Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Főtt ételt meddig lehet fagyasztóban tárolni? fórum

Főtt ételt meddig lehet fagyasztóban tárolni? (tudásbázis kérdés)


28. bogrács52 (válaszként erre: 3. - Polli)
2012. júl. 4. 14:34

Ebben teljesen egyettértek veled!

A főtt ételnek meg marha rossz az ízze,minél tovább tartod a fagyasztóba!:)

2012. júl. 3. 11:37

Sziasztok!


Elég régen háziasszonyoskodom már, de a fagyasztott termékekkel mindig bajban vagyok. Most pl. ebben a nagymelegben nem akarok főzni, és bekukkantottam a fagyasztóba és találtam még decemberről töltött káposztát...:) Szerintetek ha kimelegítem, az jó még?

Meddig ehető így a töltött káposuzta? Műanyag lezárható edényben van és nincs benne tejföl.

Köszi, ha válaszoltok! Edit

26. zsé58
2009. márc. 29. 20:27

Én még a húslevest is lefagyasztottam, külön a zöldséget, külön a tésztát. Ha marhahúst vettem, akkor főztem pörköltet, azt elosztottam, lett gulyáslevesnek való is. Igaz négyen voltunk.

Ma már - egyedül vagyok - csak nyers élelmiszert fagyasztok. Reggel kiveszem a fagyasztóból, ebédre már lehet rántani, sütni, vagy bármit. De aki még aktivan dolgozik, annak érdemes előre főzni.

2009. febr. 20. 17:58

Nagyon sokáig.

A kérdés az, hogy romlik-e az élvezeti értéke?

2009. febr. 20. 17:56
Vannak kaják, amik elég jól tűrik a fagyasztást. A lényeg, hogyha kiveszed, ne csak melegítsd, hanem jól forrald át, akkor nem lesz vele gond. (Egyébként a boltok fagyasztó pultjaiban is sokféle fagyasztott kaja van, nem véletlenül.)
2008. nov. 19. 15:31
Amíg világ a világ, és van áram.:)
22. csókica (válaszként erre: 18. - Agim)
2008. nov. 19. 15:06
én is ezt csináltam annak idején!!))
2008. nov. 19. 15:04
én se szeretem a lefagyasztott kaját..nem eszem már meg olyan jóízűen,mert nem lesz már olyan fincsi..utáltam,mikor anyu olyat csinált..
2008. nov. 19. 14:10

Nekem az a véleményem hohy mindent lelehet fagyasztani, csak menjünk be egy nagy áruházba ott a mirelite pultnál miket találunk??????????

nekem meg muszáj is mivel beteges vagyok és nem tudok mindig főzni nó meg bevásárolni én pl. mindig hozatok 1 kg gombát meg pucolom apróra vágom és a mélyhütő bár mikor tudom használni,

gondoljunk a hasább burgonyára milyen isteni egy kávéskanál olaj és 2 marék krumli és kész a fincsi

sült krumpli. no aztán sorolhatnám a töltött káposzta is jó, meghozatok egy nagy káposztát az 2-3 felé osztom lesz dinsztelt káposzta, paradicsomoskáposzta és piritott káposzta tésztára talán annyi félét tudnék irni, hogx a HOXA meg sokalná puszika mindenkinek

2008. okt. 17. 05:52
Épp, most vettem ki Anyukám mélyhűtőjéből 2007-es kaját. Ő felírja az időt,s mit tett el..Meis ettük. Nem volt seei baja. : )
18. agim
2008. ápr. 13. 23:40
Az én párom külföldön dolgozik, igy én a krumpli kivételével minden főtt ételt fagyasztok. Sokszor hetekre előre kell főznöm, hogy tudjon mit enni. Ha rendesen záródó műanyag edénybenfagyasztod, 1-2 hónapig simán eláll és az ize sem változik! Arra figyelj a főtt és nyers dolgok ne legyenek ugyanazon a polcon, mert akkor tényleg átveszik egymás izét!
17. szanád (válaszként erre: 15. - Polli)
2008. ápr. 5. 18:13

Azt azért nem hiszem hogy a zöldalapanyagok is le vannak fagyasztva, .....én is dolgoztam konyhán tudom hogy mit lehet és mit nem.

Egyébként a fagyasztott kajákért / hacsak nem eleve fagyasztva veszik / az ÁNTSZ szétrúgja a seggüket, olyan büntetést szab ki hogy belegebednek

16. Polli (válaszként erre: 14. - Szanád)
2008. ápr. 5. 18:00
Ne tárold két hónapig, csak max. egy hétig, akkor is más az íze.
15. Polli (válaszként erre: 13. - Szanád)
2008. ápr. 5. 17:58
Te csak hiszed, előre bepanírozva vannak lefagyasztva a husik és a kedves vendég érkezésekor veszik ki és sütik meg a forró olajban. Ezt különben már elmondtam. Tehát ne égyél étterembe, mert ott is szinte minden fagyasztott, még a zöld alapanyagok is.:))
14. szanád (válaszként erre: 13. - Szanád)
2008. ápr. 4. 19:54

nem rántott húst ...egysébként én is tudom a praktikákat mivel én is vendéglátós vagyok, tudnék mesélni )))).....de nem csak a fagyasztott kajákról , pedig 5 csillagos szállodában dolgoztam

Mindegy ki hogy csinálja ,de én nem szoktam lefagysztani szinte semmit, ha le is fagysztom két hónap múlva biztos kidobom

13. szanád (válaszként erre: 12. - Polli)
2008. ápr. 4. 19:50
étteremben csak frissensültet eszem , azt nem lehet fagyasztani előre...
12. Polli (válaszként erre: 11. - Szanád)
2008. ápr. 4. 19:05
Akkor étterembe sem jársz, vagy csak rántott bordát eszel, ami előrepanírozott és a fagyaztóból veszik elő, eza frissen sült azaz csak a sütése 2 perccel fogyásztás előtti.:)
11. szanád (válaszként erre: 10. - Polli)
2008. ápr. 4. 12:48

általában minden elfogy..ha meg nem akkor a kutya kapja

de akkor sem eszem fagyasztott kaját , mert az már nem olyan jó ,sem ízre sem állagra

10. Polli (válaszként erre: 6. - Szanád)
2008. ápr. 4. 12:29
Azért ez a mai árak mellett egy kicsit túlzás és luxus.:))
9. Dina2 (válaszként erre: 5. - Ildiko0914)
2008. ápr. 4. 07:47
Jó ötlet, kösz, máris segitettél!
8. Dina2 (válaszként erre: 6. - Szanád)
2008. ápr. 4. 07:46
Eddig én is igy csináltam, mert a kedves párom sem volt hajlandó megenni a fagyaszott ételeket, de ezentúl lesz ilyen. Azért van, amin annyira nem érzik meg, egyébként függ a fagyasztótól is...
2008. ápr. 3. 21:00
Szinte minden fagyasztható kisadagokban meg főleg, mikróban nagyon jól kiolvasztható és fogyasztható utánna. A kész töltöttpaprika is. Viszont a krumplifőzelék nem fagyasztható kész állapotban, ezzel ne is próbálkozz.
2008. ápr. 3. 16:03

szerintem a fagyasztott ételnek , ha kiolvad már nincs olyan jó íze ,állaga, így inkább kihagyom.

De ha mégis lefagyasztok valamit akkor a kutyának adom felolvadás után

2008. ápr. 3. 14:53
toltott paprikat fozes nelkul szoktam lefagyasztani, persze megtoltve, majd amikor sor kerul ra akkor bele hideg vizbe es fozni tesszuk utana a szokasos, termeszetesen 2 honapig siman elall, addig mindenkepp sor is kerul a fagyasztott dolgokra, en abszolut mindent fagyasztok ha tehetem, most pl spenotfozelek van lefagyasztava es porkolt,
4. Dina2 (válaszként erre: 3. - Polli)
2008. ápr. 3. 14:39
Arra gondoltam, miután egyedül fogom nevelni a gyerekeket, idő hiányában lehetséges e hogy pl. lefőzök nagyobb adag töltöttpaprikát, paprikást vagy hasonlókat, és kis adagokban lefagyasztom, igy nem kellene minden nap főzni. Egy-két hétig rendben lenne a fagyasztás, igaz?
2008. ápr. 3. 14:27
Étel fajtájától függ a tárolás időtartama. Különben nyers és főtt ételeknek más és más a tárolási ideje és szabálya, egy a közös lehetőleg 2 hónapnál tovább semmit ne tároljunk.
2008. ápr. 3. 14:20
5nap:)
2008. ápr. 3. 14:01
Főtt ételt meddig lehet fagyasztóban tárolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook