Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba étvágy fórum

Baba étvágy (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jún. 4. 16:56
Teljen egyetértek Picipötyivel!! Mindig az adott gyermek számít, az ilyen nagy okosságok iszonyat általánosítások. Persze némi útmutatást adnak, de nagyon óvatosan kell velük bánni!!!
49. Picipötyi (válaszként erre: 45. - 3d249bd49f)
2014. ápr. 12. 18:03
Ha gondolod...privibe küldtem neked egy oldalt, sztem ott megkérdezheted az aggódalmadat, nekem rengeteget segített a 3.!!!! gyereknél :-)
2014. ápr. 12. 18:02

Nekem az előző kiskönyvemben van benne!!!

Abból, amit a WHO grafikonján néztem, abból az enyém is kilógott 5 hónaposan.... holhott a gyereken olyan hurkák voltak, hogy nem tudta hajlítani a csuklóját. Én meg néztem a táblázatot és sírtam, hogy most mi van??? Úgyhogy egyébként ezek a táblázatok meg csak arra jók, hogy megijesszék az anyukákat, semmi másra! :-((

Ha a LLL liga honlapját nézed és azt veszed figyelembe, hogy 6 hónapos korára meg kell dupláznia, 1 éves korára meg megháromszoroznia a születési súlyát, akkor annak a gyerkőcnek kutya baja.... Egyébként sokszor az orvosok is csak a táblázatokat nézik, nem pedig azt, hogy milyen a genetika! És a genetika sokszor kilóg a grafikonokból!! Mindig az adott gyermeket kell nézni és, hogy milyen a viselkedése a gyereknek!

47. bibity (válaszként erre: 46. - Picipötyi)
2014. ápr. 12. 16:13
Hol nézted a táblázatot? Amit én linkeltem, a WHO grafikonja, abból sajnos már kilógnak...
2014. ápr. 12. 15:42
Néztem a táblázatot, ami a fiúknak van... nem igazán kell aggódnod, teljes mértékben benne van a tól-ig határban. :-) Amíg ez így van addig nem kell aggódni....a babaák nem egyformán fejlődnek, van aki kisebb, van aki nagyobb....
45. 3d249bd49f (válaszként erre: 44. - Picipötyi)
2014. ápr. 11. 22:02
kisfiú :)
2014. ápr. 11. 13:32
Lány vagy fiú?
2014. ápr. 11. 13:29

Vagyis: anyatejes baba, aki még nincs 6 hónapos és már megduplázta a súlyát!!!???

Mi is ezzel a baj???? Teljesen jó méreteitek vannak!!!

Akkor az enyémmel nagyon nagy bajok vannak ... mert 8 hóapos 9200 gramm és 4430 grammal és 56 cm-rel született és csak most duplázta meg a születési súlyát..... olyan fdros hurkái vannak, hogy hiába áll és indulna el, nem tud a hurkáitól.... és azt kérdezik mivel etetem...


Egyszóval!!! Teljesen rendben vagytok súlyilag! Ráaadásul, ha jó kedvű és boldog baba, akkor minden rendben van.


Tudod néha a gyerekorvosok teljes más alapon mérik a gyerekek súlyát, mint hogy kellene.


Ne aggódj!Semmi baja nincs a picúrodnak! Teljesen rendben vannak a méretei...


Nem igazán értem a dokidat... 1 éves korára kellene meg háromszorozni a szül. súlyát. Úgyhogy ne aggódj, minden rendben van és nem is lesz gond vele.


Ha adnál neki mást (pl. tászert) akkor sem biztos, hgy 8 kilós lenne. Sőt az már nem lenne normális, ezekkel a születési méretekkel!!!!

42. 3d249bd49f (válaszként erre: 41. - Picipötyi)
2014. ápr. 11. 12:58
3050gramm.és 54cm
2014. ápr. 11. 12:55
Mennyi súllyal született?
40. 3d249bd49f (válaszként erre: 39. - Picipötyi)
2014. ápr. 11. 12:07
a doki szerint hosszra jó 64cm,csak a sulya nem 8 kg,hanem csak 6,és állitolag ez kevés
2014. ápr. 11. 12:01
Arra gondolsz, hogy le van e maradva esetleg a gyerkőc valamelyik téren egy kicsit a fejlődésben? Vagy méretre kisebb a többihez képest?
2014. ápr. 11. 11:54
nem életkorra kisebb,hanem saját korosztályához képest kisebb!!! :)
37. Picipötyi (válaszként erre: 36. - 3d249bd49f)
2014. ápr. 11. 11:53
Nálam 16 éves, 10 éves és most 8 hónapos. Attól függ, hogy melyikhez képest legyen fiatalabb :-)))
2014. ápr. 11. 10:38
Másoknak is van kisebb gyerekük a többihez képest??? Szeretnék megismerkedni veletek :) Tanács csere céljábol :)
2014. ápr. 9. 12:48

Hidd el, látni és érezni is fogod, ha esetleg valami baja lenne/lesz. Ne aggódj! Jó szptatást!!!! És igen, elvileg azért vagyunk itthon, hogy a picivel legyünk :-)))

Sok sikert!

2014. ápr. 8. 16:04
Köszönöm a sok hozzászolást,tanácsot :)Adok neki akkor mikor ő akarja,és annyit amennyit ő akar!!Végülis ezért vagyok vele itthon :)
2014. ápr. 8. 11:14

Ez így van mano2000. Én is próbáltam a nagy éheztetést! AZ lett a vége, hogy a gyerek még jobban üvöltött és még kevesebbet szopott, mert a sírásba belefáradt és elaludt a cicin.


Vannak ilyen babák nem szabad kétségbe esni. Szoptassd meg amikor kéri és minden rendben lesz. Amikor meg el kezdtek majd hozzátáplálni 6 hónapos kora után, rendeződik valamelyest ez a dolog!

Sokszor nem az éhség miatt szopnak a babák, hanem az anya közelségre vágynak!


Ő egy ilyen baba! Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni. De ha megnyugtat a tudat akkor csináltass egy vérvételt, baja nem lesz és talán Te is megnyugszol.


Ha végképp elkeseredsz, vannak szoptatási ambulanciák (INGYEN), sokat tudnak segíteni és hidd el meg fog tudni nyugtatni!!! Én a 3. gyerkőccel voltam kénytelen elmenni, pedig azt mondtam, hogy felesleges! De mivel szoptatni akartam mindenáron, de nem akartam, hogy a család rámenjen, elmentem! Nem bántam meg! Az én fiam hiába volt nagy, nem tudott szopni rendesen. 10-30 miliket evett és állandóan éhes volt, pedig a tejmennyiséggel nem voltak nagy gondjaim. 8 hónapos a manóm és még rengeteget szopik, pedig a mennyiség nem olyan egetverően nagy! Sőt éjjel is ébred cicizni, de már nem zavar! Ha 16 évvel ezelőtt tudtam volna amit most, akkor az első gyerkőcöt is szptathattam volna sokáig ...


Sok sikert Times77! Kitartás!


Ja és a születési súlyát is csak 8 hónapos korára duplázta meg..mégis olyan mint a vasgyúró és azt kérdezik mivel etetem..... Legfőképp anyatejjel :-)))

32. bibity (válaszként erre: 31. - 3d249bd49f)
2014. ápr. 8. 09:28

Ne haragudj, elsiklottam felette.

Itt a fiúké:

[link]

Ebből sajnos már kilógtok. Ne hari, de ha egy mód van rá, tényleg ki kéne vizsgálni a picit. Mi is voltunk vizsgálaton, 4 hósan, a vérvétel pikk-pakk megvolt, a doktorok, nővérkék nagyon kedvesek voltak. Jobb, ha kiderül, mi baj! (Nálunk laktóz érzékenység volt).

2014. ápr. 7. 22:43
kisfiu ő is ahogy irtam az elején :)
2014. ápr. 7. 15:12

Szerintem jó ez a súly, főleg, hogy lány! A fiam 64 cm-hez kb 6,5 kiló volt, és igencsak vasgyúró volt!:)

Én is kipróbálnám, hogy csak 3 óránként adok, akkor biztosan nagyobb adagot enne, mert éhesebb lenne. De ha téged nem zavar, hogy két óránként etetsz, szerintem akkor sincs semmi gond.

29. bibity (válaszként erre: 27. - 3d249bd49f)
2014. ápr. 7. 14:32

Itt a kislányok növekedési görbéje:

[link]

Kb. alsó 10% nál vagytok, úgy tudom, a dokik akkor szoktak aggódni, ha pl. 2-3 hónaposan még feljebb voltatok, pl. 30-40%.

De nyugi, a 10% azt jelenti, hogy minden tizedik egészséges lány baba ekkora, szóval nem vészes, csak ha csökkent az érték, vagy ha utóbbi időben nem hízik úgy...

28. manó2000 (válaszként erre: 27. - 3d249bd49f)
2014. ápr. 7. 14:19

Lehet, hogy meg se tud éhezni rendesen. Nekem is volt ilyen gondom régen az egyik fiammal.Én is gyakran etettem, azt mondták hagyjam egy kicsit megéhezni. Nekem azt javasolták várjam meg amíg megéhezik.

Igazából nem hozott ez sem nagy megoldást.

2014. ápr. 7. 06:45
5 hónapos,és 64 cm,és 6 kg!!! Én adok neki 2 óránként,mert hogy nem eszik csak keveseket!!
2014. ápr. 6. 19:59
Ennyi idősen az én fiam is kb ilyen gyakran és ennyit ehetett. Ha nem kell neki több, nem lehet erőltetni. Tedd cicire amikor kéri és ennyi. Ha hízik, akkor én nem hiszem, hogy szurkáltatnám. Bár még mindig nem tudom, hogy mekkora is a babád.
25. temmp (válaszként erre: 23. - 2c3fc809b8)
2014. ápr. 6. 13:49
Hogyan tudsz odafigyelni, hogy mi kerül be a véráramba?
2014. ápr. 6. 13:41
A baba akar 2 óránként enni?
23. 2c3fc809b8 (válaszként erre: 22. - Temmp)
2014. ápr. 6. 08:45
Ha oda figyelsz akkor nem lesz.
22. temmp (válaszként erre: 19. - 2c3fc809b8)
2014. ápr. 6. 00:16

Kb. 6 hónapos korig a babák bélfala áteresztõ, hogy minél hatékonyabban hasznosuljanak a tápanyagok.

Ilyenkor még olyan dolgok is átjutnak közvetlenül a vérbe, a fejletlen vér-agy gáton keresztül az agyba. Könnyen lehet belőle allergia, intolerancia is.

21. Vivvv (válaszként erre: 18. - Bibity)
2014. ápr. 5. 23:01
Ezt en is akartam irni, csak elmaradt. Egy vervetel sosem art. :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook