Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bébiétel evés - nem evés fórum

Bébiétel evés - nem evés (beszélgetős fórum)


1 2
46. 4c1a787e8f (válaszként erre: 44. - Bmaya1986)
2014. ápr. 25. 16:04

A fiam utálja a gyümölcsöt, úgyhogy főzelékezünk. Azt meg szereti. Egyébként kicsit őt is fogja az új étrend a sűrű szopizás ellenére is, de hát ritkábban kakil. Engem nem zavar.


A gyümit meg majd 3-4 hét múlva újra próbálom.


Az evés után viszonylag hamar szoktam szoptatni a folyadék miatt. Bár már néha próbálunk inni is.

45. nefaria (válaszként erre: 44. - Bmaya1986)
2014. ápr. 25. 09:40

Szia!


Bár nem tartozom (sajnos) a megszólított célcsoporthoz, de a hasfogásra van neked javaslatom: az én lányomnak is fogta a hasát az alma, én javaslatra kipróbáltam, hogy nem nyersen adtam, hanem sütve. Úgy könnyebben emészthető, meg levesebb is, mivel úgy sütöttem, hogy négybe vágtam, kimagoztam, és tettem alá kis vizet, amit felszívott, illetve azzal öntöttem fel a főzit. Így kapott ilyen picinek, mint a tiéd minden kaját - krumpli sült almával, cékla sült almával, stb stb, illetve a gyümikbe is ez kavartam. Így pl. barackot, körtét, szilvát, meggyet, cserkót, nektarint, (most ennyi jutott eszembe, ezek lassan jönnek is, időben és a hozzátáplálásod rendjében is), és mindenhez tettem sült almát, így könnyebben emésztette. Mondjuk a szilva, barack eleve hajtóbb.

jó főzőcskézést ;)

2014. ápr. 24. 13:39
sziasztok.6 hos babám van.most kezdtuk a hozzatapl.de mi valóban hozzatapl.ket szopi között kap de. gyümölcsöt.anyatej mellett.azon anyukák tapasztalatait várom akik szintén így csináltak.hogy zajlott hosszú távon mit adtak mennyi idő alatt,stb.az almaval kezdtük de hosszú távon fogja a hasat.ezzel kapcsolatban tapasztalatok ?köszi
43. nefaria (válaszként erre: 41. - Zebra25)
2014. ápr. 11. 15:36
Tejjel v tejfollel habarok. Esetleg probalhatod a rizs, mandula, kokusz stb tejet, bár méregdrága.
42. 4c1a787e8f (válaszként erre: 41. - Zebra25)
2014. ápr. 11. 14:21

Én vettem a DM-ben ilyen tejmentes valamilyen "tejfélét". Azt tettem picit a főzelékbe.

Én is egyre inkább kezdem elhinni, hogy nem jó az a sok tej.

41. Zebra25 (válaszként erre: 40. - Nefaria)
2014. ápr. 11. 14:01

Most ebédeltem, de folyik is a nyálam, én is szeretem:)

Főzelékeket, hogy csinálod?

Csak mert most azon gondolkodom, hogy ki kellene inkaktni a tejtermékeket az éteendből, mert hurutosodásra hajlamos a fiam és állítólag a tejtermék meg azt fokozza. Én általában habarással készítem a főzit, de most ezt kellene valamivel felváltani. Most vagy én engedek, mert a cukrom miatt én nem ehetek rántásos ételt, vagy létezik egy 3. variáció amit nem ismerek, ami tejmentes és rántásos mentes.

Mondjuk egy borsófőzit, hogy lehet besűríteni?

40. nefaria (válaszként erre: 38. - Zebra25)
2014. ápr. 11. 13:56
Igen, 1 db pl nálunk két kajára elég. Csak simán megfőzöm, kis sós vízben, és adok mellé darált husis pörköltet, vagy a saját magunknak főzött húsból nyiszálok mellé. Imádja a lányom, kicsit a répás krumplira emlékeztet az íze.
39. nefaria (válaszként erre: 37. - Zebra25)
2014. ápr. 11. 13:55

Egyszer a mi bölinben volt nyúlpörkölt, hááát senki se ette meg :) egyébként jól főznek, mikor szoktattam a gyereket, megkóstoltam :)

Ja, a régi szokások máshogy voltak, akkor már pl 2 hónaposan adtak narancslevet meg paradicsomlevet, most meg tiltólistán van 2 éves korig, merthogy állítólag allergizál. Én mondjuk adtam már 8-10 hó körül. Uborkafőzelék?! Rosszul hangzik :)

2014. ápr. 11. 12:47
Egyébként szerintem az édesburgonya nagyon nagy ötlet ám. Igaz, hogy nagyon drága, de 1-1 darabot az ember néha megvehet. Tényleg szokták szeretni a babák.
37. Zebra25 (válaszként erre: 35. - Nefaria)
2014. ápr. 11. 12:46

Én sem tudom megenni a saját főztömet anélkül, hogy utána ne sóznék:) Mindig is sótlan volt a kajám eleve valamiért, de a férjemnek jó, mert neki magas a vérnyomása, gyereknek sem árt. Én meg utána sózok:)

Igazából csak azért írtam le, mert ahány féle anyuka, annyi féle variáció.

Pl anyósom már 6 hetesen adatta volna a fiamnak a májat, de még a hozzátápit sem kezdtük meg csak 5 hónaposan.

Én szoktam a fiamnak egyébként sültkrumplit adni. Sütőben megsütöm, nem, vagy alig sózom.

Bölcsibe nézem miket kapnak, hát......én meg nem enném, de sok gyerek megeszi, mint pl a fiam is.

Petrezselyemfőzelék, uborkafőzelék meg ilyenek.

2014. ápr. 11. 12:41
Ja, ilyen bónuszkaja volt az almás zellerfőzelék is.
35. nefaria (válaszként erre: 34. - Zebra25)
2014. ápr. 11. 12:40

jaja, ez már ízlés kérdése :) Én pl alig sózok magamnak, anyám meg nem tudja megenni a főztömet anélkül, hogy bele nem borítaná a sót. Persze ez rossz szokás is, de azért a babáknak is van ízlésük. Az enyém pl utálja a brokkolit, bármilyen formában, viszont a céklafőzelék még most is megy, 2,5 évesen, bármivel. Vagy az almaszósz sült husival, amit én utálok, sose ettem meg, ő meg ellenne ha csak azt enné.


Egyébként ez jó ötlet, amikor válogatós lett a lányom, én mindenbe főztem neki almát, és úgy becuppant a kaja, amit a nélkül nem evett meg. De ilyenekre kell gondolni, hogy rakott karfiol reszelt almával, vagy sült almával, hányinger :) ő meg imádta. Sokáig tettem minden főzibe sült almát emiatt.

2014. ápr. 11. 12:28

1 éves koráig sosem sóztam, megevett mindent.

Nyugodtan lehet keverni a gyümit a zöldséggel. Meg fogja szokni. Lehet bele anyatejet keverni.

33. Picipötyi (válaszként erre: 32. - Nefaria)
2014. ápr. 11. 11:57

Az nálunk is nagyon bejött :-))) ideig-óráig.

Egyébként néha nagyon jó lenne a bébiétel, mert néha valóban kényelmesebb lenn :-) de én már tuningoltam neki mindennel, mégsem eszi meg.

Így marad a főzés, azt legalább megeszi, de ahoz is kell egy kis ízesítés. Viszont a legjobban azt szereti amit mi eszünk....... :-))) így kicsit változtattam a fűszerezésen, hogy ne legyen benne sok olyan anyag ami nem jó a szervezetéhez, vagyis....vegeta helyett, inkább több a só :-)

2014. ápr. 11. 09:45
Ja és a cékla, az nagy favorit, mert édes :) Lehet még édeskrumplival is próbálkozni, ha a sima krumplit nem eszi meg.
2014. ápr. 11. 09:44

Sok baba van úgy, hogy a 4-6 hós üvegeset megeszi, persze, mert az édes (alma, barack, szilva, ilyesmikre emlékszem), a húsosat meg nem. Ezt én sem értettem addig, míg meg nem kóstoltam. A legtöbb sótlan, rá is van írva hogy nincs sózva, és bűnrossz. Ha én nem tudom megenni, nyilván a baba sem fogja! Az én lányom ugyanígy volt.

Próbálkozz a főzéssel, nem ördöngősség! 5 hósnak elég ha krumplit főzöl, és ahhoz adagolod a bevezetnivalót. Már nem emlékszem a sorrendre, de arra igen, hogy 2/3 krumpli 1/3 egyéb - répa, sütőtök, zeller, karalábé, tök, brokkoli, spenót, sóska, (ezzel el leszel egy-két hónapig :) ). Pci só szerintem kell bele, de tényleg pici, hogy ehető legyen. Husit meg majd később, asszem 6-7 hónaposan, de javítsatok ki.


Jobban jársz ha főzöl, olcsóbb is, finomabb is, egészségesebb is! Utazáshoz, strandhoz lehet persze üveges. Én így gondolom :)

2014. ápr. 10. 15:41

Én úgy fel tuningolom h barmelyiket megeszi

Tipp: fél üveg babakaja+1 főtt krumpli+1 kis vagy fél alma+ kicsi víz+ sinlac.. Hidd el nincs olyan kaja amit így ne enne meg ehhez még rakjal tápit vagy anyatejet botmixeld össze és kész is!

29. Zebra25 (válaszként erre: 22. - Spinneli)
2014. ápr. 10. 13:29

Most elég kellemetlen helyzetben van. Mert vagy adja neki a spanyol cuccost, ami ugye a penészedésgátlótól kezdve mindennel be van fújva, vagy a magyar fóliásat, ami szinten nem sokkal jobb.

A bébiételt legalább talán bevizsgálják. Nagyon meg kell válogatni, hogy kitől vásárlunk, de még sokszor a piacos nénike sem az akinek látszik:)

Az lett volna persze a legjobb ha a szilvát, barackot, sok zöldséget lefagyasztja az ember előre, de hát nem mindenkinek van erre lehetősége. Tényleg meg kell nézni, hogy honnan vásárolja az ember a zöldséget meg a gyümölcsöt. Ha mondjuk csak ilyen nagyáruházból tudja beszerezni, akkor inkább a bébiétel. Azok közt is van olyan amiben nincs só meg cukor, el kell olvasni.

Nemsokára jön a meggyszezon, (epret még nem szabad adni ilyen picinek sajnos, azt azért nem írtam), lesz majd friss répa, cékla, jön a nyári alma, újkrumpli, sárgabarack...kitartás, addig kóstolgatni, próbálgatni az ízeket.

28. manó2000 (válaszként erre: 1. - 3d249bd49f)
2014. ápr. 10. 13:06

Ez teljesen normális dolog. Szépen lassan szoknak az új ízekhez.

Nálunk volt olyan, hogy csak egyféle ételt volt hajlandó megenni. Próbáltam naponta egy kicsit másokat is belevinni az étrendjébe és nagyon lassan megszokta. Azóta szépen boldogulunk. :)

27. Mimy... (válaszként erre: 1. - 3d249bd49f)
2014. ápr. 10. 09:02

Nálunk a hozzátáplálás első pár hónapjában csak az édes dolgokat fogadta el. Bár nyár volt, rengeteg finom gyümölccsel, hiába próbáltam keverni zöldséggel, amint megérezte, szájzár és nem evett belőle. Soha nem erőltettem, hetente próbálkoztam, hátha majd most alapon, és láss csodát, egyszer csak - amint husival kezdtem el neki főzni - elfogadta. Most lassan 14 hónapos, mindent megeszik válogatás nélkül. :)

A kérdésedre válaszolva: igen, megfogja szokni a többi ízt is. :)

26. Tati21 (válaszként erre: 1. - 3d249bd49f)
2014. ápr. 9. 23:45

Szoptatod még vagy tápszeres a babád?

Ha szoptatod, adj a főzelékbe anyatejet (az anyatejet ne melegítsd túl fel, a legjobb, ha a tálalás előtt lefejsz pár ml-t). Próbáld meg, h. először az anyatej legyen több, mint a zöldség és fokozatosan csökkentsd a tej mennyiségét a zöldség előnyére. Ez persze nem garancia, h. tuti megeszi, de ha ismerős az íz, akkor lehet, h. jobban rákap.

Ha tápszeres, akkor a Sinlac-ot is kipróbálhatod (gyerekorvos fel tudja írni). Az nemcsak gyümölcs sűrítésére jó, de javasolják zöldségekhez is. Először csak add magában pár napig a Sinlacot, h. megszokja az ízét - szerintem ízleni fog neki, mert édes. Ha már szereti, akkor mehet hozzá a zöldség (répa, brokkoli, krumpli).

Persze az egész hozzátápláláshoz rengeteg türelem kell és idő - mindkettőtöknek. A kisebbik lányomat 6 hónaposan kezdtem el hozzátáplálni és 8,5 hónaposan kezdett el rendesen szilárd főzelékeket enni. Addig már szerintem mindent kipróbáltam, teljes kétségbeesés, védőnőt, orvost is faggattam és egyszer csak varázsütésre elkezdett enni.

A bébiétel főzelékekkel többször próbálkoztam, de Ő a mai napig nem eszi meg. Már nem is erőltetem, főzök neki. Egy csipet sótól pedig nem kell félni, nem lesz tőle semmi baja, csak esetleg jobban fog neki ízleni az étel.

Később, ha már 1 év körül lesz, ajánlom a vegafűszer keveréket (nem túl olcsó...), amiben csak szárított zöldségek vannak só nélkül, így a só mennyiségét Te szabályozod.

25. 09d0a2c098 (válaszként erre: 1. - 3d249bd49f)
2014. ápr. 9. 23:44

Nyugalom, nem lesz azonnali eredmény, idővel megszereti, és enni fogja.

Nekem is a lányom az édes ízeket szereti, most lesz 11 hónapos, és eddig csak most sikerült pár naponta elfogadtatni vele kis mennyiségű zöldségeket, hússal.

Eddig meg csak anyatej és tápszer az első hetekben, utána meg mostanáig, tápszer, tejpép, gyümölcspürék, gyümölcslevek és néha teát fogyaszt. Most jó 2 hónapja kezdte elfogadni az eddig nem szeretett dolgokat, de én csak ritkán kóstoltattam, ha nem kellett akkor adtam a szokásosat. Aztán egyszer csak kérte, és ette. Nyitotta a száját a kanálra és már nem csak a gyümölcsös dolgokat eszi.

Türelem, ráértek fokozatosan haladni, általában az is bejön ha a kedvencével keverve adsz újat, aztán módosítva az arányt megszokja.

Vagy nálunk az jött be, leves alaplét mutattam neki, és egy idő után 100-150 ml-t megevett belőle, mostanra a levesben felpürésített zöldségeket is elfogadja.

Ő mondjuk eleinte mindenből üvegeset kapott, de megeszi az én főztömet is.

Amúgy is finomabb az édes gyümölcsös ízek, lassan megszereti majd a sima zöldségek ízét is, én hetente 1x mutattam neki, 1 kóstolás volt, elutasította aztán békén hagytam vele...

Egy idő után rájött ez hasonló mint amit már mutattam, kíváncsi lett és 1-2 kanállal már elfogadott, most már hogy kinőtt pár foga és tud rágni több mindent elfogad, és nem csak a folyékonyt, és pépeset, hanem a darabosabbat is.

Türelem... Én püréset vagy 6-7 hónaposan próbálgattam először neki, nem hajt a tatár, van idő megszoktatni vele. :)

Lesz amit sose fog, de lesz amit egyszer csak hirtelen elfogad. Pl a brokkolit ő azóta se szereti... :D De a barackot 3-4 hósan elutasította, 6 hósan meg hirtelen elkezdte jó ízűen inni a baracklevet, azóta szinte mindennap kap.

Ha még a pürés, meg a zöldség nem is megy, a lányom se halt éhen mert vagy 9 hós koráig szinte 95%-ban csak tápszert, és gyümölcsleveket fogadott el... (pürét felvizezve)

Amióta foga van, nyitottabb a rágásra és a kanalas evésre is, az új ízek is érdekesebbek lettek neki vagy 2 hónapja.

2014. ápr. 9. 22:21
2014. ápr. 9. 22:19
22. spinneli (válaszként erre: 21. - Zebra25)
2014. ápr. 9. 22:13
Nyugi, a szuperanyák ilyen gondolatsorig nem szoktak eljutni, ezért is szuperek ők.
2014. ápr. 9. 22:04

Azt ad a gyerekének amit akar.

Higgyétek el, látom mi megy a termelők között. Miket fújnak rá a zöldségre meg a gyümikre.

Amit mindenki maga megtermeszt, az jó, abban biztos nincs semmi hiba.

Tudjuk jól, hogy a banánt még a mai napig DDT-vel permetezik, ami a fiúknál terméketlenséget okoz.

Mindenben lehetne hibát taláni.

A sok műtrágyás sárgarépától kezdve a szétpermetezett meggyig.

Én termeltem a gyerekemnek(és persze magunknak) a zöldséget és a gyümölcsöt, most álljak neki fújolni? Ugyan már. Mindenki úgy táplálja a gyerekét ahogy akarja.

2014. ápr. 9. 21:56
Az idény csümölcsök hiánya miat én is próbáltam bébiételt, de annyi más is van benne pl. őszibarackos, hogy egyszerűen borzalmas és ezt a gyerkőc is érzi... már bánom, hogy nem tettem el én is a gyümölcsöt, amikor lehetett volna...azt biztos jobban enné..
19. Picipötyi (válaszként erre: 1. - 3d249bd49f)
2014. ápr. 9. 21:53

Az én gyerkőceim sosem ették meg :-) Olyan ízetlen c@r és ki tudja mi van benne....

Én úgy szoktam, hogyha már nincs ötletem, megnézem, hogy milyen bébiételek vannak és azt megcsinálom.... Az én főztömet megeszi :-))

2014. ápr. 9. 21:43
Bar az en fiaim is nehezen ereztek ra az uj izekre,de egy eves korukig szinte csak uveges kajat kaptak. Miert? Idotakarekos,es a bio tisztabb,mint amit a puacon megvehetek gyumolcsot,zoldseget.
2014. ápr. 9. 21:39
Én össz. 2x vettem boltit, szaga-íze óborzalom (számomra). Amikor kezdtük a hozzátápit, mentünk szépen sorban, de csak azokkal, amik itthon teremtek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook