Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik tavaszi virágot lehet préselni (későbbi kreatívságokhoz)? fórum

Melyik tavaszi virágot lehet préselni (későbbi kreatívságokhoz)? (tudásbázis kérdés)


10. 259a746ef3 (válaszként erre: 9. - Ficánka5)
2014. ápr. 12. 13:39
Mikor nyílt a cseresznye,meggy,japánbirs lepréseltem a virágokat és a húsvéti tojásokra tettem,tegnap csináltam,nagyon szépek lettek.
9. Ficánka5 (válaszként erre: 8. - Moncsicsi83)
2014. ápr. 12. 11:52

Én csak képeket csináltam, de láttam már kulcstartót is belőle, meg gyertyára rakva, könyvjelzőre. Ezek pont itt a hoxán voltak valamikor én is most mentettem át a képtáramba.


De ha szeretsz kreatívkodni, itt aztán találhatsz inspirációt:

[link]

8. moncsicsi83 (válaszként erre: 6. - Ficánka5)
2014. ápr. 11. 14:03
te miket szoktál kreatívkodni szárított virágokkal? Ötleteket szívesen fogadok :)
2014. ápr. 11. 14:03
Köszi szépen a válaszokat :)Nem igazán vagyok kreatív, így jobbnak láttam rákérdezni. Akkor lehet ibolyával és százszorszéppel megpróbálkozok, remélem sikerülni fog :)
2014. ápr. 10. 08:17

Én is szoktam ilyeneket csinálni, van ami kb. 12 éve a falon van és kifejezetten patinás, szép antik színei lettek.

Azt tapasztaltam, hogy szinte válogatás nélkül kell szárítani, mert minden a szárítás után dől el. Sokszor a kis semmitmondó virágocska mutat legszebben a képen. Engem elsősorban mindig az vezérelt, hogy inkább a vékonyabb fejű virágokat válasszam, mert mire pl. a szép sárga pitypang kiszárad, rengeteget veszít a színéből, formájából., de pl. kis vékonyka, kacskaringós vadborsó(lehet csak én hívom annak)nagyon mutatós lehelet megszáradva.

2014. ápr. 10. 06:46
Bármelyiket lepréselheted, szépen eligazítod, hogy jól látszódjon a formája, szírmai és már mehet is a préselés, majd a felhasználás:)
2014. ápr. 9. 23:29
2014. ápr. 9. 23:17
Pl. árvácskát, ibolyát, a jácint szirmait, tulajdonképpen bármelyik virágot le lehet préselni, minden csak a "kifektetési módtól" és a préselési időtől függ.
2014. ápr. 9. 23:10

Nagyiknak szeretnénk csinálni kisfiammal közösen majd anyák napjára képet, amihez szeretnénk virágot préselni/szárítani. Milyen most található virágokat érdemes szedni, velük próbálkozni?

Köszi a válaszokat :)

2014. ápr. 9. 23:09
Melyik tavaszi virágokat lehet préselni (későbbi kreatívságokhoz)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook