Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás alatt a dohányzástol kevesebb lehet a tej, esetleg elapadhat? fórum

Szoptatás alatt a dohányzástol kevesebb lehet a tej, esetleg elapadhat? (tudásbázis kérdés)


24. Sz.Csirke (válaszként erre: 23. - Cszsuka)
2008. máj. 26. 15:14
Tenyleg, ez igaz sajnos:(
23. Cszsuka (válaszként erre: 22. - Sz.Csirke)
2008. máj. 25. 20:02
Abban az időben ezt nem tartották problémának. A 60-70-es években dohányzó nők sikkesnek, vagy divatosnak számítottak. Nézz meg egy kommunizmus-beli magyar filmet. Mindenhol vágni lehet a füstöt.
22. Sz.Csirke (válaszként erre: 20. - Cszsuka)
2008. máj. 25. 01:43

Tudom, nem ide tartozik, de muszaj megkerdeznem: anyukad miert adott tejet masoknak, ha dohanyzott?

Azt sem ertem, hogy azok az anyukak miert fogadtak el...

21. d0860dee94 (válaszként erre: 7. - Csiga78)
2008. máj. 13. 17:18

Urtica urens

csak vigyázz, hogy ne az apasztót adják, hanem a fakasztót!!! (CH -ban különbözik, de most nem tudom, melyik melyik...)

2008. máj. 13. 16:27
A dohányzástól biztos nem, mert az én anyám 17 éves kora óta láncdohányos és két tejtestvérem volt, annyi volt a teje. Viszont az immunrendszeremet rendesen megtépázta. Ráadásul passzív dohányos voltam 20 éves koromig, amíg otthon laktam. Nem volt a lakásban füstmentes övezet. (Ma sincs). Azt ajánlom kedves mai és leendő anyukák, hogy nagyon gondoljátok meg ezt a dohányzás dolgot! Nemcsak magának árt vele a dohányos, hanem mindenkinek, aki vele él, s a gyereke az ő tejét eszi!
19. Csiga78 (válaszként erre: 18. - Géza1980)
2008. ápr. 4. 16:30

Szívesen,csak örülök,ha tudok segíteni:)))


De azért ajánlom a párodnak a nagyobb hatás érdekében próbálja meg a magokat is mézzel megenni,mert akkor még több teje lesz.


Kitartást és azért sok boldogságot a Picihez!!!!!!

18. Géza1980 (válaszként erre: 17. - Csiga78)
2008. ápr. 3. 19:34
Köszi kiprobáljuk mindenkép!
17. Csiga78 (válaszként erre: 14. - Géza1980)
2008. ápr. 3. 17:19

Görögszéna mag.

Beugrott a neve.Nekem az napi szinten megemelte 300 gr.-mal a tejemet,mert egyik nap 600 alig-alig szopizott,miután ittam felment 900 gr.-ra.

Herbáriában tudtok venni.Áztatni kell hidegvízben,utána megfőzni a magokat meg meglehet enni mézzel.Én nem bírtam mert nem ízlett,de vannak akik odákat zengtek róla,mert nekik bevállt és nekem is.Szerintem azt még próbálja ki,mert veszteni nem veszít vele.Igazából nekem csak ez növelte meg látványosan és nem drága.1500,- körül van fél kiló.2 dl-be egy kávéskanállal tettem,de mindig 1 litert csináltam meg belőle és azt meg is ittam.


Sok sikert és kitartást!!!!!

16. Géza1980 (válaszként erre: 15. - 9778ca1817)
2008. ápr. 3. 14:00
Semmi gond nem tudhatad én pedig hülyén fogalmaztam.
15. 9778ca1817 (válaszként erre: 13. - Géza1980)
2008. ápr. 3. 12:26
elnézést :( nem tudtam, csak a megfogalmazásod volt furcsa
14. Géza1980 (válaszként erre: 11. - Csiga78)
2008. ápr. 3. 12:06
Igen erős dohányos volt terhesség előtt 6 honappal letette de most rágyujtott ezt a ch.5-ös bogyot szedi meg iszik teákat és tápszert kap a baba most már egy honapja ,és igen nagyon szeretne szoptatni csak a szopik 30-40 ml.és fejés 10-30 ml.kezdi feladni gondoltam hátha a cigi de azt tudtam nem attol appadt el....Köszönöm a válaszokat és,hogy nem szidtátok hanem megprobáltatok segiteni.
13. Géza1980 (válaszként erre: 8. - 9778ca1817)
2008. ápr. 3. 12:02
3 haláleset 1 honapon belül közeli hozzátartozó a családi okok.
12. virgilius (válaszként erre: 11. - Csiga78)
2008. ápr. 3. 11:08

Nekem úgy rémlik, hogy az 5-ös a szaporításra, a 15-ös pedig az apasztásra való.

Azt szokták javasolni a dohányos anyukáknak, hogy ha nagyon muszáj rágyújtaniuk, akkor közvetlenül szoptatás UTÁN tegyék, hogy a legközelebbi etetésig a lehető legtöbb méreganyag kiürüljön. De ha láncdohányos az illető, akkor talán jobb megoldás a tápszer, bármennyire is anyatejpártiak vagyunk...

Bocsánat minden dohányostól, dehát a baba érdeke az első...

11. Csiga78 (válaszként erre: 10. - Virgilius)
2008. ápr. 3. 11:01

Ja,csak azért írtam,mert ahogy leírtad beugrott a neve,annyi maradt csak meg,hogy u-val kezdődik:)))


De az 5-ös hígítást jól írtam,ugye?



Családi okra visszatérve,az aki nem dohányzott még életében soha "erősen" az nem tudja milyen hatást válthat ki az emberből akár egy pici dolog.

Így én büszke vagyok azért a hölgyre,mert le tudta tenni a cigit a terhesség alatt.Mert annál csúnyább nincs,amikor egy pocakos kismamának lóg a cigi a szájában.

Persze gondolom ő sem büszke rá,hogy rágyújtott,mert bizti ő is szoptatná a picit addig amíg lehet.

10. virgilius (válaszként erre: 9. - Csiga78)
2008. ápr. 3. 10:55
Persze, csak túl gyorsan gépeltem. Bocsi... És igen, a másik hígítás az apaszt.
9. Csiga78 (válaszként erre: 6. - Virgilius)
2008. ápr. 3. 10:52
Az urens az amire én is gondoltam és ha jól emlékszem ch5-ös híggítású,mert a 9-es és 13-asnak pont a tejapasztás a hatása.(urtica urens)
8. 9778ca1817 (válaszként erre: 2. - Géza1980)
2008. ápr. 3. 10:51

:)"családi okok miatt rágyujtott" ez jó!!!

Nagyon tecccett....

2008. ápr. 3. 10:49

Igazat adok az előttem szólokhoz.

Dohányzástól nem apad el,viszont megérezhette a Pici az ízén a nikotint és nem lehet,hogy emiatt kevesebbett szopott,így kevesebb is termelődött?


Van egy homeopátiás bogyó(azt hiszem u betűvel kezdődik),ami nekem segített sokat,vmilyen búza volt,de most nem jut eszembe a neve.Pont most jön a védőnőm hozzánk,ha gondolod és érdekel megkérdezem,mind a homeopátiásnak a nevét mind a búzának a helyes nevét.


De azért inkább ne dohányozzon a párod(sajna saját tapasztalatból mondom:()

6. virgilius (válaszként erre: 2. - Géza1980)
2008. ápr. 3. 10:44

Szia!

A tej mennyisége akkor inkább az idegeskedéstől csökkent, fel lehetne szaporítani pl fejéssel, gyakori mellretétellel, homeós bogyókkal (itruca urens), viszont NAGYON NEM ajánlatos szoptatás idején dohányozni, mert egy az egyben belekerülnek a méreganyagok az anyatejbe... Próbálja másképp oldani a stresszt, ha tudja...

5. 2577cdcc12 (válaszként erre: 2. - Géza1980)
2008. ápr. 3. 10:44
A kimerültség, és a stressz is lehet az oka. Mondjuk én biztos nem gyújtanék rá, ha szoptatok (bár sosem dohányoztam). Mondjuk elég sok dohányos anyukát ismerek, és ugyanúgy volt tejük.
2008. ápr. 3. 10:42
Szerintem nem a dohányzástól apadt el a teje, inkább azoktól a leki problémáktól, ami miatt rágyújtott! Azon problémákra kellene inkább megoldást találni!
2008. ápr. 3. 10:42

Szia!


Szomorú, hogy dohányzik(zott) szoptatás alatt....De ha már így alakult.....


Szeintem:

Nem a dohányzástól apadhatott el, hanem inkább az idegeskedéstől, kimerültségtől. A lényeg, hogy minél többször tegye cicire a picit, próbálja szoptatni. Sokszor próbálja meg fejni. Így vissza fog jönni!!!


De azért nem árt, ha nem cigizik.....

2008. ápr. 3. 10:37
Feleségemnek elapadt a teje vagyis kevés van azt hitte már nem lesz (családi okok miatt rágyujtott,kicsit kimerült)És nem tudja visszahozni szerintetek ha leteszi ujra visszaállhat????SOS köszi mindenkinek a választ.
2008. ápr. 3. 10:35
Szoptatás alatt a dohányzástol kevesebb lehet a tej, esetleg elapadhat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook