nagy volt, tehát nem tudta megszülni.

A szülésznő viszont nagyon aranyos volt.

5. azure_ (válaszként erre: 4. - Netti1980)
2014. ápr. 11. 20:21
Köszönöm! :)
2014. ápr. 11. 20:18
Írok privátban nemsokára
2014. ápr. 11. 20:07
Én akkor érezném magam biztonságban, ha lenne fogadott orvosom. De elég kilátástalan a helyzet. Blaskóhoz jártam. Gondolom ismered a történetet, sőt ha fehérváron dolgozol akkor a többi orvos reakcióját is. Szerintem most kicsit felbolydult méhkashoz lehet hasonlítani a kismamák próbálkozásait. Szülésznőt is szívesen fogadnék. De kit? Köszönök minden tanácsot és információt! :)
2. Netti1980 (válaszként erre: 1. - Azure_)
2014. ápr. 11. 20:03
Szia! Én ugyan nem itt szültem, de dúla vagyok így 1-2 orvost, szülésznőt ismerek. Ha megírod hogy kb mit szeretnél esetleg tudok ajánlani. Ha gondolod írj privátban.
2014. ápr. 11. 20:01

Sziasztok!

Tapasztalatokra lennék kíváncsi a fenti témában. 26. hetes kismama vagyok és kedden derült ki, hogy elmegy a szülőorvosom. Ezáltal nincs fogadott orvosom akinél szülhetnék, ráadásul nagyon úgy tűnik senki nem kapkod a hoppon maradt kismamák után. Teltház van mindenkinél. Éppen ezért lehet besétálunk és szülünk az ügyeletes dokinál. Habár vannak ezzel kapcsolatban fenntartásaim... Várom mások tapasztalatait az orvosokról, szülésznőkről. Köszönöm előre is! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook