Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól kell, hogy a babának napirendje legyen? fórum

Mikortól kell, hogy a babának napirendje legyen? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jún. 12. 19:05

Ahany anya, ahany baba, annyi kialakitott modszer :)

A jotanacsokkal tele a padlas, szval ne masokhoz akarj igazodni kedves forumindito. Te is es a kicsid is egyediek vagytok es egyedi parost alkottok.

En ezt mostanaban kezdtem teljesen magameva tenni!

2014. jún. 4. 16:58
Valami kis rendszer mindenképpen kell az "első perctől" fogva. :) Szerintem.
41. spinneli (válaszként erre: 40. - D41005143d)
2014. máj. 29. 07:40
Szerintem az nagyon későn van mr, de ez csak az én véleményem.
2014. máj. 29. 07:35
or bolcsibe,vagy ovodaba kerul.
39. gribedli*** (válaszként erre: 37. - Youlcsi)
2014. ápr. 8. 14:43
:DDDD
38. gribedli*** (válaszként erre: 35. - Youlcsi)
2014. ápr. 8. 14:42

Ja, tudom, nekem is mondtak, hogy ebresszem fel. Erre azt szoktam valaszolni, hogy bocsika, de a gyerek akkor no, amikor alszik es én nem akarom, hogy torpicsekek maradjanak:DDDD


Ez hatott naluk,mert igaz, hogy a novekedesi hormonok alvas Kozben termelodnek (igaz, az elso oraban, de ezt nem mondtam nekik!).


Egyenkent annyi, hogy ha tulaludtak magukat, max 1 oraval kitoltam az esti takarodot, oszt kész :)

37. youlcsi (válaszként erre: 36. - Gribedli***)
2014. ápr. 8. 14:38
ó, most majdnem valami csúnyát írtam! :D
36. gribedli*** (válaszként erre: 34. - Youlcsi)
2014. ápr. 8. 14:37

:DDDD


De eljon az az ev! A 6 evesem es a 11 evesem mar tok jól alszanak pl...:DDDD

35. youlcsi (válaszként erre: 33. - Gribedli***)
2014. ápr. 8. 14:37

"...csak ha mar alszik, nem jó felebreszteni ..."

na igen... alvó gyereket ne ébressz fel!!! hogy én ezzel mennyit szívtam. pedig volt barátnőm, aki mondta, hogy örüljek, hogy alszik végre... de a családi nyomás... meg a "hogy fog éjjel aludni, ha még mindig alszik!?" valahogy sokszor meggyőzött :)

34. youlcsi (válaszként erre: 32. - Katie_rose)
2014. ápr. 8. 14:35
igen... már csak évek kérdése :D
33. gribedli*** (válaszként erre: 29. - Youlcsi)
2014. ápr. 8. 14:34
Igen, mert azert ez idegrendszer fuggo is es nemcsak szoktatas kerdese, a gyerekek alvasciklusa rovidebb mint a mienk, pl pici babaknak 30 perces, mire eljut a 90 perces ciklusig, idobe telik. De onnantol mar tenyleg ra lehet szoktatni a 3 oras alvasra, lenyeg, hogy mindig 90 perccel oszthato legyen az alvas ideje, amit "eroltetunk", ezert jó a 2 masfel oras vagy 1x 3 oras szundi nekik. Persze nem biztos, hogy a gyerek is ezt akarja, fontos a rugalmassag, csak ha mar alszik, nem jó felebreszteni egy ciklus kozepen (ha ez megoldhato)
32. katie_rose (válaszként erre: 31. - Youlcsi)
2014. ápr. 8. 14:30

Nekem azt mondta,hogy nagyon könnyen megszokják,hogy kelni kell. Talán a te gyerkőcöd is megszokta és hiába nem kapott enni, már kelt,mert szokott.

De tényleg annyi mindentől függ. Fogzás, front, hasfájás, zajok, mozgásfejlődés...

Én imádom,hogy mindig van mire fogni. Így van remény is,hogy vége lesz egyszer. :D

31. youlcsi (válaszként erre: 30. - Katie_rose)
2014. ápr. 8. 14:27
én meg sztem pont azzal rontottam el, hogy éjjel nem kapott enni. 3 hós koráig cicilt éjjel, amikoris a gyerekorvos azt mondta, egy ekkora gyereknek már nem kell, elég a napi 5-6 cici, nem kell éjjel a 7. is... addig csak szopni kelt fel... azóta meg mindenért :(
30. katie_rose (válaszként erre: 28. - Youlcsi)
2014. ápr. 8. 14:24

Nálunk is van,hogy hetekig akár minden éjjel fél 2kor felsír... aztán elmúlik. 1 éves koráig viszont még ilyen sem volt. Igazából neki 1 évesen jött ki az első foga. Éjjeli szenvedések azóta vannak időszakonként. Ez a reggeli kelés idejét mondjuk nem befolyásolja.

Napirendeztem az elejétől (nem brutál szigorúan azért). Na meg hallgattam a gyerekorvosra,aki azt mondta,hogy az a gyerek,aki nappal rendesen eszik és iszok,az éjjel nem éhes vagy szomjas. Így éjjel ha felsírt is,nem cumisüveggel csendesítettem el,hanem simogatással, puszival ilyesmivel. (a sírni hagyás nálunk nem jött szóba,mert nem bírtam volna idegekkel. :D )

Egyébként mindig van mire fogni a nem alvást. Az is jó taktika,hogy elfogadja az ember és kész. :D

29. youlcsi (válaszként erre: 27. - Gribedli***)
2014. ápr. 8. 14:21
amikor mi átálltunk az 1 alvásra, azóta Áronom is képes délután 2-3 órát aludni.
28. youlcsi (válaszként erre: 26. - Katie_rose)
2014. ápr. 8. 14:20

áááá, direkt csinálod??? :D


ja és az enyém (aki már 3éves is elmúlt) még mindig nem alszik éjjel, vagyis nagyon rosszul... 7-8 óra egyben? idén még nem volt ilyen... a tavalyit is meg tudom 1 kezemen számolni...

27. gribedli*** (válaszként erre: 15. - Fiotor)
2014. ápr. 8. 14:19

Altalaban 3 orat kellene hagyni minimum a 2 alvas kozott napkozben (vagy 4). Ez nem torvenyszeru de 7 honapos babanal ez normalis, hogy delben mar faradt megsem alszik, tehetned 13-14 orara az alvast, addigra bealszik. Vagy ha tenyleg csak seta Kozben alszik, akkor vidd mindig setalni ebed utan es amikor elalszik, otthon atteszed (ha nem ebred fel...) a kisagyba.


Enyemek olyan 10-11 ig, majd delutan 2-4-ig aludtak Altalaban, majd kesobbiekben a delelotti mar nem ment, viszont 13-16-ig egyben.


De ez nem szabaly. Vannak jó alvo es vannak eber gyerekek, akiket sajnos mindig furikazni kell, hogy elaludjanak

26. katie_rose (válaszként erre: 25. - Youlcsi)
2014. ápr. 8. 14:18

Már azért van,hogy 8kor kukorékol. :D

mióta nagyobb (16 hónapos) csak egyszer alszik délután másfél órát. Régen ennél is többet aludt. :D

Persze vannak rossz időszakok,mikor éjjel sokszor ébred (fogzás...).

Nálunk az vált be,hogy nagyon hamar leszoktattam az éjszakai evésről . szerintem 1 hónaposan már 7-8 órát aludt egyben éjjel. Így mostanra volt ideje megszokni :D

25. youlcsi (válaszként erre: 24. - Katie_rose)
2014. ápr. 8. 14:15

ne idegesíts már fel! 8kor alszik és 9-ig reggel??? hogy csinálod, mondd!


nálunk 8kor van fürdés, így max 8:15kor ágyban van... és kel 5:30-6 között...

24. katie_rose (válaszként erre: 21. - Youlcsi)
2014. ápr. 8. 14:13

Nálunk este 8kor alvás van. Mindig. (persze csak neki. :D )

A bölcsi azért más. Ha a kisfiam korábban kelne,akkor biztos előrébb kerülne az ebéd is.

23. katie_rose (válaszként erre: 18. - PradaAngel)
2014. ápr. 8. 14:12

Én is a sorrendre esküszöm. :)

csúszás belefér,de nem szoktuk felcserélni a dolgokat. :)

22. youlcsi (válaszként erre: 18. - PradaAngel)
2014. ápr. 8. 14:11

ha még fél9kor vacsizik, mikor fürdik, fekszik?


olyan furcsa ez... pedig a szomszédban is hallom, hogy még csak akkor huzigatják a konyhában a székeket és ülnek le kajálni, amikor én már altatom a gyereket. pedig ott majd 1 évvel fiatalabb a kislány.

21. youlcsi (válaszként erre: 16. - Katie_rose)
2014. ápr. 8. 14:10
na, mi meg inkább kihagytuk/hagyjuk a 10órait, vagy max gyümölcslevet, teát kap helyette, ha későn volt reggeli... mert nálunk 11-12 között ebéd van. bölcsiben ezt szokta meg. előtte 13-14 között aludt csak el, mert még abéd után játszottunk, meséztünk. amióta bölcsis, délben már fáradt, mert megszokta, hogy akkor már alvásidő van. minden csak megszokás kérdése :)
20. youlcsi (válaszként erre: 15. - Fiotor)
2014. ápr. 8. 14:08

a 11 körüli kaja simán tekinthető ebédnek. bölcsiben pl 11:30 körül esznek, délben már alszanak.


nem tudnád megpróbálni elhúzni a felkelést?

mámmint hogy 6kor nincs játék még. van reggeli, cici vagy üveges... de ágyban maradni, összebújni... így talán nem igényelné már -98 körül az alvást, hanem mondjuk csak 10órai után. azután pedig majd lehet aludni 14 körül majd még egyet, és azzal bírhatja estig.

2014. ápr. 8. 13:53
Ja igen, és én is kb. 6 hetes korától már erre törekedtem, hogy minden nap nagyjából ugyanúgy menjen.
2014. ápr. 8. 13:51
Nálunk is úgy van, mint katie_rose-nál. Reggel fél 9-ig alszik általában, reggeli után séta, úgyhogy "tízórai" fél 1-kor, utána alvás, ebéd 4-kor, uzsi 6, vacsi fél 9. De néha 1-1 órákat ide-oda csúszik, alvástól, programtól, időjárástól, kutyafülefarkától függően. Ennyi rugalmasság belefér, de a sorrend mindig ugyanaz és azért igyekszem tartani az időket is. Szerintem kiegyensúlyozottá teszi a babát. Az enyém legalábbi úgy tűnik, szereti. ;-)
17. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Fiotor)
2014. ápr. 8. 13:47
En az alvasat mai napig babakocsiban oldom meg (maskepp csak extrem esetekben) de igy tudod/nad fixalni. Fontos, hgy legyen napirendje, minel tobb fix dolog van, annal jobb :)
16. katie_rose (válaszként erre: 15. - Fiotor)
2014. ápr. 8. 13:35

A kaja miatt ne izgulj. a tízórait sem csak 10kor lehet megenni. nálunk egy csomó ideig délben volt a tízórai és 3kor az ebéd. (reggel 9ig aludt)

Én kitolnál a délelőtti alvást. Inkább 10 körül fektetném, és délután 2-3 körül lehetne a délutáni.

Pár napig biztos nyűgös lesz,amíg átáll de utána megszokja :)

15. fiotor
2014. ápr. 8. 13:32
Reggel 6 körül szokott kelni. Reggeli, játék... 8-tól 9-ig alszik kb. egy órát. Utána 11-12 körül már látom,hogy ásitozik, dögöli a szemét, de ha leteszem üvölt. Van, hogy a kaja 10-11 -re jön ki, de ugye az nem tekinthető ebédnek. Mostmár dél körül is szoktam neki adni egy kis kaját, hogy szokja, hogy ebéd, aztán alvás van. De nem igazán megy. Lehet , hogy akkor már túl fáradt az alváshoz. De ha korábban hagyom aludni, akkor meg délután van ugyanez a hiszti a fáradtság miatt.
14. katie_rose (válaszként erre: 1. - Fiotor)
2014. ápr. 8. 13:20

Mi nagyon hamar kialakítottunk egy neki és nekünk is jó napirendet.

Délelőtt hol alszik?

Délután is biztosan fáradt,de lehet csak a zötyögésre tud elaludni. Ha pocakra rakod és álomba rázogatod a popópját? :)

Az majdnem babakocsi :P

Vagy ha van bölcsőhintátok,akkor abban elaltatod és vagy átteszed a kiságyba vagy nem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook