Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » In memoriam... fórum

In memoriam... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: In memoriam...

1 2
2014. dec. 7. 19:37
Én a helyedben feljelentést tettem volna állatkínzázásért!
2014. júl. 30. 08:03
Köszönöm szépen. Most az új kutyánkat szoktatom arra, hogy a kapu sarkig tárva lehet, akkor sem szabad kimenni. Nem is megy. Arra pedig ügyelni fogunk, hogy még egyszer két kutyánk egyszerre ne legyen. Pedig nagyon szeretjük a kutyákat!
39. grizus
2014. júl. 30. 02:51
Ha a törvény ilyeneket megenged, hallgatólagosan beleegyezik, akkor nekünk, civileknek kell kikényszeríteni az ilyen esetek vizsgálatát és a méltányos eljárást, és ennek az aljas gyakorlatnak a beszüntetését.
38. grizus (válaszként erre: 18. - Bnedora)
2014. júl. 30. 02:47
Ha már ezt írod, megemlítem, hogy volt a telken cicánk is. Elvolt ő akkor is, ha nem voltunk ott, de ha kijöttünk, mindig megjelent, hízelgett és menekült egyszerre, édes kis cica volt, egy apróság felnőtt korban is és Foltocskának neveztük el. Kétszer kölykedzett, mikor is ivartalanítottuk. A gyermekeit még ma is látjuk néha, van amelyiket befogadták, de őt már nem látjuk, pedig ma se lenne öreg, szóval elég valószínű, hogy emberik kéz pusztította el. Az emberek hihetetlen aljasak bírnak lenni!
37. grizus (válaszként erre: 35. - Greeneyed)
2014. júl. 30. 02:42
Nem kell ehhez semmiféle indok a valós életben. Elég, ha papíron megvan az indok, aztán lő ha meglátja. Az én szememben az ilyen nem vadász, nem vadőr, hanem gazember.
36. grizus
2014. júl. 30. 02:41
Én is együtt érzek Veled, szíven ütött az írásod. És nem tudom szó nélkül hagyni. Nekünk is volt kutyán kint a telkünkön, sokat jártunk hozzá és telente behoztuk. Nos, ő nem kószált el, de mégis előfordult, hogy ha nyitva volt a kapu, kiszaladt és berohant az erdőbe. És tudtuk, hallottuk a környékbeliektől, hogy bizony a vadász nem teketóriázik, igenis lelövik a kutyákat. Nem érdekli őket, hogy kié, mennyire tiszta, rendes, látszik, hogy gazdája van, nem, lőnek, mert "kárt tehet a vadban", vagy valami hasonló érv alapján. Úgyhogy én a helyetekben megszorongatnám azt a vadászt. Most erre biztos nem vagy képes, hiszen gyászolod a kutyákat, de ahol ez egyszer megtörténik, ott többször is megtörténhet. Felháborító, aljas dolog, de van ilyen.
2014. júl. 30. 01:59

Sajnálom a kutyákat :(


"(3) A vadászterületen a vadász a vadállomány védelme érdekében - a vad elfogására, elejtésére megengedett vadászati eszközzel - elfoghatja vagy elejtheti

a) a vadat űző kutyát, ha a vad sérelme másként nem hárítható el, illetve

b) fertőzés továbbterjedése vagy másként el nem hárítható támadás megakadályozása céljából a kutyát vagy macskát, ha a tulajdonosának felderítésére nincs közvetlen lehetőség.

(4) A (3) bekezdésben foglaltak nem vonatkoznak a felismerhető jellel ellátott, rendeltetésüknek megfelelően alkalmazott vadászkutyára, valamint a vakvezető kutyára."

[link]


A vadász nem lőheti le "csak úgy" a kutyát, akkor sem, ha kiszökött, csak indokolt esetben. Kétséged ne legyen, hogy mindig talának indokot, ami aztán vagy igaz, vagy nem, de sosem fog kiderülni, mert a vadászok összezárnak.

34. Rozália (válaszként erre: 33. - Sly7105)
2014. ápr. 11. 20:57
Így van! Nekünk is hatalmas udvarunk van, kedvére rohangálhat a kutyusunk. És tehették a szerencsétlenül járt ebeim is... Szerintem boldogok voltak...
33. Sly7105 (válaszként erre: 31. - Rozália)
2014. ápr. 11. 13:42
De hát az ilyen környezetben vétek lenne kutyus nélkül élni. Én panelban is tartottam kutyát, igaz akkor kicsikét, de számomra a faluban az a legjobb, hogy lehet kiskutyád, nagy kutyád, cica és lehetőleg ne láncon legyenek, hanem szabadon.
32. Rozália (válaszként erre: 29. - Sly7105)
2014. ápr. 11. 13:38
:(
31. Rozália (válaszként erre: 28. - Sly7105)
2014. ápr. 11. 13:37
Köszönöm az együttérzésedet. Mi is egy aprócska faluban lakunk, körülöttünk határ, erdő...
30. Rozália (válaszként erre: 27. - Chelsey)
2014. ápr. 11. 13:36
Köszönöm szépen.
2014. ápr. 11. 13:30
Még csak annyit, hogy nyilván a chip és a biléta a nyakában a kutyának, nem véd a golyó ellen.... Úgyhogy a vadászok lelkén száradó kutyuséletekről meg csak annyit, hogy no comment.... sajnos ők ilyenek... :(
2014. ápr. 11. 13:13

Elolvastam a cikket és nagyon sajnálom, ami történt... Azt gondolom, hogy ezt nem könnyű feldolgozni, sőt, nagyon nehéz, és nem kevés idő. Aki falun él és kutyát, kutyákat tart, fel kell készülnie arra, hogy a kutyusokra jobban kell/kellene vigyázni, mert bizony nagyon sok veszély leselkedik rájuk egy-egy ilyen szökés alkalmával. Én is aglomerációban élek, szeretem a csendes nyugodt környezetet, de még jobban a kutyákat, ezért is költöztünk ilyen helyre. Sajnos én magam is vesztettem el hasonló módon kutyust, mert elszöktek, és csak az egyik kutyosom tért haza, a kis palotapincsi sajnos nem :( Ennek két éve már, de még mindig fájó szívvel gondolok rá. Annyi reményem van, - mivel őt nem találtuk meg szerencsére holtan -, de sajnos életben sem... hogy talán esetleg befogadta valaki és azóta is életben van. Akkor még nem voltak a kutyusaim chipezve sem :( és még egy biléta sem volt a nyakán a nyakőrvén. Persze mi is plakátoltunk és kerestük, de hiába... Olyan helyen élünk, ahol körülöttünk határ, szántóföld, dimbes-dombos szép vidék, igazi csavargásra alkalmas terep az elkószáló állatoknak és persze vadászterület is. Azóta nekünk is van másik kutyusunk, de sosem felejtem el Bubut, akit ily módon elvesztettünk. A csavargást nem szabad hagyni a kutyáknak, tudom, hogy ez nem könnyű és nem egyszerű dolog és sokszor a kerítés megerősítése sem megoldás, mert a kutyusok nagyon ravaszok, megtalálják a gyenge pontokat, akár szét is szedik a kerítést, ha menni akarnak. A villanypásztor lehet még hatásos és egy olyan kerítés, aminél nincsenek gyenge pontok. Csak ebben lehetünk biztosak. És feltétlenül legyen a kutya nyakőrvén egy biléta, névvel, telefonszámmal a most már kötelező chip mellett. De nagyon jó dolog az ivartalanítás is. A fiúk nem mászkálnak a lány kutyák után abban az időszakban és a lány kutyákban sem nő meg a kalandvágy. Szóval ne hagyjuk, hogy egyszer-kétszer meglógjanak, mert hamar rá tudnak szokni és hiába térnek haza 10x, lehet, hogy 11. alkalommal már nem látjuk viszont őket. Nekem most 3 kutyám van. Egy Golden Retriever, aki két évvel ezelőtt elment a kis pincsivel és csak egyedül tért vissza, egy Moszkvai őrkutya és egy kis yorki. A Moszkvai kutyámat (még csak 7 hónapos, de már 40 kg feletti és nagyon magas, nagy kutya) idén tavasszal ivartalanítottuk, a Goldent is meg szeretném műtetni,ő majd nyár végén fog átesni rajta. Úgy vettem észre, hogy a moszkvai sokkal nyugisabb, mint azelőtt, és a tüzelési időszakban ő már biztosan nem fog megkergülve elszökni otthonról. Sajnos a lány kutyák is megindulnak tüzelési időszakban... Nekünk, gazdiknak kell vigyáznunk rájuk. Egyébként a szökés ellen még nagyon hatásos dolog, ha falun élő kutyánkat időnként elvisszük sétálni, kicsit "világot látni", mert a szökés bizony sok esetben azért (is) van, mert a kutyusok unatkoznak otthon, hosszú idő után nem elég jó nekik az udvar, esetleg keveset foglalkozunk velük, stb. ilyenkor van kedvük csavarogni. Szóval én azt mondom, hogy minden óvintézkedés kerítés tekintetében + törődjünk sokat a kutyánkkal, vigyük magunkkal sétákra, fárasszuk le rendszeresen és akkor nem lesznek ilyen tragédiák. Kívánok mielőbbi megnyugvást és az új kutyus felé mielőbbi teljes, odadással történő szeretetet, mert ő nem tehet semmiről...

Üdvözlettel: Szilvia

2014. ápr. 10. 18:11

Sajnálom a kutyáidat és kívánom, hogy a újra jobban tudjatok vigyázni és mihamarabb szeresd meg!


Azonban más nézőpont is létezik:


[link]

26. Rozália (válaszként erre: 20. - Katuska8)
2014. ápr. 8. 19:18
Vigyázzál rá nagyon és még sok évig okozzon örömet a jelenléte, okossága, hűsége.
25. Rozália (válaszként erre: 19. - Katykóca)
2014. ápr. 8. 19:17
Köszönöm és jólesett, hogy te is felindultan beszéltél a vadászokról. Ámbár, az ilyen az nem vadász!
24. Rozália (válaszként erre: 18. - Bnedora)
2014. ápr. 8. 19:16
Köszönöm szépen, aranyos vagy!
23. Rozália (válaszként erre: 22. - Legnano)
2014. ápr. 8. 19:14
Köszönöm szépen.
2014. ápr. 8. 16:55

Sajnos a vadászoknak hatalmat adtak,hogy lőhet amikor kedve tartja.Nagy emberek lettek ebben a káoszban,ami uralkodik ebben az országban és a törvényt csak beiktatják,azt nem tárgyalják meg.Majd módósítják 50 x.Egy kutya aki az ember barátja nem ilyen véget érdemel,hogy egy lövöldöző vadásznak mondott egyén, kénye kedvére durrogtat.Ingerenciája volt,hogy elsüsse a puskát csak az a baj,hogy nem büntetik meg, mert ilyenkor nincs meg a tettes.Ez is bántalmazás,most hol a TÖRVÉNY?Nekem két fehér puli kutyám van és ha ez történne velük,nekik mennék.Felforrt a vérem,hogy itt mindent lehet csinálni?Hol az a rend,amit beigértek?Fájdalmas az elvesztésük és nehezen lehet túl lépni,mert ŐK hozzánk nőttek családtagok védelmezőnk!!!

Őszinte részvétem,de próbálj meg megnyugodni és az új jövevényt szeretni!!!

2014. ápr. 8. 06:42
:-((
2014. ápr. 7. 23:12
Sajnálom a két kutyát! Szomorú dolog ez :( Pár éve a mi német juhászunk is eltűnt, egyetemben a mellé párnak hozott alig pár hónapos kis német juhásszal. A nagy kutya vissza jött reggelre, de a kicsi már nem volt meg, majd este megint elment a nagy kutya, de másnapra már ő sem volt meg :( A hegy felé mentek, kerestük őket mindenhol, de sehol sem voltak. Gyönyörű és értelmes kutyák voltak, nagyon szerette őket az egész család. Azóta volt párban 2 német juhászunk, már ők sincsenek, de lettek kölykeik, az egyiket megtartottuk, mellette van még az én kis puli kutyám, akit mindennél jobban szeretek. Nagyon értelmes, okos kutya. Ő a társam, barátom, ő a mindenem :)
2014. ápr. 7. 21:47

Rohadjon meg az összes vadász...Milliós puskákkal coolgazdagon megvásárolják a mezeinket erdeinket,és lövöldöznek az állatokra/csak humánusan faággal letörölgetik és a kalapjuk mellé tűzik,meg bocsánatért tülkölnek..a dudájukkal..álemberségesen..és ha nem lenne annyira embertelen röhejesen..

Nem te vagy az első ember akitől ezt hallom hogy a vadászok simán lelövik a kutyát...hát basszus szarvasnak nézik vagy nyúlnak???Vagy csak simán vérengző vadállatok,akiknek tök mindegy csak ölhessenek pénzért?! Undorító...

Annyira sajnálom a két szeretett kutyád ilyetén elvesztését..és ha az én kettőmmel ilyen történne...nos gázul hangzik..de vendetta lenne nálunk!!!

Ja igen ,a kutyáink már a saját magyar mezőinken sem engedhetjük el futni egyet,de a külföldi vadász seggbe durrant ha kirándulsz..frankó::::(

szép ország szép kilátással...Bocs hogy sötétre sikerült,de tisztára agyrém amit leírtál..és nem is egyedi eset...

2014. ápr. 7. 21:44

Drága Rozikám! Csak most olvastam el cikkedet, mert a címét olvasva, nem is akartam eddig, tudtam, hogy könnyet csal ki majd a szememből. A fényképeket látván, gondoltam, hogy te írtad, megismertem őket, így mégis elolvastam. Nagyon sajnálom, hogy ilyen véget ért az életük, hiszen tudom, mennyire szeretted őket.

Jártam én is hasonló cipőben, az enyémek is mindig ellógtak, ahogy egy kis rést megláttak a kerítésen. Volt, hogy 1 hétig csavarogtak, mert nem találtam rájuk előbb. Ők a végén elaltatásra kerültek, mert olyan állapotba került az egészségük, hogy nem akartam, hogy tovább szenvedjenek. Sajnos, nagyon sok rossz ember van. Közvetlen közelemben a cicák tűntek el szőrén-szálán. Így veszítettem el utolsó két cicáimat én is. Biztos vagyok benne, hogy emberi kéz által ért véget életük.


Biztosan hosszú idő el fog telni, míg kutyáid emléke halványulni fog. Sok örömet és jó egészséget kívánok új kutyusodhoz.

2014. ápr. 7. 21:06

Köszönöm szépen mindenkinek az együttérző hozzászólást. Azért is írtam meg ezt a cikket, hogy segítsen a gyászom feldolgozásában...

Tudjátok, az a tapasztalatom, ha csak maga van egy kutya, nem kívánkozik el. Ezt nálunk élő több kutyán is megfigyeltük. Amíg nem volt, akivel "elrosszuljanak", addig tudta mindegyik, hogy NEM SZABAD! Annyira kíváncsi lennék, hogy pl. a fitalabb kutyusom mivel tudta rávenni az öreget, hogy menjen. Sajnos, ezt már sosem tudom meg. Tervben van a közeljövőben egy teljes kerítéscsere. Az új kutyusunk 8 hónapos, mire ivarérett lesz, a kerítés is elkészül. Ő, hogy velem többet ilyen tragédia ne történhessen meg, a fiam kutyusa. Róla és a sorsa felől ő dönt.


Igen, mondtátok a chipet. Mind a két kutyában volt. (És van már az ifjoncban is.) Amikor már egy hete nem voltak meg a kutyák, felhívtam az állatorvost, hogy egyáltalán, ilyenkor mi a teendő, van-e valamilyen lehetőség. Igen, ha odavitték volna hozzá, ő meg tudta volna nézni, hogy kié a kutya:( Az meg külön röhej, hogy csak szinte közvetlen közelről lehet leolvasni a chipet. Ámbár, ebben az esetben Az az illető ölni akart. Ha a kutya nyakában fityegett volna a lakcím a telefonszámmal, akkor is agyonlőtte volna őket. És az ilyen az nem vadász. Az még rosszabb az állatnál is! Az igazi vadász szereti és tiszteli az állatokat. Az igazi vadász nem öl szórakozásból. Lehet, hogy kinevettek, de egy kutya bántalmazását, sőt megölését azért én nem veszem egy kalap alá a fácánok és nyulak, stb. levadászásával. De talán még ott is van valami rendszabály...

16. Rozália (válaszként erre: 6. - Bumburka)
2014. ápr. 7. 20:54
Kívánom, hogy még a lehető legtovább lehessen veletek, köztetek...
15. Rozália (válaszként erre: 5. - Panda68)
2014. ápr. 7. 20:53
Köszönöm és együttérzésem!
2014. ápr. 7. 20:35
Amúgy meg, ha már méreg drágán kell az a nyomorult csipp, akkor hadd ne lője le az a tetves vadász a kutyát... Oké?? Sokkal könnyebben visszaszolgáltatható, egy kis bünti keretében...
13. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 7. - Regin_a)
2014. ápr. 7. 20:33
Nem vadász kéne, hanem sintér. Régen voltak sintérek. Az beviszi a legközelebbi menhelyre az állatot, miközben a frissen begyüjtötteket posztolják valahol. Ilyen egyszerű lenne. De erre nincs pénz, rendre, biztonságra, csak a pénzlenyúlásra, simliskedésre...
12. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Rozália)
2014. ápr. 7. 20:28
Bezzeg ha egy kutya ráharapna a nyakára az ilyen nyomorultnak, akkor könyörögne az életéért. Akkor rögtön Istenhívővé válna, megértené mit jelent élni és meghalni. De a kutya lehet hogy még ilyenkor is meggondolná magát mert több emberség lakozik benne. Csak egyet kívánnék neki. Hogy érje utol a sorsa.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook