Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fényre sötétedő szemüveget vagy dioptriás napszemüveget érdemes venni? fórum

Fényre sötétedő szemüveget vagy dioptriás napszemüveget érdemes venni? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Kismackó2006)
2014. júl. 10. 18:00

Nekem 1 hónapja vqn utcára fényre sötétedő, " rendes " szemüvegem.

A dioptriás napszemüvegről olyat olvastam, hogy csak akkor lehe, ha egyfoma a két lencse dioptriája.

És talán az sem mindegy, milyen erős kell.


Hát én még szokom, vagyis nem szokom, mert nem hordom mindig.

Jól hagzik a dioptriás napszemüveg......))

2014. ápr. 3. 11:50
A fényre sötétedő az praktikusabb, mert csak egy kell belőle, és nem kell cserélgetni ahogy ki be mászkálunk az épületből.
2014. ápr. 3. 11:36
Ja, azt nem írtam, hogy műanyag lencsék. Üveget már nemigen használnak.
44. hajini
2014. ápr. 3. 09:09

én pont a Visionben dolgoztam :) nem a legolcsóbb hely :D

De 40-120ezerig változik az ára. ezeken rajta van az összes bevonat már. a vékonyított lencsét +- 3dioprtia felet szokták javasolni, mert különben nehéz a lencse. műanyag keretben tök jól mutatnak :)

43. Bözsi néni (válaszként erre: 42. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 2. 20:39

Nekem a progresszív lencse (ami jó távolra, számítógéphez és olvasáshoz) karcmentesítéssel, visszatükröződés elleni bevonattal és fényre sötétedő + vékonyított (mert elég magas a dioptria és amiatt vastagabb lenne a lencse) ami még plusz pénz, szóval a két lencse akciósan 70 ezer.


De az egyszerűbb, nem progresszív lencsék, 3 dioptria körülig még vékonyítani sem kell, azok nyilván olcsóbbak ennél lényegesen.

42. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 40. - Bözsi néni)
2014. ápr. 2. 17:26

Köszönöm a választ, én már megkérdeztem,100 ezer forint körüli összeg, keret nélkül, és az optikus mondta nem ajánlja vezetéshez, mert a szélvédő miatt, nem fog sötétedni.

Viszont most olvastam egy összeget, ami 30 ezer kb. Ezért kérdeztem rá, hogy igaz akciósan hirdetik, de kilehet-e ennyiből hozni egy normál minőségű lencsét?

41. Bözsi néni (válaszként erre: 27. - Gatto4)
2014. ápr. 2. 17:21
Nem így működik. Ismerősnek volt fényre sötétedője vagy csak hallotta valakitől, aki látott már olyat...:-)
40. Bözsi néni (válaszként erre: 36. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 2. 17:19

Ezt az optikai szaküzletben tudják megmondani. De pl. a Vision Expressz honlapján úgy emlékszem, vannak lencse árak is.


A végösszeg azért sok mindentől függ - korábban írtam.

39. Bözsi néni (válaszként erre: 35. - C114183a1c)
2014. ápr. 2. 17:18

Nyilván drágább, mint egy rosszabb minőségű lencse, de az ár nagyban függ a dioptriától, és attól is, hogy pl. progresszív (azaz távolra is, közelre is kell-e) vagy sima.


Függ attól, hogy kérsz-e rá karc elleni bevonatot, visszatükröződés ellenit, stb, stb.


Ha bemész egy szaküzletbe, mondanak árakat.

2014. ápr. 2. 15:01

A lányomnak évek óta fényre sötétedő, műanyag, vékonyított lencséje van. Szürke

Dioptriától függ az ára, majdnem 90 ezer volt csak a lencse, de karcmentes bevonattal, sötétedéssel, meg valamilyen számítógéppel beállítással együtt.

Keretet olyat választott, amilyet szeretett volna és jól áll.

37. kismackó2006 (válaszként erre: 36. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 2. 14:49
Na igen, ez jó kérdés.
36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 33. - Hajini)
2014. ápr. 2. 14:48

Hajni, nagyon hasznos tanácsokat adtál, köszönöm szépen én is.

Egy kérdésem lenne még, van az az ár, amikor tuti nem minőségi sötétedős lencsét csiszolnak? Mennyi az az ár, ami alatt tuti nem tudják előállítani (elkészíteni)?

35. c114183a1c (válaszként erre: 33. - Hajini)
2014. ápr. 2. 14:47
És ezek milyen árban vannak (Rodenstock, Hoya)?
34. kismackó2006 (válaszként erre: 33. - Hajini)
2014. ápr. 2. 14:35
Kösziiii! Köszi a hasznos tanácsaidat!
33. hajini
2014. ápr. 2. 14:31

vezetni napszemüveg, egyéb célra jó minőségű fényresötétedő lencse (Rodenstock, Hoya)

látszerész vagyok, sok kacattal nem érdemes kísérletezni. a férjemnek Rodenstock van, íimádja. tudni kell ezekről a lencsékről, hogy van egy bizonyos "tanulási ideje" (1-2hét) amikor a lencsében lévő réteg "megtanul alkalmazkodno a fényviszonyokhoz" ezt úhy kell érteni, hogy kb 2hét után sokkal gyorsabban sötétedik és világosodik ki, mint pl először.

általában 2 színben rendelhetőek, barna (amely kicsit változtat a tárgyak, emberek színén) és a szürke, ami természetesebb. (azt nem tudom, h jelenleg zöldes (rayban pilótaszín) színben van-e valamelyikból, mert babázok, de az adja leg élethűbben vissza a dolgokat.


ha mégis a napszemcsi mellett döntesz, akkor mindenképp polarizált lencsét csiszoltass, mert vezetéskor, vízparton az nem tükrözi vissza a tárgyakat.


autó-fényresötétedő. sok kocsi szélvldője szűri vmilyen szinten az uv-t, így azért nem sötétedik be a lencse, ez így van a lefóliázott ablakokkal is. a fényresötétdeő előnye, hogy télen is sötétedik kinn, így akkor is szűri a káros uv-t, mikor nem gondolnánk, hogy milyen magas..


na lelövöm magam, ha tudok segíteni bárkinek, priviben írhat :)

32. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30. - Kismackó2006)
2014. ápr. 2. 14:29
Köszönöm a válaszod, mégsem 100 ezer feletti összeg. Akkor még egy kérésem lenne, privátban megírnád melyik cég?
31. kismackó2006 (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 2. 14:29
Igen, eléggé megoszlanak a vélemények, szerintem kinek ez jött be, kinek az. A legjobb lenne, ha mindkettőt kipróbálnám (vagy megvenném ? :)) )
30. kismackó2006 (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 2. 14:27
15.990 Ft.
2014. ápr. 2. 14:27

Eléggé megoszlanak a vélemények úgy látom, igaz nem én tettem fel a kérdést, de nem lettem okosabb.

Nem értem, akkor miért beszélt le róla az optikus, ha a szélvédő mégsem zavar be a sötétedésbe? Nekik pedig jóval több pénz ütötte volna a markukat. Esetleg lehetséges nem tudták volna 100% garantálni a minőséget, mert minőség garanciát is kötöttem a szemüvegre.

28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Kismackó2006)
2014. ápr. 2. 14:23
Bármilyenbe beleteszik, megmondanád akciósan mennyi most a sötétedő szemüveg lencse?
27. gatto4
2014. ápr. 2. 14:22
Nekem ismerős nem ajánlotta a fényre sötétedőt, mert pl ha sétálsz egy bevásárló központban, megtalál egy fénycsóva, rögtön sötétedik a szemüveg, odébb mész, visszaáll, megint rásüt valami, megint sötétedik, szóval elég zavaró lehet...
2014. ápr. 2. 14:21

Még a sötétedésről ezt írják:


az UV sugárzás mértékétől függően a sötétedés mértéke beltérben: 15%, szabadban: 85%

2014. ápr. 2. 14:21
Nekem mind a 2 volt, a sötétedőset jobban szerettem,mert jobb volt :D pl. mikor bementem valahova,nem kellett rögtön cserélni szemüveget,hogy lássak,hanem fokozatosan világos lett, mikor kimentem,rögtön sötét. És kocsiban se sötétedett be.
24. kismackó2006 (válaszként erre: 22. - Bözsi néni)
2014. ápr. 2. 14:19
Ó, azt gondoltam, hogy speckó keretbe teszik bele. De akkor bármilyen keret jó? Ennek nagyon örülök, mert van egy keret típus, ami nagyon tetszik és jól állna.
23. Bözsi néni (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2014. ápr. 2. 14:18

Nem tudom, hogy gk.vezetésnél sötétedik-e, mert nem vezetek, de utasként ülök autóban, buszban, stb. és ugyanúgy sötétedik. Nem tudom, miért ne tenné?


Érdemes viszont kihasználni az akciókat, mert az ilyen-olyan bevonatok sokat dobnak egy lencse árán. De a látás nagy kincs, inkább áldozok rá többet, minthogy tönkretegyem a szemem egy olcsóbb vacakkal.

22. Bözsi néni (válaszként erre: 20. - Kismackó2006)
2014. ápr. 2. 14:16
Hogy érted, hogy nem olyan "dizájnos", mint a hagyományos? A keretet te választod, amilyet szeretnél (bár kuponosnál nem tudom), a lencsét meg abba teszik bele.
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Kismackó2006)
2014. ápr. 2. 14:04

Most szerettem volna dioptriás és fényre sötétedőt csináltatni. A készítő azt mondta, hogy például a gk. üveg nem engedi sötétedni, tehát mivel extra érzékeny a szemem a napra, nem óriási dioptria kellene, maradtam a sima dioptriásnál, + napszemüvegnél.

Már csak azért is, mert a fényre sötétedő lencsével bőven százezret átlépte volna az összeg.

2014. ápr. 2. 14:00

Az az igazság, hogy mindkettő más-más kuponos cég, vagyis nagyon akciós mindkettő. A fényre sötétedő felé hajlottam, csak nyilván lehet, hogy nem olyan designos, mint a "hagyományos" szemüveg. Persze, lehet, hogy már nagyon sok féle, forma létezik.


Köszönöm szépen válaszaitokat!

19. Bözsi néni (válaszként erre: 15. - Kismackó2006)
2014. ápr. 2. 13:53

Szia!


Nekem is fényre sötétedő, progresszív lencsés szemüvegem van. Műanyag lencse, és vékonyított is ráadásul. Egyáltalán nem nehéz.


Napfényben nagyon jól besötétedik, viszont nagy előnye, hogy ha lemegyek pl. egy aluljáróba, akkor is látok, nem úgy, mint egy napszemüvegben.


Amikor megkapod, "tanítani" kell sötétedni, akkor gyorsan tud váltani a sötétedés-világosodás között. Tanítani úgy lehet, hogy napfénybe tartod a szemüveget, majd vissza sötétbe. Ezt jónéhányszor megcsinálod, és utána már gyorsan tud váltani.

Az optikus tanácsolta, és bevált.

18. Timo25
2014. ápr. 2. 13:52

Szia !


Nekem 15 éve van fényre sötétedő szemüvegem.

Nagyon szeretem, nem is cserélném le másra.

Vezetés közben is kellően besötétedik, nem igaz, hogy ez a funkció autóban nem működik.

A szemüveg pedig pille könnyű, nem nehéz a lencse.


Igaz, hogy nem olcsó, de még mindíg jobban megéri mint egy sima szemüveg + hozzá még egy dioptriás napszemüveg.


A szabadba, autóban teljesen besötétedik ( télen és nyáron is egyaránt ), ha a szobában vagy, akkor pedig olyan , mint egy sima szemüveg.


Régebben még voltak színes lencsék ( pl kék, piros... ), de ezek vezetéshez nem ajánlottam. Barna vagy zürke színű lenecse a jó ehhez.


Nekem szürke lesz, ha kint vagyok ( néha teljesen sötét lesz, a fénytől függően )

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook