Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mitől lehet 3-4 héttel kisebb a babám? fórum

Mitől lehet 3-4 héttel kisebb a babám? (tudásbázis kérdés)


2014. júl. 20. 12:50
Megszületett a babóca? Minden rendben?
26. 613c0e0120 (válaszként erre: 23. - Füge75)
2014. ápr. 16. 16:11
Köszönöm, hogy írtál. Oda fogunk figyelni mindenre, mindenre. én is arra tippelek, hogy a méhlepény nem jó valahol, hiába 1-s stádiumú, valahol mégsem adja át megfelelően a tápanyagot a babának.
25. 613c0e0120 (válaszként erre: 21. - Erika84)
2014. ápr. 16. 16:08

minden rendben, magzatvíz, áramlás, méhlepény 1-s.

igen, diétával jók voltak az értékei, most is jók, mert nem diétázik, nekiállt enni, fene se tudja.

lehet időközben helyrejött a cukra?

24. 613c0e0120 (válaszként erre: 22. - Mannalány)
2014. ápr. 16. 16:07

Igen megvolt a 4d ultrahang pénteken. Ott is pici volt a baba, de a combcsontját nagyobbnak mérték. A feje ugyanakkora, és a hasát kisebbnek mérték.

Minden jó volt, semmivel nincs probléma.

És ami a legjobb, kiderült, hogy nincs is terhességi cukra. Mert most nem diétázik és nem megy fel a cukra így sem.


holnap lesz reggel ismét egy ultrahang, hogy 1 hét alatt mi változott.


hát nem tudom...

2014. ápr. 15. 08:54

Szia! Nem mindegy, hogy arányosan kisebb (tehát a fejét, a hasát, a combját is kisebbnek mérték) vagy aránytalanul kisebb (mondjuk csak a haskörfogatát mérték kisebbnek).

Nem akarok senkit ijesztgetni, de az én babámnak a hasát mérték kisebbnek, a 35. héten 32 hetesnek felelt meg. Ez azt jelenti, hogy valami miatt nem jól látja el a lepény a babát és nem tud a megfelelő ütemben hízni, nem halmozódik fel a zsírpárna a pocakján. Ennek számos oka lehet (a legtöbbször viszont nem derül ki), nálam például kicsi volt a méhlepény és a köldökzsinór is a nyakán volt. Engem befektettek a kórházba és mindennap két NST és egy ultrahang volt. Mikor látták, hogy az oxigén ellátás elkezd romlani, azonnal kikapták császárral, ez a 36. héten volt. 1670 grammal született, azóta 15 hónapos és makkegészséges :-) Így utólag azt gondolom, hogy inkább ez, mint hogy oxigén hiányos legyen, annak elég komoly következményei lehetnek. Csak azért írtam le a sztorimat, mert anno én is ki voltam borulva és elég kevés info van ezzel kapcsolatosan. Ami fontos és amit nekem a doki mondott, hogy nem a baba súlya a lényeg, hanem hogy minél tovább legyen odabent és minél ÉRETTEBB legyen. Még most is ugye fejlődésben a látóidegek, az agy stb. És milyen igaza lett. Ha tudok még segíteni, írj. Egészséges babát kívánok!

2014. ápr. 12. 10:12
Voltatok 4D-n?
2014. ápr. 11. 12:17

Lehet hogy kicsit rémisztő amit leírtam, de a cukor nem játék.

Tesódnak diétával jók az értékei, de hidd el ha nem tartaná gond lenne vele. Viszont a 35-36 héttől leáll ez az ellenhormon termelés növekedése, ami a cukrot okozza, és beáll egy állandó szintre. Innen már növekszik a baba majd meglátjátok, nem lesz gond! Ahogy mások is írták.

Sajnos megjártam ezt a kálváriát, nagyon a szélsőségeket írtam le.


Viszont látod Inco is írta, hogy a kislánya 34. hétre született majdnem akkor súllyal, amekkora a tesód babája.

Biztos nem lesz gond. Mi volt am. a 4d-s ultrahangon?

2014. ápr. 11. 12:04

Ugyan ez volt nálam is, csak nekem szurkálás lett a vége. 11 kilót fogytam a terhesség alatt.

Most már tudom mi a legnagyobb baj... A kismamáknak nem mutatnak alternatívákat. Nem mutatják meg pl. hogy milyen jó a köles, ami lassan bomlik le és nagyon tápláló. Vagy az összes többi ilyen mag és cukorhelyettesítő dolgok.Csak számold a kalóriát mérd a cukrod, tudod hogy nem ehetsz 1 fél szelet kenyérnél többet mert egekben van a cukrod, megdicsérnek milyen ügyes vagy, csak azt felejtik el mondani nem kell éhezni. Mert én bizony nagyon nagyon éheztem. Van pl. Norbis kenyér péksütemény ami nem viszi fel a cukrot!!!(ellenőriztem) De ha csak a teljes kiörlésűt vesszük, az is lassan bomlik le.

Gyakorlatilag gondolj bele a gyerek ugyan úgy éhezik mint az anya.

Egy cikkben olvastam, hogy tévhit, hogy a cukros kismamáknak nagy babájuk "kell" hogy szülessen. Épp ellenkezőleg. Csak kevesen tudják.

Viszont azzal árthatsz ha nem figyelsz oda, mert azon túl hogy nagy súllyal születik a baba 4 kiló fölött, vese és agy károsodást szenvedhet a magas cukor miatt, illetve az erek a cukor miatt sérülékenyebbek...

A másik, hogy én keményen tartottam mindent. Az én gyerekeim cukra igaz leesett születés után, így azonnal pótolni kellett cukros tápszerrel(a tej a 3. nap után termelődik rendesen) de!!! míg másoknak folyamatosan ellenőrizni kellett mert gond volt, az én gyerekeim 1 nap után helyreálltak. nem voltak "megvonási" tüneteik...

19. 613c0e0120 (válaszként erre: 17. - Erika84)
2014. ápr. 10. 20:56
ha az ember tartja a diétát, akkor kisebb baba, ha nem tartja, akkor nagyobb baba születik?
2014. ápr. 10. 20:55
hát elég keményen tartotta a diétát és bizony, nagyon keveset ehetett emiatt. Így volt neki 4-6 körül a cukor értéke, ritkán 7.
17. erika84 (válaszként erre: 8. - 613c0e0120)
2014. ápr. 10. 17:53

A diéta miatt lehetséges. De valószínű azért jó a cukra nem, mert tartotta a diétát...???

Az én kislányom időre született 2600g-mal én cukros voltam, ez sokat befolyásol, ha tényleg betartja az előírásokat.

Akkor születik nagy baba cukrosoknál, ha nem figyelnek rá rendesen.

Aztán a fiammal is ugyan ez volt, ő pedig 2950g-mal született.

16. miramare (válaszként erre: 11. - 613c0e0120)
2014. ápr. 10. 17:48

Több szem többet lát és több gép is. Szerintem jól tetted, h rábeszélted. Ha mégis van vmi gond jobb ha még időben fény derül rá.

Ha meg mégis rendben, legalább egy picit megnyugszik.

Mond meg neki, h nyugodtan kérdezzen ha bármiben is bizonytalan.

Reméljük minden rendben lesz.

1-2 hét eltérés a fogantatás miatt is lehet.

15. mannalány (válaszként erre: 12. - Incó)
2014. ápr. 10. 17:45
Szerintem itt az a lényeg, hogy keveset hízott a baba egy hét alatt. Ilyenkor már rohamos tempóban "kellene" nőniük. 300-500 grammot hetente.
14. miramare (válaszként erre: 2. - 613c0e0120)
2014. ápr. 10. 17:44

Az unokatesómék jártak hasanlóan, végig azt mondták nekik, h pici a baba. És végül teljesen megfelelő mérettel született, csak mivel a fejkörtérfogata kisebb volt, a súlyát is kisebbre számolta a gép.

Lehet, h rövid a combja vagy a feje kisebb. Ha minden érték jó és szépen gyarapszik, nem hiszem, h gond lenne ha az orvosok sem mondtak semmi rosszat.

13. mannalány (válaszként erre: 11. - 613c0e0120)
2014. ápr. 10. 17:43

Menjen, de profikhoz!

Én is ezt tettem, mert a kórházi hivatalos uh-on nem voltak alaposak. A fizetősön meg egyből látták, hogy baj van. Inkább vegyék észre, mint nem! Minket talán ez mentett meg...

12. Incó (válaszként erre: 2. - 613c0e0120)
2014. ápr. 10. 17:34
A lányom 1980 grammal született 34 hétre. Sose mondták, hogy kicsi, sőt a korához jónak számított a mérete...
11. 613c0e0120 (válaszként erre: 10. - Mannalány)
2014. ápr. 10. 17:32

igen, azt is mondják, hogy legalább könnyebb lesz megszülni. Mindenesetre holnap este elmegy 4d-s ultrahangra, erre is én beszéltem rá, de már bánom.

:(

mi van, ha itt rosszabb értékeket mutat a gép.

már megvan az időpontja is.

2014. ápr. 10. 17:29

Engem azzal nyugtattak, hogy bár nem hízik, a szervei megfelelően fejlődnek. Nálam korán meszesedni kezdett a lepény, az nem tudta ellátni a feladatát.

Minden nap volt két NST-m, amik mindig tökéletesek lettek.

Könnyű, rövid szülésem volt, mert kicsi volt.

9. 613c0e0120 (válaszként erre: 7. - Mannalány)
2014. ápr. 10. 17:28
köszönöm, ezt megmutatom majd a testvéremnek
8. 613c0e0120 (válaszként erre: 6. - Mannalány)
2014. ápr. 10. 17:26

annyit mondanak, hogy "csak pici". Mivel minden okés. Diétázik keményen, mert elvileg magas volt a cukorterhelése, most meg nem is cukros, mint kiderült.


minden érték jó. Nem tudjuk mi sem, tényleg nem mondanak semmit, csak annyit, hogy "csak pici".

2014. ápr. 10. 17:26
2014. ápr. 10. 17:24

Én ebben a cipőben voltam, 35 hetes terhesen kórházba kerültem, mert nem volt jó az áramlás sem. 37+1 naposan megindították a szülést, és 1880 grammal született a lányom, aki egészséges volt a pici méretei mellett. Koraszülött osztályra került, de nagyon szépen fejlődött, 10 napig volt bent. Ma 11 kg, másfél éves. Teljesen rendben van. Az orvosok mit mondanak?

Nálunk sem volt úgymond oka, sem nem dohányzom, semmi ilyesmi...sajnos van ilyen.

5. 613c0e0120 (válaszként erre: 4. - Tamtamano)
2014. ápr. 10. 17:06
igen, én is ezzel igyekszem nyugtatgatni őt
4. tamtamano (válaszként erre: 2. - 613c0e0120)
2014. ápr. 10. 17:05
Ha minden eredményed Ok, akkor ne aggódjál, még csak most kezd el igazán növekedni! Nyugi! Nem kell minden babának 4 kg-val születnie, majd idekint megnő.
2014. ápr. 10. 17:02
Nem én vagyok a kérdező, hanem a testvérem, csak ő nálam tette fel a saját kérdésért.
2014. ápr. 10. 17:02

35 héten vagyok és 31 hetes a babám. :( Járok hetente kontrollra és szedek dyaphilint is.

most épp 1800 gramm. Egy hete 1700 gramm volt, ennyit hízott egy hét alatt. Egy hete szedem a dyaphilint.

Méhlepényem stádiuma 1 fokú. Jó az áramlás. Magzatvíz is.

Terhesség cukrom sincs elvileg.

akkor mi lehet a baj?

járt más is hasonló cipőben?

tök gáz, már annyira kivagyok, hogy nem is vagyok ki...

2014. ápr. 10. 17:00
Mitől lehet 3-4 héttel kisebb a babám?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook