Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatti táppénz fórum

Terhesség alatti táppénz (beszélgetős fórum)


21. Nikolett1984 (válaszként erre: 11. - Sajt1979)
2014. ápr. 16. 21:22
Most milyen járandóságot kapsz? Mióta, meddig? Előtte volt már munkahelyed? Ha igen, mettől meddig?
20. Nikolett1984 (válaszként erre: 13. - Pimpinkin)
2014. ápr. 16. 21:20
Az egyszeri anyasági támogatás olyan 65 E Ft körül van idén.
19. Nikolett1984 (válaszként erre: 15. - Nadáné)
2014. ápr. 16. 21:19
Mindenhol a tavalyi fizetést veszik alapul, ez nem munkahelyfüggő. :/ Így jártunk sajnos.
2014. ápr. 16. 21:17

Szia! Terhesség alatt nincs betegszabadság, egyből táppénz van. Ha a munkáltatót tb-kifizetőhely, akkor tőlük kapod az utalást, ha nem, akkor a tb-től, amit szintén a munkáltató intéz a dokitól kapott és leadott papírjaid alapján. Lehet kérni postán v.utalással is. Érdemes mielőbb bevinni a papírt, mikor a dokitól megkapod, mert a tb-nél min.30 nap az ügyintézési idő, tehát ne várj össze 2-3 táppénzes papírt.

Egyébként kicsivel lesz csak kevesebb, mint a mostani nettó fizetésed. A tavalyi!! átlagos bruttó béred 60%-át vedd alapul, abból vonják a 16%-os szja-t. Természetesen ebből is igénybe lehet venni a családi adókedvezményt (a terhesség 91.napjától, erről a doki ad igazolást!),így az kapásból 10.000 Ft-tal több havonta. De ha most nem veszed igénybe sem veszik el, majd a jövőre beadandó bevallásban is visszakérheted utólag. Ha valami kérdés van még, próbálok válaszolni, könyvelő vagyok.

17. Nikk_1982 (válaszként erre: 16. - Nadáné)
2014. ápr. 16. 07:18
Ha a munkáltató tb-kifizetőhely, akkor a tp-t ők utalják
2014. ápr. 15. 07:09

Jaaa és látom írja valaki, hogy az utalást a cég elrontotta.

A cégtől egy fillért se fogsz kapni,

Mindent az OEP-től kapod meg. A bérszámfejtő fogja bejelölni, hogy utalással kéred vagy kp-ban.

Én 2 hetente kapom meg a hzi dokitól a tp-s papírt, viszem a könyvelőnknek, ő intézi és 1 héten belül jön az OEP-től a 2 heti táppénzem utalása.



Malacmuki!

Veszélyeztetett terhesség esetén NINCS betegszabi sajnos. :( Én is azt szerettem volna, de mivel 9-es a kód, így egyből táppénz. :(


Illetve még 1 gondolat. Ha folyamatosan tp-en vagyunk, tehát 30 napot meghaladóan, akkor arra az időszakra már szabi se jár! Na én ezen akadtam ki, de nagyon.

Tehát én mondjuk febr. közepe óta vagyok tp-en, akkor plusz 30 nap kb. márc. közepe. Arányosan erre az időre kb. 6 nap szabi jár nekem a 22 ből. Márc. közepétől meg nagy nulla a szabijaim száma! :(

15. Nadáné (válaszként erre: 14. - Nadáné)
2014. ápr. 15. 07:02

Bocsi, félrenyomtam. Nem 70, hanem 60 %.

De fontos, hogy ebből CSAK SZJA-t vonnak, semmi mást. Nekem a könyvelőnk mondta. És ugye nagyon nem mindegy, hogy a tavalyi vagy az idei bruttóról van szó. De nálunk a tavalyit veszik alapul.

Nekem pl. jan. 1-től fizu emelés volt. :/ De semmire se megyek vele. :(

14. Nadáné (válaszként erre: 1. - Pimpinkin)
2014. ápr. 15. 06:59

Szia!


Én is 9-es kóddal vagyok táppénzen.

A tavalyi éves bruttó kereseted 70%-a a táppénzed. Valamint ebből még levonják a 16% SZJA-t, és a maradékot kapod meg.

Tehát mindegy, hogy mennyi az idei nettód. A tavaly bruttód az alap. ;)

2014. ápr. 10. 17:33
kösz az infókat! Mennyi az anyasági támogatás az most??
12. Nikk_1982 (válaszként erre: 8. - Malacmuki)
2014. ápr. 9. 10:55
Ha terhesség miatt vagy táppénzen, nem jár betegszabi, csak tp. Tehát 60%, már az első naptól.
2014. ápr. 8. 12:12

Sziasztok! Nekem is hasonló csak kicsit komplikáltabb kérdésem lenne.

Felnőtt képzésre járok,munkaügyi központon keresztül,juniusban lesznek a vizsgáim...

Én is elmehetek indokolt esetben táppénzre???

10. Timo25 (válaszként erre: 9. - Malacmuki)
2014. ápr. 8. 12:11
Köszönöm az infot.
9. malacmuki (válaszként erre: 7. - Timo25)
2014. ápr. 8. 12:03
A munkáltató dönti el. Az én munkáltatóm táppénz esetén nem adja a cafatériát.
2014. ápr. 8. 12:02

Szia!

Minden évben az első 15 nap betegszabadság, azt a munkáltató fizeti, a jelenlegi béred 70%-a. Ezt munkanapokra számolják, nem jár hétvégére.

Ha letelt a 15 nap, akkor már táppénz jár (állam fizeti), ami 60%, hétvégére is jár (folyamatos táppénzt esetén). Ezt úgy számolják ki, hogy az előző évi teljes kereseted elosztják 360-nal, ennek 60%-a jár egy napra.

Persze mindkettőből vonnak adót és járulékokat.

7. Timo25 (válaszként erre: 5. - Armi)
2014. ápr. 8. 11:48

Szia !


Neked jár a cafatéria a szülésig ?


Tőlem azt is levették :(


Ezt kötelezően adniuk kell vagy a munkáltató dönti el, hogy adja vagy sem ?

2014. ápr. 8. 11:46
5. Armi
2014. ápr. 8. 11:44

Szia!


Én is már 4 hónapja itthon vagyok veszélyeztetett terhességgel, 9-es kóddal táppénzen.


Ez csak 60 %, és ebből is még levonják az adókat...


Sajnos én amióta itthon vagyok, állandóan a pénzemért rohangálok, pedig egy elég komoly, nagy cég a munkáltatóm már lassan 10 éve, így engem döbbentett meg a legjobban, hogy nem tudják rendesen utalni.


Össze vissza korrigálnak, javítanak, beismerték hogy elrontották, majd egyösszegben visszavonják....Szörnyű...


De ezalatt legalább a cafetéria jár, egészen a szülésig.

2014. ápr. 8. 11:38

Szia !


Én a 7. héttől vagyok itthon, veszélyezetett terhes vagyok, ez van a táppénzes papíromon is.


A fizetésed 60 %-a jár .


Annyit tudsz még tenni, hogy több legyen a fizetésed, illetve a táppénzed, hogy Te igényeled meg a babára a családi adókedvezményt. Ez még + 10000 ft havonta .


Úgy tudod kiszámolni, hogy mennyit kapsz, hogy a bruttó béred 60 %-át veszed, de abból még az szja-t, Tb stb ( amiket le szoktak vonni egyébként is ) is le kell vonnod.


Nekem most a hónapban jól elszámolták. 125 ezer a bruttó bérem és nem kaptam csak 50 ezer ft-ot, most meg szaladgálok a pénzem után :(


Ha tudsz keress egy bérszámfejtőt és kérd meg, hogy számolja ki, hogy mennyit fogsz kapni, így ha nem egyezik a kapott összeggel, akkor tudsz reklamálni.

Nagyon oda kell figyelni, hogy mennyi kapsz !

2014. ápr. 8. 11:22

szia

az átlagkeresetnek nézik a 70%-át. ha 150ezer volt általában a kereseted nettóban, akkor olyan 100 ezer körülre számíthatsz

2014. ápr. 8. 11:21
70 % körül kapsz, de biztos van, aki pontosabban tudja
2014. ápr. 8. 11:20

Sziasztok!

Tegnap jártam a nőgyógyásznál aki javaslatott tett táppénzre az háziorvos pedig kiírt.

A kérdésem az lenne hogy akit veszélyeztetett terhességgel vesznek fel táppénzre az kapja a teljes fizetését? Ha nem, nekem 150000ft a nettóm, abból mennyit vonnak?? Köszi a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook