Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » HKÉ idézetek fórum

HKÉ idézetek (beszélgetős fórum)


1 2 3
2020. máj. 27. 16:29

Zolcsika!

Köszönöm hogy ezt mind leírta!

2019. márc. 19. 00:07

"Azt mondták hogy nagyon megváltoztam, én nem ilyen voltam. Mondtam hogy hála Istennek megváltoztam. Ha olyan maradnék, akkor igazságtalan lennék önmagammal szemben. Egyetlen egy barátom maradt és közben nagyon-nagyon sok barátomnak mondott ember volt mellettem. Mert más lettem. És nem azért, mert nem voltam annyira vidám, nem voltam annyira segítőkész, hanem mert más légkört éreztek körülöttem."


/Dobronay László/

2019. márc. 19. 00:03

"Én azt tapasztaltam, hogy az a Teremtő Szeretet megengedi nekünk hogy így éljünk, mert annyira szeret minket. Mindent megenged. Minden rosszat, amit megteremtünk itt magunknak. Mert ezt mi teremtjük meg."


/Dobronay László/

2018. júl. 9. 20:23

"Én soha senkitől nem kapok például semmit! Mert nekem JÓ! ... Ezt úgy be kell tudni! ... Mondjuk, mondják, hogy: "Judit, legyél már ilyen EMBER, legyél már ITT!" ... És akkor viszont mégsem kezelnek egészen úgy, hanem ilyen: "MERT BEZZEG NEKED!" Tehát a maradék szenvedésem, ez hülyén hangzik, de tényleg így van, hogy én attól szenvedek, hogy más attól szenved, hogy nekem JÓ! Hogyha megkérdezi tőlem bárki, hogy mi az életemben, mint egyszerű magyar lánynak a legnagyobb sikerélményem, tehát hogy mi az, amire én a legeslegeslegbüszkébb vagyok magamban, akkor az az, hogyha bárki engem bánt, nem érzek semmit!"


/Gesztelyi Nagy Judit/

2016. máj. 29. 13:36

"Számomra az a legrosszabb, ha nem szeretem önmagamat. Ekkor nem érzem át, hogy szeretnek, és azért hozok negatív döntéseket, mert pótszert keresek szeretethiányomra."


/Jankovich István - a halálközeli élmény egy túlélője/

2016. máj. 29. 13:24

"Mindig az egóm az, ami kínlódik, ez nem ért egyet sohasem, ez érzi megsértve magát. Minden esetben az egóm az, ami valamit képtelen elviselni, ami többet akar, többet vár. Igen, éppen ebben rejlik a probléma gyökere: az ego gyenge, és ezért szenved. Erőtlen. Mi a teremtés legnagyobb ereje? A szeretet. Tehát az ego szeretethiányban szenved."


/Jankovich István - a halálközeli élmény egy túlélője/

2016. máj. 29. 13:23

"A magyar nyelv csodálatos szép, mert azt mondja: "TENMAGAD". A "TEN" szóban, szótagban benne van az "ISTEN". Ez egy régi szanszkrit szó. Ott is az Isten "TEN". És a "TENDO" az Isteni Császár. Tehát azt mondom hogy "TENMAGAD". Hát ez a "TENMAGAD" vár. Vár, semmit, mert ott az Örök Jelenben nincs idő."


/Jankovich István - a halálközeli élmény egy túlélője/

2016. máj. 29. 13:22

"Életem filmjének megtekintése óta tudom, hogy miért születtem férfinak, és miért éppen ezt a mostani sorsomat választottam. Ezért az a szilárd meggyőződésem, hogy egy adott ÉN-tudat a születés előtt egy földi szempontból nehéznek tekintett sorsot, egy nehéz lelki, szellemi vagy éppen fizikai terhelést is képes választani, hogy ezzel is segítse a különböző erények kialakulását: a fájdalom és a szenvedés elviselését, az önuralmat, a türelmet, a hitet, az Istenbe vetett bizalmat, a birtoklási vágy leküzdését, a földi javaktól való elszakadást, a lefokozások elviselését, stb. Mindez az anyag fölötti hatalmat, illetve annak legyőzését jelenti."


/Jankovich István - a halálközeli élmény egy túlélője/

2016. máj. 29. 13:21

"Csupán mi emberek vagyunk képesek arra, hogy veszélyeknek tegyük ki magunkat, vagy hogy akár a halált válasszuk. Mi mindannyian készek vagyunk a jó, a pozitív illetve a konstruktív megoldás helyett akár a rosszat, negatívat, illetve destruktívat választani."


/Jankovich István - a halálközeli élmény egy túlélője/

2016. máj. 29. 13:21

"Abban az esetben, ha a szenvedés elkerülhetetlen, a nemesedési folyamat nagy iskolájának bizonyulhat, s a szellemi fejlődést is segítheti. Ez a szenvedés értelme."


/Jankovich István/

2016. máj. 29. 13:20

"Az öngyilkosság a feladatoktól való menekülés, bevallása annak, hogy alkalmatlanok vagyunk a meredek isteni út végigjárására. Szellemi szempontból azonban semmit sem használ, hiszen a következő életünk, illetve próbák alkalmával megint csak ugyanazokkal a még megoldatlan problémákkal kell szembenéznünk."


/Jankovich István/

2016. máj. 29. 13:20

"Véleményem szerint semmi esetre sem szabad az életünk megrövidítése mellett döntenünk, noha ezt az ember szabad akarata mindig lehetővé teszi. Az öngyilkosság ezért hát egy szinten áll a gyilkossággal, hiszen az ÉN képtelen lesz elvégezni a saját maga által választott feladatát s ennek révén kozmikus szempontból továbbfejlődni."


/Jankovich István - a halálközeli élmény egy túlélője/

2016. máj. 29. 13:19

"Ha önként válunk meg az életünktől, életünk filmje során gyilkosként kell szembenéznünk magunkkal, s csődünk keserű konzekvenciáit is le kell vonnunk. Ezzel a saját magunk által választott problémát - példának okáért a szenvedés legyőzését - ugyan nem oldottuk meg, s ennek az embernek a következő élete folyamán is kényszerűen ugyanezzel a problémával kell majd szembenéznie."


/Jankovich István - a halálközeli élmény egy túlélője/

2016. máj. 29. 13:19

"Minden, ami velünk történik, kozmikus szempontból a javunkat szolgálja - a sorscsapások, veszteségek, a lemondás egyaránt olyan tanulási folyamatok, melyeken mindannyiunknak át kell mennünk. Isten szeret bennünket, nem hagy pácban, még akkor sem, ha mély szomorúságba vagy depresszióba estünk. Befelé kell figyelnünk és az Ő segítségét kell kérnünk; s nemsokára váratlan támogatást kapunk egy adott személy vagy új élethelyzet formájában."


/Jankovich István - a halálközeli élmény egy túlélője/

2016. máj. 29. 13:19

"Az öngyilkosság a legnagyobb "önbüntetés" és "önakadályozás", még akkor is, ha hamis humanitárius és becsületbeli motivációk csapják be az illetőt."


/Jankovich István - a halálközeli élmény egy túlélője/

2016. máj. 29. 13:18

"Nehéz dolog önmagunkat feltételek nélkül elfogadni."


/Jankovich István - a halálközeli élmény egy túlélője/

2016. máj. 29. 13:18

"Az önzetlen önszeretet erőssé, biztossá, megbízhatóvá, optimistává tesz. Az ilyen önszeretet védelmet jelent mindenfajta kívülről jövő negatív behatással szemben is. A "Semmi közöm hozzá", "Nem tudsz bántani engem", "Tudom, hogy ki vagyok" s az ezekhez hasonló gondolatok istenhitünk és önbizalmunk jelei. Így tudok a negatív behatások fölé emelkedni."


/Jankovich István/

2016. máj. 29. 13:18

"Ha erősnek érzem magam, el is tudom magam olyannak fogadni, amilyen vagyok. A hibáimat képes leszek felismerni és bevallani: ilyen vagyok."


/Jankovich István - a halálközeli élmény egy túlélője/

2016. máj. 29. 13:17

"A pozitív, jó erők kihúzzák a gonosz, rossz lába alól a talajt."


/Jankovich István - a halálközeli élmény egy túlélője/

2016. máj. 29. 13:17

"A megbocsátani nem tudás saját magamat sújtja."


/Jankovich István - a halálközeli élmény egy túlélője/

2016. máj. 29. 13:14

"Állandóan gátlásokkal küzdünk. Sok-sok, sőt rengeteg gátlással. Saját magunkat sem szeretjük. Sok ember esetében, akik hozzám jönnek életvezetési tanácsadásra, azt érzem, hogy önmagukat sem képesek szeretni, sőt egyszerűen képtelenek is erre. Ekkor azt mondom: "Itt van a probléma gyökere: magadat sem szereted, gátlásaid zavarnak abban, hogy önmagadat szeresd, hogy a testedet, a lelkedet, és a szellemedet szeresd. Gátlásaid azt sem engedik, hogy Istent szeresd, vagy hogy egyáltalán képes légy felismerni őt. Gátlásaid miatt a szomszédaidat, s a kollégáidat, stb. sem vagy képes szeretni."


/Jankovich István - a halálközeli élmény egy túlélője/

2016. máj. 29. 13:12

"A Földön élő emberek valamennyien külön-külön egyéniségek, fejlettségi szintjük nagyon különböző, vagy inkább úgy mondhatnánk: különféle tapasztalati fokozatot értek el, gyűjtöttek össze és sajátítottak el előző életeik, földi inkarnációik során."


/Jankovich István - a halálközeli élmény egy túlélője/

2016. máj. 29. 13:09

"Minden kudarcunkra, hibáinkra, negatív gondolatunkra ezer mentséget és indokot találunk. Életfilmem egyik legfontosabb felismerése volt, hogy nincs mentség, nincs magyarázat az elkövetett hibákra. Leplezetlenül és megdöbbenve áll az ember önmagával szemben: ILYEN VAGYOK ÉN."


/Jankovich István - a halálközeli élmény egy túlélője/

2016. máj. 29. 13:05

"A hibák árnyékok. Ha mindig a múltban elkövetett hibáinkon vagy az embertársaink hibás döntéseit elszenvedőkön rágódunk, a fehér fényt nem élhetjük át.


A múlt legyőzéséhez szükségünk van a fényre, a szeretet erejére."


/Jankovich István - a halálközeli élmény egy túlélője/

2016. máj. 29. 13:04

"Így már újjászületésem utáni harmadik napon úgy fogalmaztam meg az emberi élet alaptörvényét, hogy ez a "A SZERETET ÁLTALÁNOS, KOZMIKUS HARMÓNIA TÖRVÉNYE" – amely az egész világon valamennyi emberre érvényes.


Ez a felismerés volt a klinikai halál állapotában eltöltött egész idő legnagyobb, legfontosabb tapasztalata. Azóta próbálok szeretetben élni – megélni a szeretetet.


A következő kérdés: hogyan csillapítsam a szeretet utáni éhségemet?


Tudom hogy szeretnek engem, hiszen isteni Atyám szeret, és én is szeretem önmagamat. Harmadik fajta szeretetre - az emberek szeretetére nincs is tulajdonképpen szükségem. Elfogadom természetesen ezt is örömmel, de önmagam szeretete számomra a legfontosabb."


/Jankovich István - a halálközeli élmény egy túlélője/

2016. máj. 29. 13:04

"Azt hiszem, örülnöm kell annak, hogy egyéniség lehetek. Nem kell elrejtenem testi-lelki és szellemi-individuális ismertetőjegyeimet. Cyrano büszke az orrára, Hamlet az érzéseire, Szókratész a gondolkodásmódjára, Leonardo da Vinci pedig az isteni intuícióira."


/Jankovich István - a halálközeli élmény egy túlélője/

2016. máj. 29. 13:03

"A bennünk lévő isteni fény egészen másféle tulajdonságokkal bír, mint az anyagi világban található fény. A kozmikus fénynek abnormálisan nagy az aktivitása és a vonzereje. És az is figyelemreméltó, hogy minél jobban közelítünk hozzá, annál barátságosabban viselkedik, annál kevésbé vakít. A kozmikus fény nem vet árnyékot. A fehér fény a legszebb, amit magunk elé képzelhetünk. A fénnyel dolgozunk. Megpróbáljuk életünket bearanyozni, azaz a fény jegyében viszünk végbe valamit. Ahol fényesség van, ott nincs sötétség. Azért kell önmagunkban tudatosan aktiválni a fényt, hogy sugárzó fénylénnyé váljunk."


/Jankovich István - a halálközeli élmény egy túlélője/

2015. nov. 7. 05:57

"Igazából sokkal elfogadóbb az ember és nincsenek különösebb elvárásai. Tehát nincs elvesztegetett élet, nincsen elvesztegetett idő. Semmi sincsen. Sokkal különösebb az, hogy ez úgy ahogy van, tökéletes és csodálatos. Ennyi az egész."


/Szurcsik József halálközeli élménye/

2014. ápr. 13. 01:26

"Halálközeli élményem alatt az volt az érzésem, hogy nem sok idő maradt itt számunkra, ha gyorsan nem teszünk valamit. És ezért jöttem vissza, mert azt gondoltam: "Talán van még egy lehetőség"... Igyekeznünk kell, mert valóban nincs már sok időnk."


/Prófétikus látomások a halálközeli élmény egy túlélőjétől/

2014. ápr. 13. 01:22

"Igen, ez elkerülhetetlen... Mostantól kezdve az egész világon erősödő szeizmikus aktivitást állapíthatunk meg, az időjárás és ilyesmi is valóban arra utal, hogy mindent, amit mondok, úgy van... Meg fog történni. Valóban az az érzésem, hogy sorsunk nem kerülhető el. Azt hiszem, volt még egy esélyünk... de most már túl késő, nincs több lehetőség ezt elkerülni. Az esemény bekövetkezése szükségszerű, ha akarom, szükséges rossz. Egy része az evolúciónak, az annak beteljesüléséhez vezető úton. Lesznek túlélők, de a dolog maga elkerülhetetlen. Én lennék az első, aki mondaná, hogy az, amit Krisztus mutatott nekem, csak általános, valamikor talán egyszer bekövetkező jövőkép volt, de nem így van: meghatározott időpontban meghatározott események történnek."


/Prófétikus látomások a halálközeli élmény egy túlélőjétől/

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook