Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mesenézés kisgyerekkorban fórum

Mesenézés kisgyerekkorban (beszélgetős fórum)


1 2
43. inta (válaszként erre: 42. - Youlcsi)
2014. ápr. 5. 22:49
:D
42. youlcsi (válaszként erre: 41. - Inta)
2014. ápr. 5. 22:08
na igen... nálunk az UKIn is volt sírás. Uki mindig felébred, csinál valamit, aztán a mese végén este van, lefekszik... a gyerekem meg bömbölt, hogy Uki ne feküdjön még le :D de egyébként tényleg kifejezetten kicsiknek való, babás mese.
41. inta (válaszként erre: 40. - Youlcsi)
2014. ápr. 5. 22:03
Talán később megpróbáljuk, köszi. Én egyelőre erről az egyről is épp leszoktatom, bár nem teljesen, inkább csak a néhány perc mesenézést követő hisztiről.
2014. ápr. 5. 21:01
ha már mese... és engeditek a kicsi gyereknek, próbáljátok meg UKI-t! nálunk totális favorit volt sokáig... de még 3évesen is szívesen nézi.
39. inta (válaszként erre: 37. - Grizus)
2014. ápr. 5. 20:42

Persze, rengeteget olvasunk, ez a napi program része.

A meséket illetően: most ez érdekli, ezt akarja nézni, nem mást. Ami új, az nem feltétlenül vacak és értéktelen, ahogy a régi sem mindig értékes. Ez a mese szerintem tipikusan a pici gyerekeknek való.

38. inta (válaszként erre: 36. - Mgesa)
2014. ápr. 5. 20:40
Kitartást az elvonóhoz :)
37. grizus
2014. ápr. 5. 05:21
Így van, feltétlenül olvasni kell neki mesét. Az sokkal jobban megmozgatja a fantáziát, mintha nézi. Emellett csak igényes, inkább régi meséket engedj neki nézni, ne vackokat.
36. mgesa (válaszként erre: 35. - Inta)
2014. ápr. 4. 23:01

Szia!


Az én kisfiam 19 hónapos és nálunk is úgy volt, mint Nálatok: 3 rész B&B naponta együtt nézve. Nálunk is rettentően rakattant, és ha épp kicsit hiszitsebb volt, akkor sírva, hisztizve mutotgatott a tv-re, hozta a.tavkapcsolot, hogy kapcsoljam be (nálunk amúgy sosem megy a tv, ha ő ébren van).

Eleinte csak kicsit panaszkodott, amikor a 3 rész végetért, de aztán egyre jobban függő lett, egyre többször kovetelte, pedig amúgy sosem ilyen. Sokszor nyugtalannak is láttam, szóval úgy döntöttünk, hogy jöjjön le a "szerről". Beszereztuk a mesekonyvet és imádja! Eleinte amikor olvastunk, akkor mutogatott a tvre, de szepen lassan, hetek alatt elmúlt és most már csak mesekonyv van, a konyvtarbol is szoktunk mindig 1-1 új epizodot hozni.

Szóval osztom a véleményed, meg kell talalni az arány középutat, mi most egyelőre elvonot tartunk :-) Nyilván most szép az idő is, sokkal tobbet vagyunk kint, jövő télen biztos újra

előkerül, addigra nagyobb lesz és érettebb, de akkor is ugyanígy szabályozni fogjuk, az biztos, hogy nem ülhet majd órákat a tv/ számítógép előtt. Most is mindig kitartottunk és kikapcsoltuk, akármilyen hiszti volt, ha kellett, akkor 10000szer ujra elmagyaraztuk neki, hogy most vége, de a könyvben ott vannak. Most már nem is kéri a tvt! :-)

35. inta (válaszként erre: 34. - Petra025)
2014. ápr. 3. 22:21

Milyen kis sunyi ez a kukac, alig szerepel a mesében, de mekkora sztár :).


A Szófia hercegnőt nem ismerem (gyanítom; még), de az tök cuki lehet, ahogy táncikál előtte :).


A picurradiot mi is hallgattuk egy időben, valamiért mostanában elmaradt, a Kaláka van soron.

34. Petra025 (válaszként erre: 31. - Inta)
2014. ápr. 3. 21:59

Az én kisfiam 20 hónapos, ő is szokta nézni B és B-t, bár mostanában ritkábban. A másik nagy kedvence a Szófia hercegnő (tudom csajos, de mindegyik részben van egy dal). Ez a kettő köti le, szerintem egészséges mértékben mehet a tv, ennek ellenére mind este mind a napközbeni alvásnál mesét olvasunk neki.

A napjának nagyon kis részét teszi ki a mesenézés, de mivel édesen táncol a zenére, nem gondolom, hogy kárt okoznék neki.

Ja és az ő kedvence is a kukac, kettő könyvet vettünk neki, képes fél-egy órát is ülni az ölembe, és lapozgatunk, mutogatja benne a szereplőket. Ezen kívül picurradio.com-ot hallgatunk és gyerek cd-ket, most a Kolompos a nagy kedvenc.

33. inta (válaszként erre: 32. - Zebra25)
2014. ápr. 3. 21:03
Megnézem majd a boltban, rémlik, hogy pár hete láttam ilyet.
2014. ápr. 3. 21:01

Nekünk is van rengeteg könyvünk, imádja is nézegetni. Mesélünk neki belőle, lapozgatja. De azért szereti a mesét néha nap megnézni.

Nekem van egy B és B kedvenc könyvem, amit mindig elolvasok a fiamnak, mert annyira gyönyörűek a képek benne, hogy még az én lelkemet is simogatja:) Mese az elveszett nyulacskáról a címe. Ez ilyen bábképes. nagyon szép, tényleg.

31. inta
2014. ápr. 3. 20:56

Egyébként jelentem, vettem 2 könyvecskét, kár volt parázni, földöntúli boldogsággal az arcán rohangált az egyikkel, amelyiket odaadtam neki.

Estére már abból volt mese, egyfolytában a kedvenc szereplőjét mutogatta és kiabált neki (valamiért a kukac az).


Ettől függetlenül a mesefilmtől - az eddigi kontrollált formában - nem tervezem eltiltani, remélem a könyv a 'függőség' és a hiszti csökkentésében segít.

30. inta (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2014. ápr. 3. 20:51

Köszi! :)

:*

2014. ápr. 3. 16:02

A tv nem a sátán találmánya. Az meg, hogy Inta azért engedjen tévét (számítógépen mesét, mindegy) nézni a gyereknek, hogy ő közben mást csinálhasson, az kizárt. Mint ahogy sok másik anya esetében is az.

Szerintem van egészséges középút.

28. inta (válaszként erre: 27. - Anya4005)
2014. ápr. 3. 15:07
De aranyos :-)
27. anya4005 (válaszként erre: 21. - Inta)
2014. ápr. 3. 15:05
A nagy nalunk annyira szereti konyvben,hogy neha eloveszi,es majdnem szorol szora elmeseli a kicsinek,vagy nekem. Es annyira megszokta mar konyvben,hogy tenyleg nem keri dvd-n. :-)
26. 4c1a787e8f (válaszként erre: 22. - Vivvv)
2014. ápr. 3. 15:00
Ennyi. Like!
25. inta
2014. ápr. 3. 14:50

Offolom a saját témámat... de tökaranyos B és B filcfigurákat találtam neten, ha nagyon összeszedem magam, ilyet talán még én is tudok varrni, ujjbábokra gondoltam. Kipróbálom, hátha bejön leszoktatóeszközként.

Nem annyira a meséről, hanem a kikapcsolás utáni hisztiről.

24. inta
2014. ápr. 3. 14:41

Na jól van, meggyőztetek, veszek neki egy B és B könyvet, kipróbáljuk.


És nemsokára kipróbáljuk majd a diavetítőt is, hátha az is érdekesebb lesz, mint a számítógép... csak költözzünk el innen végre, mert itt nem fér el...

23. inta (válaszként erre: 22. - Vivvv)
2014. ápr. 3. 14:38
Ez pipa, mindkettő. Köszi :-)
22. Vivvv
2014. ápr. 3. 14:36

Szia!


Szerintem semmi probléma nincs a mesenézéssel. 2 dologra érdemes figyelni:


1. Jól meg kell válogatni, hogy milyen mesét engedünk nézni.

2. Kell szabni egy határt. Ne a tv / számítógép előtt töltse a gyerek a napot. Csak mértékkel.


Ha ezt a 2 pontot tartjuk, nem lehet gond. :)

21. inta (válaszként erre: 20. - Anya4005)
2014. ápr. 3. 14:36

Hmm, hát akkor lehet, hogy mégiscsak be kellene szereznem könyvben, ahogy trapiti, meg te is mondod.


A könyveit nagyon szereti, sokszor lapozgatja akár egyedül is, meg persze együtt is olvasunk.


A tévével pechje van, mert pont az ő születése óta, miatta nem nézem (egy szobában lakunk), így ki is köttettük a csatornákat végül.

20. anya4005 (válaszként erre: 1. - Inta)
2014. ápr. 3. 14:31

Szia!

3,5 és 2 éves fiaimnak egész nap megy a tv,dvd. Bekapcsolom,2 perc és gyurmáznak a konyhában!

BésB nekünk is gond volt: az oviban látta a gyerek (esőben nem mehettek ki,maradt a dvd),aztán este ment a m2-n,de már nem. Kiírtunk 13 részt,de mivel ez tényleg leköti őket,csak fürdés elött nézhettek 2-t.

Aztán megvettem az összes könyvet,így most fürcsi után,míg a kakaón dolgoznak,elolvasok 2 mesét. Annyira imádják,h már nem is kapcsolom be a dvd-t ! Persze,jó,ha az ember megtanúlja a karakterek hangját utánozni,mert nálunk eleinte ez volt a gond:-)!

19. inta (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2014. ápr. 3. 14:28

Köszönöm a te véleményedet is. Meggondolandó, természetesen, bár jelenleg más véleményen vagyok, szerintem napi két B és B-tól nem lesz baja, és később, óvodáskorban sem szeretném eltiltani a tévétől, de szabályozott keretek között szeretném tartani a dolgot.


A könyvre én is gondoltam egyébként, de azt nem szeretném, hogy olvasok belőle, ő meg odarohan a számítógéphez, mert eszébe juttatom, jelenleg nem jó ötlet, talán később. Most épp arra is figyelek, hogy a főcímdalt ne dúdoljam, mert rögtön felismeri, és megörül, szalad nézni - aztán persze csalódott, mert nem kapcsolom be.

18. tündér74 (válaszként erre: 9. - Youlcsi)
2014. ápr. 3. 14:25
Miért hagyod neki? Annyi értelmes dologgal le lehet kötni egy gyermeket.
17. trapiti (válaszként erre: 9. - Youlcsi)
2014. ápr. 3. 14:22
Ez nagyon durva szerintem, már ne is haragudj... mit keres egy ekkora gyerek órákat a számítógép előtt????
16. trapiti (válaszként erre: 5. - Inta)
2014. ápr. 3. 14:19

Most kell megfogni, mert igen, a vetített mese nem tesz jót, akkor sem ha nem sok ideig nézi, valóban okozhat függőséget is akár, a legjobb úton haladtok.

Én nem kapcsolnám be neki, van B&B mesekönyvben is ha mindenképpen a történet a fontos ;)

15 hónaposan nem kell tévét néznie, dvd-t sem. Óvodás kor előtt semmiképpen nem kell, utána is csak nagyon keveset, minél kevesebbet annál jobb. Nekem már 6 múlt a lányom, még mindig ott tartunk, hogy hét közben nincs is bekapcsolva a tévé, hét végén 1-1 filmet vagy pár mesét megnéz, és ez így van jól szerintem. 15 hónaposan eszembe sem jutott hogy tévézzen...

15. inta (válaszként erre: 14. - Zebra25)
2014. ápr. 3. 14:16
Oké, köszi! :)
14. Zebra25 (válaszként erre: 13. - Inta)
2014. ápr. 3. 14:08

Meg fogja unni, de majd jön helyette másik:)

Ne aggódj emiatt, hogy szeret nézni, ez nem jelent rosszat, csak egysterűen kíváncsi.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook