Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Napi 800 étkezésre! Tanács? fórum

Napi 800 étkezésre! Tanács? (beszélgetős fórum)


2014. ápr. 30. 12:21
Köszönöm a rengeteg szuper ötletet! :) Természetesen átálltam a heti leosztásra. :D
16. 91d4989ab9 (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2014. ápr. 6. 23:12
köszi az ötletet
15. gribedli*** (válaszként erre: 14. - 91d4989ab9)
2014. ápr. 6. 22:58

En a kelkaposztat mustaros szosszal szeretem, ha nyersen eszem, es azert is jo ilyenkor mert tenyleg olcso, nyersen tobb napig elall felvagva salatakent es fotten is jo. Es most nalunk pl 0,50 cent kiloja (150ft), szoval marhara megeri! A legolcsobb gyumolcs nalunk per pillanat a narancs (0,80cent), olcsobb mint az alma.


Ja, kelkaposztabol meg tok jo involtinit is lehet (fasirt alapot feltekerni kaposztalevelbe), paradicsomszoszban megparolni, ez tok laktato is es olcso, taplalo:)

2014. ápr. 6. 21:17

jókat írtok, szeretem az ilyen fórumokat, nekem is kelkáposztás hetem lesz, 1 kelkápi, 1 kg darált hús, hagyma

olaj, rizs, leveskocka, fokhagyma, fűszerek vannak, úgyhogy lesz rakott kelkáposzta, meg egy piritott káposztás receptet is kipróbálok, állítólag salinak is jó. ha unom, akkor megy a fagyosba és jöhet a következő hétre tervezett főzőcske:)

2014. ápr. 6. 20:33

A legtöbb tésztás étel viszonylag olcsó és egy csomag tésztából sokat ki tudsz hozni. Egy kevés paradicsom szósz vagy fokhagymás szósz. Mikor főiskolás voltam akkor az egyik kedvenc ételem volt a főtt tészta bármilyen összekeverve tejfölös tojással, ha jó napom volt tépkedtem bele sonkát is. Ezt be egy jénaiba és megsütni. Ha maradt a tetejére még jött egy kis tejföl és vagy sajt, de ezek elhagyhatóak. Hidegen és melegen is nagyon finom és szapora is.

Én nagyon szeretem az egyszerű rántott leveset fokhagymás pirítós kockával is. Érdemes olcsó mirelit zöldségeket is beszerezni, borsó, mexikói keverék, zöld bab ezek a Madaras áruházban saját márkás termékként mindig nagyon olcsók és ezekből is nagyon finom rakott zöldséget lehet csinálni és ha pl nincs a tetejére pénzed tejfölre akkor egy picit liszt, vaj, tejből csinálhatsz besamell mártást helyette. Reggelire ehetsz egy kis zabpelyhet (nem az édesített vackokra gondolok). Én Sp@rban szoktam venni fél kiló 200 ft, egy csészével megfőzöl tejben vagy vízben, egy kis fahéj, pici cukor vagy édesítő meg alma és meg is van a finom tápláló reggeli és abból a fél kilós zacsiból sok csésze kijön. Ha pl édességre vágynál akkor jöhet egy kis tejbegríz, ez akár vacsira is jó ötlet lehet.

12. gribedli*** (válaszként erre: 11. - Gribedli***)
2014. ápr. 6. 18:31
Bocs hulyen irtam: nem egyben sutod meg, hanem szetszedve, vagyis az összes tobbit, ami nem farhat, egy jenaiban:)))) együtt nem egyben
11. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Ca42fccc6a)
2014. ápr. 6. 18:29

Reggelire valamilyen zabos muffin vagy zabkeksz, amit heti 1x sutsz meg es a muffint lefagyasztod, naponta 1-et megeszel


Reggelire lehet meg french toast is, 1-2 tojas, 1-2 szelet kenyer (ezt is egyenkent lefagyaszthatod es naponta 1-et megeszel)


Veszel 1 csirket es szedszeded, csinalsz a farhatbol levest, a tobbit megsutod egyben a sutoben. Kozben csinalsz fel kg rizsbol zoldseges rizst (repa, zoldborso). Mikor kész van minden, 7 dobozban elosztod a rizst es mindegyikhez teszel egy kis csirke hust (amit villaval leszedegettel a csontrol). Ezeket is lefagyasztod.


Megveszed a legolcsobb nyersen is eheto zoldseget(most kelkaposzta) es ebbol lesz salatad delben, estere zoldseges rizs/csirke, delben 2x-3x leves tesztaval, másik napokon salata, tonhallal vagy sajttal.


Napi 1 gyumi, ami szezon es olcso, napi 1 joghurt.

2014. ápr. 6. 16:42
csak azt vedd amit előre elterveztél, és ne dobj ki semmit:)
9. 91d4989ab9 (válaszként erre: 1. - Ca42fccc6a)
2014. ápr. 6. 16:39
mindenképpen olyan boltban vásárolj ahol olcsóbbak a dolgok, penny pl. neten utána tudsz nézni mi hol akciós a boltok honlapján. 3napokban gondolkodj, arra akkor 2400ft jut, 2 adagot megeszel belőle a 3.at beteszed a fagyasztóba. a tészták laktatóak jól telítenek, krumplis, sajtos, káposztás, túrós... de melléjük napi szinten egyél vmi zöldséget is és néha húst. reggelire sütnék pogácsát, olcsóbb mint a bolti.inni, víz, tea, néha tej.
8. a0c1361e44 (válaszként erre: 6. - Bowie)
2014. ápr. 6. 16:13

Fél kiló darált húsból szoktam én is csinálni a rakott ételeket, hárman eszünk belőle és 3 étkezésre elég.

Paradicsomos hsgombócot is ennyi húsból készítek és 20-22 gombóc jön ki belőle. Én 2-t eszek meg 1 alkalommal, tehát ha egyedül lennék, akkor bőven elég sznte egész hétre.


A csirkecomb a legolcsóbb, amit süthetünk, tölthetünk, ránthatunk, stb. Csirkecombot 1 evésre 1 db-ot tudok megenni, de lehet csak a felét. 1 kg csirkecomb általában 5-6 darab van.

2014. ápr. 6. 15:58

Ne a napi 800 Ft-tal számolj, szorozd be 7-tel = heti 5600.- Ft!!!

Ha ebből pl. pénteken vásárolsz egy kg csirke egészben 700 Ft/kg, egy embernek akár 4 főétkezést is kitesz körettel együtt. Persze egy egész csirke kb. másfél kg, tehát az 5600-ból erre elmegy kb. 1000-1200 Ft. A többiből lehet a krumplit, zsírt, olajat, kenyeret, és reggelinek-vacsinak egy kis felvágottat, májkrémet, tojást, zöldséget, krumplit, tejet-sajtot. De így heti keretként ki lehet jönni!!


Pl. far-hát-nyak-szárny és mellé rakod, hogy a mellehúsa csontjáról a husit lefaragod, de a húsos csontot még hozzárakod a far-hát-stb. részhez. Akkor ebből tudsz vagy két tányérra való pörköltet + nokedlit készíteni, vagy rizseshúst. Vagyis 7 napból kettő már kipipálva. Ha nokedli, kavarj annyit, hogy maradjon még egy napra tojásos nokedlinek = 3 nap.

A félrerakott 2 combot sütöd, krumpli-köret/vagy párolt zöldség stb. stb. = 4. nap.

A csontról leszedett mellehúsát csíkozd fel, serpenyőben hirtelen süsd át. Valami kis mártás = fokhagymás-tejfölös, sajtmártás, lecsós-alapú, abba belerakod a megsütött mellehúsát, egy kis kockára vágott sültkrumpli, vagy főtt rizs mellé. = 5 nap.

Maradt a hétből 2 nap = paprikás-krumpli, krumplis tészta, paradicsomos káposzta, "serpenyős pizza 10 perc alatt" (recept a neten), "5 perces fánk" (recept a neten), egy jó adag bableves után. Vagy éppen egy tányér zöldségleves, rántott leves után, de lehet túrós-tészta, stb. stb.


Ha nem csirke, akkor a legolcsóbb a sertés-máj, de ha veszel kb. 60 dkg darálthúst, akkor abból kb. 8 db. fasírozottat tudsz csinálni, 2-3 napra egy tányér főzelékkel, vagy pl. törtkrumpli körettel. Ez utóbbiból szoktam annyit, hogy ami marad, abból a következő napon lesz a krumplis-tészta!

Pörkölt-maradékból lehet gulyáslevest, megmaradt egy szem fasírozottat újra feldarabolni, dinsztelt vöröshagymán átforgatva = húsos palacsinta. Ha azt betöltötted, de négyrét-hajtva bepanírozod, mint a rántott húst és kisütöd, akkor pedig annyira laktató fincsi kaját kapsz, hogy nemcsak a 10 ujjadat, mind a 20-at megnyalod utána! :))))


Ha még van kérdésed, írj, válaszolunk!

2014. ápr. 6. 15:54

Ha egy főre, akkor bármilyen rakott étel..rakott tészta, rakott brokkoli, rakott kel, fél kiló darált hússal, 25 dkg nyers rizzsel (amiből ugye fél kiló lesz, mire megfő)..ezek akkora adagok lesznek, hogy két-három napig simán elég.


Akkor bármilyen nyers saláta, elég szép adag, szintén több napi, kijön 500 ft-ból, amellé süthetsz annyi húst, amennyi elég..egy-két szelet, vagy kockára vágva, pácolva, berakhatod a salátába is.


Vagy, leveles tésztát kinyújtasz, egy pár tojást felversz, teszel hozzá tömlős sajtot, némi sonkát, és ezt ráborítod a leveles tésztára..megszórhatod reszelt sajttal..ez egy gáztepsi nagyságú adag, ami egy főnek szintén elég 2-3 napra egyszer egyszer, attól függ, mekkora étvágyú az illető.


Tojáspörkölt.

Gulyásleves, akár egy heti adag.

Szinte bármilyen leves, főzelék..érdemes mondjuk nagyobb adag fasírtot megcsinálni, és azt fagyóba is rakhatod.


Én úgy csinálnám a helyedben, hogy heti összegre bontanám, tehát 5600/hét.

Abból sütnék egy alap muffint, ami 24 db 300 ft kb, és elég reggelire belőle 2-3 db. Vagy reggelire számolni 3 tojást..ezután írnék egy menüt..mondjuk rakott kel, fél kg darált hús 5-600 ft, meg kell venni egy kiló rizst, az kb 250, egy tejfölt, és a kelkáposzta, vagy brokkoli, vagy amit szeretsz, az általában olyan 300 ft..elkészíteném, és adagokra osztanám.

Néznék egy másik főételnek valót, ami mondjuk saláta-sült hús, máj, fasírt vagy amit szeretsz..és akkor tisztán látod, hogy egy héten hányszor kell főznöd, egy kajának meddig kell kitartania, stb.

Plusz napi egy joghurt, vagy amit szeretsz, arra is érdemes lenne számolni egy bizonyos heti keretet.

2014. ápr. 6. 15:39

Sok családnak nincs ennyi 1 napra...


Mindig szombaton vásárolj, a többi napon ne is menj be a boltba. Vedd meg a piacon a zöldséget és a húst is, készítsd el és azt edd egész héten, illetve vegyél egy kis felvágottat és kenyeret is. Én korpás kenyeret veszek pl. a pennyben 2 csomaggal, ami 400 Ft. Ez egész hétre elég és eláll.


Fog ez menni! Nem kevés ez a pénz.

2014. ápr. 6. 15:31

Elég nehéz. Próbálj főtt ételt több napra főzni. Mondjuk 2-3 napra, hogy azért ne legyen egyoldalú. Lehet sütni is kenyeret. Mondanám, hogy szerezz be a piacról házi kolbit, de baromi drága. De a tojás az jó ötlet. Rántottának, bundás kenyérnek, omlettnek. Zöldséggel. Lassan itt a friss zöldségek időszaka, lehet a piacon válogatni.

Spenótfőzit is lehet tojással ebédre enni.

Sajnos nagyon ki kell számolni, mert nagyon drága minden.

2014. ápr. 6. 15:29
egy főre?
2014. ápr. 6. 15:21
2014. ápr. 6. 15:16

Sziasztok! :)

Lényeg a lényeg, hogy napi 800 forintom van arra, hogy egyek. 1 forinttal sem több. Napi 3x azért szeretnék enni, még ha nem is sokat, és azért valamennyire egészségesnek is kellene lennie. Nem szeretnék szemetet enni! :S

Tudnátok ötleteket, és tanácsot adni, hogy miket vegyek?

Előre is köszönöm! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook