Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Iskolakezdés és folytatás fórum

Iskolakezdés és folytatás (beszélgetős fórum)


19. manó2000 (válaszként erre: 1. - Lona55)
2014. ápr. 10. 12:56

Mi ezzel a gond? Vannak ilyen sulik, ahol 2. osztályig viszik van ahol 4.-ig.

Ha jó tanító néni akkor rábíznám az elsősömet.

18. trapiti (válaszként erre: 17. - Tündér74)
2014. ápr. 10. 10:53
Hát nekünk ez otthon nem adatott volna meg...
17. tündér74 (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2014. ápr. 10. 10:44

"de otthon én is aggódnék, és igyekeznék a lehető leghosszabb időre bebiztosítani a gyerekemet, ami legjobb esetben is csak negyedikig lehetséges..."


Van olyan suli, ahol bizony tovább is lehetséges:)

16. trapiti (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2014. ápr. 10. 09:36

így van, kétélű dolog ez is, akinek nem válik be a tanítónéni, az biztosan örül ha lecserélik...


Amikor én voltam elsős, anyukám kiválasztotta azt a tanítótnénit akiről mindenki ódákat zengett. Nagyon jó is volt, de első után nyugdíjba ment, kaptunk helyette egy képesítés nélkülit akit ráadásul nem is érdekelt az egész, majd harmadik-negyedikre egy olyat aki nem szeretett, bár mindig nagyon jól tanultam, abba nem tudott belekötni, de minden másba igen... aztán felsőben sem volt szerencsém az osztályfőnökkel, viszont a szaktanárokkal igen, és gimiben is két helyre jártam, három osztályfőnökkel. Nem túl sok jó tapasztalatom volt a tanárokkal annak ellenére hogy 12 évig mindenből ötös voltam és versenyekre jártam... kevés az olyan akire szívesen emlékszem.


A férjem szintén úgy járt elsőben mint a bátyád, az osztály hü***gyerekeként könyvelte el a tanítónéni, aztán másodikban új jött, aki felismerte, hogy extra okos gyerekről van szó és onnantól fogva egészen megváltozott a "pályafutása"


Ezek ellenére azért úgy gondolom, egy JÓ taító esetén jót tesz a kicsi gyerekeknek a stabilitás. Igaz, ovi volt, de amikor másfél év alatt 6 óvónéni fordult meg a lányomék csoportjában, az nagyon nehéz volt...

2014. ápr. 10. 09:19
Állami oktatás...nem kívánságműsor.
14. Kilimcs (válaszként erre: 1. - Lona55)
2014. ápr. 10. 09:17

a gyrekek iszonyú rugalmasak, semmi bajuk nem lesz. egy csomó helyen ez a "kisfelmenőnek" nevezett rendszer van, harmadiktól szakosodott tanítókkal. szerintem sokkal jobb mint a negyedikig egytanító, ahogy óhatatlan bestkatulyázódik esetleg egy két lurkó. többtanárral ez jóval rugalmasabb.


(én már elsőt is, 15 fős osztályokra, és kéttanítóra bontanám... de uyge a bilibelógó kész a magyar oktatásban)

13. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2014. ápr. 10. 09:03

Már gondoltam rátok:)

Igen, biztos jó, bár ez sem mindenkinek, hiszen sok tanító elsőben kiválasztja kedvenceit, illetve azokat, akik szerinte semmire nem képesek, ha maradna 4 évig, akkor szegény gyerek, aki nem a kedvenc, sosem fog kijönni a rossz helyzetből.


Amikor én voltam gyerek, akkor is úgy volt, hogy az első 2 év után, harmadikban új tanár lett, majd negyedikben ismét új. Nem volt az rossz, bár én tök semleges szerepet töltöttem be általában a tanároknál. Nem voltam a kedvenc és az utálatos sem, de pl. a bátyámat a buta gyerekek közé sorolta az elsős tanára, ami neki is nagyon rossz volt és nekem is, mert mindig átcipelték hozzám, hogy bemutassuk én mennyivel okosabb vagyok. Szegény bátyám felsőben került a helyére, addig kínozták.

12. trapiti (válaszként erre: 3. - A0c1361e44)
2014. ápr. 10. 08:30

A gyereknek nyilván nem lesz baja önmagában a váltástól. Az viszont normális szerintem, hogy ha nagy nehezen talál a szülő egy normális tanárt, akkor ahhoz ragaszkodna ameddig csak lehet...


Más országokban ez egészen másképp van, itt pl. ahol a lányom kezdi most a sulit, a tanárokat nagyon megbecsülik, a legjobb szakmák egyike, így valóban azok csinálják akik alkalmasak rá és szeretik is, és emellett nagyon jól is élnek belőle. Itt senki nem aggódik rajta, hogy vajon a tanár hogyan fog bánni a gyerekével, mert fel sem merül bennük olyasmi mint nekünk Magyarországon... de otthon én is aggódnék, és igyekeznék a lehető leghosszabb időre bebiztosítani a gyerekemet, ami legjobb esetben is csak negyedikig lehetséges... Szóval én megpróbálnék olyan sulit keresni ahol az a szokás hogy 4 évig viszi a tanító, ha találnék olyat akiben bízom.

11. Eszterkee (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2014. ápr. 10. 08:28
nem tudom, hogy lehet, de az egyik legjobb volt :) gondolom mindkét végzettséggel rendelkezett. mivel olyan intézménybe jártam, ahol ovi és iskola sőt gimnázium is működik, talán jobbnak látták elsőben ennyivel megkönnyebbíteni a "nagy változást".
10. 5674644b5d (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2014. ápr. 10. 08:26

Lehet, nekem is volt egy óvónénim aki az ovi alatt csinálta meg a tanító képzőt és velünk együtt jött általános iskolába tanár néniként :)


Egyébként pl Angliában az a bevett szokás, hogy minden évben más tanár néni van. Mind a magyarnak mind ennek megvan a maga előnye és hátránya természetesen, de drámézni semmiképp nem érdemes miatta. A gyerekek sokkal alkalmazkodóbbak ennél.

9. trapiti (válaszként erre: 1. - Lona55)
2014. ápr. 10. 08:26

Minden iskolában más a szokás, sok helyen végigviszi tanító negyedikig az osztályát, máshol második után váltanak, ez is elfogadott gyakorlat.

Nyilván ha egy jó tanítóról van szó, akkor a szülők sajnálják ha meg kell válni tőle, főleg ha esetleg az új nem annyira jó (sajnos iszonyú nehéz manapság jó pedagógus találni...)

Sokan mondják, hogy iskolába lépéskor tanítót kell választani, nem iskolát... hát itt az ok, ami miatt ez a közhely mégsem annyira igaz. Meg kell nézni az iskolát is, hogy ne csak az az egy tanító legyen normális, hanem ha úgy alakul, legyen remény jó tanítóra egy csere esetén is...

Amúgy a tanárnak is igaza van, hogyan is tudott volna bármi ígérni... két év alatt akármi történhet, és gondolom az osztályváltásról sem ő dönt, hanem az igazgató. Amennyire én látom, manapság semmi biztosra nem lehet számítani az iskolával kapcsolatban :/

8. c4851bb5de (válaszként erre: 1. - Lona55)
2014. ápr. 10. 08:24
Ez általában bevett gyakorlat. Sok iskolában így működik. Szerintem jól,... más habitusú tanár kell egy elsőshöz, és más egy negyedikeshez. Nyugi, a gyereked majd feldolgozza ;)
7. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Eszterkee)
2014. ápr. 10. 08:19
Hát ez meg, hogy lehet? Óvónéni, majd tanítónéni?
6. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - 3b1a5ec920)
2014. ápr. 10. 08:18
Van egy ismerősöm, akiknél szintén ez volt a "gond", ott a szülők aláírást is gyűjtöttek:)))
5. Eszterkee (válaszként erre: 1. - Lona55)
2014. ápr. 10. 08:18
anno nem az osztályfőnőkünk, de egy nagyon kedves tanító nénink minekt is csak 2. osztályig tanított (előtte oviban is ő volt az óvó nénink). volt nagy sírás-rívás, de túl éltük. sajnos az az tanító néni, aki jött helyette nem lopta be magát a szívünkbe, de ő is csak egy évig volt.
2014. ápr. 10. 08:16

Az elsos tanito az elsos tanito...

Mi ebben a gond?

Nem szoktak negyedikig vinni...

Ez nem a szulo kompetenciaja.

2014. ápr. 10. 08:14

Én nem értem a szülőket...lehet pszichológushoz kellene fordulniuk...

A gyereknek semmi baja nem lesz a tanárváltástól, de úgy tűnik, hogy a szülőnek igen...

2014. ápr. 10. 08:08
Ugyanmááááá! A gyerekek simán feldolgozzák. Minek ebbő ügyet csinálni. Sőt saját tapasztalat alapján állítom, jobb ha nem 4 évig nyúzzák egymást. Kell a változás!
2014. ápr. 10. 07:49

Kedves fórumozók! A véleményetekre lennék kiváncsi azzal kapcsolatban, hogy 2.osztályos osztályfőnök szeptemberben új első osztályra vált. Szerinte ő nem ígért senkinek semmit és ez így jó. Mi erről a véleményetek? Rábíznátok e a most induló elsős csemetéiteket? A váltás következtében a lecserélt osztállyal mi lesz? Hogy dolgozzák fel a gyerekek ezt?

Lona55

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook