Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pénztárca kímélő részletek - hogyan spórolsz? fórum

Pénztárca kímélő részletek - hogyan spórolsz? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2016. jún. 14. 12:23

Nekem kinyitja, de ha nem megy, írd be googleba a címét:


"Diy 3 t-shirts à faire soi même"


A videó cover olyan, hogy van rajta 3 felső, felsimered:)

186. LadyBird 2015 (válaszként erre: 185. - Gribedli***)
2016. jún. 14. 11:43
Megnéznéd a linket, mert nekem nem hozza be.:((
185. gribedli*** (válaszként erre: 184. - Klingy 15)
2016. jún. 14. 11:06

Mint írtam, csak olyanokat vállalok be, amikhez nem kell sokat varrni, nem kell hozzá nagy tudomány, sok anyag van, amiket be sem kell szegni mert ilyen nem foszlós, mikroszálas pamut, stb.


Pl egy pólóból ilyen egyszerű felsőket varrás nélkül (jó, az egyiknél van 3 öltés, de ennyi):


[link]

184. Klingy 15 (válaszként erre: 183. - Gribedli***)
2016. jún. 12. 21:33
Nagyon aranyos vagy,köszönöm,hogy keresgéltél.Tegnap én is nézegettem,és láttam elég sokat,nagyon sok fodrosat,de még kötényeket is.Nagyon ügyes vagy,hogy kézi varrással megcsinálsz ruhácskákat még külön vett anyagból is.Sok sikert Neked!
183. gribedli*** (válaszként erre: 180. - Klingy 15)
2016. jún. 12. 17:46

Nem találtam ezt a verziót, de nem is vártam, hogy találok róla mert ez egy régi műsorban volt. Ellenben találtam sok nagyon jót, farmerszoknyát nadrágból inkább a fodros változatot találtam, de kisruhát, halter dress (nyakbakötős ruha) és nagyon tetszenek, jövőhéten veszek valami anyagot mert muszáj egy ilyen kisruhát csinálnom!:D


Írd be googleba, hogy "diy halter dress" és kidob egy csomó videót, nézelődj, de azt is, hogy "diy skirt from jeans"

182. 328e1b30ab (válaszként erre: 171. - Túrógombócka)
2016. jún. 12. 11:02
Ez pedig a másik dolog. Ha már pénzt adok érte, ne legyen se nem használt, se nem viseltes. Sem úgy használt, hogy szinte nem is látszik.
181. 328e1b30ab (válaszként erre: 170. - Aredhel)
2016. jún. 12. 11:01

Nem gondolom, hanem tudom. Kiszámoltuk.


Másrészt, értem. Nem egy bonyolult dolog ez a ruhaturkálás.


A ruhatáram olyan ruhákból áll, melyeket jellemzően szezon végén vagy szezonközepi, speciális kedvezményekkel vásárolok, és nem a Zarában, amit említettél, az nem egy jó minőség.


Tehát, nem nem "értem" a ruhaturkálás lényegét, hanem fölöslegesnek tartom a ruhák kiturkálásával tölteni azt az időt, amit olyan dologra is fordíthatnák, amire érdemes. Ezért nem is teszem. Nem része az életemnek a céltalan bolyongás, turkálás, "hátha lesz valami" stb. Akit szórakoztat, tegye.

180. Klingy 15 (válaszként erre: 179. - Gribedli***)
2016. jún. 10. 20:33
Nagyon jó lenne,szívesen megnézném.
179. gribedli*** (válaszként erre: 178. - Klingy 15)
2016. jún. 10. 17:49

Szívesen!


Levágod az alját amilyen hosszúra szeretnéd és a belsőcomb résznél a varrást is felvágod, kiteríted az egészet, hogy lásd, mekkora háromszöget kell hozzáadnod, meg lecsippented még azt a részt, ami a nadrág lovaglórészét adja. Miután a szár maradék részéből (amit levágtál a hosszból) kivágtad a háromszögeket (emlékezz, hogy kell ráhagyni kb 1- 1,5 cm varrásszélt!), felvarrod ahova kell.


Még egy dolog szintén jól néz ki régi farmerből, a mellény, ez is nagyon egyszerű és pl technikaórán ezt is csináltuk, sose felejtem el az első mellényt, amit én csináltam:)


Próbálok rákeresni, hátha találok erről a szoknyásról egy videót, ahogy én csinálom.

178. Klingy 15 (válaszként erre: 177. - Gribedli***)
2016. jún. 10. 17:34
Nagyon ügyes vagy,köszönöm.Tulajdonképpen azért tetszettek meg az ötleteid,mert nekem is van itt a fiamról néhány farmer,meg póló is,és ezek már itt is maradnak,mert csak azokat vitte el költözéskor,amik még jók rá,de kidobni meg sajnálnám.Nekem most nagy segítség,hogy részletesen leírtál mindent.Nyáron nincs idő gyakorolni,de majd télen biztos,hogy hasznosítani fogom.Köszönöm a biztatást,nagyon sokat segítettél.
2016. jún. 10. 10:23

Még azt fűzném hozzá, hogy csak olyat érdemes átalakítani, ami már van, de nem tudunk vele mit kezdeni, nem pedig kifejezetten erre vásárolni, hiszen ha olyan kell, ami mindenhol jó, könnyebben és olcsóbban hozzájut az ember mintha megvenne valamit, ami teljes átalakításra szorul és kell hozzá egy csomó apróság, meg idő, na így szerintem nem éri meg, kivétel, ha valaki géppel csinálja és mérlegelte az árakat, olyankor még az anyag megvétellel is olcsóbb lesz, de akkor abból indulunk ki, hogy az illető tud varrni alap dolgokat.


Pl szoktam régi nagy pólókból felsőket csinálni vagy mást, de nem veszek direkt erre a célra egy pólót, hogy szétvagdoshassam.


Mivel a fiam farmerjai tök jó állapotban vannak és ő a nagyobb, márkás cuccait sajnálom szanálni, ha jó a lányokra is, csakhogy ők lányok tehát icipicit más az alak gyerekkorban is, meg nem szeretik egyáltalán a farmernadrágot, kényelmetlennek tartják. Ezért csináltam belőlük szoknyácskát. De direkt erre a célra nem vennék egy farmert, hiszen akkor már eleve farmerszoknyát veszek

nekik, ha választhatok és új kell. Szóval az újrahasznosítás az jó, mert ingyen van, de ha valamit direkt azért vesz az ember, hogy újrahasznosítsa az valójában egy vásárlás, nem újrahasznosítás, mert költ rá.

176. gribedli*** (válaszként erre: 175. - Klingy 15)
2016. jún. 10. 09:47

Kézzel, simán!:))) majd egyszer veszek varrógépet, mindig csak mondogatom, de eddig mindenre elég volt az, amit technika órán tanultam:


- vágás mentén pelenkaöltés, szegésre

-gombostűzés, a tűk mentén fércöltés

-láncöltés, ami olyan mint a varrógép öltése

-a végén a fércöltésre használt cérnát kiszedni


Ja, még elegán nadrágokhoz, szoknyához, dzsekikhez a rejtett öltés, mert azokat nem szabad úgy felvarrni, hogy látszódjon, hanem 3-4 cm varrászélességet kell hagyni és rejtett öltéssel felvarrni (de ott is kell pelenkaöltés).


Ami géppel 5 perc, az kézzel fél óra, tudom, időt spórolnék, de végülis olyan dolgokat csinálok, amihez nem is kell több. A farmerszoknyához nadrágból, na ahhoz csak 2 háromszöget kell varrni, meg felvarrni az alját de csináltam már kis blúzt is a lányoknak meg ilyeneket. Aztán sok dolognál meg nyers vágás van, mert nem foszló pamutból készül, sok mikroszálas cuccot a boltban is így árulnak, szóval ezekhez még annyi tudomány sem kell.


Jó dolgok vannak a burdában is, esetleg ijesztő lehet annak, aki nem szokott varrni semmit, még egy zoknit sem stoppol, hogy ezek a burdás dolgok megvalósíthatóak-e kézzel? Némelyik igen, illetve jó ötleteket ad ahhoz, hogy mit hol kell átalakítani.


Régen igénybe vettem farmerek, nadrágok felvarrásához azt a rávasalhatós izét, nem tudom, hogy mi a magyar neve, lényegében egy ragasztószalag, amit belül rávasalsz és a nadrág fel is van varrva, gombostűvel előtte be kell jelölni, de tényleg 5 perc!

175. Klingy 15 (válaszként erre: 161. - Gribedli***)
2016. jún. 9. 17:53
Ezekhez az átalakításokhoz mekkora varrási tudományra van szükség,tehát Te tanultál varrni,vagy csak elnézted a fogásokat? Nagyon béna vagyok,de elhatároztam,hogy a következő télen nagyon erősen fogok próbálkozni.Nagyon szeretnék szép dolgokat alkotni.Szerintem az nagyon jó spórolás,ha valaki tud varrni.
174. Aredhel (válaszként erre: 173. - Túrógombócka)
2016. jún. 8. 19:15

Uh, ez hol van? Mi megyeszékhelyen, itt sok a turi, a kilós 800-1700ft/kg, a vállfásnak kb. ugyanennyi a darabja, mindig csökken, mielőtt új áru jönne.


A 3500 ft/kg nagyon sok, oda én sem mennék.

173. túrógombócka (válaszként erre: 172. - Aredhel)
2016. jún. 8. 16:52

felénk csak egy kilós turi van, abban ilyenek nincsenek. meg drága is, kilója 3500 Ft.

darabáras van egy egész jó, de ott 1000 Ft felett van darabja. sőt, a szoknyák, nadrágok 2000 felett.

172. Aredhel (válaszként erre: 171. - Túrógombócka)
2016. jún. 8. 16:33
A "nagy kincseket" általában egy kilós turiban szoktam találni, a többiben én is ritkán találok valamit. Ezek viszont tényleg tök klassz, iszonyat csinos, divatos ruhák 2-300 forintokért, néha még én is csodálkozom :) Persze, van kismillió, amin látszik, hogy használt, de azokat nem veszem meg. De az utóbbi pár alkalommal sok ruhát vettem ebben a turiban, meg máshonnan is párszor, a barátnőim meg mindig kérdezgetik, honnan vannak a ruháim, szóval azt hiszem, nem csak nekem tetszenek.
171. túrógombócka (válaszként erre: 170. - Aredhel)
2016. jún. 8. 16:14

hát, az a helyzet, hogy azért én olyan marha nagy kincseket nem szoktam találni a turiban, mint amiket írsz. azért valahogy látszik rajtuk, hogy nem újak, leginkább a színükön...

1-1 felsőt vagy farmert azért találok, de azt is csak a darabárasban. az meg nem annyira olcsó, annyiért a plázában is van leárazáskor.

szóval ez nálam inkább csak hobbi, kincskeresés, ami elég ritkán végződik vásárlással.

170. Aredhel (válaszként erre: 166. - 328e1b30ab)
2016. jún. 8. 15:44

Azt hiszem, még mindig nem érted :)


A turkálónak nem az a lényege, hogy célirányosan keress valamit, hanem egyszerűen csak találj ruhákat, amik tetszenek. Nyilván, ha eldöntöd, hogy szeretnél venni egy piros blézert, akkor hülyeség azért turiba menni, mert esélye sincs, hogy épp azt találj, de azt sem hiszem, hogy az első üzletben rá fogsz bukkanni a megfelelőre, sőt, valószínűleg ahhoz is végig kell járnod 2-3 boltot, mire megtalálod.


Az ismerőseiddel számvetést csinálsz, hogy tudod, hogy kevesebb időt/pénzt költesz el, vagy csak gondolod? :) Ha te olyan ruhatárat akarsz, ami megadott darabszámú és mindent mindennel kombinálni lehet, nyilván tudnod kell, mit akarsz venni, a turizás viszont arról szól, hogy csak rábukkansz a jó cuccokra és olyan már nem kell. Nekem pl. most majdnem minden nyári ruhám onnan van, azokat kombinálni sem kell, akadnak mindenféle színben Most vettem vagy 3 csinos szoknyát - és szinte tök ugyanazt veszem meg a Zarában 10 ezerért -, de nem hupikék/lila/peónia színekben, hogy semmihez nem passzoljanak. Azokat a ruhákat, amiket én tegnap kihalásztam, egy plázában nem úsztam volna meg 45-50 ezer forint alatt, így meg kijöttem 3 ezerből. Nagyon-nagyon sok ruhát kellene vennem ahhoz, hogy végeredményében drágábbra jöjjön ki, mintha drága üzletekben vásárolnék.


Egyébkét, ettől függetlenül én is szoktam plázákban, drága butikokbn vásárolni, ha célirányosan keresek valamit vagy megtetszik. De mivel mindkettőben van tapasztalatom, úgy látom, a turi nem több idő, viszont lényegesen kevesebb pénz.

169. 328e1b30ab (válaszként erre: 168. - Túrógombócka)
2016. jún. 8. 14:37
De, szeretek próbálgatni meg kombinálni, de üzletben, mert ott nem kell keresgélni, hanem adott a dolog. Nincs nekem ehhez türelmem :))
168. túrógombócka (válaszként erre: 166. - 328e1b30ab)
2016. jún. 8. 14:18

így van, akinek szórakoztató, az csinálja, akinek nem, az meg csináljon mást :)

felesleges magyaráznom, h valaki szeret kombinálgatni, próbálgatni, keresgélni...te nem szeretsz, nem fogod ezt megérteni.

167. 328e1b30ab (válaszként erre: 165. - Túrógombócka)
2016. jún. 8. 14:16
Hát, nem. Nem "érzem a lényegét" :)
166. 328e1b30ab (válaszként erre: 163. - Túrógombócka)
2016. jún. 8. 14:16

Hogyan veszel ruhát cél nélkül? Hiszen tudod, hogy mire van szükséged, mi az, ami emellett be is illeszthető a ruhatáradba stb.


Több ismerősöm turkálózik. Én általuk drágának aposztrofált üzletekben vásárolok. Kevesebb időt és kevesebb pénzt költök a ruháimra, mint ők. A különbség csak annyi, hogy a ruhatáram egységes, minden mindennel kombinálható, nincsenek fölösleges darabjaim, ők viszont sok kis adagban, több pénzt költenek el egy év alatt, mint én, és van egy rakás holmijuk, ami vagy összeillik vagy nem.


Akinek ez szórakoztató, csinálja.

165. túrógombócka (válaszként erre: 164. - 328e1b30ab)
2016. jún. 8. 14:14
ha nem érzed ennek a lényegét, akkor felesleges :) van, aki szeret nézegetni, próbálgatni. aki nem szeret vásárolni, annak a turi nem való.
164. 328e1b30ab (válaszként erre: 163. - Túrógombócka)
2016. jún. 8. 14:13
Hobbinak kicsit erős szerintem nevezni egy szükséglet kielégítését, a ruhák megvásárlását.
163. túrógombócka (válaszként erre: 162. - 328e1b30ab)
2016. jún. 8. 12:40

akkor töltsd mással az idődet.

a turizás egy hobbi, nem szabad célokkal érkezni, mert akkor semmit se találsz.

162. 328e1b30ab (válaszként erre: 159. - Aredhel)
2016. jún. 8. 12:32

A szabadidő véges, ki mire szereti fordítani.


Nem mindegy, hogy ha szükséged van két piros kardigánra, akkor bemész, megveszed, garanciális, fél óra alatt megvan, vagy addig mész, amíg nem találsz valahol valami piros kardigánt, ami talán méretben is stimmel.


Nagyon időrablónak érzem az életem értékes perceit erre fordítani. Annál drágább pedig nincsen.

2016. jún. 8. 07:34

Érdekes, nálunk nincsenek turkik, de tudom, hogy amiket viszünk konténerbe, azokat szétválogatják és a jók mennek eladásra turkiknak.


Nálunk outlet-ek vannak, ahol olyan cuccokat árulnak, amik újak de vagy van valamilyen kicsi észrevétlen hibájuk, ami miatt nem adhatók el, tehát leárazva csontig, 80% vagy (pl egy 2 részes valami, aminek csak a nadrágját adták el, a felső meg egymagában az adott márka imázsa miatt nem adható el), vagy egyszerűen tavalyi, tavaly előtti, szóval hiba sincs rajta csak már nem tehető ki az adott márka üzleteiben.


Mondjuk az ilyen helyeken is sok cucc ömlesztve van, van, hogy csak annyi a hiba, hogy a méretezést jelző rosszul tették fel, nem s-t tettek, hanem m-t, ez pl egy chanelnél, burberry-nél, calvin klein cuccnál már ok arra, hogy le kelljen árazni, de táskákat, vadiúj cipőket is találni.


Én még szeretek átalakítgatni is dolgokat pl egy régi pólóból tök jó felsőt lehet csinálni, de csináltam strandruhát, ilyesmiket is. A fiam régi farmernadrágjából pedig csináltam szoknyát a lányomnak.


Mikor gyerek voltam, volt egy ilyen műsor, már nem tudom mi volt a címe, ott mutatták, hogy hogy kell, és emlékszem, hogy már akkor is anyukám csinált nekem ilyen szoknyát.

2016. jún. 8. 05:28
Valóban nem olyan sok idő a turizás. Én is, ha megyek a szokásos pénteki bevásárlásra, mellette van a turi, max 15 perc, mert oda is célirányosan megyek. Tudom, hogy pl. most fehér blúz kell és csak azokat gyorsan átnézem. nekem is valahogy azzal megy el sok idő, ha valamiért új ruhát keresünk plázaboltban. Mert ugye azt a pénzt már nem fizetem ki akármiért, végig kell nézni az összes bolt kínálatát és a végén sokszor nem is veszünk meg semmit, mert nem jobbak, mint a turis.
159. Aredhel (válaszként erre: 158. - 328e1b30ab)
2016. jún. 7. 18:10
Nem értek veled egyet. Egyrészt azért, mert nem órákról beszélek, az egyik helyen 1 órát töltöttem el és úgy vettem kb. 7 ruhadarabot, a másikba csak benéztem, másrészt mert szabadidőmben megyek, tehát tökmindegy az órabérem, akkor sem kapnék pénzt, ha abban az 1 órában pl. a Hoxa fórum előtt ülnék. Ha egy plázában vásárolok, ugyanúgy elmegy azaz egy óra, csak ötször annyit fizetek.
158. 328e1b30ab (válaszként erre: 157. - Aredhel)
2016. jún. 7. 17:50
Pont ezzel van bajom: a sok idővel. Nincs rá sok időm, mert ha beleszámítjuk az órabéremet is, amit turkálásra vesztegetek, akkor máris nem olyan olcsók azok a ruhák.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook