Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudok visszaállni szoptatásra, ha ki kell hagynom 6 hetet? fórum

Hogyan tudok visszaállni szoptatásra, ha ki kell hagynom 6 hetet? (tudásbázis kérdés)


25. Holdsugár83 (válaszként erre: 24. - Picipötyi)
2014. ápr. 5. 23:20
Köszi :)
24. Picipötyi (válaszként erre: 23. - Holdsugár83)
2014. ápr. 5. 22:23
Ez így igaz! :-) Elküldtem privibe!
23. Holdsugár83 (válaszként erre: 22. - Manó2000)
2014. ápr. 5. 19:55
Abban bízok,h nem felejti el h cicin mennyire jó a komfortszopizás,az cumival nem megy,szerencsére :)
22. manó2000 (válaszként erre: 21. - Holdsugár83)
2014. ápr. 5. 17:51
Az jó, ügyes vagy! Hátha a baba is visszaszokik a szopizásra. Ha másként lenne, akkor is van tejed és tudsz majd adni a babának.
21. Holdsugár83 (válaszként erre: 15. - Manó2000)
2014. ápr. 5. 16:26
szerencsére van még tejem,3 hete hogy nem szoptatok :S
20. Holdsugár83 (válaszként erre: 16. - Picipötyi)
2014. ápr. 5. 16:24
Esetleg priviben megírnád ki az a laktációs tanácsadó?
19. Holdsugár83 (válaszként erre: 16. - Picipötyi)
2014. ápr. 5. 16:19

5 és fél hónapos.

Igyekszem pozitívan állni a dolgokhoz.

18. Ágio8405 (válaszként erre: 15. - Manó2000)
2014. ápr. 5. 15:45
Úgy sikerült tartani hogy feji. Sokan nem tudnak szoptatni valami oknál fogva de lefejve akár 1 évig is van tejük.
2014. ápr. 5. 15:26
Én azt olvastam,hogy akàr hat hét Utâna is simàn beindulhat a tejtermelès,ha újra szopik,annyi idő alatt nem apad el.Tènyleg az a kèrdès,hogy elfogadja-e.
16. Picipötyi (válaszként erre: 1. - Holdsugár83)
2014. ápr. 5. 14:15

Szia!


Van itt a fórumon egy laktációs tanácsadó....... lehet, hogy tud jó ötleteket adni majd a folytatáshoz!!! Sok sikert!

Szerintem ha pozitívan állsz hozzá és nem azon aggódsz, hogy elfogadja-e a cicit vagy nem, lehet nem lesz gond.

Lehet, hogy majd simán megy, de lehet, hogy egy kicsit több idő kell majd hogy visszataláljon a cicire. Viszont azt nem írtad, hogy mennyi idős.

2014. ápr. 5. 14:14

Eddig sikerült tartanod a tejet úgy, hogy nem szoptatsz?

Mondjuk 6 hét kicsit sok, de hátha.

14. Holdsugár83 (válaszként erre: 11. - Tira84)
2014. ápr. 5. 14:03
Örülök a pozitív példának és remélem sokáig tudod makd szoptatni a picidet :)
13. Holdsugár83 (válaszként erre: 10. - Vivvv)
2014. ápr. 5. 14:01
Köszönöm!
12. Holdsugár83 (válaszként erre: 8. - Klauka_)
2014. ápr. 5. 14:00

Ez a másik dolog amitől tartok,mi lesz ha nem fogadja el a cicit,de legalább igyekszem megtenni ami tőllem tellik.


Sajnos nem lehet lecserélni a gyógyszereket,így is egy gyengébb verziót kaptam,mert a doki nem merte felírni azt ami tényleg segítene.:s

11. Tira84
2014. ápr. 5. 13:17

Sziasztok!


Nekem oraszülött babám volt. 3 hétig voltam vele kórházban, nagyon gyenge volt, ezért ott fejtem és mehettem etetni cumisüvegből. Hazajöttünk, még 2 hétig etettem cumisüvegből, de a gyerekdoki mondta, hogy így max 3 hónapig húzom az anyatejes etetést, előbb-utóbb így el fogok apadni. Egyszer azt tapasztaltam, amikor a mellkasomra fektettem a picit, hogy kereste a cicit ruhán keresztül:)Nagyon aranyos volt, pedig előtte 1x sem raktam mellre. Másnap megkínáltam cicivel, rákapott egyből...utána voltak még gondok, de 2 hónapja csak szoptatom, el sem fogadja a cumisüveget már. Lassan 5 hónaposok leszünk, most kezdek majd hozzátáplálni. Ja, napi 5-6x fejtem, amikor cumisüvegből evett. Mind az utolsó cseppig fejd ki, és minél gyakrabban egy nap. Én volt amikor éjjel 2x is fejtem...nem volt semmi, plusz eetni is..de megérte.:)

10. Vivvv
2014. ápr. 5. 13:17
Sajnos nem tudok jó tanácsot adni, velem sosem történt ilyen. Szerencsére eddig gond nélkül tudok szoptatni (kopp-kopp). Nem tudtam megállni, hogy ne kívánjak sok - sok kitartást és szerencsét! Remélem gond nélkül átvészelitek ezt az időszakot és hamar visszaáll majd a rend.
2014. ápr. 5. 13:05
Ja, bocsi, most olvasom újra, már leszedted a gyógyit...
2014. ápr. 5. 13:04

Szia


Sajnos én is átéltem egy ilyen helyzetet. 3 hétig kellett szednem egy antibiotikumot, amikor 8 hónapos volt a fiam. Akkor már csak reggel-este szopizott, éppen elhagytuk-kiváltottuk az utolsó nappali cicizést is, de szerettem volna én is tovább szoptatni...

Nálam a tej mennyiségével nem volt gond, akkor fejtem, amikor szopizott volna, számokra már nem emlékszem, de a végére csak kicsit lett kevesebb a napi mennyiség. Szóval letelt a 3 hét, pár napot még várnom kellett, hogy kiürüljön a gyógyszer és jött a nagy csalódás: az én pici fiam elfelejtett szopizni... :/ be sem kapta már a cicit, ahogy a szájához értettem, csak huncutul nevetett, nem tudta mit akarok... :)


Biztosan sikerül fent tartanod a tejtermelést, és ha csökken is a mennyiség, azt vissza lehet hozni, én inkább amiatt aggódnék, hogy elfogadja-e majd.


És még vmi... nem tudom milyen gyógyszert kell szedned, de nem lehet olyanra cserélni, amivel szoptathatsz? Sajnos utólag okos az ember, mert nekem a hombár háziorvosom írta fel a Doxiciclin Lyme-kórra, és mint utóbb kiderült, kaphattam volna olyan gyógyszert is, amivel szoptathatok. Az már egy másik kérdés, hogy 3 hét akármilyen antibiotikum kúra mellett "szabad"-e szoptatni...


Sok szerencsét!

7. Cucicsillag (válaszként erre: 5. - Holdsugár83)
2014. ápr. 5. 12:55
Igen :)
6. Cucicsillag (válaszként erre: 3. - Syria)
2014. ápr. 5. 12:55
Jaaa, en ugy ertelmeztem, hgy mar lejart az ido, most olvastam el ujra :)
5. Holdsugár83 (válaszként erre: 3. - Syria)
2014. ápr. 5. 12:55

Köszi,megpróbálom így.:)


Az előtted szóló arra gondolt hogy ha már szoptathatok...

4. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Holdsugár83)
2014. ápr. 5. 12:11
Gyógyszertárban lehet kapni egy tejelválasztó teakeveréket. Érdeklődj utána. Én is azt ittam és rengeteg tejem volt. (Nálunk akkor Fitolac volt a neve, de lehet, hogy most már más)A lényeg, hogy mindig fejd ki mindet. A babának pedig kislukú cumival add addig, hogy ne kapja túl könnyen, mert leszokik a szívásról és nem fog szopizni később, kényelemből.
3. syria (válaszként erre: 2. - Cucicsillag)
2014. ápr. 5. 12:05

Hogyan tehetné mellre, hiszen nem szoptathat!


Megoldás a tej megtartására, ha étkezési időben kiüríted a tejet, mintha szoptatnál. Felváltva, egyszer az egyikből, utána a másikból. És persze, sok folyadék.


Kitartást! 6 hét nagyon hosszú idő. :(

2. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Holdsugár83)
2014. ápr. 5. 11:36

Minel tobbszor tedd cicire a picit :) Segithet meg a more milk kapszula es igyal nagyon soka folyadekot (vizet, napi 4-6 litert!) Visszaehet hozni,mert ugy olvastam,fel ev kell,mire teljesen elapad.

Sok sikert!

2014. ápr. 5. 11:11

Sziasztok!

Olyan anyukákkal szeretnék beszélni akik szoptattak/szoptatnak,de huzamosabb időre fel kellett függeszteni a szoptatást,de utánna újra akartak szoptatni és sikerült is nekik.


Az én történetem a következő:gyógyszerszedés miatt 3 hete fel kellett függesztenem a szoptatást és még minimum 3 hétig nem szoptathatok.Fejek.Az érdekelne hogy kinek milyen módszerei,tapasztalatai vannak,hogyan folyathatnám a szoptatást,mit tegyek hogy újra legyen elég tejem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook